Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 18, 2024 3:21 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tvar a barva stolice
PříspěvekNapsal: pon říj 07, 2013 12:37 pm 
Offline

Registrován: pon říj 07, 2013 12:21 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den, žádám o radu. Pročítal jsem zde různá vlákna, avšak na totožnou věc jsem nikde nenarazil. Již delší čas (1-2roky) mne trápí má stolice a střeva. Na toaletu chodím pravidelně 1-2x denně, ale nejsem schopen dosáhnout normální (oválné,celistvé) stolice. Má stolice se trhá, je uzká, často i průjmovitého charakteru (ovšem na průjmy jako takové (běhání na záchod) netrpím) a vždy v okrové barvě. Jím probiotika, které ze začátku pomáhaly, ale pak jakoby si moje tělo na ně zvyklo a situace už je stejná jako dříve. Také se mi stává, že jdu na toaletu, má stolice je normální, ale 10min na to mám okamžitou potřebu jít opět na toaletu a konzistence už je taková, jak je uvedeno výše. Předem děkuji za reakce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tvar a barva stolice
PříspěvekNapsal: stř říj 23, 2013 7:52 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Kvasinka-kandida?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tvar a barva stolice
PříspěvekNapsal: sob říj 26, 2013 3:00 pm 
Offline

Registrován: pon říj 07, 2013 12:21 pm
Příspěvky: 3
Koukám, že tato diagnóza je tu velice oblíbená. Já jsem si to spíše diagnostikoval na syndrom dráždivého trakčníku a myslím, že hodně problémů zde psaných není způsobeno kvasinkou, ale právě tímto onemocněním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tvar a barva stolice
PříspěvekNapsal: sob říj 26, 2013 7:19 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
youpuppet píše:
Koukám, že tato diagnóza je tu velice oblíbená. Já jsem si to spíše diagnostikoval na syndrom dráždivého trakčníku a myslím, že hodně problémů zde psaných není způsobeno kvasinkou, ale právě tímto onemocněním.

no a syndrom drazdiveho creva je sposobeny prave nezdravou crevnou florou, ktorej problemom je prave zle oadenie, je to premnozena candida, ale nie len ona, aj dajsie patogeny.
pomaha okrem nasadenia probiotik, vysadit cukry, skroby, proste komplet sacharidy a uzdravit creva, pise sa tu uz vela aj tzv deravom creve. ked sa toto neuzdravi, problem sa bude vracat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvastni stolice
PříspěvekNapsal: ned říj 27, 2013 3:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
[quote="Pavel323":3kp2s75o]Mam casto svetlou stolici a nekdy v ni jsou kousky hnede normalni barvy. Nevite cim by to mohlo byt? Trpim na prujmy. Zkousel jsem klistyr s urinou, shanku, ted popijim kefir s tibestskych houbicek a nic nepomaha.[/quote:3kp2s75o]
Ono také dost záleží na tom co jíte, tedy částečně i barva stravy barvu stolice ovlivní, ale ne zase tak zásadně. Správně vám odpovídá členka jani a patrně půjde o zhoršený stav jater, čili zkuste se zaměřit na

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tvar a barva stolice
PříspěvekNapsal: pon říj 28, 2013 4:47 pm 
Offline

Registrován: stř srp 28, 2013 9:19 pm
Příspěvky: 93
ovekyska píše:
youpuppet píše:
Koukám, že tato diagnóza je tu velice oblíbená. Já jsem si to spíše diagnostikoval na syndrom dráždivého trakčníku a myslím, že hodně problémů zde psaných není způsobeno kvasinkou, ale právě tímto onemocněním.

no a syndrom drazdiveho creva je sposobeny prave nezdravou crevnou florou, ktorej problemom je prave zle oadenie, je to premnozena candida, ale nie len ona, aj dajsie patogeny.
pomaha okrem nasadenia probiotik, vysadit cukry, skroby, proste komplet sacharidy a uzdravit creva, pise sa tu uz vela aj tzv deravom creve. ked sa toto neuzdravi, problem sa bude vracat.

Omyl ,dráždivý tračník je projev špatné psychiky , ne špatného trávení.
To co popisuje tazatel vypadá skutečně jako kvasinka .

Já mám tyhle potíže celý roky a byla jsem dokonce na rentgenu střev, před mnoha lety , výsledek byl negativní a byl mi diagnostikován dráž.tračník...............když doktor neví, oč jde , hodí to na psychiku .

Když jsem přišla na tyhle stránky se stejnými problémy jako tazatel........udělala jsem si protikvasinkvou dietu a měla jsem okamžitou reakci .......přesně jak taky lidi popisují . Takže mám jistojistě kvasinku .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tvar a barva stolice
PříspěvekNapsal: pon říj 28, 2013 4:56 pm 
Offline

Registrován: stř srp 28, 2013 9:19 pm
Příspěvky: 93
youpuppet píše:
Koukám, že tato diagnóza je tu velice oblíbená. Já jsem si to spíše diagnostikoval na syndrom dráždivého trakčníku a myslím, že hodně problémů zde psaných není způsobeno kvasinkou, ale právě tímto onemocněním.

nasadte si tvrdou protikvasinkovou dietu podle toho, jak se tu píše..............a uvidíte, jak rychle se vám stolice změní........


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tvar a barva stolice
PříspěvekNapsal: pon říj 28, 2013 5:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
youpuppet píše:
Dobrý den, žádám o radu. Pročítal jsem zde různá vlákna, avšak na totožnou věc jsem nikde nenarazil. Již delší čas (1-2roky) mne trápí má stolice a střeva. Na toaletu chodím pravidelně 1-2x denně, ale nejsem schopen dosáhnout normální (oválné,celistvé) stolice. Má stolice se trhá, je uzká, často i průjmovitého charakteru (ovšem na průjmy jako takové (běhání na záchod) netrpím) a vždy v okrové barvě. Jím probiotika, které ze začátku pomáhaly, ale pak jakoby si moje tělo na ně zvyklo a situace už je stejná jako dříve. Také se mi stává, že jdu na toaletu, má stolice je normální, ale 10min na to mám okamžitou potřebu jít opět na toaletu a konzistence už je taková, jak je uvedeno výše. Předem děkuji za reakce.

Poměrně dobře vám odpovídá členka ovekyska a také bych to viděl na kvasinky. Vyzkoušejte radikálně omezit sacharidy a uvidíte jak se bude střevo chovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: úte říj 29, 2013 3:21 am 
Offline

Registrován: pon říj 07, 2013 12:21 pm
Příspěvky: 3
Udělal jsem si plivací test a vyšel negativně. Poslední 2 týdny však beru doplněk stravy probiozym, u kterého jsem se dočetl, že zmírňuje obtíže způsobené dráždivým trakčníkem a vážně, má stolice je po letech opět + - normální. Mohu doporučit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: úte říj 29, 2013 10:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
youpuppet píše:
Udělal jsem si plivací test a vyšel negativně. Poslední 2 týdny však beru doplněk stravy probiozym, u kterého jsem se dočetl, že zmírňuje obtíže způsobené dráždivým trakčníkem a vážně, má stolice je po letech opět + - normální. Mohu doporučit.

Tak vidíte, nakonec opravdu kvasinky, nebo nějaký mikroskopický šmejd a enzymy je likvidují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vyprazdnovani
PříspěvekNapsal: ned pro 15, 2013 6:52 pm 
Offline

Registrován: pon bře 18, 2013 10:15 pm
Příspěvky: 1
Omlouvam se, ze budu chtit neco co se tu zu nekolikrat opakovalo. Zajima me spatne vyprazdnovani a hlavne to jak primet me telo k tomu, aby to bylo denne. Nekde jsem tu nasla odkaz od Jardy jak na to. Jenze po kliknuti se mi tam vzdy zobrazila reklama na telekom a dal jsem se nedostala. Pomuze nekdo? Problem s vyprazdnovanim mam cela leta a kdyz jdu 1-2 za tyden po pozreni vselijakych prirodnich prostredku tak mam z toho "vanoce". Zacla jsem to resit klystyrama....az dnes jsem zjistila, ze jsem je vlastne taky delala spatne-dostala jsem do sebe 1,5 l vody bez problemu a pak jsem prozivala muka abych to udrzela aspon 10 min. v sobe. Samozrejme, ze po klystyru opet 2-3 dny na toaletu zas nejdu....takze si udelam dalsi a takhle porad dokola. Vsechno spatne! Koukat dlouho do techto stranek nevydrzim, protoze se mi po pul hodine zacne delat spatne...kvuli horsimu zraku. Takze kdyby se nasel nejaky dobrak, ktery by me poslal odkaz jak na to vyprazdnovani, aby to bylo aspon 1x denne prirodni cestou. Predem moc dekuji. Helga


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyprazdnovani
PříspěvekNapsal: sob pro 21, 2013 11:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
helgahel píše:
Omlouvam se, ze budu chtit neco co se tu zu nekolikrat opakovalo. Zajima me spatne vyprazdnovani a hlavne to jak primet me telo k tomu, aby to bylo denne. Nekde jsem tu nasla odkaz od Jardy jak na to. Jenze po kliknuti se mi tam vzdy zobrazila reklama na telekom a dal jsem se nedostala. Pomuze nekdo? Problem s vyprazdnovanim mam cela leta a kdyz jdu 1-2 za tyden po pozreni vselijakych prirodnich prostredku tak mam z toho "vanoce". Zacla jsem to resit klystyrama....az dnes jsem zjistila, ze jsem je vlastne taky delala spatne-dostala jsem do sebe 1,5 l vody bez problemu a pak jsem prozivala muka abych to udrzela aspon 10 min. v sobe. Samozrejme, ze po klystyru opet 2-3 dny na toaletu zas nejdu....takze si udelam dalsi a takhle porad dokola. Vsechno spatne! Koukat dlouho do techto stranek nevydrzim, protoze se mi po pul hodine zacne delat spatne...kvuli horsimu zraku. Takze kdyby se nasel nejaky dobrak, ktery by me poslal odkaz jak na to vyprazdnovani, aby to bylo aspon 1x denne prirodni cestou. Predem moc dekuji. Helga

Jak jsem již zde mnohokrát psal srovnat hořčík, jód, mít dostatek tekutin a adekvátní podíl tuků ve stravě což je docela důležité, uvědomte si, že zde jednoznačně platí úsloví, "Kdo maže, ten jede".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: hlenovitá stolice
PříspěvekNapsal: ned srp 10, 2014 8:42 pm 
Offline

Registrován: pát srp 08, 2014 10:13 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, chtěla bych se zeptat ve stolici mam malé množství nahnědlého- žlutého hlenu, skoro nejde vidět, je malé množství uvnitř a na povrchu normální? takové nitkovité. Není nutná návštěva lékaře? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hlenovitá stolice
PříspěvekNapsal: ned srp 17, 2014 10:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
Jana11111 píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat ve stolici mam malé množství nahnědlého- žlutého hlenu, skoro nejde vidět, je malé množství uvnitř a na povrchu normální? takové nitkovité. Není nutná návštěva lékaře? Děkuji

Patrně pomnožené kvasinky, prostě upravte stravu a stav sledujte, lékař tak jako tak nic jiného dělat nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: stř pro 17, 2014 3:03 pm 
Offline

Registrován: stř pro 17, 2014 2:51 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den pane Jardo,
obracím se na Vás s dotazem co dělat \":)\".
Cca před 10 dny u mě nastali střevní potíže. Ihned po probuzení jsem musela nutně na záchod. Stolice byla průjmová, šla jsem i 2x, 3x za den. Byla jsem vyčerpaná a bolelo mě břicho. Nasadila jsem tedy černé uhlí a to zřejmě trochu pomohlo.
Následně jsem se dozvěděla, že prací proletěla střevní viróza.
Začala jsem jíst hodně zeleniny, ovoce. Vynechala pečivo, mléčné výrobky, sladkosti...
Situace se trochu upravila- tedy do stavu, že jdu jednou denně, maximálně 2x, ale stolice je stále řidší (nejde už o průjem, ale také není tuhá). Jen jeden den to bylo v pořádku (den předtím jsem jedla tortilu s masem- vyjímečně). Břicho už mě nebolí, ale chtěla bych mít vše v pořádku.
Jím hodně banány, zeleninu, ryby, rýži, ovesné vločky atd. Zakysané zelí, kefír atd. jsem taky zařadila (denně troška). Nepiji kávu ani slazené šťávy, pouze čaj z bylinek a vodu.
A ještě jedna poznámka- občas se hodně nadýmám a stolice plave na hladině.
Necelé 3 měsíce bydlím a pracuji v UK tak si říkám jestli to s tím taky nemůže mít souvislost (přemýšlím všemi směry:)). Hned jak budu mít volno (v neděli), chci si koupit laktobacily. Chodím na odpolední směny od 5 do 3 ranní.
Děkuji za Vaše postřehy a přeji pěkný den a omlouvám se, ale neumím moc s počítačem a téma se založilo jako nové a není tam, kde jsem chtěla (tedy vlákno problémy se stolicí).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz