Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 12:01 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 191 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Menstruace
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 12:11 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jak je to s tou menstruací? Měřítkem zdraví u žen je tedy pravidelná menstruace? Tři měsíce jsem na syrové stravě a ani jednou jsem neměla menstruaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 2:01 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Jsem 3-4 měsíce na víceméně syrové stravě a menstruuju stále. Přestaly se mi dělat cysty (dělaly se mi po vysazení HA), nemám žádné bolesti (na nesyrové vegetariánské stravě jsem nějaké měla) a když jsem chodila na hydrokolon, měla jsem i pěknou pleť, teď už bohužel ne, protože tu očistu střeva flákám. Takže mě to rozhodně neublížilo.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 2:29 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
zuzis píše:
Jak je to s tou menstruací? Měřítkem zdraví u žen je tedy pravidelná menstruace? Tři měsíce jsem na syrové stravě a ani jednou jsem neměla menstruaci.

Kamarádce se to přihodilo, když přešla na vegetariánství a rychle zhubla. Na doporučení vyzkoušela jógu a menstruace se upravila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: čtv črc 15, 2010 4:24 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Máte někdo zkušenosti s tímto čajem? KONTRYHEL. Červenou řepu piju už přes rok na ženské pohlavní orgány a momentálně na menstruaci to nepomáhá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: čtv črc 15, 2010 6:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Máte někdo zkušenosti s tímto čajem? KONTRYHEL. Červenou řepu piju už přes rok na ženské pohlavní orgány a momentálně na menstruaci to nepomáhá.

Tak kontryhel není špatná léčivka a určitě funguje, ale nyní bych spíše vsadil na zelený nápoj, který je zcela zdarma a na tyto problémy je výborný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: úte zář 07, 2010 9:59 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Minulá menstruace byla bolestivá, tahle, zdá se, nebude. Ale pořád mám takový divný pocit. Divný pocit v břiše i v nohách a celková slabost. Pocit, který nemívám nikdy jindy než při menstruaci- podařilo se vám některé odstranit i ten divný pocit nebo to k tomu prostě patří?

Menstruace je ale vůbec zvláštní věc. Od té doby, co mam problémy s klouby, mě při ní vždy víc bolí kyčle. A třeba mojí maminku dřív hodně bolela bederní páteř. Taky k ní bývá průjem. Prostě se ta celá oblast nějak oslabí či co.

Máte pro to někdo nějaké vysvětlení?

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: úte zář 07, 2010 6:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Minulá menstruace byla bolestivá, tahle, zdá se, nebude. Ale pořád mám takový divný pocit. Divný pocit v břiše i v nohách a celková slabost. Pocit, který nemívám nikdy jindy než při menstruaci- podařilo se vám některé odstranit i ten divný pocit nebo to k tomu prostě patří?

Menstruace je ale vůbec zvláštní věc. Od té doby, co mam problémy s klouby, mě při ní vždy víc bolí kyčle. A třeba mojí maminku dřív hodně bolela bederní páteř. Taky k ní bývá průjem. Prostě se ta celá oblast nějak oslabí či co.

Máte pro to někdo nějaké vysvětlení?

Při menstruaci se u žen stahuje veškerý kyselý bordel do podbřišku a následně odtéká z těla ven, což je také důvodem, proč na rakovinu střeva umírají hlavně muži a ženám se celkem vyhýbá. Můžete vyzkoušet jednoduchou fintu a již několik dní před menstruací silně zvednout pH moče, možná pak nebudete pociťovat nic a tak by to mělo být. Jinak na tom nic zvláštního není někudy se ten bordel prostě ven dostat musí a záleží pouze na vás kudy to půjde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: sob říj 02, 2010 4:18 pm 
Offline

Registrován: stř zář 29, 2010 9:12 am
Příspěvky: 20
to znamena, ze ked sa mi tyzden dva pred menstruaciou oduje brucho tak, ze vyzera ako v tretom mesiaci tehotenstva, ide o silne prekyslenie? rovnako cela od pasu dolu opuchnem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: sob říj 02, 2010 8:34 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Nať kontryhelu je při menstruacích primová. Je vysokoobsažná a má protizánětlivé a svíravé účinky. Usměrňuje krvácení a tlumí bolestivost. Kontryhel je šikovný i při klimakterických potížích.
Při předmenstruačním syndrumu / zhruba týden před samotnou menstruací / popíjím čajík ze 2 lžic kontryhelu, 1 lžíce heřmánku, měsíčku a dobromyslu.
Při nepravidelné menstruaci pomáhá kontryhel také a po pár měsících se dá spočítat následující menstruace pomalu na hodiny.
Nemám nateklá a bolavá ani prsa, ani břuch. Prostě je mi fajn.
\":D\"

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: sob říj 02, 2010 9:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
lbv píše:
to znamena, ze ked sa mi tyzden dva pred menstruaciou oduje brucho tak, ze vyzera ako v tretom mesiaci tehotenstva, ide o silne prekyslenie? rovnako cela od pasu dolu opuchnem.

Patrně ano, ale to si můžete změřit papírkem na zjištění pH.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: stř říj 13, 2010 2:14 pm 
Offline

Registrován: pon zář 13, 2010 10:42 am
Příspěvky: 39
Na syrové stravě (dva roky tak 90% raw, poslední půlrok skoro 100%) menstruuji stále, nic se nezměnilo, ani moje váha (celoživotně tak nějak okolo BMI 18).

Na úpravu délky cyklu a ovulace a tak vůbec se mi osvědčily tři věci - kontryhel (sušený v papírovém pytlíku z odborného bylinkářství je směšně levný, baleným čajům z lékárny se vyhýbám kvůli ceně), Sarapis a cviky Mojžíšové http://www.cvicime.cz/cviceni-praha/cvi ... cviky.html - každý den pár minut a člověk se hned cítí lépe, uvolní si celou páteř a pletence.

Známé mají dobrou zkušenost s bylinnými preparáty Gynex a Femigard, já žádnou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: stř říj 13, 2010 5:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Anezka píše:
Na syrové stravě (dva roky tak 90% raw, poslední půlrok skoro 100%) menstruuji stále, nic se nezměnilo, ani moje váha (celoživotně tak nějak okolo BMI 18).

Na úpravu délky cyklu a ovulace a tak vůbec se mi osvědčily tři věci - kontryhel (sušený v papírovém pytlíku z odborného bylinkářství je směšně levný, baleným čajům z lékárny se vyhýbám kvůli ceně), Sarapis a cviky Mojžíšové http://www.cvicime.cz/cviceni-praha/cvi ... cviky.html - každý den pár minut a člověk se hned cítí lépe, uvolní si celou páteř a pletence.

Známé mají dobrou zkušenost s bylinnými preparáty Gynex a Femigard, já žádnou.

Ten kontryhel je opravdu dobrý, ostatní také, ale kontryhel bych viděl jako základ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: stř říj 13, 2010 7:28 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
zuzis píše:
Jak je to s tou menstruací? Měřítkem zdraví u žen je tedy pravidelná menstruace? Tři měsíce jsem na syrové stravě a ani jednou jsem neměla menstruaci.

Nejste velmi hubená? Pod 10% tělesného tuku u ženy není vyjímkou, že menstruace vynechá. Jinak k té slabosti - mnoho žen mívá při menstruaci hypoglykemické záchvaty...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: sob led 01, 2011 6:59 pm 
Offline

Registrován: sob lis 06, 2010 8:55 pm
Příspěvky: 27
Teď jsem poprvé od vysazení HA dostala menstruaci a už několik hodin prožívám úplné peklo - neskutečné bolesti břicha, hrozný průjem a taková slabost, že ani nevydržím chvíli stát, musím si hned lehnout. Pročítám si toto vlákno a poprvé jsem se dozvěděla, že se při menstruaci odplavuje z těla kyselý binec - jsem moc naivní, když se teď budu uklidňovat tím, že ty bolesti jsou k něčemu dobré a že se takhle vyplavuje třeba i moje kvasinka? Mám nechat tomu průjmu "volný průběh", nebo se ho snažit zastavit třeba banány nebo rýží? Jako vždy děkuji předem za odpověď \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Menstruace
PříspěvekNapsal: sob led 01, 2011 7:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Naonka píše:
Teď jsem poprvé od vysazení HA dostala menstruaci a už několik hodin prožívám úplné peklo - neskutečné bolesti břicha, hrozný průjem a taková slabost, že ani nevydržím chvíli stát, musím si hned lehnout. Pročítám si toto vlákno a poprvé jsem se dozvěděla, že se při menstruaci odplavuje z těla kyselý binec - jsem moc naivní, když se teď budu uklidňovat tím, že ty bolesti jsou k něčemu dobré a že se takhle vyplavuje třeba i moje kvasinka? Mám nechat tomu průjmu "volný průběh", nebo se ho snažit zastavit třeba banány nebo rýží? Jako vždy děkuji předem za odpověď \":)\"

Bordel se má z těla ženy dostat s menstruační krví, ne průjmem, čili zde bych nechal, na vyčištění organizmu, proběhnout za vydatného pití jeden den a druhý den průjem zastavit, tak jak popisujete. Jinak bolestivá menstruace značí značnou demineralizaci a bylo by vhodné si nechat udělat vlasovou analýzu, případně rozbory minerálních látek a stopových prvků od lékařů, ale nestaví se k tomu zrovna vstřícně. Deficitní látky doplnit a měl by být pokoj, pak někdy údajně menstruační krvácení vůbec neprobíhá, pouze změnou teploty hlásí tělo ovulaci a o bolesti se vůbec nebavím.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 191 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz