Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:14 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 297 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: pon pro 21, 2020 7:32 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 03, 2020 10:16 pm
Příspěvky: 10
Jarda píše:
Pokud je voda odstátá nebo převařená chlór nemusíte řešit a fluór se snad už ani vodárensky nepoužívá, ale to nevím jistě, možná to bude jak kde tedy se zeptat u vašeho dodavatele.

Tak převaří se, když se bude vařit ten nálev na klystýr, takže to asi není potřeba převářet dopředu ne? Ten fluor tam asi řeší hodně, protože to jsou převážně amíci a tam ho prý do vody dávají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: pon pro 21, 2020 8:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
coltcha píše:
Tak převaří se, když se bude vařit ten nálev na klystýr, takže to asi není potřeba převářet dopředu ne? Ten fluor tam asi řeší hodně, protože to jsou převážně amíci a tam ho prý do vody dávají.

Nechápu na co se vlastně ptáte, jak vařit nálev na klystýr, to je voda třeba se solí, nebo citrónovou šťávou co by jste na tom vařil. Netuším kde bydlíte, ale zeptejte se dodavatele co vám vlastně dodává.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: čtv dub 08, 2021 11:31 am 
Offline

Registrován: ned bře 14, 2021 4:21 pm
Příspěvky: 31
Je lepší dělat kávový klystýr z odrůdy arabica nebo robusta? Robusta má totiž dvakrát víc kofeinu, než arabica, takže myslím že z hlediska účinku je velmi důležité, jako odrůdu na klystýr použít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: čtv dub 08, 2021 1:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Lekorka píše:
Je lepší dělat kávový klystýr z odrůdy arabica nebo robusta? Robusta má totiž dvakrát víc kofeinu, než arabica, takže myslím že z hlediska účinku je velmi důležité, jako odrůdu na klystýr použít.

Ono bude spíše záležet na stavu organizmu co vůbec snesete. Pro lidi kteří kafe prakticky nepijí může i sebeslabší kafe podané do rekta představovat celkem problém tedy o tom zda volit silnější kávu může podle mě uvažovat asi jenom pravidelný a silný piják kávy kterému rychlé zvednutí kofeinu zase tolik nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: pon kvě 24, 2021 11:24 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 24, 2021 9:08 pm
Příspěvky: 5
Bydliště: Plzeň / Hradec Králové
Dobrý den, rád bych se zde podělil o své zkušenosti ohledně kávového klystýru. Ani nevím proč, ale dlouhá léta jsem každý klystýr přehlížel a kávový či urinový se mě jevilo jako čiré šílenství až šamanství. První klystýry jsem absolvoval s vodou a citrónem, pak asi nějaký ten odvar z kopřivy a de facto mne to trochu odradilo, výsledek nebyl tak velký, jaký jsem čekal. Proto bych na začátek doporučil hned urinový a poté již kávový. Nyní již mám za sebou několik desítek, možná až stovku úspěšně provedených kávových klystýrů. Z této pozice si dovolím napsat několik rad pro začátečníky, které bych na svém začátku uvítal.

Nejprve doporučuji sehnat kvalitní irigátor, v podstatě hledejte ten, který má ten nejužší "zasouvák". Při kávovém klystýru budete zasouvat hned třikrát. Mě to vždy dělalo problém, když jsem měl takový ten obyčejný, co se prodává v každé druhé lékárně. Dobré je také zasouvák něčím mazlavým namazat, mě se více osvědčil kokosový olej, než olivový. Ale je to na každém, čemu kdo dá přednost.

Než ráno začnete, doporučuji nashromáždit co nejvíce moči, ideálně tak 1l až 1,5l. Proto je dobré večer hodně pít či začít shromažďovat již večer. Doporučuji moč uchovávat v nějaké sklenici, plastové flašky by do uriny mohli něco vylučovat.

Večer nechám odstát v kastrolu vodu do rána, asi tak 2l a ráno tuto vodu přivedu k varu, přidám cca 4 vrchovaté polévkové lžíce kávy - do začátku bych doporučil i méně, prostě přidat lze vždy ale ubrat již nemůžete! Toto kafíčko povařím 3 minuty, poté vypnu sporák a nechám 15 minut odstát. Poté rozleju do skleněných nádob a vychladím tak na 35 - 40 stupňů Celsia, nejlépe to nějak scedit, aby tam nezůstal lógr. Kávu používám obyčejnou tuzemskou Standart, jednak je levná a dle mého úsudku chuť v tomto případě není důležitá.

První klystýr provedu s cca 1 litrem kafíčka a ihned vyprázdním
Druhý klystýr provedu se zbytkem kafíčka, většinou to vychází na 0,5 litru a podržím v sobě tak 10 minut, raději ne déle. Poté vyprázdním.
Třetí klystýr provedu již s urinou a dám vše co jsem dokázal nashromáždit. Držím v sobě co nejdéle, ale jen do té doby, kdy je to příjemné, u mě je to většinou tak 15 až 30 minut a poté vyprázdním. Kdybyste dostatek uriny neměli, tak se mě osvědčila kombinace uriny a heřmánkového čaje, zdá se, že to funguje také. Tento třetí klystýr má za úkol vyčistit ze střev tu kávu. To je docela důležitý bod.

Po klystýru pak většinou sním třeba banán či jiné sladké ovoce, nebo bylinný čaj s medem. Někde jsem četl, že to kafe má nějaký vliv na cukr v těle. Tak ho takto doplním.

Takto je tedy hotovo. Dále jsem si všiml, že při opakování, třeba pět dní za sebou každé ráno, jako kdyby se síla kávového klystýru násobila, prostě cítím se poté lépe a lépe a doslova cítím, jak mám doslova vykartáčovaná střeva i játra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: úte kvě 25, 2021 8:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Dobrý den, rád bych se zde podělil o své zkušenosti ohledně kávového klystýru. Ani nevím proč, ale dlouhá léta jsem každý klystýr přehlížel a kávový či urinový se mě jevilo jako čiré šílenství až šamanství. První klystýry jsem absolvoval s vodou a citrónem, pak asi nějaký ten odvar z kopřivy a de facto mne to trochu odradilo, výsledek nebyl tak velký, jaký jsem čekal. Proto bych na začátek doporučil hned urinový a poté již kávový. Nyní již mám za sebou několik desítek, možná až stovku úspěšně provedených kávových klystýrů. Z této pozice si dovolím napsat několik rad pro začátečníky, které bych na svém začátku uvítal.

Nejprve doporučuji sehnat kvalitní irigátor, v podstatě hledejte ten, který má ten nejužší "zasouvák". Při kávovém klystýru budete zasouvat hned třikrát. Mě to vždy dělalo problém, když jsem měl takový ten obyčejný, co se prodává v každé druhé lékárně. Dobré je také zasouvák něčím mazlavým namazat, mě se více osvědčil kokosový olej, než olivový. Ale je to na každém, čemu kdo dá přednost.

Než ráno začnete, doporučuji nashromáždit co nejvíce moči, ideálně tak 1l až 1,5l. Proto je dobré večer hodně pít či začít shromažďovat již večer. Doporučuji moč uchovávat v nějaké sklenici, plastové flašky by do uriny mohli něco vylučovat.

Večer nechám odstát v kastrolu vodu do rána, asi tak 2l a ráno tuto vodu přivedu k varu, přidám cca 4 vrchovaté polévkové lžíce kávy - do začátku bych doporučil i méně, prostě přidat lze vždy ale ubrat již nemůžete! Toto kafíčko povařím 3 minuty, poté vypnu sporák a nechám 15 minut odstát. Poté rozleju do skleněných nádob a vychladím tak na 35 - 40 stupňů Celsia, nejlépe to nějak scedit, aby tam nezůstal lógr. Kávu používám obyčejnou tuzemskou Standart, jednak je levná a dle mého úsudku chuť v tomto případě není důležitá.

První klystýr provedu s cca 1 litrem kafíčka a ihned vyprázdním
Druhý klystýr provedu se zbytkem kafíčka, většinou to vychází na 0,5 litru a podržím v sobě tak 10 minut, raději ne déle. Poté vyprázdním.
Třetí klystýr provedu již s urinou a dám vše co jsem dokázal nashromáždit. Držím v sobě co nejdéle, ale jen do té doby, kdy je to příjemné, u mě je to většinou tak 15 až 30 minut a poté vyprázdním. Kdybyste dostatek uriny neměli, tak se mě osvědčila kombinace uriny a heřmánkového čaje, zdá se, že to funguje také. Tento třetí klystýr má za úkol vyčistit ze střev tu kávu. To je docela důležitý bod.

Po klystýru pak většinou sním třeba banán či jiné sladké ovoce, nebo bylinný čaj s medem. Někde jsem četl, že to kafe má nějaký vliv na cukr v těle. Tak ho takto doplním.

Takto je tedy hotovo. Dále jsem si všiml, že při opakování, třeba pět dní za sebou každé ráno, jako kdyby se síla kávového klystýru násobila, prostě cítím se poté lépe a lépe a doslova cítím, jak mám doslova vykartáčovaná střeva i

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: pon úno 13, 2023 5:21 pm 
Offline

Registrován: pát črc 01, 2022 6:29 pm
Příspěvky: 31
Filip08 píše:
Tak jsem dnes jel můj první kávový podle zdejšího návodu od uživatele Whitemagic a určitě je fajn, nicméně by mne zajímalo proč používat těch prvních 500ml-1,5l kávy? Nebylo by lepší dát urinu?! Když jde v této fázi jak jsem pochopil hlavně o pročištění střeva. Urina bude přeci jen na to pročištění šetrnější a účinější (nebo ne?!) navíc člověk ušetří litr kávy což v dlouhodobějším horizontu také ušetří nějaké peníze... Ještě u tohoto prvního nálevu mi přijde zbytečné ho vyhazovat hned co jsem ho napustil... Nebylo by lepší ho podržet jako při klasickém klizmatu aspoň 15-20 minut na pořádné zředění stolice a následně aplikovat tu kávu, která by se tak mohla lépe vstřebávat, jelikož bude střevo čistější?! Dále mne napadlo, jestli by nebylo lepší vařit to kafe též v urině místo vody. Co říkáte?! Mohl by se tak ještě zlepšit účinek?! Dále je v návodu zmíněno, že je nejlepší držet tu kávu v S záhybu hned za konečníkem. Z toho mi tedy vyšlo, že nejlepší bude ležet na levém boku, že ano?! A poslední věc. V návodu je uvedeno, že by se měl ještě po tom kávovém 500ml klyzmatu ještě aplikovat další s heřmánkem, urinou atd... Zajímalo by mne proč? Není lepší nechat ve střevě zbytek kávy, než si zavádět další klyzma? Zvedne se tak účinek kávy a pro střevo je to zase šetrnější, jelikož do něj nemusíme nalévat další tekutiny a zbytečně ho dále roztahovat...
Můj postup by byl tedy následujicí, tak mi prosím řekněte který se vám více zamlouvá a proč.
Do hrnce dát vařit 500ml uriny a 3 polévkové lžíce kafe na 3 minuty. Mezitím si připravíme vše potřebné na celý proces. Hrnec s kafem odstavíme a aplikujeme klasický klystýr s urinou o tělesné teplotě. Podržíme aspoň 15 minut.{{ Já většinou ležím prvních pár minut na zádech, pak dělám svíčku (kdo nedá svíčku tak zaujmout pozici, která je uvedena na hlavních stránkách v tématu klystýr a mikroklyzma) a následně si lehám na pravý bok, aby se tak urina dostala všude možně. Toto kolečko se dá během procesu i opakovat, ale přednost má vždy pohodlí... Když uplyne 12 minut začnu různě vtahovat a uvolňovat břicho, popř. masírovat a jakmile je to k neudržení (pozor!!! nikdy nesmíte jít přes bolest) vyprázdním se. }} U toho vyprázdnění je dobré maximální uvolnění a snažit se co nejhlouběji dýchat, popřípadě zase vtahovat a uvolňovat břicho, což vede dle mého názoru k důkladnějšímu vypráznění. Toho nám zabralo zhruba 20 minut a mezitím nám kafe vychladlo snad na ideální teplotu (to si musíte trochu vychytat ) pokud ne tak dolejeme trochu filtrované vody na tělní teplotu a aplikujeme urinovou kávičku. ... Držíme 11 minut v S záhybu, tedy ležíme na levém boku. Což je fajn i z toho pohledu, že nám tam doteče zbytek nepořádku z předchozího urinového klyzmatu. Pokud ale cítíme tlak je lepší přelehnout na záda, popř i na pravý bok, dokud tlak neustane. Po 11 minutách vyprázdníme poklidíme a užíváme si ten pocit, že jsme udělali zase něco správného pro své tělo ...

Zdravím, jestliže je nutné držet nálev v "S" záhybu, je při tom nutné ležet na levém boku nebo je možno (pokud není cítit tlak jak píše Filip08) i stát vzpřímeně? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: úte úno 14, 2023 12:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
pišta hufnagl píše:
Zdravím, jestliže je nutné držet nálev v "S" záhybu, je při tom nutné ležet na levém boku nebo je možno (pokud není cítit tlak jak píše Filip08) i stát vzpřímeně? Děkuji.

Tak ani vzpřímená poloha by neměla vadit, tekutina do kopce teče docela nerada, nicméně určitě bude větší tlak na konečník než v té poloze na levém boku a bude větší nucení k vyprázdnění.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: sob úno 18, 2023 4:33 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 21, 2019 11:11 am
Příspěvky: 5
Zdravím všechny, ráda bych se zeptala, zda je možné, že by mi po KK začalo praskat při určitých pohybech v kloubech? Předtím jsem to neměla, tušíte čím by to mohlo být a co s tím? Předem děkuji za odpověď, Jana.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: ned úno 19, 2023 8:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
gumicek píše:
Zdravím všechny, ráda bych se zeptala, zda je možné, že by mi po KK začalo praskat při určitých pohybech v kloubech? Předtím jsem to neměla, tušíte čím by to mohlo být a co s tím? Předem děkuji za odpověď, Jana.

Tam souvislost nevidím, jedině že by se tím rozhýbala nějaká malá zvířátka v organizmu. Tento druh klystýrů uvolňuje především bordel z jater a v nich může bydlet hodně zajímavých podnájemníků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: ned úno 19, 2023 9:22 am 
Offline

Registrován: čtv úno 21, 2019 11:11 am
Příspěvky: 5
Děkuji a máte prosím nějakou radu co s tím dělat, aby to přestalo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávový klystýr
PříspěvekNapsal: pon úno 20, 2023 8:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
gumicek píše:
Děkuji a máte prosím nějakou radu co s tím dělat, aby to přestalo?

Pokud to nebolí pak bych s tím asi nic nedělal a vyčkal zda si stav sedne do normálu, nebo vyzkoušet teplo to jim docela vadí. V případě že by šlo o bolestivý stav jako první bych vyzkoušel větší dávky kolagenu, vitamínu C a MSM.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 297 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz