Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:35 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 191 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: pát kvě 31, 2019 8:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
indiga píše:
Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť ak má osobnú skúsenosť,koľko mg progesterónového krému treba použiť na zastavenie dlhotrvajúcej menštruácie?MUDr.mi predpísal Norethisteron-umelý progesterón a rada by som to skúsila prírodne.

Osobní zkušenost jako chlap pochopitelně nemám, ale pokud vím tak předávkování je prakticky nemožné tedy bych nešetřil. Někde jsem četl že bylo krátkodobě doporučováno až 2400 mg denně u psychóz a na běžné rychlé doplnění 100-200 mg denně. Je to pochopitelně hodně jinde než se běžně uvádí ale psala to doktorka Katharina (Kittie) Daltonová tak snad nebyla zcela mimo. Předepisovala 2400mg denně pro pacienty trpící PND a psychotickými příznaky a 800mg na nevolnost. Pacientům s TBI se podávala 1400 mg denně. Toto dávkování v krému je pochopitelně extra drahé nicméně třeba by nebylo potřeba dávku tak hrotit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: ned čer 02, 2019 1:13 pm 
Offline

Registrován: úte lis 23, 2010 9:24 am
Příspěvky: 68
Jarda píše:
Osobní zkušenost jako chlap pochopitelně nemám, ale pokud vím tak předávkování je prakticky nemožné tedy bych nešetřil. Někde jsem četl že bylo krátkodobě doporučováno až 2400 mg denně u psychóz a na běžné rychlé doplnění 100-200 mg denně. Je to pochopitelně hodně jinde než se běžně uvádí ale psala to doktorka Katharina (Kittie) Daltonová tak snad nebyla zcela mimo. Předepisovala 2400mg denně pro pacienty trpící PND a psychotickými příznaky a 800mg na nevolnost. Pacientům s TBI se podávala 1400 mg denně. Toto dávkování v krému je pochopitelně extra drahé nicméně třeba by nebylo potřeba dávku tak hrotit.

&´dakujem a ako je to prosím s doplnkom D3/100IU) & K2- dokáže zastaviť krvácanie,? Keď som to pozerala na nete, všade píšu všelijak, raz spomenú vit.K, vo vete ďalej K2 a v ďalšom odstavci zasa K1, pletú K jedno cez druhé?D s K2 dokáže teda krvácanie zastaviť alebo naopak riedia krv? Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: ned čer 02, 2019 1:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
indiga píše:
&´dakujem a ako je to prosím s doplnkom D3/100IU) & K2- dokáže zastaviť krvácanie,? Keď som to pozerala na nete, všade píšu všelijak, raz spomenú vit.K, vo vete ďalej K2 a v ďalšom odstavci zasa K1, pletú K jedno cez druhé?D s K2 dokáže teda krvácanie zastaviť alebo naopak riedia krv? Ďakujem

Krev pokud vím zastavuje pouze čistá verze K kterou i lékaři používají například při krvácení z nosu, ale to je pro dlouhodobější aplikace patrně nepoužitelné protože vitamínu K by jste měla mít i tak dost ze stravy. Dobře tlumí krvácení rutin, nebo askorutin, oboje koupíte v lékárně a ve stravě ho obsahuje například rakytník, pohanka, borůvky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: pon čer 03, 2019 8:31 am 
Offline

Registrován: úte lis 23, 2010 9:24 am
Příspěvky: 68
Ďakujem ako vždy za super rady. Chcem sa spýta, mám dlhú menštruáciu-20 dní ako som už spomenula vyššie. Lekár mi predpísal toto železo https://www.adc.sk/databazy/produkty/de ... 68344.html vo forme síranu železnatého s pridanou kys.listovou. Nie som si istá či je síran železnatý vhodnou formou železa s dostatočne vysokým vstrebávaním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: pon čer 03, 2019 9:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
indiga píše:
Ďakujem ako vždy za super rady. Chcem sa spýta, mám dlhú menštruáciu-20 dní ako som už spomenula vyššie. Lekár mi predpísal toto železo https://www.adc.sk/databazy/produkty/de ... 68344.html vo forme síranu železnatého s pridanou kys.listovou. Nie som si istá či je síran železnatý vhodnou formou železa s dostatočne vysokým vstrebávaním.

Na to nedovedu odpovědět já všechny ty lékové formy neznám a je otázkou zda je lepší do sebe valit železo, což určitě bezpečné není, nebo hledat příčinu té dlouhé menstruace, což bych viděl určitě rozumnější. Navíc u kyseliny listové záleží na mnoha faktorech aby vám pomáhala a ne spíše škodila, což může nastat, podle toho jaký máte reálný stav folátu v krvi a jak dobře jste schopna ho měnit na aktivní formu tedy jak vám funguje methylace. Nic z toho co uvádím medicína běžně netestuje a střílí se zpravidla od boku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2019 12:00 pm 
Offline

Registrován: úte lis 23, 2010 9:24 am
Příspěvky: 68
prosím vedel by mi niekto poradiť, môj doktor nemá ani potuchy a jediné čo mi pchá sú umelé hormóny.Ak pouzivam progester.krem od 15-25 dna cyklu a dostanem menstruaciu(mam ju nepravidelnu,)uz na 19 den,čiže 4 dni potom ako sa začnem mazať,mam prestat s natieranim progester. kremu,alebo si ho mazat aj pocas menstruacie ktora prisla skor?Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2019 1:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
indiga píše:
prosím vedel by mi niekto poradiť, môj doktor nemá ani potuchy a jediné čo mi pchá sú umelé hormóny.Ak pouzivam progester.krem od 15-25 dna cyklu a dostanem menstruaciu(mam ju nepravidelnu,)uz na 19 den,čiže 4 dni potom ako sa začnem mazať,mam prestat s natieranim progester. kremu,alebo si ho mazat aj pocas menstruacie ktora prisla skor?Dakujem

Tak s jistotu odpovědět nedovedu, ale pokud si dobře vzpomínám četl jsem někde že by se mělo jet podle normálního cyklu a váš rozhozený cyklus by to mělo postupně srovnat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2020 6:01 pm 
Offline

Registrován: pát bře 28, 2014 11:30 pm
Příspěvky: 33
Dobrý den,
dokáže prosím někdo poradit, zda lze v mém věku prodloužit menstr. cyklus mazáním progest. krému. Mažu krem "onasnatural"
lžičku ráno, lžičku na noc. Dle návodu - začínám 10 den cyklu , mažu, mažu...i tak se menstruace objeví již 21 - 23 den,
tím pádem přestávám mazat začínám zase až 10 den od počátku. Mestruace v pohodě 3 -4 dny. Je mi 47 let.
Děkuji za případné info.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2020 6:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
fotof píše:
Dobrý den,
dokáže prosím někdo poradit, zda lze v mém věku prodloužit menstr. cyklus mazáním progest. krému. Mažu krem "onasnatural"
lžičku ráno, lžičku na noc. Dle návodu - začínám 10 den cyklu , mažu, mažu...i tak se menstruace objeví již 21 - 23 den,
tím pádem přestávám mazat začínám zase až 10 den od počátku. Mestruace v pohodě 3 -4 dny. Je mi 47 let.
Děkuji za případné info.

Netuším co je na tom balení napsáno, ale zdá se mě to extrémně velké množství. V knize Přírodní hormonální léčba jsou tabulky pro jednotlivé případy a nikde není doporučené množství větší než oříšek. Asi bych se v prvním momentě srovnal na nějakou rozumnou denní dávku a teprve poté řešil zda je něco divně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: pon srp 17, 2020 7:14 pm 
Offline

Registrován: pát bře 28, 2014 11:30 pm
Příspěvky: 33
Tak, lžičkou myslím přiloženou dávkovací "mini lžičenku". Spočítáno, přeměřeno mažu max. 70 mg progesteronu ráno a na noc.Když jsem mazala jiný prog.krém 2 xdenně kde bylo v dávce 20 mg tak se hladina progesteronu ani nehla. Lehce se zlepšila hypof. ŠŽ, /beru euthyrox, mám i zvýš. protilátky./ Zde jsem se dočetla, že se progesteronem ani moc předávkovat nedá, a že se dají mazat i mnohem větší dávky, a je to ok. Myslíte, že 70 mg je i tak moc? Zkusila jsem vynechat a ihned naskočil premenst. syndrom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: pon srp 17, 2020 8:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
fotof píše:
Tak, lžičkou myslím přiloženou dávkovací "mini lžičenku". Spočítáno, přeměřeno mažu max. 70 mg progesteronu ráno a na noc.Když jsem mazala jiný prog.krém 2 xdenně kde bylo v dávce 20 mg tak se hladina progesteronu ani nehla. Lehce se zlepšila hypof. ŠŽ, /beru euthyrox, mám i zvýš. protilátky./ Zde jsem se dočetla, že se progesteronem ani moc předávkovat nedá, a že se dají mazat i mnohem větší dávky, a je to ok. Myslíte, že 70 mg je i tak moc? Zkusila jsem vynechat a ihned naskočil premenst. syndrom.

No pokud je to takto pak asi není co řešit, pochopil jsem to tak jako by jste aplikovala kávové lžičky, což sice jde také a určité prameny to doporučují nicméně pouze po kratší dobu. Obecně opravdu lze těžko předávkovat do té míry aby něco komplikoval, ale to neznamená že se vůbec nedá předávkovat. Vím o klientkách které vysokým dlouhodobým doplňováním zvedly jeho hladinu i na násobky horních hodnot, konkrétně na troj až pětinásobek nejvyšších doporučovaných hodnot.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 191 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz