Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:53 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 191 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: čtv srp 30, 2012 6:59 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
bludicka píše:
V knize se píše, že skutečně ženy na syrové stravě popisují oslabení menstruace, popř.její vymizení. Neví se úplně přesně proč

K oslabení menstruace se stačí odkyselit. Tělo při menstruaci stahuje kyseliny do podbřišku a vylučuje.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: čtv srp 30, 2012 9:00 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
bludicka píše:
Niečo o menštruácii u vitariánskych žien, ja mám doma tú knihu Ryzí energie a tam to dosť podrobne rozoberajú, toto je z fóra freshness, kde to tiež spomínajú:

"Ahoj, nějaké informace k menstruačnímu tématu najdeš mj. v knize Ryzí energie od Susannah a Leslie Kenton /Votobia 1995/. V knize se píše, že skutečně ženy na syrové stravě popisují oslabení menstruace, popř.její vymizení. Neví se úplně přesně proč, mluví se o vlivu flavonoidů ze syrové stravy /pro tento argument by hovořil například fakt, že některým ženám údajně pomáhá při těžkých menstruačních bolestech cucání citronu/, diskutuje se o vlivu karotenu, ve hře je taky argument, že menstruace je daň za vařenou stravu, protože napříkald nám nejbližší samice, což jsou šimpanzice, žijí-li ve volné přírodě a živí se přirozeně, nemenstruují. Účinek syrové stravy na menstruaci se přirovnává k účinku na krevní obraz. Jistě všichni víte, že když jdete na krev, musíte jít na lačno. Proč? Protože vařená strava zvyšuje množství bílých krvinek. Tělo vyplavuje bílé krvinky tehdy, je-li ohroženo -infekcí, zánětem, atd. Sníte-li ale syrovou stravu, tělo bílé krvinky nevyplavuje, což znamená, že se po syrové stravě necítí ohroženo. Jdete-li tedy k lékaři na krev, syrovou stravu si můžete dát.
O svou menstruaci jsem přišla před více než dvěma roky. Asi před rokem jsem byla, jen tak pro jistotu, u gynekologa. Absence menstruace mu se mu nelíbila, ale ať mě vyšetřoval, jak chtěl, nenašel žádný objektivní důvod, proč nemenstruuji. Dokonce mi dělal docela náročné a drahé krevní testy na přítomnost nějakých hormonů v krvi, byl si jist, že tam bude zakopaný pes. Když přišly výsledky, volal, že tak učebnicově správné hodnoty, jako mám v krvi já, už dlouho neviděl. Pak sázel na to, že mu ultrazvuk najde velké množství cyst na vaječnících, což by absenci menstruace vysvětlovalo - nic. Doslova řekl, že mám děložní stěnu tenkou jako šestnáctiletá dívka /bude mi čtyřicet/, která ještě nerodila /mám dítě/. Nakonec řekl, že je to pro něj záhada a že o mně napíše do odborného lékařského časopisu."

Ak má žena nafúknuté brucho pred menštruáciou - čiže zvýšené zadržiavanie vody, príp. iné syndrómy PMS, môže to súvisieť s tým, že má estrogénovú dominanciu - ženy si ju môžu spôsobiť aj prílišným braním fytoestrogénov, ako sa to stalo raz mne. Riešením je vyskúšať potom doladiť to progesterónom, najskôr vyskúšať výťažky z wild yamu a keď to nebude pomáhať, tak progesterónový krém.

Niekedy treba riešiť problém viac systémovo - napr. u žien často poruchy štítnej žľazy.

http://www.biomediclabs.com/estrogen_dominance

Veľa žien ako starne im ubúda progesterón, ale naopak estrogén sa veľmi neznižuje a potom dochádza k nerovnováhe.

mne na surovej strave postupne vymizla mensteuacia, nemala som ju polroka, čo som však v tom čase nepostrehla bola ovulacia, dovtedy som o nej vzdy bezpečne vedela.
Ty registrujes ovulaciu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: čtv srp 30, 2012 9:01 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
S tým naprosto súhlasím.Skoro rok som na surovej strave,odkyseľujem a po bolestivej a silnej menštruácii ani chýru ani slychu.Neviem si to vynachváliť \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: úte zář 04, 2012 9:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
janin píše:
S tým naprosto súhlasím.Skoro rok som na surovej strave,odkyseľujem a po bolestivej a silnej menštruácii ani chýru ani slychu.Neviem si to vynachváliť \":)\"

Vidíte a i tak moderní medicína dokáže do chudinek překyselených žen místo zásaditých látek cpát prášky proti bolesti. Jak tristní postupy medicíny, které honosně nazývá věděckým pokrokem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: pát říj 12, 2012 8:28 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Zaujímavé vyjadrenie Davida Wolfa – známy „raw guru“ o ženskej menštruácii pri surovej strave:

„My experience has shown me that little menstrual flow each month with no PMS seems to be the natural state. Lack of minerals such magnesium, iron, lack of vitamins such as vitamin B9, B12, and excessively low body fat can cause challenges with proper menses. Large doses of vitamin c can shorten or stop menses from occurring.“

"Moje skúsenosti ukazujú, že slabšia menštruácia každý mesiac so žiadnym PMS sa zdá byť ako prirodzený stav. Nedostatok minerálov hlavne horčíka, železa a nedostatok vitamínov najmä B9, B12 a výrazne znížený telesný tuk môžu spôsobiť problémy s menštruáciou. Vysoké dávky vitamínu C môžu skrátiť až pozastaviť menštruáciu."

Ja som niekoľko mesiacov na 60-80% surovej strave, ale menštruácia mi nevynechala nikdy, len sa trochu oslabila, ale pijem aj dosť surových štiav a hlavne zelených nápojov+surové kozie, ovčie mlieko a bio vajíčka väčšinou upravené namäkko alebo surové žĺtka, maslo. Menštruácia mi vynechala asi len 2x v živote, keď som veľa aktívne športovala (to som bola ale na „normálnej“ strave). Dokonca ani keď som jednu dobu brala kvantá vitamínu C na cheláciu, denne okolo 20 gramov, ani vtedy mi nevynechala. Ak žene úplne vynechá menštruácia na surovej strave je to podľa môjho názoru skôr deficit minerálov, vitamínov a niektorých látok. Ono totiž paradoxne práve na surovej strave môže vzniknúť oveľa ľahšie vážny deficit niektorých látok a hlavne nedostatok kalórií, než na zdravej z časti varenej strave, tej varenej stravy zjem totiž oveľa ľahšie väčšie množstvo ako surovej. Ľudia, ktorí začínajú so surovou stravou väčšinou jedávajú veľmi málo ovocia a hlavne zeleniny a nedostávajú dostatok kalórií zo surovej stravy, hlavne keď žena stráca na hmotnosti a jej telesný tuk sa výrazne zredukuje, toto platí obzvlášť pre vitariánky vegánky. Veľa žien vynechanie menštruácie popisuje už po prvých týždňoch surovej stravy – tu je teda veľmi nepravdepodobné, žeby už boli tak super prečistené, skôr sú deficitné na živiny, tuky, proteíny.

Len tak pre obraz, také bežné vitariánske menu fyzicky aktívnejšieho vitariána, aby sa pokrylo približne 2000 kalórií, čo ľudia bežne jedávajú na varenej strave, tak by to znamenalo na raňajky 6 stredných banánov 1 jablko a 3 šálky špenátu, na obed 5 veľkých kusov manga s celerom a zeleným šalátom. Na večeru veľký šalát s polovicou avokáda, 3 veľké rajčiny, celá hlávka šalátu a asi 2 šálky čerstvej pomarančovej šťavy, ak časť kalórií pokryjem tukmi, surovými mliečnymi produktami, orechami, semenami, tak menej ovocia a zeleniny, ja osobne jedávam málo ovocia. Ale väčšina vitariánskych žien z toho zje možno tak 1/3, čiže v podstate sú podvyživené, hlavne vegánky, čo sa môže ale vážnejšie prejaviť o rok, dva. Ja som takéto kvantá surovej stravy schopná zjesť len vo forme mixov a štiav a keď nemám možnosť, tak doplním o varenú stravu – napr. quinoa, ryža, brokolica, zemiaky, hokaido+mliečne produkty, vajíčka. Toto je problém aj vitariánov mužov, ale u tých žien sa to práve často prejaví vynechaním menštruácie, u mužov deficitom libida, hormonálnymi problémami (paradoxne práve cholesterol je stavebný materiál na výrobu hormónov, u žien progesterónu, estrogénu), úbytkom svalovej hmoty. To, čo sa interpretuje ako „zbavenie sa toxínov“, je práve často deficit živín, ani vychudnuté anorektičky nemajú menštruáciu. Na to, aby sa dokázali nejaké deficity krvnými testami, treba urobiť testy, ktoré ukážu napr. aj stav jednotlivých vitamínov skupiny B, B12, DHA mastných kyselín, D3, vitamín A, K2 komplet minerálov, hlavne železa, zinku, horčíka. To len, že bežné krvné testy deficity neodhalia, max. nejakú anémiu a väčšie hormonálne nerovnováhy.

Ak žena, ktorá prešla na surovú stravu a úplne jej vynechala menštruácia, skúsila by som na jej mieste zvýšiť konzumáciu surovej hlavne zelenolistej zeleniny a ovocia, formou štiav, mixov, príp. zaradila niektoré varené potraviny, ak má problémy jesť väčšie množstvo surovej stravy, zaradila by som napr. surové mliečne produkty s prirodzeným obsahom tukov (žiadne nízkotučné verzie), hlavne fermentované z kozieho, ovčieho mlieka, príp. surové maslo.

By ma zaujímalo, či existuje nejaká vitariánka bez menštruácie minimálne tak 3 až 5 rokov a cíti sa pri tom úplne fyzicky zdravá bez problému otehotnieť. Ono ak nejaká vitariánka nemá menštruáciu len pár mesiacov a cíti sa pri tom stále zdravo, to moc výpovednú hodnotu nemá. Treba práve dlhšie časové obdobie, aby sa zistilo, či je to stav normálny alebo vynechanie menštruácie predsa len znamená neprirodzený stav a deficity sa prejavia až po dlhšom období.

Takisto by ma zaujímalo, či tie ženy, ktoré tu píšu, že nemajú menštruáciu a cítia sa fajn, ak by výrazne zvýšili príjem surovej zeleniny, príp. aj tých surových mliečnych produktov a teda v podstate príjem kalórií a tým pádom živín, či by sa im tá menštruácia predsa len znovu neobjavila. Potom teória o toxínoch, bioflavonoidoch by bola pravdivá len čiastočne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: pát říj 12, 2012 5:52 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Bludicka
k tvojmu prispevku, ja som nemala menzes vyse polroka na vitarianskej strave, v priebehu tohto casu som sa zacala citit zle, bola som velmi chuda, bolo mi zima, bola som priserne nervozna,
avsak, nasadila som kotvicnik - 3 lyzicky mix. denne tusim to bolo, pritom strava stale rovnaka, vaha tiez nesla hore a o 2 mesiace mi menzes opat nabehol, odvtedy uz ok.
v obdobi absencie menzesu som neregistrovala ani ovulaciu.

este doplnam, pila som vacsinou tak 7dl kefiru denne a aj nejake vajcia obcas.
zriedkavo maso.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: pát říj 12, 2012 6:31 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Kotvičník je hormonálna podpora, aj keď sa používa väčšinou u mužov na podporu testosterónu, používa sa takisto ako podpora hormonálnych funkcií u žien.

Ak príčinou zastavenia menštruácie u žien je rapídne zníženie telesného tuku, deficit proteínov a iných živín, vtedy sa v podstate zastavuje aj tvorba sexuálnych hormónov (je to pre telo luxus a telo musí šetriť živiny na životne dôležité funkcie), je možné, že si braním toho kotvičníka aj napriek stále nedostatočnej strave nejak naštartovala tvorbu chýbajúcich hormónov.

Ani pitie toho kefíru zrejme nestačilo pokryť Tvoju potrebu kalórií a živín pri surovej strave, ak si veľmi schudla. Zimomravosť a hypotyreóza je takisto sprievodným symptómom u vitariánov vegánov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: pát říj 12, 2012 8:51 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Bludičko sdílím tvůj názor. Také si myslím, že absence menses je nepřirozený stav, který pramení spíše z nedostatků způsobených čistě syrovou stravou, než-li z předností \":shock:\" ......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: pát říj 19, 2012 6:14 pm 
Offline

Registrován: pát říj 19, 2012 5:56 pm
Příspěvky: 4
ja som na surovej strave uz takmer 2roky, menzes mam,ale sa mi podstatne skratil,zmiernili bolesti,nemam PMS,ani uz nie som taka bleda a nemam vyrazky menstruacne..Mavala som hrozne bolesti a menzes trval vyse tyzdna,nervozita pred aj pocas,cela bleda..neda sa to porovnavat.. Som cista vitarianka,bez kefirov,vajec a neviem coho..Jem len ovocie a zeleninu, orechov menej. Nejem ziadne obrovske mnozstva. Chuda som bola uz predtym,ako vitarianka som schudla uz len tuk. Raz mi robili testy- este ako vegetarianke,bola som chuda,ale upozornili ma na vnutorne tuky,ze mam hrozny stav. Teraz ako vitarianka som bola na testoch,namerali mi len 13%tuku \":-)\" ale uz aj ten vnutornu mam vraj na jednotku. Samozrejme mam vraj malo tuku,ale to bolo jedine,co mi mohli vycitat. Chuda som od detstva,tak ma to netrapi. Silny menzes je podla mna chorobny a neprirodzeny jav, rovnako ako varena strava.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: pát říj 19, 2012 7:21 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Mohli by ste mi prosím napísať, z čoho je zložený Váš jedálniček, len tak približne a asi aké množstvá zeleniny a ovocia denne konzumujete a ešte či užívate nejaké doplnky výživy, napr. B12? By ma to naozaj zaujímalo. Ďakujem. Dva roky je ešte stále krátka doba, niektoré vitariánky-vegánky začali mať zdravotné problémy až po piatich a viac rokoch, ale je možné, že Vám to jednoducho funguje, ak sa inak cítite na 100% zdravá. Ste naozaj 100% vita celý rok aj v zime?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: pát říj 19, 2012 11:56 pm 
Offline

Registrován: pát říj 19, 2012 5:56 pm
Příspěvky: 4
Doplnky neuzivam vobec. Jedavam dopoludnia vacsinou ovocie, rano daku stavu z citrusov/bud jeden citron,alebo jeden pomaranc ci grep/,potom /v lete/ smoothie z cerstvo natrhanej dateliny,pupavy,maty,zihlavy..s ovocim/napr. 1-2 jablka,1 broskyna, 1 banan, trocha goji/, v zime to budem mixovat so spenatom,saltom..Desiata je zas dake ovocie,teraz mi chuti hrozno. V lete to bol melon,melon a zas melon \":-)\" Obed mavam uz vacsinou zeleninu,ale v lete ovocie,alebo ten melon \":-)\" Teraz si niekdy na obed dam misku hrozna. Ale na jesen moze byt aj cca 3 -5rajcin a jedno avokado s cesnakom,bazalkou. Neskor si dam zase zeleninu - 4-5 platkov cukety-tenke nakrajane ako chlebik a na to kurkuma, 5 rajcin s cibulkou, stonkovy zeler -1 stonka,1 paprika, morske riasy-1 platok. Vecer zase zelenina,mala som v lete obdobie,ze som jedla zase len rajciny,ale teraz ide skor korenova zelnina-1 cerveny repa, 2-3 mrkvy, 2-3 petrzleny,ak mam chut, dam si este namocene orechy. Obcas si spravim orechove mlieko, namocim chia semienka, alebo naklicim dake mungo. V lete ma vobec nelakalo jest orechy a vyrabat rozne pomazanky,susit dake placky..Ale cez zimu budem daco susit z lanu+mrkva, budem robit dake fasirky zo semienok, castejsie budem naklicovat a robit tie orechove mlieka, cicerove pomazanky, namacat si pohanku..ale to zjem tak 4 lanove platky k salatu,alebo 2 fasirky k salatu,rychlo sa z toho zasytim.Vzdy je zaklad zelenina a tie blbosti su len na spestrenie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: sob říj 20, 2012 7:18 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Tak takto som fungovala aj ja väčšinou v lete, doobeda zelený nápoj (používam do neho napr. microgreens, klíčky, rôzne druhy šalátu, stopkatý zeler+ovocie, väčšinou 1 jablko,1 banán,1 kus sezónneho ovocia napr. broskyňa, skoro vždy zmrazené lesné čučoriedky) alebo zeleninová šťava s vylisovanými mandľami, robila som aj veľa žihľavy a púpavy, nejaké ovocie, na obed zeleninový šalát, často avokádo, večer nejaký mixovaný šalát na štýl gaspacha (polka veľkej uhorky alebo cukiny, 4 rajčiny, 1 paprika, 1/2 cibule, niekedy trocha zeleného šalátu, avokádo) alebo zase šalát, orechové mlieka, trocha namočených konopných, chia semien. Teraz si robievam ráno mixovaný špenát, rukolu s ovocím. Ale z dlhodobého hľadiska nemám až tak pocit, že mi to úplne stačí a hlavne keď som bola prevažne na ovocí, to už mi doslova nechutilo vo veľkých dávkach, občas som bola pažravá po vajíčkach (žeby deficit proteínov, B12?) a v zime je mi z tej stravy stále zima, no ale každý sme iný. Inak ja som tiež hodne chudá, ale na tej vita strave som schudla ešte viac, aj keď som jedávala dosť veľké množstvá tej zeleniny. Vy tú menštruáciu máte, takže Váš organizmus to asi zvláda v pohode, ešte by ma zaujímalo ako na tom budete o 5 rokov, bez žiadnych doplnkov a B12. Tak sem potom napíšte \":)\".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: sob říj 20, 2012 8:56 am 
Offline

Registrován: pát říj 19, 2012 5:56 pm
Příspěvky: 4
B12 by si malo nase telo vediet tvorit samo a da sa ziskat z neumyteho domaceho bio ovocia a zeleniny, z listov a kvetov bylin priamo z luky. Mojm cielom je co najslabsi menzes,ale nie z nedostatku tukov,ale z nedostatku toxinov v tele. \":-)\"
Este som zabudla napisat,ze som cca 10 rokov pred prechodom na vitarianstvo bola postupne vegetarianka, veganka a postupne som vynechavala rozne zlozky stravy, sladkosti,syry,chlieb,cestoviny.. nebolo to planovane,ale vzdy take postupne,ze som k tomu akosi postupne dospela..nevedela som,ze raz budem vita \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: sob říj 20, 2012 10:36 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Neumyté domáce ovocie a zeleninu ešte beriem, ak tá zelenina napr. nebola hnojená nejakým kravským hnojom, ale teda bylinky priamo z lúk nemám odvahu jesť neumyté, už len keď si zoberiem riziko parazitov z líšok a lesných zvierat. A osobne mám dosť pochybnosti, že mi to bude stačiť pokryť potrebu B12, už len z toho dôvodu, že tých domácich a lesných plodov jem drtivú menšinu, aj keď indickí vegetariáni, ktorí zeleninu neumývajú a jedia aj trocha hliny, si túto potrebu vedia pokryť, ale zase majú aj kopec parazitov. Dopracovať sa k malému príjmu toxínov je aj mojim cieľom, ale už menej je mojim cieľom sa dopracovať k výživovým deficitom a následky deficitu B12 vedia byť veľmi vážne, tak isto ako následky parazitov, takže ja si tú zeleninu, ovocie, bylinky radšej umyjem a preventívne občas zjem doplnok B12, a aj tie vajíčka a kvalitné mliečne produkty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: sob říj 20, 2012 3:38 pm 
Offline

Registrován: pát říj 19, 2012 5:56 pm
Příspěvky: 4
parazity su v prirode normalne a mame ich vsetci,ziju z tej varenej stravy,ktora ludom hnije v crevach.. je to pre ne zivna poda. Parazity mame vsade len im nesmieme poskytnut priestor, v zdravom creve sa nemaju preco zdrziavat. Citala som o tom vela clankov a videla vela videi,momentalne som namatkovo nasla tento: http://www.jajsem.com/parazite-3-dil-ri ... -starnuti/ . Ja mlieko a mliecne vyrobky povazujem za neprirodzene,ziadne ine zviera ich neje. To mlieko si varis,lebo potom aj tam mozes mat parazitov.. A vajicka jes surove? aj tam by mohli byt,mozu byt totiz vsade..a to by potom museli byt na tom zdravotne najhorsie divozijuce zvierata,ktore jedia vsetko surove..a pritom vzdy je na tom najhorsie clovek,ktory jediny si potravu vari..


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 191 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz