Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 1:45 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 191 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: sob říj 20, 2012 4:52 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Problém parazitov býva aj u divoko žijúcich zvierat. Ak budete psa kŕmiť surovým mäsom, čo je v podstate jeho prirodzená potrava a nebudete ho pravidelne odčervovať, môže mať časom veľké problémy, väčšina ľudí práve z toho dôvodu dáva to mäso vymraziť. Že parazity žijú zrovna z varenej stravy... to sa mi zdá trošku prehnané tvrdenie, aj keď nesprávna črevná mikroflóra, zanesené črevo, hnitie nestrávenej potravy vytvára priaznivé prostredie. Ale aj super zdravý vitarián tie parazity môže mať úplne bez problémov. Ten článok, na ktorý ste dali odkaz napísal vitarián a pôsobí veľmi zaujato, "varená strava je jed" a je hlavná príčina parazitov u ľudi. Proti parazitom je najlepšie ak sa do stravy zaradia pravidelne protiplesňové a protibakteriálne látky ako cesnak, kurkuma, škorica, zázvor, nemajú radi čokoľvek silne aromatické - klinčeky, palina. Vitariáni môžu kedykoľvek dostať tých parazitov práve z neumytej zeleniny a ovocia a problém nie je len s črevnými parazitmi, oni bez problémov dokážu putovať po celom tele, nerobí im problémy prevŕtať sa cievnou stenou a usadzovať sa v rôznych orgánoch - takže nejde len o črevo. U surových vajíčok je skôr problém hnilobných baktérií, ale ak tam ten problém je, to človek väčšinou cíti zvracaním a hnačkami, u surového mlieka je problém s coli baktériami, ale napr. tie dosť účinne môžu potlačiť práve kefírové kultúry. No či je mlieko prirodzené alebo nie...u niektorých národov sa už celkom dobre vyvinula laktózová tolerancia, takže do istej miery prirodzené je v zmysle stravy našich predkov. Človek sa dokáže na isté druhy stravy veľmi dobre adaptovať a nemusí vôbec vykazovať známky poškodeného zdravia, viď napr. kultúra Masajov, ktorí v podstate žijú len z mlieka, krvi zvierat a mäsa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: čtv říj 25, 2012 10:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
sisasisa píše:
parazity su v prirode normalne a mame ich vsetci,ziju z tej varenej stravy,ktora ludom hnije v crevach.. je to pre ne zivna poda. Parazity mame vsade len im nesmieme poskytnut priestor, v zdravom creve sa nemaju preco zdrziavat. Citala som o tom vela clankov a videla vela videi,momentalne som namatkovo nasla tento: http://www.jajsem.com/parazite-3-dil-ri ... -starnuti/ . Ja mlieko a mliecne vyrobky povazujem za neprirodzene,ziadne ine zviera ich neje. To mlieko si varis,lebo potom aj tam mozes mat parazitov.. A vajicka jes surove? aj tam by mohli byt,mozu byt totiz vsade..a to by potom museli byt na tom zdravotne najhorsie divozijuce zvierata,ktore jedia vsetko surove..a pritom vzdy je na tom najhorsie clovek,ktory jediny si potravu vari..

To máte sice pravdu, nicméně u každého to funguje jinak, někdo tak jako vy může jet celý rok a jiný by z toho měl vážná zdravotní komplikace, čili každý musí vyzkoušet co mu vyhovuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: ned lis 18, 2012 10:01 pm 
Offline

Registrován: ned led 22, 2012 12:53 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den pan Jardo.

Citam tu rozne pripady s problemom mestruacie ,ze by som si vzala radu ,ale neviem ako si vysvetlit svoje problemy.
Pred 4 rokmi som bola na operacii myomou,ktoré mi branili k otehotneniu.Operacia mi nijak nepomohla ,lebo myomy mam znovu ,krvacam este viac a teraz v poslednej dobe krvacam sustavne/mesiac v kuse/
Musim dodat,ze trpim obezitov a s je spojena hormonalna nerovnovaha a teda nepravidelny ciklus.Uz som absolvovala 4krat klystir na sanku sa necitim,skusala som to a vsetko som hned obratom vyzvracala.Do toho ma chytili jatra tak som na uplne zeleninovej strave ,mandle ,ovocie do obeda ....dokonca v prvych dnoch mi bolo tak zle ze som mohla len pohanku s okurkou,takze to som jedla skoro 2 tyzdne.
Viem ze su v tom kvasinky,tak som presla na zeleninu stravu a stavy z repy,okurky,celer....Denne vypijem vodu s citronom cca 4l a vytisknutých 8citronov.

Kedze som uz dva týždne mierne krvacala,tak som si kupila 1.Cat's Claw- v překladu kočičí dráp
2.Gynex

S cim mam problem je velmi silne krvacanie a idu zo mna krvne zrazeniny dost velkych rozmerov.Mam strach co to je?Je to nasledkom detoxikacie,alebo myomy sa ozvali?Mam za sebou kopec operacii /ortopedickeho razu 20/a na dalsiu nechcem ist.Takze prosim o akutnu radu.
VDAKA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: čtv lis 22, 2012 8:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
slnecnica40 píše:
Dobrý den pan Jardo.

Citam tu rozne pripady s problemom mestruacie ,ze by som si vzala radu ,ale neviem ako si vysvetlit svoje problemy.
Pred 4 rokmi som bola na operacii myomou,ktoré mi branili k otehotneniu.Operacia mi nijak nepomohla ,lebo myomy mam znovu ,krvacam este viac a teraz v poslednej dobe krvacam sustavne/mesiac v kuse/
Musim dodat,ze trpim obezitov a s je spojena hormonalna nerovnovaha a teda nepravidelny ciklus.Uz som absolvovala 4krat klystir na sanku sa necitim,skusala som to a vsetko som hned obratom vyzvracala.Do toho ma chytili jatra tak som na uplne zeleninovej strave ,mandle ,ovocie do obeda ....dokonca v prvych dnoch mi bolo tak zle ze som mohla len pohanku s okurkou,takze to som jedla skoro 2 tyzdne.
Viem ze su v tom kvasinky,tak som presla na zeleninu stravu a stavy z repy,okurky,celer....Denne vypijem vodu s citronom cca 4l a vytisknutých 8citronov.

Kedze som uz dva týždne mierne krvacala,tak som si kupila 1.Cat's Claw- v překladu kočičí dráp
2.Gynex

S cim mam problem je velmi silne krvacanie a idu zo mna krvne zrazeniny dost velkych rozmerov.Mam strach co to je?Je to nasledkom detoxikacie,alebo myomy sa ozvali?Mam za sebou kopec operacii /ortopedickeho razu 20/a na dalsiu nechcem ist.Takze prosim o akutnu radu.
VDAKA

Tak první věc je dodat rutin ve stravě, nebo askorutin v tabletách a dále K2 na zastavení krvácení a na dávce nešetřit. Celkově se odkyselit jakoukoliv metodou na hodnotu 7,5-7,8 pH a sundat nadbytečná kila, což v pohodě jde oboje najednou použitím okurkové monodiety, prostě jíst jen okurky, klidně i mnoho dní. Uvedený režim rovná téměř okamžitě skoro všechno, to uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: stř pro 05, 2012 2:02 am 
Offline

Registrován: stř pro 05, 2012 1:09 am
Příspěvky: 1
Dobrý den,
ráda bych se svěřila s problémem, který začínám vnímat už jako vážnější. Od 18 do 21 let jsem brala HA Belara (nechala jsem si ji napsat hlavně kvůli pleti, teď bych si dala facku!) , skončila jsem na začátku prosince 2011. Dodnes (5.12.2012) nepřišla menstruace. Měla jsem jen různé příznaky (PMS), ale nikdy nic. Vysadila jsem je hlavně kvůli začátku zájmu o svoje zdraví a došlo mi, že HA určitě nebude ta správná cesta. Zkoušela jsem Gynex - měsíční kůru a nic. Někde jsem se dočetla, že je třeba mít čistá

Naposledy upravil HauHau dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 3871
1354693927


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: stř pro 05, 2012 4:00 am 
Offline

Registrován: čtv úno 09, 2012 7:29 pm
Příspěvky: 73
[quote="HauHau":1pbf4orv]...Někde jsem se dočetla, že je třeba mít čistá

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: ned pro 16, 2012 10:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
[quote="HauHau":2daqwlcl]Dobrý den,
ráda bych se svěřila s problémem, který začínám vnímat už jako vážnější. Od 18 do 21 let jsem brala HA Belara (nechala jsem si ji napsat hlavně kvůli pleti, teď bych si dala facku!) , skončila jsem na začátku prosince 2011. Dodnes (5.12.2012) nepřišla menstruace. Měla jsem jen různé příznaky (PMS), ale nikdy nic. Vysadila jsem je hlavně kvůli začátku zájmu o svoje zdraví a došlo mi, že HA určitě nebude ta správná cesta. Zkoušela jsem Gynex - měsíční kůru a nic. Někde jsem se dočetla, že je třeba mít čistá

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: pát pro 21, 2012 4:31 am 
Offline

Registrován: stř pro 05, 2012 1:09 am
Příspěvky: 1
Jarda píše:
No, je docela zajímavé co vše pro nás dělá moderní medicína, ta udělá mrzáka pomalu z každého, kdo se jí svěří. Tak naštěstí jste to pochopila a nyní bych asi celkem pilně čistil nastřádaný bordel v těle a poladil hormony bylinnou terapií, vyzkoušejte kotvičník, nebo damiánu a uvidíte. Jinak to břicho bude asi z kvasinek a s tím není radno si hrát, trochu si problematiku nastudujte, udělejte si plivací test a další potřebná opatření k jejich eliminaci.

Děkuji, vyzkouším, snad už se to konečně srovná, měla bych se dát dohromady hlavně psychicky, což bude asi nejtěžší \":)\" Jinak jsem s úspěchem začala popíjet ráno a večer vždy asi lžičku jablečného octu ve zhruba 2dl vody a už cítím změnu. Co jsem si tak načetla, tak na hormonální problémy by měla skvěle zabírat hormonální jóga, za zkoušku asi také nic nedám. Jen u toho vydržet. Také uvažuji o koupi mumia...

Jinak klasický bílý ani třtinový cukr nekonzumuji vůbec, když už je chuť na sladké, tak si dám většinou jablko. Sušené a zahraniční ovoce jako banány či mandarinky jen vyjímečně. Pravidla protikvasinkové diety tak vesměs dodržuji, ale samosebou mi to občas ujede, ale zase ne nějak extrémně - holt oslavy jsou oslavy.


A za nedlouho mám jít na klasickou preventivní kontrolu jak k obvodní doktorce tak na gynekologii a docela se toho obávám, protože jestli se doktorka dozví, že stále nic, tak podle mě bude chtít nastolit hormonální léčbu... No ono to nějak bude prostě, určitě bude dělat i ultrazvuk, tak kdyby byl opravdu nějaký větší problém, tak by to snad měla odhalit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: pát pro 21, 2012 9:50 am 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
HauHau píše:
Děkuji, vyzkouším, snad už se to konečně srovná, měla bych se dát dohromady hlavně psychicky, což bude asi nejtěžší \":)\" Jinak jsem s úspěchem začala popíjet ráno a večer vždy asi lžičku jablečného octu ve zhruba 2dl vody a už cítím změnu. Co jsem si tak načetla, tak na hormonální problémy by měla skvěle zabírat hormonální jóga, za zkoušku asi také nic nedám. Jen u toho vydržet. Také uvažuji o koupi mumia...

Jinak klasický bílý ani třtinový cukr nekonzumuji vůbec, když už je chuť na sladké, tak si dám většinou jablko. Sušené a zahraniční ovoce jako banány či mandarinky jen vyjímečně. Pravidla protikvasinkové diety tak vesměs dodržuji, ale samosebou mi to občas ujede, ale zase ne nějak extrémně - holt oslavy jsou oslavy.


A za nedlouho mám jít na klasickou preventivní kontrolu jak k obvodní doktorce tak na gynekologii a docela se toho obávám, protože jestli se doktorka dozví, že stále nic, tak podle mě bude chtít nastolit hormonální léčbu... No ono to nějak bude prostě, určitě bude dělat i ultrazvuk, tak kdyby byl opravdu nějaký větší problém, tak by to snad měla odhalit.

CHci se jen zeptat jestli neberete velké dávky céčka.Já po nasazení asi 5g céčka neměla menstruaci a když jsem ho přestala brát tak se to srovnalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: úte pro 25, 2012 9:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
HauHau píše:
Děkuji, vyzkouším, snad už se to konečně srovná, měla bych se dát dohromady hlavně psychicky, což bude asi nejtěžší \":)\" Jinak jsem s úspěchem začala popíjet ráno a večer vždy asi lžičku jablečného octu ve zhruba 2dl vody a už cítím změnu. Co jsem si tak načetla, tak na hormonální problémy by měla skvěle zabírat hormonální jóga, za zkoušku asi také nic nedám. Jen u toho vydržet. Také uvažuji o koupi mumia...

Jinak klasický bílý ani třtinový cukr nekonzumuji vůbec, když už je chuť na sladké, tak si dám většinou jablko. Sušené a zahraniční ovoce jako banány či mandarinky jen vyjímečně. Pravidla protikvasinkové diety tak vesměs dodržuji, ale samosebou mi to občas ujede, ale zase ne nějak extrémně - holt oslavy jsou oslavy.


A za nedlouho mám jít na klasickou preventivní kontrolu jak k obvodní doktorce tak na gynekologii a docela se toho obávám, protože jestli se doktorka dozví, že stále nic, tak podle mě bude chtít nastolit hormonální léčbu... No ono to nějak bude prostě, určitě bude dělat i ultrazvuk, tak kdyby byl opravdu nějaký větší problém, tak by to snad měla odhalit.

Tak není co řešit, nějaké výsledky budete mít a pak se uvidí, vždy se dá nějak přizpůsobit postup daným výsledkům i když těch sacharidů jíte na můj vkus stále docela dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: pon bře 04, 2013 11:39 am 
Offline

Registrován: pát bře 01, 2013 2:57 pm
Příspěvky: 3
Bydliště: Belgie
Veverka píše:
Nať kontryhelu je při menstruacích primová. Je vysokoobsažná a má protizánětlivé a svíravé účinky. Usměrňuje krvácení a tlumí bolestivost. Kontryhel je šikovný i při klimakterických potížích.
Při předmenstruačním syndrumu / zhruba týden před samotnou menstruací / popíjím čajík ze 2 lžic kontryhelu, 1 lžíce heřmánku, měsíčku a dobromyslu.
Při nepravidelné menstruaci pomáhá kontryhel také a po pár měsících se dá spočítat následující menstruace pomalu na hodiny.
Nemám nateklá a bolavá ani prsa, ani břuch. Prostě je mi fajn.
\":D\"

jen neužívejte kontryhel při graviditě nebo podezření na graviditu - má svíravé účinky, zvlášť v termínu menstruace a pokud jste na bylinky podobně citlivé jako já.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: pát dub 26, 2013 9:47 am 
Offline

Registrován: ned říj 21, 2012 10:31 pm
Příspěvky: 27
Dobry den pane Jardo, mam problem s menstruaci, i kdyz vlastne nevim, jestli to problem je, protoze kdysi davno menstruace u zen nikdy tak casta, jako je dnes, nebyla.

Behem pul roku na ocistach a 90% syrove strave, jsem zhubla 10kg a pak ztratila menstruaci, ktera do te doby byla pravidelna a bezbolestna. Pak jsem se dala na vic varene stravy s dostatkem proteinu a tuku, ubrala ovoce a pribrala jsem zpatky asi 3 kg, coz me staci, uz si nepripadam tak podvizivena. Menstruace prisla po 2 mesicich a ted se kazde 3 mesice opakuje. Mela bych ji mit kazdy mesic ? A jestli ano, mohl byste mi doporucit, co delat?

A muzu pouzivat ostropestrec, kdyz vynechava menstruace ? Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: sob dub 27, 2013 8:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28235
Bydliště: Poděbrady
Jana5555 píše:
Dobry den pane Jardo, mam problem s menstruaci, i kdyz vlastne nevim, jestli to problem je, protoze kdysi davno menstruace u zen nikdy tak casta, jako je dnes, nebyla.

Behem pul roku na ocistach a 90% syrove strave, jsem zhubla 10kg a pak ztratila menstruaci, ktera do te doby byla pravidelna a bezbolestna. Pak jsem se dala na vic varene stravy s dostatkem proteinu a tuku, ubrala ovoce a pribrala jsem zpatky asi 3 kg, coz me staci, uz si nepripadam tak podvizivena. Menstruace prisla po 2 mesicich a ted se kazde 3 mesice opakuje. Mela bych ji mit kazdy mesic ? A jestli ano, mohl byste mi doporucit, co delat?

A muzu pouzivat ostropestrec, kdyz vynechava menstruace ? Dekuji

Tak tělo ženy se touto cestou čistí a pokud to nepotřebuje, tak tak nečiní. Pokud vám menstruace chybí není problém se zaneřádit a budete menstruovat možná i pořád, což řeším mnohem častěji. Ostropestřec a další semínka mohou trochu rozhodit hormony, ale nedomnívám se že tak zásadně, aby jste ho nemohla používat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: pon zář 16, 2013 8:59 pm 
Offline

Registrován: úte říj 16, 2012 1:18 pm
Příspěvky: 34
otázka na zdejší ženy - některé píšete, že na základě toho, jak se cítíte, poznáte kdy máte ovulaci.
mohla bych se zeptat, co ji u vás provází? já u sebe žádný indikátor nenacházím, napadá mě snad jen jeden, ten ale bude spíš náhodný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: silná menstruace
PříspěvekNapsal: čtv zář 19, 2013 12:38 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 19, 2013 8:25 am
Příspěvky: 1
Dobrý deň ! Menzes som začala mať nepravidelne, ale vždy prišiel, až teraz mi tri mesiace vynechal.Ďalší mesiac som dostala silnú menštruáciu .Na 16 -deň som išla k svojmu gynekológovi (dovtedy som myslela,že je to začínajúca menopausa -takže normálne. \":cry:\" ..) Bola som už prestrašená a nepomáhala mi citrónová voda a Alchemilkové čaje. Lekár mi predpísal Norethisteron Zentiva na ustálenie krvácania -je to syntetický ženský hormón, ktorý mám užívať dva krát denne.Keď som si pozrela nežiadúce účinky \":shock:\" -rada by som to riešila prírodnými .Prosím, poraďte mi !
Pri sono mi objavil cystu do 30mm z krčka maternice ,ale na to som už našla odpoveď v starých diskuziách a verím tomu,že to ide aj bez kyretáže ! \":)\" Ďakujem za odpeveď ! Obi


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 191 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz