Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:09 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Problémy se střevem
PříspěvekNapsal: pon říj 19, 2020 12:27 pm 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2016 7:28 am
Příspěvky: 14
Jarda píše:
Existují i bezvláknité druhy zeleniny a ovoce, respektive nízko vlákninové a čerstvé šťávy také vlákninu neobsahují v závadné míře. Uvidíte co ukáže čas a zkušenosti.

dobry den, pane zajicku,
vyprazdnovani mam uz celkem v poradku, nasadila jsem caj lapacho, vilcacora a hercampuri, uzivala jsem sanogel a vyzkousela jsem i ampule quinton, pridala jsem kavove klystyry, ktere jsem stridala s urinovymi a vyluhem z hermanku. nekolikrat denne si delam sirnou patlanici, to mi teda hodne chutna, delam si ji s troskou medu a ovocem. jinak se stravuji bez mlecnych vyrobku, bez cukru, bez lepku, hodne zeleniny a ovoce. stolici mam pravidelne 2-3x denne, bez nestravenych zbytku. jen me porad trapi plynatost. bricho mivam nafoukle. lekar mi doporucuje kolonoskopii, protoze jsem mela ve stolici zanetlive markry, pry nic alarmujiciho, ale pro jistotu...ale do toho se mi moc nechce. co si o tom myslite? dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy se střevem
PříspěvekNapsal: pon říj 19, 2020 10:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
romaneta píše:
dobry den, pane zajicku,
vyprazdnovani mam uz celkem v poradku, nasadila jsem caj lapacho, vilcacora a hercampuri, uzivala jsem sanogel a vyzkousela jsem i ampule quinton, pridala jsem kavove klystyry, ktere jsem stridala s urinovymi a vyluhem z hermanku. nekolikrat denne si delam sirnou patlanici, to mi teda hodne chutna, delam si ji s troskou medu a ovocem. jinak se stravuji bez mlecnych vyrobku, bez cukru, bez lepku, hodne zeleniny a ovoce. stolici mam pravidelne 2-3x denne, bez nestravenych zbytku. jen me porad trapi plynatost. bricho mivam nafoukle. lekar mi doporucuje kolonoskopii, protoze jsem mela ve stolici zanetlive markry, pry nic alarmujiciho, ale pro jistotu...ale do toho se mi moc nechce. co si o tom myslite? dekuji

Pokud je stolice jak jsem zde popisoval tedy pak by v trávení neměl být problém a plynatost může vznikat z různých příčin třeba z většího objemu vlákniny, což bych si při vysoké konzumaci zeleniny a ovoce dovedl představit velice snadno. Vyzkoušejte si tu stravu spočítat na nutriční kalkulačce cronometer.com a ona jako jednu z položek ukazuje vlákninu kterou bych ve vašem případě vyzkoušel srazit někde okolo 20 g za den, což by mělo plynatost zásadně omezit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy se střevem
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2021 3:33 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 23, 2020 2:17 pm
Příspěvky: 20
Dobrý den,

experimentoval jsem se stravou. Nejdřív jsem přestal jíst cukry na měsíc. Potom na dva měsíce zase tuky. Až pak jsem si uvědomil že tyto změny stravy jsou nesmysl. Jakmile jsem ale začal zase jíst tuky, už je dobře netrávím a mám z nich špatnou stolici. Také se mi začaly dělat koutky. Pomůže na ně B-komplex ale jakmile ho přestanu jíst zase se oběví furt dokola. Evidentně jsem musel něco rozvrtat v trávení. Stravu jsem vrátil do původního stavu ale situace se nelepší.

Pro začátek jsem vynechal obilí a mléčné výrobky. Pokud to ale nebude stačit na srovnání, co dalšího mám udělat ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy se střevem
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2021 5:47 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
B-vitamíny by vám měla produkovat vaše střevní mikroflóra. Asi jste změnil její složení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy se střevem
PříspěvekNapsal: čtv bře 04, 2021 9:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Oslik555 píše:
Dobrý den,

experimentoval jsem se stravou. Nejdřív jsem přestal jíst cukry na měsíc. Potom na dva měsíce zase tuky. Až pak jsem si uvědomil že tyto změny stravy jsou nesmysl. Jakmile jsem ale začal zase jíst tuky, už je dobře netrávím a mám z nich špatnou stolici. Také se mi začaly dělat koutky. Pomůže na ně B-komplex ale jakmile ho přestanu jíst zase se oběví furt dokola. Evidentně jsem musel něco rozvrtat v trávení. Stravu jsem vrátil do původního stavu ale situace se nelepší.

Pro začátek jsem vynechal obilí a mléčné výrobky. Pokud to ale nebude stačit na srovnání, co dalšího mám udělat ?

Vyzkoušejte kimchi cca 50-100 g denně to je schopno poměrně efektivně srovnat střevní brouky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy se střevem
PříspěvekNapsal: stř zář 22, 2021 4:40 pm 
Offline

Registrován: stř zář 22, 2021 4:27 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den, před 14 dny jsem nasadil Magnesium chelate-375 Mg v jedné denní dávce a během 3 dnů mi začlo nadýmání,říhání,nepravidelné vyprazdnování, po každém jídle je mi nevolno a jsem pořád unavený.Myslel jsem že když vysadím magnesium tak se problemy vytratí ale už to trvá 14 dní a já jsem zoufalý . Zkoušel jsem cholagol,lepicol i probiotika a žádný pozitivní efekt.Mohl by jste mi poradit? Díky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy se střevem
PříspěvekNapsal: stř zář 22, 2021 9:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Kubasan píše:
Dobrý den, před 14 dny jsem nasadil Magnesium chelate-375 Mg v jedné denní dávce a během 3 dnů mi začlo nadýmání,říhání,nepravidelné vyprazdnování, po každém jídle je mi nevolno a jsem pořád unavený.Myslel jsem že když vysadím magnesium tak se problemy vytratí ale už to trvá 14 dní a já jsem zoufalý . Zkoušel jsem cholagol,lepicol i probiotika a žádný pozitivní efekt.Mohl by jste mi poradit? Díky moc

To je hodně divné, jednak jde o velice bezproblémovou látku a pak i o poměrně malou denní dávku, zpravidla se bere 10 mg na kilo váhy tedy ta dávka odpovídá váze max. 40 kg, což předpokládám asi nemáte. Navíc za tři dny se nedá takto nízkou dávkou rozhodit trávení tak jak popisujete, nebo jsem se s tím alespoň nikdy nesetkal. Spíše bych dle projevů viděl jako zdroj problému dysbiózu ve střevním traktu a vyzkoušel na to nějakou hořkou bylinu třeba pelyněk, puškvorec, zeměžluč, hercampuri a jsou i další. Pokud by to nezabralo klidně mě zavolejte a probereme další možnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy se střevem
PříspěvekNapsal: pát říj 01, 2021 1:32 pm 
Offline

Registrován: stř zář 22, 2021 4:27 pm
Příspěvky: 4
Jarda píše:
To je hodně divné, jednak jde o velice bezproblémovou látku a pak i o poměrně malou denní dávku, zpravidla se bere 10 mg na kilo váhy tedy ta dávka odpovídá váze max. 40 kg, což předpokládám asi nemáte. Navíc za tři dny se nedá takto nízkou dávkou rozhodit trávení tak jak popisujete, nebo jsem se s tím alespoň nikdy nesetkal. Spíše bych dle projevů viděl jako zdroj problému dysbiózu ve střevním traktu a vyzkoušel na to nějakou hořkou bylinu třeba pelyněk, puškvorec, zeměžluč, hercampuri a jsou i další. Pokud by to nezabralo klidně mě zavolejte a probereme další možnosti.

dobrý den ,díky za odpověď .Nasadil jsem pelyňkový čaj a bohužel mi nepomohl.Navstivil jsem i lékaře který mě poslal na rentgen +krev ,rentgen v pořádku a krev lehká leukopenie.Takze diagnóza zní podrážděný tračník.Porad mě trápí bolest bricha-v pravo a hlavně dole, neustále říhání a nadýmání+únava.Nenapada vás ještě nějaký nápad? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy se střevem
PříspěvekNapsal: pát říj 01, 2021 10:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Kubasan píše:
dobrý den ,díky za odpověď .Nasadil jsem pelyňkový čaj a bohužel mi nepomohl.Navstivil jsem i lékaře který mě poslal na rentgen +krev ,rentgen v pořádku a krev lehká leukopenie.Takze diagnóza zní podrážděný tračník.Porad mě trápí bolest bricha-v pravo a hlavně dole, neustále říhání a nadýmání+únava.Nenapada vás ještě nějaký nápad? Díky

Dráždivý tračník je totéž co jsem vám napsal tedy špatná bakteriální skladba ve střevě. Pelyněk jste dával pravý nebo roční? Pokud jde o to nadýmání může pomoci podávání HCl nebo betainu, případně vyzkoušet velké dávky enzymů třeba Wobenzym 1 tabletu na 6 kg váhy a den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy se střevem
PříspěvekNapsal: sob říj 02, 2021 10:07 am 
Offline

Registrován: stř zář 22, 2021 4:27 pm
Příspěvky: 4
Jarda píše:
Dráždivý tračník je totéž co jsem vám napsal tedy špatná bakteriální skladba ve střevě. Pelyněk jste dával pravý nebo roční? Pokud jde o to nadýmání může pomoci podávání HCl nebo betainu, případně vyzkoušet velké dávky enzymů třeba Wobenzym 1 tabletu na 6 kg váhy a den.

Dobrý den,pelyněk jsem dával formou čajových nálevů -2x denně jednu čajovou lžičku sušeného pelynku pravého ,díky něco z toho zkusím už fakt nevím co stím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zánět
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2022 8:41 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř bře 19, 2014 3:47 pm
Příspěvky: 6
Po očkování se narodilo dítě, kterému hned odebrali polovinu střev, co teď?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět
PříspěvekNapsal: pát kvě 20, 2022 8:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
D-O-M píše:
Po očkování se narodilo dítě, kterému hned odebrali polovinu střev, co teď?

No to se těžko radí, tím je imunita i kvalita života zásadně poškozena a je potřeba silou mocí držet správnou skladbu střevního mikrobiomu jak stravou tak pomocí doplňků stravy, nic víc se s tím udělat bohužel asi nedá. Nyní bych se zaměřil na lactobacillus reuteri a co nejširší spektrum bifidobakterií v poměrně masivním dávkování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy se střevem
PříspěvekNapsal: pát pro 15, 2023 2:05 pm 
Offline

Registrován: stř led 09, 2013 12:49 pm
Příspěvky: 57
Dobry den.
Rada by som pocula od Vas nejaku radu, nazor... Uz niekolko mesiacov (8-9 mesiacov) mam problem s bolestou vpravo pod rebrovym oblukom. Mam pocit, ze je to hrube crevo. Zacalo sa to podavanim 1 cajovej lyzicky jablcneho octu nalacno. Po niekolkych dnoch som mala silne bolesti brucha: nafuknutie, bolest, krce... vyzarovala bolest az do chrbta. Jablcny ocot som vysadila, problemy sa trosku utisili, ale nie uplne. Stale ked si dam nieco „vlakninove“ (ovocie, zeleninu...) mam velke bolesti. Vyskusala som aj Sab Simplex, problemy na 90% ustupia, ale po vysadeni sa opat vratia. Okrem toho si davam probiotika (mozno nevhodne), Hylak, vylucila som lepok a laktozu, robila som si aj klystiry. Problemy so stolicou nemam, ani s chutou do jedla.
Co by ste mi prosim poradili? Dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy se střevem
PříspěvekNapsal: sob pro 16, 2023 10:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Margareta píše:
Dobry den.
Rada by som pocula od Vas nejaku radu, nazor... Uz niekolko mesiacov (8-9 mesiacov) mam problem s bolestou vpravo pod rebrovym oblukom. Mam pocit, ze je to hrube crevo. Zacalo sa to podavanim 1 cajovej lyzicky jablcneho octu nalacno. Po niekolkych dnoch som mala silne bolesti brucha: nafuknutie, bolest, krce... vyzarovala bolest az do chrbta. Jablcny ocot som vysadila, problemy sa trosku utisili, ale nie uplne. Stale ked si dam nieco „vlakninove“ (ovocie, zeleninu...) mam velke bolesti. Vyskusala som aj Sab Simplex, problemy na 90% ustupia, ale po vysadeni sa opat vratia. Okrem toho si davam probiotika (mozno nevhodne), Hylak, vylucila som lepok a laktozu, robila som si aj klystiry. Problemy so stolicou nemam, ani s chutou do jedla.
Co by ste mi prosim poradili? Dakujem.

Zmíněné příznaky se mohou objevovat ze spousty důvodů tedy bych šel po trávení postupně. První co je potřeba udělat je test HCl v žaludku a pokud jí bude málo tak doplnit. Pokud se tím problém neodstraní vysledovat zda je stolice kaštanově hnědá a pokud není a je občas světlá stimulovat tok žluče. Pokud ani tak problém nezmizí pak je vhodné si nechat laboratorně zjistit stav slinivky a podpořit jí opravdu vysokou dávkou enzymů. Teprve poté že vše uvedené nepovede k vymizení potíží začít ladit střeva na základě testu střevního mikrobiomu, rozhodně bych problém neřešil metodou pokus omyl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy se střevem
PříspěvekNapsal: ned pro 17, 2023 9:56 am 
Offline

Registrován: stř led 09, 2013 12:49 pm
Příspěvky: 57
Pan Zajicek, dakujem velmi pekne za Vasu odpoved. Vyskusam Vase rady.

V kratkom case, radi by sme si vo Vasom E-shope objednali nejake Vase bezne produkty. Co podla Vas, by bolo vhodne pre mna (s tymito traviacimi problemami) vo Vasom obchode kupit, doobjednat? Dakujem.


Naposledy upravil Margareta dne pon pro 18, 2023 12:29 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz