Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:41 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom propustného střeva
PříspěvekNapsal: ned říj 08, 2017 11:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Denny píše:
Děkuji za radu, prozatím jsem čtvrtý den alespoň na SCD ve startovní fázi. Mohlo (mělo) by to pomoci zažívacím orgánům a také to může být jakási příprava na GAPS pokud se pak pro ni rozhodnu.
Zajímá mě ještě - na jiném místě jste psala co je třeba když si tělo nedokáže poradit s tuky. Uvedla jste, že je nutné dodávat trávicí enzymy (ty beru asi 5roků), žluč a tuším že HCl (tu také). Jde mi o tu žluč - mastné mi netráví - a tak jsem hledal a zatím našel pouze něco o zvířecí žlučové soli, (Žlučové soli jako doplněk stravy jsou nejčastěji z volské žluče. Volská žluč se ukázala jako účinný prostředek k řešení poruch trávení po operaci žlučníku. Žlučové soli přispívají k trávení tuků a pomáhají při absorpci vitamínů rozpustných v tucích.
http://www.mirapa.cz/zlucove-soli-jako- ... i-traveni/). No a já si hodlám svůj žlučník ponechat i když s ním i s játry mám roky potíže - nebyl a nejsem alkoholik a očist mám za sebou málem více než celé fórum dohromady! \":mrgreen:\" Uvědomuji si že "všechno je spojeno se vším" a tak potíže mohou pocházet i odjinud....(např. že jsem si tolika očistama spíše ublížil než pomohl).
Máte snad vy nějaký tip?
Děkuji

Musím upozornit že neexistuje jakákoliv doporučitelná a univerzálně použitelná dieta zrovna tak jako neexistuje jediná bezpečná dieta. Každá dietetická omezení mají sice svůj nezpochybnitelný terapeutický význam, ale při dlouhodobé aplikaci se mohou obrátit proti uživateli. Netvrdím zde že zrovna tyto uvedené diety jsou špatné, naopak jde o jedny z nejlepších i když samospásné určitě nejsou a ani být nemohou. Jinak nikomu nedoporučuji hledat nějaké zázraky ani v doplňcích, ani v lékařích a léčitelích, různých poradcích a šamanech, zaklínačích a já nevím v čem dalším. Vycházel bych vždy z historicky ověřených praktik a zde mě například napadá že ajirvéda by u takového jedince asi nasadila zklidnění, čertovo lejno a prohřívání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom propustného střeva
PříspěvekNapsal: stř říj 18, 2017 7:46 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 05, 2009 1:12 pm
Příspěvky: 72
Bydliště: Bruntálsko
Ahoj Jardo, řídím se tvými radami - vývary z drůb. krků, čertí lejno, schizandra i theamin - všechno je chutné a super. Zklidnil jsem se, zažívání zatím také funguje i bez trávicích enzymů (masem se mohu přejíst, což bych dříve nerozdýchal). Také zvolna přibírám na váze a je mi podstatně lépe! Většinou až tak, že zapomínám proč to vše dělám, vemu si nějaký doplněk a divím se, proč mám následné bolení.
Rád bych se zeptal, zda ještě platí tvůj názor na česnekové klíčky. Před asi sedmi lety jsi uváděl, že je nutné je vyhazovat, neboť škodí srdci.
Obdržel jsem tento email : https://prosvet.cz/nikdy-nechapala-proc ... -naklicit/ ... a myslím, že to dává celkem smysl... ???
Tak prosím odpověz, než se všichni začnem cpát česnekovými klíčky..... \":wink:\"
Hezký den

_________________
Ahoj Denny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom propustného střeva
PříspěvekNapsal: sob říj 21, 2017 2:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Denny píše:
Ahoj Jardo, řídím se tvými radami - vývary z drůb. krků, čertí lejno, schizandra i theamin - všechno je chutné a super. Zklidnil jsem se, zažívání zatím také funguje i bez trávicích enzymů (masem se mohu přejíst, což bych dříve nerozdýchal). Také zvolna přibírám na váze a je mi podstatně lépe! Většinou až tak, že zapomínám proč to vše dělám, vemu si nějaký doplněk a divím se, proč mám následné bolení.
Rád bych se zeptal, zda ještě platí tvůj názor na česnekové klíčky. Před asi sedmi lety jsi uváděl, že je nutné je vyhazovat, neboť škodí srdci.
Obdržel jsem tento email : https://prosvet.cz/nikdy-nechapala-proc ... -naklicit/ ... a myslím, že to dává celkem smysl... ???
Tak prosím odpověz, než se všichni začnem cpát česnekovými klíčky..... \":wink:\"
Hezký den

Tak to jsem rád že moje jednoduché rady tak dobře fungují, ale ohledně těch klíčků není zde nějaký informační šum, tento problém se srdcem jsem zmiňoval v souvislosti s mrkví kde zelený naklíčený vršek opravdu škodí, docela bych se divil že jsem to samé psal o česneku a i kdyby tak v jakých souvislostech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom propustného střeva
PříspěvekNapsal: ned říj 22, 2017 6:29 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 05, 2009 1:12 pm
Příspěvky: 72
Bydliště: Bruntálsko
Další tvá skvělá rada také byla, zhotovit si infra saunu. Bohužel nemám ve svém malinkatém domečku ani kousek místa na další škatuli do které bych si vlezl a zahříval se a navíc jsem tak suchý, že více schnout už vážně nepotřebuji. Proto jako svou prvotinu jsem si vyrobil (ač nejsem elektrikář) "horské slunce" (foto už nelze přiložit???) a již třetí den se prohřívám - no nemohu se toho nabažit! Bydlím na horách mezi řekou a lesem a po většinu roku je tu chladno a hodně vlhko a proto doma už téměř 2 měsíce musím topit. Avšak nikdy se tak krásně a rychle neprohřeju jako pod svým sluníčkem. Jediná nevýhoda je, že se musím pod ním musím až příliš posouvat a otáčet, ale zase si při tom procvičím ochablé svalstvo \":D\"
Už se mi však v hlavě rodí plán na nové ještě výkonější infra prohřívadlo, které by mělo vnitřně prohřát celé tělo najednou, od hlavy až k patě. Nebude nutno se pod nim svíjet jako žížala, pouze se otáčet jako při opravdovém slunění. Zároveň ho zhotovím tak, abych mohl měnit výšku bloku žárovek pod kterými budu ležet a to tak, aby případně příliš nepálily.
Takže tisíceré díky ti Jardo za skvělé rady a máš-li ještě nějakou, tak sem s ní!!!
Hezké dny

_________________
Ahoj Denny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom propustného střeva
PříspěvekNapsal: sob říj 28, 2017 2:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Denny píše:
Další tvá skvělá rada také byla, zhotovit si infra saunu. Bohužel nemám ve svém malinkatém domečku ani kousek místa na další škatuli do které bych si vlezl a zahříval se a navíc jsem tak suchý, že více schnout už vážně nepotřebuji. Proto jako svou prvotinu jsem si vyrobil (ač nejsem elektrikář) "horské slunce" (foto už nelze přiložit???) a již třetí den se prohřívám - no nemohu se toho nabažit! Bydlím na horách mezi řekou a lesem a po většinu roku je tu chladno a hodně vlhko a proto doma už téměř 2 měsíce musím topit. Avšak nikdy se tak krásně a rychle neprohřeju jako pod svým sluníčkem. Jediná nevýhoda je, že se musím pod ním musím až příliš posouvat a otáčet, ale zase si při tom procvičím ochablé svalstvo \":D\"
Už se mi však v hlavě rodí plán na nové ještě výkonější infra prohřívadlo, které by mělo vnitřně prohřát celé tělo najednou, od hlavy až k patě. Nebude nutno se pod nim svíjet jako žížala, pouze se otáčet jako při opravdovém slunění. Zároveň ho zhotovím tak, abych mohl měnit výšku bloku žárovek pod kterými budu ležet a to tak, aby případně příliš nepálily.
Takže tisíceré díky ti Jardo za skvělé rady a máš-li ještě nějakou, tak sem s ní!!!
Hezké dny

Tak ona ta suna nemusí být přímo bedna ze dřeva, může jít o plátěný stan jak jsem ti poslal v příloze, nebo vím o klientovi který si to udělal z kartónů z velké krabice, které nalepil v rozích na lištičky v nich má očka a háčky na spojení jednotlivých dílů a má to ve svém mikro bytě strčené ve složeném stavu za skříní. Vždy si to složí pouze na saunění a zase to pak rozebere, což má za pár minut. Tam se pouze otáčí na stoličce aby se postupně prohřál ze všech stran, stejně jako to dělají amíci v tom stanu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom propustného střeva
PříspěvekNapsal: pon lis 06, 2017 8:31 pm 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
Willis píše:
Na syndrom propustného střeva zabírá transplantace střevní mikroflóry.

Ano, to je jedna z nejrychlejších způsobů léčby na syndrom propustného střeva. Mimochodem, syndrom propustného střeva bývá někdy nazývaný též jako sunarový syndrom, protože souvisí s nedostatečně dlouhou dobou kojení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom propustného střeva
PříspěvekNapsal: pon lis 06, 2017 9:52 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Modrovous píše:
Ano, to je jedna z nejrychlejších způsobů léčby na syndrom propustného střeva. Mimochodem, syndrom propustného střeva bývá někdy nazývaný též jako sunarový syndrom, protože souvisí s nedostatečně dlouhou dobou kojení.

To mi povídejte. Byla jsem kojená týden a už v jednom roce života jsem byla na antibioticích \":|\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom propustného střeva
PříspěvekNapsal: sob lis 11, 2017 1:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Gamina píše:
To mi povídejte. Byla jsem kojená týden a už v jednom roce života jsem byla na antibioticích \":|\"

A to se hlavní problém teprve konat bude protože emancipace nám postupuje a kojení mladé emancipované, nebo lépe řečeno zblblé matky z mnoha důvodů vidí jako zbytečné. Bohužel v zápalu boje o své prestižní místo ve společenském žebříčku zapomínají že nejprestižnější místo ženy je stát se a být pokud možno co nejlepší matkou svých dětí, ne nejlepší sekretářkou, nebo manažerkou, ale hlavně a především matkou. Neuvědomují si ve své slepé naivitě že jenom předání mnohageneračních výsledků tvrdé práce a odříkání našich předků do rukou našich maximálně zdatných a schopných dětí je ten nejvyšší cíl a poslání, nic víc není a nic lepšího se v životě udělat prostě nedá. Žena by se tedy měla opět hrdě hlásit k tomuto poslání a věnovat se mu s plným nasazením tak jak to bývalo vždy zvykem, nikdo jiný to za ni udělat prostě nemůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom propustného střeva
PříspěvekNapsal: ned úno 18, 2018 7:11 pm 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
Jarda píše:
A to se hlavní problém teprve konat bude protože emancipace nám postupuje a kojení mladé emancipované, nebo lépe řečeno zblblé matky z mnoha důvodů vidí jako zbytečné. Bohužel v zápalu boje o své prestižní místo ve společenském žebříčku zapomínají že nejprestižnější místo ženy je stát se a být pokud možno co nejlepší matkou svých dětí, ne nejlepší sekretářkou, nebo manažerkou, ale hlavně a především matkou. Neuvědomují si ve své slepé naivitě že jenom předání mnohageneračních výsledků tvrdé práce a odříkání našich předků do rukou našich maximálně zdatných a schopných dětí je ten nejvyšší cíl a poslání, nic víc není a nic lepšího se v životě udělat prostě nedá. Žena by se tedy měla opět hrdě hlásit k tomuto poslání a věnovat se mu s plným nasazením tak jak to bývalo vždy zvykem, nikdo jiný to za ni udělat prostě nemůže.

Tohle jsou zlatá slova, pane Jardo!!! Kojení a celková péče o děti je na ústupu, začínají se rozšiřovat kapacity školek a dokonce opět vznikají jesle, kam je možné odložit dítě krátce po narození, jako z a konunismu!!! Smysl života moderní žena je kariéra a cestování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom propustného střeva
PříspěvekNapsal: pon úno 19, 2018 1:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Modrovous píše:
Tohle jsou zlatá slova, pane Jardo!!! Kojení a celková péče o děti je na ústupu, začínají se rozšiřovat kapacity školek a dokonce opět vznikají jesle, kam je možné odložit dítě krátce po narození, jako z a konunismu!!! Smysl života moderní žena je kariéra a cestování.

Tak pokud by to byla pouze ta mizerná péče o potomky to by se snad i dalo nějak v rámci společnosti řešit, ale mega problém je v tom že se nerozmnožují a populace normálního bílého člověka vymírá právě díky naprosto nesmyslné emancipaci žen. Celé to skončí tím že na svoji emancipační blbost bílé ženy doplatí, jak se již děje ve Švédsku a v konečném důsledku je násilnou cestou oplodní nějaký polodebilní a geneticky poničený Afričan, nebo jiná hojně dovážená "kvalitní" rasa a jsme v hajzlu úplně. Poničený genetický fond národa se dává dohromady tisíce let a to jsem zvědav kdo to pak dovede napravit. Právě bílé ženy by si měly uvědomit tu zodpovědnost v reprodukci kvalitního genetického fondu bílé rasy, která nezpochybnitelně stojí za naprostou většinou vynálezů které posouvají lidstvo kupředu. Nakonec není tak složité se podívat kolik nositelů Nobelovy ceny je z jiných ras než je ta bílá nyní v médiích cíleně zatracovaná. Bez ní by lidstvo ustrnulo někde v 7 století kde ostatně ustrnul muslimský svět a mnohá jiná etnika na tom nejsou o moc lépe. Zachování kvalitativního vzestupu lidstva je hlavně o přežití a zdokonalování bílé rasy, jinak se lidstvo vrátí do doby temna a ta trvala 1000 let.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom propustného střeva
PříspěvekNapsal: pon úno 19, 2018 2:00 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Ja som cital, ze najvyssie IQ ma zlta rasa. Ale neviem teda kam ich to najvyssie IQ posunulo... Sice neutocia na cely svet ako prevazne biele USA, avsak taka japonska sexualita je nieco hrozne (ten najväcsi perverz aky sa da predstavit, v roznych kombinaciach)... Rovanko ako ich mozerne schopnosti zoznamovania sa, depresie, atd. Asi dosledok preludnenia?
Kazda rasa si mysli, ze ne ta "najlepsia". Samozrejme nechcem tu cernochov ani inych co tu do Europy nepatria..

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom propustného střeva
PříspěvekNapsal: pon úno 19, 2018 5:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
JednorazovyNICK píše:
Ja som cital, ze najvyssie IQ ma zlta rasa. Ale neviem teda kam ich to najvyssie IQ posunulo... Sice neutocia na cely svet ako prevazne biele USA, avsak taka japonska sexualita je nieco hrozne (ten najväcsi perverz aky sa da predstavit, v roznych kombinaciach)... Rovanko ako ich mozerne schopnosti zoznamovania sa, depresie, atd. Asi dosledok preludnenia?
Kazda rasa si mysli, ze ne ta "najlepsia". Samozrejme nechcem tu cernochov ani inych co tu do Europy nepatria..

Tak žlutí jsou specifičtí v mnoha směrech, mají neuvěřitelnou pracovitost a disciplínu, ale zda mají i potřebnou kreativitu a schopnosti evolučně růst to je otázka. Určitě nejsou nijak hloupí a mají většinu pozitivních vlastností které může člověk mít. V porovnání s černochy jsou extraliga, černí mají v genech většinou téměř plnou kombinaci těch nejhorších vlastností které může lidský druh mít. Každá rasa si pochopitelně myslí že je ta nejlepší, ale co je nejlepšího na lidech kteří si vzájemně lžou, okrádají se a vraždí a tvrdí že jsou ti nejlepší asi jde o to jak a v čem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom propustného střeva
PříspěvekNapsal: stř led 27, 2021 4:21 pm 
Offline

Registrován: stř srp 19, 2020 8:18 am
Příspěvky: 19
Jaké byly vaše příznaky propustneho střeva?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom propustného střeva
PříspěvekNapsal: stř led 27, 2021 10:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Droffar píše:
Jaké byly vaše příznaky propustneho střeva?

Osobní zkušenost nemám ale pokud vím tak většinou rozhozená psychika, různé formy přiotrávenosti tedy mozková mlha, bolesti hlavy a podobné komplikace. Pochopitelně nejde o celý výčet ten je natolik široký že se do něho vejde i dost diagnóz moderní medicíny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom propustného střeva
PříspěvekNapsal: čtv led 28, 2021 9:32 am 
Offline

Registrován: stř srp 19, 2020 8:18 am
Příspěvky: 19
Jarda píše:
Osobní zkušenost nemám ale pokud vím tak většinou rozhozená psychika, různé formy přiotrávenosti tedy mozková mlha, bolesti hlavy a podobné komplikace. Pochopitelně nejde o celý výčet ten je natolik široký že se do něho vejde i dost diagnóz moderní medicíny.

No já mám z toho asi bolest podbřišku, střev, syndrom dráždivého trakčníku, průjmy, zvuky ze střev., plynatost, možná i ztrátu pigmentu (bílé fleky). Psychiku mě asi zhoršuje unavené nadledvinky.

Zkousim jíst bez lepku a mléčných produktů.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz