Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 4:11 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 191 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: úte bře 13, 2012 1:28 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Tak tentokrát po neuvěřitelných již 19ti dnech!! 2 dny jenom jemné špinění (jako bývá při odeznívání), a teprve tedy světlá červená. Ach jo, kde mám zapátrat? Něco s hormonama?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2012 1:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Tak tentokrát po neuvěřitelných již 19ti dnech!! 2 dny jenom jemné špinění (jako bývá při odeznívání), a teprve tedy světlá červená. Ach jo, kde mám zapátrat? Něco s hormonama?

I to je možné, tak vyzkoušejte potraviny s fytoestrogeny, nebo kotvičník, případně pro ženy damiánu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2012 4:13 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Jala jsem se hledat zdroje fytoestrogenů, a jako jeden z mála, mateří kašička. Píše se: "Některé ženy si stěžují, že po užívání fytoestrogenů se jejich menstruační cyklus stal nepravidelným. Je to možné?
Ano, je to možné. U některých žen se skutečně může první menstruace po začátku užívání mateří kasičky s pylem o něco opozdit, nebo naopak přijít dříve."

Já již 2 týdny užívám nalačno mateří kašičku. Asi by to mohlo mít tedy souvislost, akorát tedy nevím, zda je to dobře, nebo špatně. Nechci mít pouhý týden v měsíci volno \":-)\".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2012 10:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Jala jsem se hledat zdroje fytoestrogenů, a jako jeden z mála, mateří kašička. Píše se: "Některé ženy si stěžují, že po užívání fytoestrogenů se jejich menstruační cyklus stal nepravidelným. Je to možné?
Ano, je to možné. U některých žen se skutečně může první menstruace po začátku užívání mateří kasičky s pylem o něco opozdit, nebo naopak přijít dříve."

Já již 2 týdny užívám nalačno mateří kašičku. Asi by to mohlo mít tedy souvislost, akorát tedy nevím, zda je to dobře, nebo špatně. Nechci mít pouhý týden v měsíci volno \":-)\".

Tak možné je ledasco, tak ji vyzkoušejte vysadit a uvidíte, nikdo vám asi nic lepšího stejně neporadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: pát bře 16, 2012 4:32 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Ta mateří kašička má samé super účinky na tělo, dá se říci, že působení na hormony je její vedlejší účinek? Ale tedy docela zásadní, když lidem šahá do hormonální rovnováhy, a spíše negativně. Moc tomu nerozumím, Vy mi doporučujete na urovnání hladin fytoestrogeny, i ve formě farma-produktů se fytoestrogeny velkoplošně užívají, a přitom fytoestrogenová mateří kašička hormony naopak rozhašuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: pon bře 19, 2012 1:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Ta mateří kašička má samé super účinky na tělo, dá se říci, že působení na hormony je její vedlejší účinek? Ale tedy docela zásadní, když lidem šahá do hormonální rovnováhy, a spíše negativně. Moc tomu nerozumím, Vy mi doporučujete na urovnání hladin fytoestrogeny, i ve formě farma-produktů se fytoestrogeny velkoplošně užívají, a přitom fytoestrogenová mateří kašička hormony naopak rozhašuje.

Nedovedu posoudit, každý případ je jiný a taky nejsem žena, čili pouze teoretik, ale dle mého názoru problém s nedostatkem estrogenu těžko vyřešíte jinak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: sob bře 24, 2012 7:49 pm 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 1:04 pm
Příspěvky: 45
Dobrý den pane Jardo.Mám dva problémy. Prví se týká menstruace. Normálně menstruuji pět až sedm dní. Tento měsíc přišla menstruace v termínu, jako vždy, ale trvá už šestnáctý den. Není bolestivá ani nějak silná, ale zdá se, že snad neskončí. Kde by mohla být příčina a jak krvácení zastavit?

Dále, už měsíc mě trápí viróza. Byla jsem u lékařky, ta udělala výtěr z krku. Výtěr žádný bacil nepotvrdil, ovšem lékařka tvrdila, že bacil může být jiné části krku, než ze které mi dělali stěr a nasadila antibiotika. Ty jsem brala tři dny a pak vysadila, protože jsem po nich dostala kvasinkový zánět. Virózu léčím kloktáním himalájské soli nebo lugolu, zázvorovým čajem (tak 5 gramů strouhaného zázvoru denně) a vitaminem C s šípky (6000 mg denně) ovšem bolest v krku stále neustupuje. Už si nevím rady a k doktorce jít už nechci, je mi jasné, že znovu nasadí atb a ty odmítám brát.

Může ta dlouhodobá viróza mít vliv na menstruační krvacení?

Ještě bych chtěla dodat, že pH je denně, někdy obden na hodnotě 7.

Děkuji za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2012 7:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Dobrý den pane Jardo.Mám dva problémy. Prví se týká menstruace. Normálně menstruuji pět až sedm dní. Tento měsíc přišla menstruace v termínu, jako vždy, ale trvá už šestnáctý den. Není bolestivá ani nějak silná, ale zdá se, že snad neskončí. Kde by mohla být příčina a jak krvácení zastavit?

Dále, už měsíc mě trápí viróza. Byla jsem u lékařky, ta udělala výtěr z krku. Výtěr žádný bacil nepotvrdil, ovšem lékařka tvrdila, že bacil může být jiné části krku, než ze které mi dělali stěr a nasadila antibiotika. Ty jsem brala tři dny a pak vysadila, protože jsem po nich dostala kvasinkový zánět. Virózu léčím kloktáním himalájské soli nebo lugolu, zázvorovým čajem (tak 5 gramů strouhaného zázvoru denně) a vitaminem C s šípky (6000 mg denně) ovšem bolest v krku stále neustupuje. Už si nevím rady a k doktorce jít už nechci, je mi jasné, že znovu nasadí atb a ty odmítám brát.

Může ta dlouhodobá viróza mít vliv na menstruační krvacení?

Ještě bych chtěla dodat, že pH je denně, někdy obden na hodnotě 7.

Děkuji za odpovědi.

Tak souvislost být může a pokud má vaše tělo otevřený tento odpadní kanál, tak prostě tu možnost využívá. Já bych čistil denně střeva, nasadil laktobacily, céčko a odkyselil se na hodnotu 7,5-7,8 pH, což by mělo poměrně rychle odstranit jak virózu, tak tu menstruaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: ned kvě 27, 2012 12:11 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob říj 01, 2011 9:12 pm
Příspěvky: 13
Zdravím a je-li to možné, prosím o vysvětlení něčeho, co jsem nikde nenašla.

Proč dochází před menstruací nebo při ní k nadýmání? Stejně tak při těhotenství nebo výtoku?
To, že imunitní buňky tlustého střeva jsou propojeny s žaludkem a nosní sliznicí, to chápu.
Ale jak je střevo propojeno s dělohou? Jaký je mechanismus toho, že problém (nebo hormonální změny) v děloze působí i na střevo?

Moc díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: čtv kvě 31, 2012 7:32 am 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Je vhodné počas menštruácie robiť očisty /pečene,kĺbov.../?Menštruácia je vlastne tiež očista,takže robiť dve naraz...Alebo radšej počkať,kým skončí.Ďakujem za odpoveď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: pát čer 01, 2012 8:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
dorka píše:
Zdravím a je-li to možné, prosím o vysvětlení něčeho, co jsem nikde nenašla.

Proč dochází před menstruací nebo při ní k nadýmání? Stejně tak při těhotenství nebo výtoku?
To, že imunitní buňky tlustého střeva jsou propojeny s žaludkem a nosní sliznicí, to chápu.
Ale jak je střevo propojeno s dělohou? Jaký je mechanismus toho, že problém (nebo hormonální změny) v děloze působí i na střevo?

Moc díky.

Ano, hormony hýbou celým tělem a toto není výjimkou. Patrně si tělo nakumuluje bordel, aby ho mohlo odstranit a ve střevě dochází k přetížení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: pát čer 01, 2012 8:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
janin píše:
Je vhodné počas menštruácie robiť očisty /pečene,kĺbov.../?Menštruácia je vlastne tiež očista,takže robiť dve naraz...Alebo radšej počkať,kým skončí.Ďakujem za odpoveď.

Pokud to snesete, tak proč ne, ovšem myslím si, že to bude dost náročné, ale nejsem žena, čili pouze teoretizuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: pát čer 01, 2012 8:09 am 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Jarda píše:
Pokud to snesete, tak proč ne, ovšem myslím si, že to bude dost náročné, ale nejsem žena, čili pouze teoretizuji.

Díky za odpoveď p.Jarda \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: ned črc 08, 2012 1:56 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 1:39 pm
Příspěvky: 1
Lenka píše:
Tak tentokrát po neuvěřitelných již 19ti dnech!! 2 dny jenom jemné špinění (jako bývá při odeznívání), a teprve tedy světlá červená. Ach jo, kde mám zapátrat? Něco s hormonama?

Zdravím,

možná bych mohla trochu pomoct se svými zkušenostmi.
Odjakživa jsem měla menstruaci pravidelně po 18 dnech \":D\" Zezačátku na to trochu pomáhal sex, který mi dal tak týden navíc, ale bylo to dost nespolehlivé..
Nicméně už nějakou dobu cvičím mohendžodáro, celkem pravidelně denně, a nejenže mi teď menstruace přichází přesně po 28 dnech (a ani extrémně stresující období se nezmohlo na víc jak dvoudenní rozkolísání, a to jen jednou), navíc v podstatě ustaly příšerné bolesti a zlepšil se celkový pocit ze sebe..
Ono to prej nějak stimuluje orgány odpovědné za produkci hormonů..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: čtv srp 30, 2012 6:56 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Niečo o menštruácii u vitariánskych žien, ja mám doma tú knihu Ryzí energie a tam to dosť podrobne rozoberajú, toto je z fóra freshness, kde to tiež spomínajú:

"Ahoj, nějaké informace k menstruačnímu tématu najdeš mj. v knize Ryzí energie od Susannah a Leslie Kenton /Votobia 1995/. V knize se píše, že skutečně ženy na syrové stravě popisují oslabení menstruace, popř.její vymizení. Neví se úplně přesně proč, mluví se o vlivu flavonoidů ze syrové stravy /pro tento argument by hovořil například fakt, že některým ženám údajně pomáhá při těžkých menstruačních bolestech cucání citronu/, diskutuje se o vlivu karotenu, ve hře je taky argument, že menstruace je daň za vařenou stravu, protože napříkald nám nejbližší samice, což jsou šimpanzice, žijí-li ve volné přírodě a živí se přirozeně, nemenstruují. Účinek syrové stravy na menstruaci se přirovnává k účinku na krevní obraz. Jistě všichni víte, že když jdete na krev, musíte jít na lačno. Proč? Protože vařená strava zvyšuje množství bílých krvinek. Tělo vyplavuje bílé krvinky tehdy, je-li ohroženo -infekcí, zánětem, atd. Sníte-li ale syrovou stravu, tělo bílé krvinky nevyplavuje, což znamená, že se po syrové stravě necítí ohroženo. Jdete-li tedy k lékaři na krev, syrovou stravu si můžete dát.
O svou menstruaci jsem přišla před více než dvěma roky. Asi před rokem jsem byla, jen tak pro jistotu, u gynekologa. Absence menstruace mu se mu nelíbila, ale ať mě vyšetřoval, jak chtěl, nenašel žádný objektivní důvod, proč nemenstruuji. Dokonce mi dělal docela náročné a drahé krevní testy na přítomnost nějakých hormonů v krvi, byl si jist, že tam bude zakopaný pes. Když přišly výsledky, volal, že tak učebnicově správné hodnoty, jako mám v krvi já, už dlouho neviděl. Pak sázel na to, že mu ultrazvuk najde velké množství cyst na vaječnících, což by absenci menstruace vysvětlovalo - nic. Doslova řekl, že mám děložní stěnu tenkou jako šestnáctiletá dívka /bude mi čtyřicet/, která ještě nerodila /mám dítě/. Nakonec řekl, že je to pro něj záhada a že o mně napíše do odborného lékařského časopisu."

Ak má žena nafúknuté brucho pred menštruáciou - čiže zvýšené zadržiavanie vody, príp. iné syndrómy PMS, môže to súvisieť s tým, že má estrogénovú dominanciu - ženy si ju môžu spôsobiť aj prílišným braním fytoestrogénov, ako sa to stalo raz mne. Riešením je vyskúšať potom doladiť to progesterónom, najskôr vyskúšať výťažky z wild yamu a keď to nebude pomáhať, tak progesterónový krém.

Niekedy treba riešiť problém viac systémovo - napr. u žien často poruchy štítnej žľazy.

http://www.biomediclabs.com/estrogen_dominance

Veľa žien ako starne im ubúda progesterón, ale naopak estrogén sa veľmi neznižuje a potom dochádza k nerovnováhe.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 191 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz