Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte čer 04, 2024 2:31 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte zář 11, 2012 6:39 am 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
Jarda píše:
Docela divný průběh, epsomka je opravdu dost projímavá a skoro vždy funguje, patrně máte nějaký větší deficit hořčíku a tělo si ho vezme, nicméně s ním bych určitě nezávodil, to může být i nebezpečné.

numinor píše:
Mám veľmi podobnú skúsenosť. Môj prvý pokus vyzeral nasledovne:
- v piatok som jedol iba ovocie, večer klystýr
Sobota:
- 1 liter čistej vody na zavodnenie organizmu. Hodinu som počkal (trocha som si zacvičil).....
......Celý zvyšok dňa som chodil na WC a po najrôznejšom krútení sa zo mňa vždy vyšlo iba trocha vody. Po čase začala byť žltá.
Nepríjemné bolo, že som sa necítil dobre. Hlava mierne pobolievala - nedalo sa ani spať, ani bdieť. Prešlo to až na druhý deň. Ani noc nebola bez problémov....
Numinor (zkráceno)

Také mám podobnou negativní zkušenost šanky s epsomskou solí. Hořčík jsem předtím v řádu několika měsíců suplementovala (asi ne v dostatečné míře).
Šanku jsem dělala dle návodu - 1. vrchovatá lžíce epsomky, 2. rovná lžíce epsomky, 3. 3/4 lžíce epsomky vždy na 1,5 l vody. Zde jsem ukončila s 1,5 l heřmánku + laktobacily. Na několikrát, protože vždy nedobrovolně přerušeno gestem slona. Pokus sníst rýži s máslem (povedlo se cca 3-4 lžičky s poloviční dávkou másla)

Cca dvě hodiny od začátku šanky začaly výrazné problémy: hlava jako střep, viditelný třes těla a končetin, pocity na omdlení, slabost, opakované nedobrovolné gesto slona (žluto-zelené hleny + hodně vody i heřmánek), chladnutí prstů až po dlaně, "ochrnutí" rukou, bušení srdce, návaly krve do hlavy. Klystýry nezabíraly. Po konzultaci s p. Jardou jsem dodávala šťávu s citronem a rozpustné kalcium - to přineslo úlevu. Po dalším nechtěném gestu slona se stav opět zhoršil. Pomohla injekce kalcia. Důvodem problémů bylo zřejmě překyselení organismu, možná také nedostatek hořčíku.

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Naposledy upravil Amy dne stř lis 21, 2012 4:43 pm, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte zář 11, 2012 5:38 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Dneska jsem v Globusu našel zajímavý produkt. Nepasterizovanou šťávu z kysaného zelí 3,3dcl a obsahuje 2,5g soli. Odpoledne jsem to vypil a asi po dvou hodinách dostal průjem, tak mě napadlo, jestli by tohle nešlo použít na šanku. Třeba kdyby toho člověk vypil dva litry, tak už ho to musí pěkně protáhnout a navíc s probiotickým efektem. Co říkáte ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2012 1:05 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Amy píše:
Také mám podobnou negativní zkušenost šanky s epsomskou solí. Hořčík jsem předtím v řádu několika měsíců suplementovala (asi ne v dostatečné míře).
Šanku jsem dělala dle návodu - 1. vrchovatá lžíce epsomky, 2. rovná lžíce epsomky, 3. 3/4 lžíce epsomky vždy na 1,5 l vody. Zde jsem ukončila s 1,5 l heřmánku + laktobacily. Na několikrát, protože vždy nedobrovolně přerušeno gestem slona. Pokus sníst rýži s máslem (povedlo se cca 3-4 lžičky s poloviční dávkou másla)

Cca dvě hodiny od začátku šanky začaly výrazné problémy: hlava jako střep, viditelný třes těla a končetin, pocity na omdlení, slabost, opakované nedobrovolné gesto slona (žluto-zelené hleny + hodně vody i heřmánek), chladnutí prstů až po dlaně, "ochrnutí" rukou, bušení srdce, návaly krve do hlavy. Klystýry nezabíraly. Po konzultaci s p. Jardou jsem dodávala šťávu s citronem a rozpustné kalcium - to přineslo úlevu. Po dalším nechtěném gestu slona se stav opět zhoršil. Pomohla injekce kalcia. Důvodem problémů bylo zřejmě překyselení organismu, možná také nedostatek hořčíku.

Amy, sanka pochazi z Indie, je odzkousena na milionech lidi a je povazovana za velice bezpecnou a prijemnou metodou, ale nikde jsem nenasel, ze by ji tam delali epsomkou a v takovych davkach. A nemyslim si, ze by to bylo tim, ze epsomku neznaji nebo tim, ze se epsomkou nezabyvali, viz nize uvedena kniha. Epsomka asi lip vycisti streva, ale potom bych doporucoval nejakou bezpecnejsi metodu, napriklad tu z knihy Lysebeth Omladnete s jogou a nebo ocista strev epsomkou podle Moritze, kde jsou podstatne nizsi davky.

Kdyby sis poradne procetla toto vlakno, tak zjistis, ze dost lidi pri epsomce zvraci a obcas nekdo ma opravdu problemy, treba jako mela MarcelaJ. Tedy asi maji problemy i s obycejnou soli ve velkych davkach. Rozdil mezi lekem a jedem je v davkovani a to se tyka i techto navodu. Joga v dennim zivote pod vedenim Paramhans svámí Mahéšvaránanda dava az extreme nizkou davku normalni soli, pul lzicky na litr. Zkus si to porovnat s tim, co jsi delala ty. Ja davam lzicku az lzicku a pul normalni soli na litr, ale upravuju to podle chuti. Pokud citim, ze to je moc, tak to naredim. Nervu to do sebe s odporem a nasilim, telo si samo rekne kolik snese bez problemu. Podle Lysebetha cisti streva voda a cviky a je treba pouze tolik soli, aby se voda predcasne nevstrebala a dostala se az do strev. Ale na to opravdu staci ta lzicka normalni soli na litr a potom nemohou nastat zadne problemy ani kdyz jsi prekyselena nebo mas nedostatek horciku ci drasliku. Takze jestli si nekdo mysli, ze cim vic soli tim lip, tak se k vlastni skode velice myli.

A jestli bylo duvodem tvych problemu jak uvadis prekyseleni nebo nedostatek nekterych mineralu a problem MarcelyJ (viz viewtopic.php?p=38893#p38893 ) byl jak bylo uvedeno nedostatek drasliku, tak by se to mozna melo zduraznit v navodu, aby nemel zbytecne problemy jeste nekdo dalsi. A tem co si nejsou jisti doporucit treba klasicky navod podle Lysebetha.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil pv33 dne čtv zář 13, 2012 7:38 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2012 6:10 am 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
[quote="pv33":28ynjob9]Amy, sanka pochazi z Indie, je odzkousena na milionech lidi a je povazovana za velice bezpecnou a prijemnou metodou, ale nikde jsem nenasel, ze by ji tam delali epsomkou a v takovych davkach. A nemyslim si, ze by to bylo tim, ze epsomku neznaji nebo tim, ze se epsomkou nezabyvali, viz nize uvedena kniha. Epsomka asi lip vycisti streva, ale potom bych doporucoval nejakou bezpecnejsi metodu, napriklad tu z knihy Lysebeth Omladnete s jogou a nebo ocista strev epsomkou podle Moritze, kde jsou podstatne nizsi davky.

Kdyby sis poradne procetla toto vlakno, tak zjistis, ze dost lidi pri epsomce zvraci a obcas nekdo ma opravdu problemy, treba jako mela MarcelaJ. ......
A jestli bylo duvodem tvych problemu jak uvadis prekyseleni nebo nedostatek nekterych mineralu a problem MarcelyJ (viz viewtopic.php?p=38893#p38893 ) byl jak bylo uvedeno nedostatek drasliku, tak by se to mozna melo zduraznit v navodu, aby nemel zbytecne problemy jeste nekdo dalsi. A tem co si nejsou jisti doporucit treba klasicky navod podle Lysebetha..... ([i:28ynjob9]zkráceno[/i:28ynjob9])[/quote:28ynjob9]
Dělala jsem to podle návodu, co má v podpisu Xeelee
("[i:28ynjob9]...Co budu potřebovat?
• 1,5 l hrnek
• sůl (epsomská, příp. himalájská, mořská nebo obyčejná NaCl)
• epsomská je nejvhodnější a má nejhorší chuť, při vstřebání tělu dodá síru a horčík...[/i:28ynjob9]."

Už jsem s ním o tom mluvila, chystá se návod upravit.

Pan Jarda má v hlavním návodu také dávkování na lžíce (uvádí kuchyňskou sůl - viz http://www.zdravi-az.cz/Ocista_tlusteho_streva_02.php). Vlákno jsem četla. V době mé šanky zde ještě tolik informací o problémech s epsomkou nebylo a také nebylo jednoznačné, v čem je problém. Draslík mi dle lékařů nechyběl. Předtím jsem několik měsíců čistila střeva klystýry, upravovala ph, dodávala hořčík atd.. No nic, příště to bude určitě lepší \":)\". O šance žádné pochyby nemám, je to dobrá a užitečná věc. Jen to zrovna nesedlo.

Situaci jsem telefonicky konzultovala s p. Jardou - průběh se mu zdál velmi nestandardní, důvodem prý mohlo být překyselení, nebo chybějící minerály, nebo celiakie, nebo kombinace všeho či něco úplně jiného. Ono se mu to na dálku v ten okamžik opravdu těžko odhadovalo a dělal, co mohl, aby mi pomohl (ještě jednou děkuji). Nicméně doporučené použití citronu a kalcia obratem pomáhalo.

Za úpravu a doplnění návodů na šanku (popř. i na

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2012 7:31 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Amy píše:
Dělala jsem to podle návodu, co má v podpisu Xeelee
("...Co budu potřebovat?
• 1,5 l hrnek
• sůl (epsomská, příp. himalájská, mořská nebo obyčejná NaCl)
• epsomská je nejvhodnější a má nejhorší chuť, při vstřebání tělu dodá síru a horčík...
." .....

Amy, nevim, jestli jsi si vsimla, ze kdyz delal sanku Xeelee, tak nepouzil navod ktery sam propaguje \":lol:\" , ale jel zrejme podle osvedceneho doporuceni Lysebetha. Viz viewtopic.php?p=41849#p41849
Xeelee píše:
Musím se pochlubit. Konečně se mi podařilo našetřit si na irigátor (od včerejška ho mám doma) a k mýmu velkýmu překvapení sem ho vůbec nepotřeboval. Po několikaměsíčních bojích s extrémně dlouhým časem na spuštění sifonu mi to tentokrát trvalo přibližně půl hodiny od začátku procedury. Akorát sem stihnul vypít 3 litry vody po 250 ml a prokládat je cviky. A to sem tentokrát výjimečně kvůli nevhodným podmínkám jedl dva dny před procedury podle návodu dost nevhodnou stravu.

Zvláštní ale je, že ani po 7 litrech slaný vody (5 g / litr) ze mne netekla čirá voda. Dřív tekla. Že bych měl tak zaneřáděná střeva, že by se tam něco začalo uvolňovat až po tolika pokusech? To se mi nezdá. Jen doplním, že pravidelnou očistu sem teď jednou vynechal. A cítil sem se při tom výborně. Dřív se mi běžně stávalo, že voda chtěla po pár vypitých litrech i při malý koncentraci soli ven horem a musel sem si dát s pitím menší pauzu.
Jak tam pise v nasledujicim prispevku, tak daval lzicku soli (asi ne epsomky), lehce zaoblenej kopecek, na litr vody a delal cviky a pil to po 250 ml, a ani nepise o hermanku, cely Lysebeth \":lol:\" .

Precti si posledni radek jeho podpisu:
Xeelee píše:
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!
Treba tim mysli i svuj navod na sanku \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\"

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil pv33 dne stř zář 12, 2012 8:27 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2012 8:26 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob srp 21, 2010 11:37 pm
Příspěvky: 59
pv33, hoď sem prosím osvedčený a úplne bezpečný návod od Lysebetha \":)\"

_________________
"Keď ráno vstaneš, poďakuj za ranné svetlo, za svoj život a silu. Poďakuj za jedlo a radosť zo života. Ak nenachádzaš dôvod k vďake, hľadaj chybu sám v sebe." Tecumseh Shawnee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2012 8:40 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Kopie Lysebetha je napriklad na http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cislo ... 2005022302
Jedine tam na mne pusobi jako rozpor prevod 5-6 gramu na litr na neplnou lzici:
Lysebeth píše:
Ohřejte vodu, do níž přidáte sůl v poměru 5 až 6 gramů na litr, což představuje o trochu méně než je koncentrace fyziologického roztoku (1 neplná polévková lžíce na 1 litr vody). Voda musí být slaná, neboť v opačném případě by byla osmoticky absorbována sliznicí a vyloučena normální cestou ve formě moče a nikoli konečníkem. Zdá-li se vám příliš slaná, lze její koncentraci snížit na přijatelnější míru.
Jak vazil Xeelee a nekolik dalsich, tak to vychazi na lzicku a ne na neplnou polevkovou lzici. Nicmene doporucuje snizit koncentraci, pokud se zda prilis slana. Ja uz jsem psal, ze davam lzicku az lzicku a pul na litr a pripadne redim podle chuti.

Pan Jarda rovnez pise na uvodni strane, http://www.zdravi-az.cz/Ocista_tlusteho_streva_02.php, ze vychazi z Lysebetha, ale ze po letitych praktickych zkusenostech si to upravil (nebo tak nejak). Ale aspon v tom uvodu nic nepise o epsomce.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2012 12:27 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
V mém (už poměrně starém a dlouho neaktualizovaném) návodu sou dva postupy, jeden od Jardy + to co doporučoval v diskuzi (epsomka) a pak verze s malým množstvím soli, pitím malých dávek vody a prokládání cviky. Návod je docela starej a už sem tu psal, že plánuju revizi. Rád bych ji dokončil do konce měsíce. Jardovu verzi vyškrtnu a k epsomce dám velký varování. Rozhodně nebudu doporučovat její použití pro začátečníky a už vůbec ne v takových dávkách, jaké má v návodu Jarda. Ten jeho návod na webu by si taky zasloužil revizi.

BTW já epsomku zkoušel a zvracel sem. Myslím, že s malou dávkou by to teď u mě šlo a pro zdravýho vitariána se střevy ve vynikajícím stavu by to moh bejt fajn způsob jak eliminovat příjem sodíku.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2012 12:41 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
OK, jeste bych chtel podotknout, ze stejne jako jsou velke rozdily v toleranci k alkoholu, bude to podobne i s epsomkou a vetsim mnozstvi soli. Takze by asi lidi meli zacinat s davkou bezpecnou pro kazdeho a pripadne si to pak sami upravit.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2012 1:02 pm 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
Xeelee píše:
V mém (už poměrně starém a dlouho neaktualizovaném) návodu sou dva postupy, jeden od Jardy + to co doporučoval v diskuzi (epsomka) a pak verze s malým množstvím soli, pitím malých dávek vody a prokládání cviky. Návod je docela starej a už sem tu psal, že plánuju revizi. Rád bych ji dokončil do konce měsíce. Jardovu verzi vyškrtnu a k epsomce dám velký varování. Rozhodně nebudu doporučovat její použití pro začátečníky a už vůbec ne v takových dávkách, jaké má v návodu Jarda. Ten jeho návod na webu by si taky zasloužil revizi.

BTW já epsomku zkoušel a zvracel sem. Myslím, že s malou dávkou by to teď u mě šlo a pro zdravýho vitariána se střevy ve vynikajícím stavu by to moh bejt fajn způsob jak eliminovat příjem sodíku.

Možná epsomka není na šanku úplně špatná (možná bude stačit upravit dávku), chuťově se dala užít bez problémů a doplnila minerály.
Prosím dopiš tam i tu první pomoc - citron, šumivé kalcium, v horším případě injekce kalcia. Lékaři jsem vysvětlila, že jsem použila projímadlo epsomskou sůl + chemické složení + množství, a že mi pomohlo orálně podané kalcium.

S rozdělením na začátečníky (popř. majitele více zanesených těl) a pokročilé uživatele, to je dobrý nápad.

Já osobně jsem spokojená - šanka splnila účel. Na základě vlastního rozhodnutí jsem si vybrala variantu, která se mi pro mé účely zdála nejvhodnější a prověřila jsem specifické reakce svého těla. V ten okamžik to pro mě nebylo zřejmě správné dávkování, to je vše. O zkušenost jsem se podělila proto, že ostatní budou mít více informací pro svá rozhodnutí.

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2012 4:44 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Amy píše:
Možná epsomka není na šanku úplně špatná (možná bude stačit upravit dávku), chuťově se dala užít bez problémů a doplnila minerály.
Prosím dopiš tam i tu první pomoc - citron, šumivé kalcium, v horším případě injekce kalcia. Lékaři jsem vysvětlila, že jsem použila projímadlo epsomskou sůl + chemické složení + množství, a že mi pomohlo orálně podané kalcium.

S rozdělením na začátečníky (popř. majitele více zanesených těl) a pokročilé uživatele, to je dobrý nápad.

Neboj, všechno bude. Kategorie budou příšerný stav, ucházející stav a výborný stav. A velmi dobrý stav střev bude definován jako stav, kdy člověk chodí na velkou tolikrát denně kolikrát jedl a nepotřebuje toaletní papír. Takhle to má vypadat a tak to je normální snad u všech savců kromě člověka se zanesenými střevy. BTW včera sem se na srazu FB skupiny raw foodistů od jedný holčiny dozvěděl, že sem před rokem a něco neměl střevo jen strašně zanesený, ale i naleptaný. Ona měla stejnej problém. Ke stolici správný konzistence sem se dopracoval až po 15denním půstu, roku na zravý a později prakticky vitariánský stravě, po asi 3/4 roku pravidelnýho praktikování šankaprakšalán (víc jak polovinu času s frekvencí každých 14 dní) a 21denním půstu. Jak dlouho to může trvat zdravě se stravujícímu smrtelníkovi, kterej to nehrotí jako já?

Nemám rád doplňování minerálů v anorganický podobě. Já je v dostatečném množství přijímám organicky vázaný v rostlinách. To je forma, kterou tělo opravdu dokáže efektivně využít a nikde v těle nesedimentujou. Hořčíku mám určitě dostatek. Jen nevím, kolik je v mý stravě síry. To si budu muset zjistit. Každopádně výhledově plánuju koupi lněnýho oleje a přípravu sirný patlanice z kefírovýho tvarohu.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2012 9:01 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Xeelee píše:
Nemám rád doplňování minerálů v anorganický podobě. Já je v dostatečném množství přijímám organicky vázaný v rostlinách.

a co tvrdenia, ktore citam na kazdom kroku, ze sucasny ovozel uz prakticky nic neobsahuje, lebo poda je vycerpana...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv zář 13, 2012 10:46 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 4:55 pm
Příspěvky: 60
ovekyska píše:
Xeelee píše:
Nemám rád doplňování minerálů v anorganický podobě. Já je v dostatečném množství přijímám organicky vázaný v rostlinách.

a co tvrdenia, ktore citam na kazdom kroku, ze sucasny ovozel uz prakticky nic neobsahuje, lebo poda je vycerpana...?

Jen jestli to neni propaganda firem ktere vyrabeji doplnky,vitaminy a pod. Castecne to pravda urcite bude vzhledem k technikam zemedelstvi v posledni dobe(vycerpana puda,hydroponie),ale nakolik to ovlivnuje obsah vitaminu v ovozel,tot otazka. Mineralu,ktere ziskava z pudy bude poskrovnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát zář 14, 2012 5:45 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
ovekyska píše:
a co tvrdenia, ktore citam na kazdom kroku, ze sucasny ovozel uz prakticky nic neobsahuje, lebo poda je vycerpana...?

Pořád toho obsahuje dost, pokud ho konzumuješ syrovej a ve větším množství. Nic lepšího neexistuje. Dá se ale koupit i kvalitní ovozel od lokálních farmářů, kterej živin obsahuje dost.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát zář 14, 2012 8:00 pm 
Offline

Registrován: pát zář 14, 2012 7:40 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, před chviličkou jsem se zaregistrovala a naštěstí tak zjistila, že návod na očistu střev není vůbec vhodný pro začátečníky, jako jsem já. Mám obavu, jestli do toho vůbec jít, byť se lžičkou místo lžíce.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz