Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 10:37 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: HUMÁTY, Rašelina
PříspěvekNapsal: ned zář 05, 2010 9:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Kdo má dost peněz, tak kromě zahradní rašeliny jsem narazil na
BALNEO KONCENTRAT rašeliny do vany, i pleťová mléka s rašelinou, termofor rašelinový, sprchový gel apod, ceny od 183 kč...:
http://www.pevnezdravi.cz/kategorie/bal ... selina-328

Akorát to nebude nejspíš neutralizovaná rašelina sodou(louhem), takže je otázka co bude nakonec účinnější...já bych asi dal přednost tomu humátu vlastnímu vyrobenému ze zahradní rašeliny.(možná by šla i akvarijní a terarijní rašelina, to nevím.

Já bych peníze šetřil a koupil tu nejobyčejnější rašelinu, co je k dostání, podle mě to bude fungovat tak, jako tak, možná trochu víc, nebo míň, ale to už asi není rozhodující.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HUMÁTY, Rašelina
PříspěvekNapsal: ned zář 05, 2010 10:54 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
http://www.vltava2000.cz/laznedoma/Good ... oodsID=901
http://www.vltava2000.cz/laznedoma/Good ... oodsID=914

Použití(totéž platí pro nožní koupel...):

1.Nejméně 1 litr směsi pro rašelinovou koupel
přidejte do velmi teplé vody do vany a řádně
promíchejte (nejlépe je použít vodu minerální).

2.Lehněte si do vany s připravenou
lázní a nechte ji na sebe působit
alespoň po dobu 15-20 minut.

3.Po celou dobu koupele sledujte teplotu
lázně. Teplota nasmí klesnout pod 37°C.

4.Po aplikaci se osprchujte a po dobu
cca 20 minut pro sebe zajistěte
suchý zábal a klid na lůžku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HUMÁTY, Rašelina
PříspěvekNapsal: pát zář 10, 2010 10:23 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Rada dedka korenare(u omlazovaci koupele):
Přilijte do vany asi 1 dcl (tedy 100 ml) Rašelinky.
Huminové kyseliny a peloidy Rašelinky šetrným způsobem umožní difúzní vyplavení škodlivin z těla pokožkou do vody a umožní tak detoxikaci, která se projeví na celkovém pocitu svěžesti, sníží zanesení organizmu metabolity a jedy, zažene únavový syndrom a důsledky stresu, zlepší stav pokožky i celkové vzezření.
...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HUMÁTY, Rašelina
PříspěvekNapsal: sob zář 11, 2010 8:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
[quote="muflon":20dnritg]Rada dedka korenare(u omlazovaci koupele):
Přilijte do vany asi 1 dcl (tedy 100 ml) Rašelinky.
Huminové kyseliny a peloidy Rašelinky šetrným způsobem umožní difúzní vyplavení škodlivin z těla pokožkou do vody a umožní tak detoxikaci, která se projeví na celkovém pocitu svěžesti, sníží zanesení organizmu metabolity a jedy, zažene únavový syndrom a důsledky stresu, zlepší stav pokožky i celkové vzezření.
...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HUMÁTY, Rašelina
PříspěvekNapsal: sob zář 11, 2010 2:15 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Ve snaze si vyléčit klouby jsem si na jaře zakoupila 2 rašelinové "buřtíky" - kilová balení na rozředění ve vaně. Z obav ze zánětu (vysela tehdy ve vzduchu diagnoza revmatoidní artritida) jsem začínala s vodou na 38 stupních a nechávala ji vychládat, jen jsem jednou přilila 2l horké vody z konvice.
Nutno říct, že to něco dělalo. Ale to "něco" se mi moc nelíbilo, klouby pak cca týden bolely výrazně víc. Takže po dvou pokusech jsem od toho raději upustila. Někdo by mohl říct, že to zhoršení bylo projevem léčení. Ale vzhledem k tomu, že jsem žádné následné zlepšení nepozorovala, jsem raději od dalších koupelí upustila.

Teoreticky bych teď mohla vyzkoušet jen si máčet kotníky v kýbli a vidělo by se, co to dělá. Třeba by mi pak tak šíleně nevrzaly.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HUMÁTY, Rašelina
PříspěvekNapsal: sob zář 11, 2010 9:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Ve snaze si vyléčit klouby jsem si na jaře zakoupila 2 rašelinové "buřtíky" - kilová balení na rozředění ve vaně. Z obav ze zánětu (vysela tehdy ve vzduchu diagnoza revmatoidní artritida) jsem začínala s vodou na 38 stupních a nechávala ji vychládat, jen jsem jednou přilila 2l horké vody z konvice.
Nutno říct, že to něco dělalo. Ale to "něco" se mi moc nelíbilo, klouby pak cca týden bolely výrazně víc. Takže po dvou pokusech jsem od toho raději upustila. Někdo by mohl říct, že to zhoršení bylo projevem léčení. Ale vzhledem k tomu, že jsem žádné následné zlepšení nepozorovala, jsem raději od dalších koupelí upustila.

Teoreticky bych teď mohla vyzkoušet jen si máčet kotníky v kýbli a vidělo by se, co to dělá. Třeba by mi pak tak šíleně nevrzaly.

Na rašelině není nic světoborného a asi se s ní také nic zkazit nedá, je to trochu běh na dlouhou trať a mnoho netrpělivců to raději okamžitě vzdá, což je jednoznačně špatně. Určitě ji můžete vyzkoušet a není se třeba zase tak bát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HUMÁTY, Rašelina
PříspěvekNapsal: ned zář 12, 2010 6:13 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Kometa píše:
Ve snaze si vyléčit klouby jsem si na jaře zakoupila 2 rašelinové "buřtíky" - kilová balení na rozředění ve vaně. Z obav ze zánětu (vysela tehdy ve vzduchu diagnoza revmatoidní artritida) jsem začínala s vodou na 38 stupních a nechávala ji vychládat, jen jsem jednou přilila 2l horké vody z konvice.
Nutno říct, že to něco dělalo. Ale to "něco" se mi moc nelíbilo, klouby pak cca týden bolely výrazně víc. Takže po dvou pokusech jsem od toho raději upustila. Někdo by mohl říct, že to zhoršení bylo projevem léčení. Ale vzhledem k tomu, že jsem žádné následné zlepšení nepozorovala, jsem raději od dalších koupelí upustila.

Teoreticky bych teď mohla vyzkoušet jen si máčet kotníky v kýbli a vidělo by se, co to dělá. Třeba by mi pak tak šíleně nevrzaly.

zkusim trochu popremyslet, jeden cas sem mel problem s klouby, neco jako dnu, coz neni nic neobvykleho udelal sem si ji sam svoji hlouposti, jedl sem co sem nemel a hybal sem se jak sem nemel. Myslim ze revmatoidni artritida je dost podobna zalezitost, ze pokud se neprijima dlouhodobe krom masa i kloubni kolagen napr ve forme prirozene a osvedcene jako tlacenka, bucek skvarky, a pritom se zakyseluje jinyma nevhodnyma potravinama a nevhodnou zivotospravou, myslim ze komercni preparaty na klouby sou vyhozene penize, tehda mi moc nepomohly, klouby sice byly jakoby namazanejsi ale porad bolely, myslim ze jde o problem komplexnejsi, ze je potreba, zrevidovat zivotaspravu, cirkadialni rytmy, zbytecne prechazeni nemoci, stresy, naladit imunitu prirozenymi vecmi, pohybem v prirode, podle mne tyto faktory za cas zpusobi ze se imunita a zblazni a zacne nicit napadat kdekoliv v tele bunky, zpusobovat i jine projevy nez napr jen alergie na cokoliv. Imunita a lidska DNA vznikla interakci s okolim, pokud ji nedodas symbioticke nutrienty, ktere veda ani dneska vsechny nemuze znat tak se imunita jednoduse zblazni asi jako dlouhodobe deprimovany clovek. Chapete mne? Pokud dela raselina timto postupem nedobre, je mozne ze je prilis radikalni, treba by to chtelo zacit mirneji s nizsimi davkami, anebo radeji pohyb v lese a v prirode, vyhybat se stresum a pro jistotu eckum, atd...

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HUMÁTY, Rašelina
PříspěvekNapsal: ned zář 12, 2010 6:57 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Kometa píše:
Ve snaze si vyléčit klouby jsem si na jaře zakoupila 2 rašelinové "buřtíky" - kilová balení na rozředění ve vaně. Z obav ze zánětu (vysela tehdy ve vzduchu diagnoza revmatoidní artritida) jsem začínala s vodou na 38 stupních a nechávala ji vychládat, jen jsem jednou přilila 2l horké vody z konvice.
Nutno říct, že to něco dělalo. Ale to "něco" se mi moc nelíbilo, klouby pak cca týden bolely výrazně víc. Takže po dvou pokusech jsem od toho raději upustila. Někdo by mohl říct, že to zhoršení bylo projevem léčení. Ale vzhledem k tomu, že jsem žádné následné zlepšení nepozorovala, jsem raději od dalších koupelí upustila.

Teoreticky bych teď mohla vyzkoušet jen si máčet kotníky v kýbli a vidělo by se, co to dělá. Třeba by mi pak tak šíleně nevrzaly.

Ikdyz sem neco o raselinove terapii precet, myslim ze u nejakych onemocneni se nedoporucuje, zkuste si ty kontraindikace dohledat mam takove tuseni ze i to vase je kontraindikovano.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HUMÁTY, Rašelina
PříspěvekNapsal: ned zář 12, 2010 9:50 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Ono je největší problém to, že doktoři neví, co mi je. Revmatoidní artritidu nemám, to teď vím už asi jistě - klouby mi neotékají. Nicméně mi začaly ze dne na den vrzat (což naopak znamená, že jsou suché-tedy opak otoků) a praskat a lékaři vylučují, že bych najednou dostala v tak mladém věku do všech kloubů artrózu. Ale jak říkám, seženu si suroviny a budu si koupat kotníky, uvidím, co to provede.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HUMÁTY, Rašelina
PříspěvekNapsal: pon zář 13, 2010 11:16 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Kometa píše:
Ono je největší problém to, že doktoři neví, co mi je. Revmatoidní artritidu nemám, to teď vím už asi jistě - klouby mi neotékají. Nicméně mi začaly ze dne na den vrzat (což naopak znamená, že jsou suché-tedy opak otoků) a praskat a lékaři vylučují, že bych najednou dostala v tak mladém věku do všech kloubů artrózu. Ale jak říkám, seženu si suroviny a budu si koupat kotníky, uvidím, co to provede.

No napada me uz jen dlouhodoby nedostatek esencialnich stopovych prvku a aminokyselin, anebo at uz nevhodnou stravou tak treba malabsorpci, tedy poskozenym travenim zivin.

Napr. o manganu se pise:
"Mn se uplatňuje při tvorbě chrupavky, srážení krve, metabolismu sacharidů a lipidů."

Ja osobne si cas od casu dopravam specielni tucne a proteinove diety ve forme podomacku nalozenych utopencu. Sice me zato kazdy nemocny v diskuzich kamenuje argumenty jak je to strasne nezdrave kaloricke, ale me ty octem promacene proteiny a lipidy krasne travi a metabolismus zaplesa, takze kde je pravda ptam se?
doporucuji prostudovat neco odbornejsiho na
http://ciselniky.dasta.mzcr.cz/cd_ds4/h ... /AJBYH.htm
a hlavne pochopit z toho ze dlouhodobe pretezovani a nevyvazena strava (nepestra) vedou podle mne k podobnym problemum s klouby. Chce to vic pri skladani jidelnicku premyslet a drzet se tradic a vlastni intuice, nenechat se manipulovat demagogickymi medii a reklamou.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HUMÁTY, Rašelina
PříspěvekNapsal: pon zář 13, 2010 12:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Ono je největší problém to, že doktoři neví, co mi je. Revmatoidní artritidu nemám, to teď vím už asi jistě - klouby mi neotékají. Nicméně mi začaly ze dne na den vrzat (což naopak znamená, že jsou suché-tedy opak otoků) a praskat a lékaři vylučují, že bych najednou dostala v tak mladém věku do všech kloubů artrózu. Ale jak říkám, seženu si suroviny a budu si koupat kotníky, uvidím, co to provede.

Osobně bych mimo tu rašelinu vyzkoušel, jak jsem na tom se zinkem, případně to ani nezkoušel a pral bych ho do sebe tak minimálně 150 mg denně a možná i 180 mg, prostě na doraz. Vhodné je v tom případě doplňovat i měď, tak 3 mg denně, tedy také horní snesitelnou dávku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HUMÁTY, Rašelina
PříspěvekNapsal: stř zář 15, 2010 7:36 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Jarda píše:
Osobně bych mimo tu rašelinu vyzkoušel, jak jsem na tom se zinkem, případně to ani nezkoušel a pral bych ho do sebe tak minimálně 150 mg denně a možná i 180 mg, prostě na doraz. Vhodné je v tom případě doplňovat i měď, tak 3 mg denně, tedy také horní snesitelnou dávku.

Dostat tak velke davky zinku z prodejnych preparatu je drahe, je to dost tablet najednou a soucasne dost hlusiny v podobe ruznych stearatu horecnatych a dalsich tabltetovych aditiv. ja osobne pouzivam laboratorni chemikalii octan zinecnaty p.a., ale tohle pouziti je pro zkusenejsi chemiky.

Docela dost premyslim estli to neni nejaky pozustatek prechazenych nachlazeni a jinych virovych nemoci, nebo nedusledne dolecena nemoc, alespon takto to nekdy vysvetluje moderni medicina. Imunita je rozdivocela, preprogramovana.

A s jinyma tkanema v tele problem nemate, myslim estli nemate nejake vyrazky, praskani kuze, plisne,...?? zkratka chtelo byt asi popremyslet nejdriv hodne komplexne co tomu predchazelo nejmene 2-5 let predem ci v prubehu. Popremyslet nad ladovanim se jednostranou stravou, jednostranne pretezovani, zivotosprava obecne, nemoci, praskovani leky (Ibalgin, acylpirin, antibiotika, vitaminy, doplnky,...), jake byly zmeny napr. ve zpusobu relaxace,...

Jak ste rikala muze to byt prehnana autoimunitni reakce, muze to byt nejaka porucha metabolismu, myslim ze by chtelo zkusit chodit co nejvic do lesa (nejlepe denodenne) na prochazky, jist pro jistotu domaci jidlo bez ecek a vyhybat se obezretne domaci kosmetice, popremyslel bych estli je nutne to prehanet s hygienou, jak osobni tak v domacnosti, zkratka se vratit v nekterych vecech o cca 50-100 let zpet.

Dusledne denodenne dodrzovat cirkadialni rytmy, spat se slepicema! Nepretezovat se!
Pokud se pri dodrzovani vseho toho nic do cca 2 mesicu nezmeni, nezlepsi, tak bych zacal premyslet o zmene jidelnicku a o zarazeni zivocisnych tuku, masa, hovezi a veprove s krenem, horcici. Ty klouby proste potrebuji prijem kvalitni ziviny a ne jen rostlinne nahrazky.
na http://www.pravekadieta.cz se doctete toto:

"Je mi pětatřicet let a minulý rok touto dobou jsem trpěl celou sbírkou chronických chorob, které jsem považoval za něco, s čím je třeba se prostě smířit. Můj životní styl nebyl nijak exemplární, nicméně na svojí obranu musím uvést, že jsem se pravidelně pokoušel uplatňovat vše, co moderní medicína a dietologie doporučuje, abychom dělali pro zdraví: omezení konzumace tuků, omezení konzumace masa, pravidelný pohyb (ve formě aerobních cvičení), atd. atd, určitě není třeba zacházet do detailů, každý ví, o čem je řeč. Protože tyto pokusy nikdy nepřinesly žádné výsledky, měly obyčejně krátké trvání v době jednoho až tří měsíců, načež následovalo období stravování se běžnými českými jídly (až na naprosté výjimky žádné fastfoodové potraviny, ale normální doma vařená strava s nízkým obsahem živočišných tuků a vysokým obsahem obilovin; maso pouze kuřecí a ryby). Výsledek:

- obezita (BMI 30)
- tachykardie
- astma
- pylové alergie
- potravní alergie
- chronická únava
- hemeroidy
- průjmy, chronické bolesti ve střevech a podobně
- hypoglykemie (a pravděpodobně přicházející cukrovka druhého typu)
- akné
- chronické infekce"
Doporucuji procist cely tento web a nejlepe zacit odtud:
http://pravekadieta.cz/2010/05/29/uvod- ... eke-diety/

Doctete se tam krasne o tom jak autor trpel na moderni diete lekarema nevysvetlitelnyma a nevylecitelnyma nemocema a prechodem na pravekou stravu se vse znormalizovalo!!!! Opravdu bych o tom minimalne popremyslel.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HUMÁTY, Rašelina
PříspěvekNapsal: stř zář 15, 2010 8:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Petr 2 píše:
Dostat tak velke davky zinku z prodejnych preparatu je drahe, je to dost tablet najednou a soucasne dost hlusiny v podobe ruznych stearatu horecnatych a dalsich tabltetovych aditiv. ja osobne pouzivam laboratorni chemikalii octan zinecnaty p.a., ale tohle pouziti je pro zkusenejsi chemiky.

Docela dost premyslim estli to neni nejaky pozustatek prechazenych nachlazeni a jinych virovych nemoci, nebo nedusledne dolecena nemoc, alespon takto to nekdy vysvetluje moderni medicina. Imunita je rozdivocela, preprogramovana.

A s jinyma tkanema v tele problem nemate, myslim estli nemate nejake vyrazky, praskani kuze, plisne,...?? zkratka chtelo byt asi popremyslet nejdriv hodne komplexne co tomu predchazelo nejmene 2-5 let predem ci v prubehu. Popremyslet nad ladovanim se jednostranou stravou, jednostranne pretezovani, zivotosprava obecne, nemoci, praskovani leky (Ibalgin, acylpirin, antibiotika, vitaminy, doplnky,...), jake byly zmeny napr. ve zpusobu relaxace,...

Jak ste rikala muze to byt prehnana autoimunitni reakce, muze to byt nejaka porucha metabolismu, myslim ze by chtelo zkusit chodit co nejvic do lesa (nejlepe denodenne) na prochazky, jist pro jistotu domaci jidlo bez ecek a vyhybat se obezretne domaci kosmetice, popremyslel bych estli je nutne to prehanet s hygienou, jak osobni tak v domacnosti, zkratka se vratit v nekterych vecech o cca 50-100 let zpet.

Dusledne denodenne dodrzovat cirkadialni rytmy, spat se slepicema! Nepretezovat se!
Pokud se pri dodrzovani vseho toho nic do cca 2 mesicu nezmeni, nezlepsi, tak bych zacal premyslet o zmene jidelnicku a o zarazeni zivocisnych tuku, masa, hovezi a veprove s krenem, horcici. Ty klouby proste potrebuji prijem kvalitni ziviny a ne jen rostlinne nahrazky.
na http://www.pravekadieta.cz se doctete toto:

"Je mi pětatřicet let a minulý rok touto dobou jsem trpěl celou sbírkou chronických chorob, které jsem považoval za něco, s čím je třeba se prostě smířit. Můj životní styl nebyl nijak exemplární, nicméně na svojí obranu musím uvést, že jsem se pravidelně pokoušel uplatňovat vše, co moderní medicína a dietologie doporučuje, abychom dělali pro zdraví: omezení konzumace tuků, omezení konzumace masa, pravidelný pohyb (ve formě aerobních cvičení), atd. atd, určitě není třeba zacházet do detailů, každý ví, o čem je řeč. Protože tyto pokusy nikdy nepřinesly žádné výsledky, měly obyčejně krátké trvání v době jednoho až tří měsíců, načež následovalo období stravování se běžnými českými jídly (až na naprosté výjimky žádné fastfoodové potraviny, ale normální doma vařená strava s nízkým obsahem živočišných tuků a vysokým obsahem obilovin; maso pouze kuřecí a ryby). Výsledek:

- obezita (BMI 30)
- tachykardie
- astma
- pylové alergie
- potravní alergie
- chronická únava
- hemeroidy
- průjmy, chronické bolesti ve střevech a podobně
- hypoglykemie (a pravděpodobně přicházející cukrovka druhého typu)
- akné
- chronické infekce"
Doporucuji procist cely tento web a nejlepe zacit odtud:
http://pravekadieta.cz/2010/05/29/uvod- ... eke-diety/

Doctete se tam krasne o tom jak autor trpel na moderni diete lekarema nevysvetlitelnyma a nevylecitelnyma nemocema a prechodem na pravekou stravu se vse znormalizovalo!!!! Opravdu bych o tom minimalne popremyslel.

Ten octan zinečnatý sice neovládám, sám používám chlorid zinečnatý, ale připadá mě pro tělo, které jede obecně na chloridy chemicky méně vhodný, ovšem mohu se mýlit. Je ovšem pravdou, že tyto chemikálie jsou už i životu nebezpečné a pokud se v tom člověk neorientuje, tak by neměl nesmyslně experimentovat. Jinak to vše je logické, až na to maso a obecně živočišné produkty, s těmi je velké dilema jinak karmické a dále destrukce buněk, která obvykle po dlouhodobém používání těchto potravin nastává, ovšem v rozumné míře, asi ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HUMÁTY, Rašelina
PříspěvekNapsal: stř zář 15, 2010 9:03 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Jarda píše:
Ten octan zinečnatý sice neovládám, sám používám chlorid zinečnatý, ale připadá mě pro tělo, které jede obecně na chloridy chemicky méně vhodný, ovšem mohu se mýlit. Je ovšem pravdou, že tyto chemikálie jsou už i životu nebezpečné a pokud se v tom člověk neorientuje, tak by neměl nesmyslně experimentovat. Jinak to vše je logické, až na to maso a obecně živočišné produkty, s těmi je velké dilema jinak karmické a dále destrukce buněk, která obvykle po dlouhodobém používání těchto potravin nastává, ovšem v rozumné míře, asi ano.

Chlorid sem nezkousel ale u octanu je takova jista chutova pojistka proti predavkovani. mam vyzkouseno, ze pokud si dam do hrknu se stavou vic jak 50 mg zinku ve forme toho octanu, tak ta stava ma uz docela protivnou octanovou kovove chorce sviravou chut, takze davkovanim do hrnku se podle mne nevedome lze tezko predavkovat. Neplest s hmotnosti octanu, rozdil mezi 50 mg zinku a 50 mg octanu zinecnateho je ten ze 50 mg dihydratu octanu zinku obsahuje 3,35 x mene tzn. cca 15 mg zinku.

Momentalne prechazim na bezovou stavu.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HUMÁTY, Rašelina
PříspěvekNapsal: stř zář 15, 2010 9:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Petr 2 píše:
Chlorid sem nezkousel ale u octanu je takova jista chutova pojistka proti predavkovani. mam vyzkouseno, ze pokud si dam do hrknu se stavou vic jak 50 mg zinku ve forme toho octanu, tak ta stava ma uz docela protivnou octanovou kovove chorce sviravou chut, takze davkovanim do hrnku se podle mne nevedome lze tezko predavkovat. Neplest s hmotnosti octanu, rozdil mezi 50 mg zinku a 50 mg octanu zinecnateho je ten ze 50 mg dihydratu octanu zinku obsahuje 3,35 x mene tzn. cca 15 mg zinku.

Momentalne prechazim na bezovou stavu.

Chlorid zinečnatý je také hnusný a člověk se musí docela přemáhat to vypít, čili omyl je vyloučen. Osobně vypočítám vždy z chemikálie přesný obsah čisté látky, pak udělám koncentrovaný roztok s danou gramáží v mg na jednu kapku a teprve tento produkt jako kapky relativně přesně dávkuji. Reálná chyba je tak malá, že se trefím s přesností do 1 mg.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz