Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 11:06 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 191 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: sob úno 14, 2015 12:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Papaja píše:
Dobrý den pane Jardo,

chtěla bych Vás poprosit o radu. Omlouvám se, jestli se opakuju, ale nenašla jsem zde, co bych potřebovala. Trpím hormonální nerovnováhou. Mám 14 dní před menstruací deprese, vlčí hlad ( např. zvládnu sníst tři obědy a mám pořád hlad, musím jíst celý den, dokážu sníst několik čokolád během dne) a akné. Kdyby to bylo jen pár dní, přežila bych to, ale stávalo se mi, že jsem měla menstruaci i po 16 dnech, takže vlastně jsem měla furt tyhle problémy a pouze pár dní jsem byla schopná fungovat normálně. Nechtěla jsem začít brát antikoncepci, ale už jsem nevěděla, co mám dělat, takže jsem ji začala brát. Nevyhovuje mi. Sice tyhle příznaky jsou mnohem lepší a mám srovnanou menstruaci, ale zase mi přijde, že mi je po ní furt nevolno. Bojím se, když ji vysadím, že se mi tyhle hrozný stavy vrátí. Chtěla bych ji teď dobrat a dát si po roce 10denní půst s klystýrem. Pročistit se a pak samozřejmě správnou návratovku a pak zkusit ještě chvilku vydržet na ovoci třeba týden také z důvodu očisty. Mohlo by mi to v tom pomoct? Nechci se vracet po těhle kůrách zase k antikoncepci. Děkuji Vám.

Tak pomoci vám to může, ovšem hormony tím asi srovnáte pouze na nějakou dobu. Spíše bych si stav hormonů pravidelně testoval v laborce, to zase není tak drahé a srovnat se dají pochopitelně také. Jde použít některé byliny, estradiol dostane dolů takový speciální mrkvový salát a progesteron snadno zvednete pomocí bylin, ale nemá zde cenu vysvětlovat co, proč a jak, když neznáme příčinu vašeho problému. Raději mě zavolejte a vše probereme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: ned srp 30, 2015 7:58 pm 
Offline

Registrován: ned srp 30, 2015 7:39 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, přestala jsem brát antikoncepci po 10 letech, nechtěla jsem už do sebe cpát chemii. ALE: menstruace nepřicházela,tak jsem zašla za gynekologem, ten mě poslal na krev a zjistil, že mám zvýšenou hladinu testosteronu (mimochodem už před antikoncepcí jsem měla menstruaci dost nepravidelnou(tak 4x do roka) takže je možný, že tu zvýšenou hladinu testosteronu jsem měla už před těmi 10 lety, ale to se neví). Gynekolog mi ale řekl, že to spraví jen další antikoncepce Diane 35 (o který jsem slyšela, že je pěknej driák), tak jsem odmítla a poslal mě za endokrinologem, no a ten mi řekl, že mi taky nic jiného nepomůže něž ta Diane 35, už jsem byla docela bezradná, teď to je 5. měsíc co nemám menstruaci, tak jsem ji začala brát. Ale vůbec s tím nesouhlasím, nechci ji brát. Ale je možné, abych třeba rok nemenstruovala. Co by se dělo? Bojím se hlavně z hlediska, že bych chtěla v budoucnu děti, je mi 26, takže tak za 7 let bych třeba chtěla otěhotnět, ale aby to vůbec šlo. Mimo jiné, mám taky polycystické ovarie (nebo jak se to píše) a to jsem četla, že otěhotnění bývá problematické. Moje otázka tedy zní: Mám přestát teď brát ty Diane 35, čekat třeba 2 roky (i s tím, že bych třeba ty 2 roky nemenstruovala) a pak bych to až začala řešit? Jsem obecně taková přírodní, snažím se jíst zdravě, sportuji a brát chemii je proti mé filozofii \":-(\"
Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: čtv zář 03, 2015 11:45 pm 
Offline

Registrován: pát led 09, 2015 10:49 am
Příspěvky: 20
barbora.mistova píše:
Dobrý den, přestala jsem brát antikoncepci po 10 letech, nechtěla jsem už do sebe cpát chemii. ALE: menstruace nepřicházela,tak jsem zašla za gynekologem, ten mě poslal na krev a zjistil, že mám zvýšenou hladinu testosteronu (mimochodem už před antikoncepcí jsem měla menstruaci dost nepravidelnou(tak 4x do roka) takže je možný, že tu zvýšenou hladinu testosteronu jsem měla už před těmi 10 lety, ale to se neví). Gynekolog mi ale řekl, že to spraví jen další antikoncepce Diane 35 (o který jsem slyšela, že je pěknej driák), tak jsem odmítla a poslal mě za endokrinologem, no a ten mi řekl, že mi taky nic jiného nepomůže něž ta Diane 35, už jsem byla docela bezradná, teď to je 5. měsíc co nemám menstruaci, tak jsem ji začala brát. Ale vůbec s tím nesouhlasím, nechci ji brát. Ale je možné, abych třeba rok nemenstruovala. Co by se dělo? Bojím se hlavně z hlediska, že bych chtěla v budoucnu děti, je mi 26, takže tak za 7 let bych třeba chtěla otěhotnět, ale aby to vůbec šlo. Mimo jiné, mám taky polycystické ovarie (nebo jak se to píše) a to jsem četla, že otěhotnění bývá problematické. Moje otázka tedy zní: Mám přestát teď brát ty Diane 35, čekat třeba 2 roky (i s tím, že bych třeba ty 2 roky nemenstruovala) a pak bych to až začala řešit? Jsem obecně taková přírodní, snažím se jíst zdravě, sportuji a brát chemii je proti mé filozofii \":-(\"
Děkuji za odpověď

Myslela jsem, že už ten sajrajt vůbec nepředepisují. Ve Francii je Diane 35 zakázána. Vyhodit ji a to hned. Však braním hormonální antikoncepce žena vůbec menstruaci nemá, pouze pseudomenstruaci. Tělo je tak oblblé, že není samo schopno některé hormony produkovat, třeba progesteron, který se zrovna menstruace týká. Je třeba dát hormony do pořádku. Snad ti pan Zajíček poradí, co s tím dál. Ale aspoň pro začátek bych doporučila třeba bylinné preparáty z TČM. Třeba si tam v gynekologických potížích najdeš nějaký, který ti sedne: http://www.patentnimedicina.cz/cz/bylinne-produkty/dle-potizi Sice to není zrovna nejlevnější, ale fakt bych pár balení koupila (místo Diane). Mně na můj problém hodně pomohly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2015 10:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
barbora.mistova píše:
Dobrý den, přestala jsem brát antikoncepci po 10 letech, nechtěla jsem už do sebe cpát chemii. ALE: menstruace nepřicházela,tak jsem zašla za gynekologem, ten mě poslal na krev a zjistil, že mám zvýšenou hladinu testosteronu (mimochodem už před antikoncepcí jsem měla menstruaci dost nepravidelnou(tak 4x do roka) takže je možný, že tu zvýšenou hladinu testosteronu jsem měla už před těmi 10 lety, ale to se neví). Gynekolog mi ale řekl, že to spraví jen další antikoncepce Diane 35 (o který jsem slyšela, že je pěknej driák), tak jsem odmítla a poslal mě za endokrinologem, no a ten mi řekl, že mi taky nic jiného nepomůže něž ta Diane 35, už jsem byla docela bezradná, teď to je 5. měsíc co nemám menstruaci, tak jsem ji začala brát. Ale vůbec s tím nesouhlasím, nechci ji brát. Ale je možné, abych třeba rok nemenstruovala. Co by se dělo? Bojím se hlavně z hlediska, že bych chtěla v budoucnu děti, je mi 26, takže tak za 7 let bych třeba chtěla otěhotnět, ale aby to vůbec šlo. Mimo jiné, mám taky polycystické ovarie (nebo jak se to píše) a to jsem četla, že otěhotnění bývá problematické. Moje otázka tedy zní: Mám přestát teď brát ty Diane 35, čekat třeba 2 roky (i s tím, že bych třeba ty 2 roky nemenstruovala) a pak bych to až začala řešit? Jsem obecně taková přírodní, snažím se jíst zdravě, sportuji a brát chemii je proti mé filozofii \":-(\"
Děkuji za odpověď

Polykáním těch pilulí získáte spíše problémy než výhody. Nakonec není tak obtížné si na netu najít co všechno vás čeká při delším braní hormonální antikoncepce. Základ je sledovat si stav hormonů, hlavně progesteron a estradiol, což není zase tak těžké. Laboratoř vás vyšetří jako samoplátce, počítejte cca 150-200,-Kč za položku, tedy patrně to na jeden pokus pětistovka spraví, ale předem si to ověřte, ceny se u jednotlivých laboratoří hodně liší. Pak již není problém si vyzkoušet některé byliny, nebo přímo progesteronové krémy, nebo orálně aplikovatelné progesteronové olejíčky. Vše na netu koupíte i když je to zde zakázané jako doping, třeba z Anglie s tím není problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: čtv pro 17, 2015 11:12 am 
Offline

Registrován: pon lis 10, 2014 7:08 pm
Příspěvky: 12
Dobrý deň!

Snáď mi niekto poradí.
Mám 41 rokov 177 cm, 72 kg a problém s ms ( menses) striedajúci sa v niektorých obdobiach.
Menses mám na môj vkus pričasto, pretože je silná, doslovne kusy sliznice a celý cyklus je v rozmedzí od 21- do 24 dní, čo by i ani nevadilo, ke´dže to chápem, ako formu očisty.Čo mi vadí je únava z nedostatku železa, krvácam aj v čase ovulácie ( nie veľmi) a celá menses trvá aj 8 dní. Cítim sa unavená a vyšťavená ako citrón. Gynekológ mi nenúka antikoncepciu, ani iné suplementy, nakoľko mám hemangióm na pečeni a po akomkoľvek estrogéne, aj čisto prírodnom má hemangiom tendenciu rásť.
Hormonálny profil je OK, ale mne sa to nezdá, nakoľko mám po ovulácii prsia ako v počiatku tehotenstva....ťažké, tvrdé, niekedy mám pocit, že ich nevládzem nosiť, po menses to prejde. Tento mesiac sa to ešte zhoršilo, ale pravdepodobne to bude aj ľanovým semienkom, ktoré som si dávala ráno k orechovému mlieku v množstve asi dve lyžice a zaradila som čisto rastlinnú stravu, pretože sa vždy v listopadu ozve moje trávenie a jediné čo mi pomáha je vylúčiť akýkoľvek živočíšny produkt.
Očisty robím pravidelne, okrem sanky, to som skúšala len raz a chrbtica to takmer nevydržala. Ph meriam..ráno do 6, v priebehu dňa sa to mení ku 7,5. Ak by niekoho niečo napadlo, prosím napíšte. Vďaka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: stř pro 30, 2015 3:07 pm 
Offline

Registrován: pon lis 10, 2014 7:08 pm
Příspěvky: 12
Tak to asi bude vyzerať, že si píšem sama so sebou, ale neviem sa rady.
Menses tento mesiac už 17 ty deň, Ph držím ráno okolo 7, naobed 8, ku večeru 7-6.
U gynekológa som bola, navrhuje kyretáž a potom hormóny, kvôli krvným stratám. Mám hemoglobin pod 100.

V podstate pred dvoma mesiacmi som mala kŕče v bruchu, nie podbruško, okolo žalúdka a nemohla som skoro nič jesť, len zelenina a ovocie, k tomu ako každé ráno orechové mlieko podľa rozpisu na týchto stránkach.
Takže som pomerne razantne zmenila zvyky z varenej na surovú stravu do tej 18 tej hodiny a potom sparená zelenina, ryža a zemiaky..nie naraz.
Nie je mi celkom jasný PUFA prepočet, ale okrem tukov v orechovom mlieku som prijala ešte asi 10 gramov kokosáku a to je asi všetko k tukom, viac nie. Merala som si teplotu pod jazykom ráno 37,3, opakovane 5 dní po sebe. Dala som 5 klystýrov za sebou a kvapku Lugolu ( jednu zatiaľ, budem zvyšovať). krkací test pozitívny, dodávam Hcl 3,5 %, beriem Ascorutin týždeň 3x2, 6 tabliet chlorely, kávu pijem osladenú, pretože som taká unavená, že nevyjdem z domu bez kávy.
Dala som si ešte Thiamin 400mg, Panthenol 400mg. Beriem magnesium v roztoku MgCl2 zatiaľ dorovnávam ( do pol litra vody postupne každý deň lyžičku so steviou). Železo dorovnávam melasou- ale len od včera. A vzhľadom ku krvácaniu aj D3 a K2.
A krvácam v kuse, gynekológ nič nenašiel, ani na USG, akurát spomenul, že pokiaľ som zmenila stravu razantne, je možné rozhodenie hormónov, ale hormon. profil je OK, okrem prolaktínu, ale ten môže byť vyšší pri počiatočnej anemii.

Pane Jardo, co je blbě, prosím.? Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: sob led 16, 2016 1:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
[quote="Lujza":2kqployw]Tak to asi bude vyzerať, že si píšem sama so sebou, ale neviem sa rady.
Menses tento mesiac už 17 ty deň, Ph držím ráno okolo 7, naobed 8, ku večeru 7-6.
U gynekológa som bola, navrhuje kyretáž a potom hormóny, kvôli krvným stratám. Mám hemoglobin pod 100.

V podstate pred dvoma mesiacmi som mala kŕče v bruchu, nie podbruško, okolo žalúdka a nemohla som skoro nič jesť, len zelenina a ovocie, k tomu ako každé ráno orechové mlieko podľa rozpisu na týchto stránkach.
Takže som pomerne razantne zmenila zvyky z varenej na surovú stravu do tej 18 tej hodiny a potom sparená zelenina, ryža a zemiaky..nie naraz.
Nie je mi celkom jasný PUFA prepočet, ale okrem tukov v orechovom mlieku som prijala ešte asi 10 gramov kokosáku a to je asi všetko k tukom, viac nie. Merala som si teplotu pod jazykom ráno 37,3, opakovane 5 dní po sebe. Dala som 5 klystýrov za sebou a kvapku Lugolu ( jednu zatiaľ, budem zvyšovať). krkací test pozitívny, dodávam Hcl 3,5 %, beriem Ascorutin týždeň 3x2, 6 tabliet chlorely, kávu pijem osladenú, pretože som taká unavená, že nevyjdem z domu bez kávy.
Dala som si ešte Thiamin 400mg, Panthenol 400mg. Beriem magnesium v roztoku MgCl2 zatiaľ dorovnávam ( do pol litra vody postupne každý deň lyžičku so steviou). Železo dorovnávam melasou- ale len od včera. A vzhľadom ku krvácaniu aj D3 a K2.
A krvácam v kuse, gynekológ nič nenašiel, ani na USG, akurát spomenul, že pokiaľ som zmenila stravu razantne, je možné rozhodenie hormónov, ale hormon. profil je OK, okrem prolaktínu, ale ten môže byť vyšší pri počiatočnej anemii.

Pane Jardo, co je blbě, prosím.? Ďakujem.[/quote:2kqployw]
Podle mě je blbě hlavně to, že to děláte metodou pokus - omyl, což většinou nikam nevede. První krok je spočítat si na nutriční kalkulačce cronometer.com kolik čeho vlastně do sebe cpu a zda to tedy vůbec reálně může srovnat již vzniklé deficity, nebo je stále prohlubuji a to ke zdraví určitě nepovede. Jinak železo je prevít z mnoha pohledů, vadí jak nízké, tak snad ještě více vadí vysoké a štelovat ho bez laboratorních výsledků celého metabolizmu železa je skoro nesmysl. Celkově to obnáší znát hodnoty železa, ferritinu, transferinu, vazebnou kapacitu a TRF solubilní receptor. Teprve na základě těchto položek je možné na něco usuzovat a ideální je k tomu znát i hodnotu ceruloplazminu, bez něhož se také železo blbě váže a nedaří se zvýšit. Další faktor je, že přisvojení železa nehemového, tedy z neživočišných zdrojů je bídné a silně se zvyšuje souběžným dodáváním železa hemového ze živočišných zdrojů. Za našich babiček doktor předepisoval anemickým dětem telecí

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: úte říj 04, 2016 9:00 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 12, 2015 9:09 pm
Příspěvky: 2
Prosím, co by mohlo být příčinou problému s menstruací? Mám cca dva roky nepravidelnou menstruaci, někdy i na ni čekám i několik týdnů, naposledy jsem silně krvácela tak, že ze mne odcházely velké cucky, byla jsem slabá, občas jsem musela běhat na záchod i 2x do hodiny, abych si vyměnila vložku a vydržela jsem to skoro 20 dní, myslela jsem si, že se čistím, ale začala jsem pak brát kotvičník, bylo to už příliš vysilující, postupně odezněla. Pak jsem navštívila gynekoložku a ta na ultrazvuku zjistila, že jsem sice krvácela, ale vypadá to, jako bych byla před menstruací. Dala mi vyvolávací injekci, do druhého dne se menstruace spustila a byla co se týče síly i délky normální. To bylo v červenci, jenže od té doby jsem se další menstruace nedočkala a k doktorce se mi nechce, ta by mne poslala nejraději na odstranění cysty, ale nejsem si jistá že je to dobrý nápad. Mám cystu na vaječníku velikosti 25mm, dříve tam byly dvě, jedna zmizela a druhá se trochu zmenšila, jenže tam stále je i přes nespočet jaterních s střevních očist. Může být problém s menstruací způsoben tím? Nebo sníženou funkcí štítné žlázy? Co se týče hormonů, mám v nepořádku pouze TSH (naposledy 4,2, dříve to bylo až 11), jinak FT3 a FT4 byly v normě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: ned říj 30, 2016 1:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Jiskra píše:
Prosím, co by mohlo být příčinou problému s menstruací? Mám cca dva roky nepravidelnou menstruaci, někdy i na ni čekám i několik týdnů, naposledy jsem silně krvácela tak, že ze mne odcházely velké cucky, byla jsem slabá, občas jsem musela běhat na záchod i 2x do hodiny, abych si vyměnila vložku a vydržela jsem to skoro 20 dní, myslela jsem si, že se čistím, ale začala jsem pak brát kotvičník, bylo to už příliš vysilující, postupně odezněla. Pak jsem navštívila gynekoložku a ta na ultrazvuku zjistila, že jsem sice krvácela, ale vypadá to, jako bych byla před menstruací. Dala mi vyvolávací injekci, do druhého dne se menstruace spustila a byla co se týče síly i délky normální. To bylo v červenci, jenže od té doby jsem se další menstruace nedočkala a k doktorce se mi nechce, ta by mne poslala nejraději na odstranění cysty, ale nejsem si jistá že je to dobrý nápad. Mám cystu na vaječníku velikosti 25mm, dříve tam byly dvě, jedna zmizela a druhá se trochu zmenšila, jenže tam stále je i přes nespočet jaterních s střevních očist. Může být problém s menstruací způsoben tím? Nebo sníženou funkcí štítné žlázy? Co se týče hormonů, mám v nepořádku pouze TSH (naposledy 4,2, dříve to bylo až 11), jinak FT3 a FT4 byly v normě.

Tak špatná štítná brzdí defekaci, ale to snad již máte v pořádku, ale tělo se mohlo takto zbavit množství nastřádaného bordelu v čemž bych problém zrovna neviděl. Každopádně pokud jde o pravidelnou menstruaci, to je hlavně o kvalitní výživě a srovnaných hormonech. Vyzkoušejte si nechat změřit v laborce progesteron a estradiol a uvidíte. Každopádně u zdravé ženy je potřeba řešit i přesný den cyklu, tedy je třeba si být jistá kdy jsem si nechala odebrat krev, aby bylo možné výsledky vůbec nějak komentovat. Klidně mě zavolejte a vysvětlím jak na to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: stř čer 07, 2017 1:56 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Dle mého názoru tam bude nějaký deficit látek a asi by bylo vhodné nechat si udělat vlasovou anýzu prvků, která vám odpoví na to, co je třeba dodávat. Hormonální nerovnováha se nedá srovnat při deficitu prvků.

Pane Jardo prosím Vás, dočetla jsem se, že v období řešení hormonální nerovnováhy je moudré omezovat i fermentované výrobky. Je to pravda?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: sob črc 08, 2017 11:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Pane Jardo prosím Vás, dočetla jsem se, že v období řešení hormonální nerovnováhy je moudré omezovat i fermentované výrobky. Je to pravda?
Děkuji.

Jaké nerovnováhy? Ptejte se konkrétně, ne obecně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: ned led 13, 2019 5:04 pm 
Offline

Registrován: pon bře 28, 2016 10:26 pm
Příspěvky: 32
Dobrý deň pán Zajíček,

manželka má chronický zápal krčka maternice. Bojuje s tým od tehotenstva,asi 14 rokov. Vždy dostane antibiotiká,ktoré to na nejakí čas vyriešia. Asi pred rokom a pol jej našli vodovú cystu o veľkosti 2,5 cm,ktorá sa po liečbe vysušila a pri kontrolnom sone našli myom o veľkosti 1 cm. Občas má bolesti na pravom vaječníku. Má 40 rokov a pár mesiacov naspäť mávala strašné návali tepla. Po tých návaloch nemala menštruáciu asi 3 mesiace. Mysleli sme že je už v prechode,ale menštruácia sa vrátila. Máva nepravidelné cykly,bolesti v podbrušku a máva bolesti a krvácanie aj mimo cyklu. Už dlhšie máva aj bolesti chrbta v oblasti obličiek. Ideme k lekárovi,ale aj tak Vás chcem poprosiť o radu. Čo začať testovať ? Berie Horčík,Two Per Day,Lugolov roztok,Vit.C. Tieto doplnky berie asi mesiac. Ďakujeme za Váš čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: ned led 13, 2019 6:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
martinl458 píše:
Dobrý deň pán Zajíček,

manželka má chronický zápal krčka maternice. Bojuje s tým od tehotenstva,asi 14 rokov. Vždy dostane antibiotiká,ktoré to na nejakí čas vyriešia. Asi pred rokom a pol jej našli vodovú cystu o veľkosti 2,5 cm,ktorá sa po liečbe vysušila a pri kontrolnom sone našli myom o veľkosti 1 cm. Občas má bolesti na pravom vaječníku. Má 40 rokov a pár mesiacov naspäť mávala strašné návali tepla. Po tých návaloch nemala menštruáciu asi 3 mesiace. Mysleli sme že je už v prechode,ale menštruácia sa vrátila. Máva nepravidelné cykly,bolesti v podbrušku a máva bolesti a krvácanie aj mimo cyklu. Už dlhšie máva aj bolesti chrbta v oblasti obličiek. Ideme k lekárovi,ale aj tak Vás chcem poprosiť o radu. Čo začať testovať ? Berie Horčík,Two Per Day,Lugolov roztok,Vit.C. Tieto doplnky berie asi mesiac. Ďakujeme za Váš čas.

Pokud má tendenci nabalovat tuk na břicho, boky a zadek, což sice nepíšete, ale viděl bych to dle příznaků na estrogenní dominanci, což záněty jednoznačně podporuje a odpovídá tomu většina toho co píšete. Chtělo by to udělat kompletní hormony a možná o bude vidět i z krevních testů, jinak by se muselo testovat ze slin, což je lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: ned led 13, 2019 9:08 pm 
Offline

Registrován: pon bře 28, 2016 10:26 pm
Příspěvky: 32
Dobrý večer pán Zajíček,

ďakujeme za rýchlu odpoveď. Odhadol ste to výborne. Ako otestovať tie hormóny? U nás na slovensku to je zrejme bez šance. Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: ned led 13, 2019 9:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
martinl458 píše:
Dobrý večer pán Zajíček,

ďakujeme za rýchlu odpoveď. Odhadol ste to výborne. Ako otestovať tie hormóny? U nás na slovensku to je zrejme bez šance. Ďakujem.

Tak na to s jistotou nedovedu odpovědět, situace se stále mění, ale pokud vím tak něco se v Bratislavě dělá, ale co všechno to netuším.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 191 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz