Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:09 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 208 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: sob zář 25, 2010 8:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Anezka píše:
Docela krátce po zdejší debatě přišly těhotenské nevolnosti \":)\" A hned jsem totálně ztratila zájem o mák, len, ořechy, cokoliv tučného, a když je v tom ještě koření, zvedá se mi žaludek úplně. Po ranním zinku je to peklo \":(\"
Aktuálně jím zinek, vitamín C, pangamin, občas B12, občas B6, střídám chlorellu a spirulinu, nejméně obdem jím pohanku s nori. Ořechů minimálně, tak do 30 g denně. Jinak jím skoro jenom ovoce myslím. A nejraději bych nejedla nic, ale to je mi pak taky zle \":)\"
Hodně dumám nad omega-3 a vit. E a nejspíše do obého půjdu...s éčkem opatrně, omega podle návodu k užívání...

Tak tyto stavy jsou v těhotenství celkem normální a určitě se to porovná. Jinak omega 3 mastná kyselina a vitamín E jsou dlouhodobě deficitní látky v celé populaci a vzniká zde i generační problém, protože ani matka není schopna je plodu předat, ona je totiž sama nemá, což je velice špatné a má to na budoucí zdraví dítěte zásadní vliv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: stř zář 29, 2010 8:52 pm 
Offline

Registrován: pon zář 13, 2010 10:42 am
Příspěvky: 39
Tak už nejím prakticky "nic". Zvracím po všem i třikrát (nejvíce po tabletkách), je mi zle, nic mi nechutná (kromě grepů, ale ty vyzvracím taky), ufff.
Musím říct, že jsem trochu - dost, hodně - zklamaná, doufala jsem, že jsou těhotenské nevolnosti normální jen u vařáků. Syrovou stravou se jim ovšem taky nedá vyhnout, vlastně je mi ještě o fous hůře než v prvním těhotenství, to mi bylo šoufl, ale nezvracela jsem několikrát denně.

Je mi hrozně a zítra si koupím suchý bílý rohlík nebo něco podobného (jako mi nevolnost léčila v dětství maminka), udělám cokoliv, aby mi bylo trochu líp \":(\"

Pomáhá trochu Cola, ale nechci ji moc pít, pochopitelně. Zázvor ne, a nic jiného taky ne....kdybyste někdo měli nějaký tip, budu ráda.

Nebojím se podvýživy, nebojím se hubnutí (i když štíhlá už jsem), jen nechci, aby mi bylo mizerně \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: stř zář 29, 2010 8:53 pm 
Offline

Registrován: pon zář 13, 2010 10:42 am
Příspěvky: 39
Jarda píše:
Tak tyto stavy jsou v těhotenství celkem normální a určitě se to porovná. Jinak omega 3 mastná kyselina a vitamín E jsou dlouhodobě deficitní látky v celé populaci a vzniká zde i generační problém, protože ani matka není schopna je plodu předat, ona je totiž sama nemá, což je velice špatné a má to na budoucí zdraví dítěte zásadní vliv.

Koupila jsem si omega-3 kapsle, je tam vitamín E (5 mg v tbl.), a beru už týden jednu denně.
Akorát nemám tušení, kolik se toho stihne vstřebat \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: stř zář 29, 2010 9:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Anezka píše:
Tak už nejím prakticky "nic". Zvracím po všem i třikrát (nejvíce po tabletkách), je mi zle, nic mi nechutná (kromě grepů, ale ty vyzvracím taky), ufff.
Musím říct, že jsem trochu - dost, hodně - zklamaná, doufala jsem, že jsou těhotenské nevolnosti normální jen u vařáků. Syrovou stravou se jim ovšem taky nedá vyhnout, vlastně je mi ještě o fous hůře než v prvním těhotenství, to mi bylo šoufl, ale nezvracela jsem několikrát denně.

Je mi hrozně a zítra si koupím suchý bílý rohlík nebo něco podobného (jako mi nevolnost léčila v dětství maminka), udělám cokoliv, aby mi bylo trochu líp \":(\"

Pomáhá trochu Cola, ale nechci ji moc pít, pochopitelně. Zázvor ne, a nic jiného taky ne....kdybyste někdo měli nějaký tip, budu ráda.

Nebojím se podvýživy, nebojím se hubnutí (i když štíhlá už jsem), jen nechci, aby mi bylo mizerně \":(\"

Tak těhotný jsem zatím nebyl, čili v tom asi rozumně poradit nedovedu. Určitě ale není vhodné se zabetonovat nějakým bílým pečivem a celé tělo zamořit toxinama. To vám sice možná tak blbě nebude, ale na plodu se to bude podepisovat o to více. Určitě v takovém případě musí fungovat pití, například kefíru i čerstvých šťáv a jídlem se nyní vůbec nezatěžovat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: stř zář 29, 2010 9:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Anezka píše:
Koupila jsem si omega-3 kapsle, je tam vitamín E (5 mg v tbl.), a beru už týden jednu denně.
Akorát nemám tušení, kolik se toho stihne vstřebat \":roll:\"

Nevím kolik je tam té omega 3 mastné kyseliny, ale pokud ji je tam stejně, jako toho vitamínu E, tak je to k ničemu. Pro představu já doporučuji brát minimálně 15 dní vitamín E 400 mg dvakrát denně a pak 30 dní jednou denně, měsíc pauza a opakovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: sob říj 02, 2010 8:10 pm 
Offline

Registrován: pon zář 13, 2010 10:42 am
Příspěvky: 39
Je mi hrozně a zvracím po ovoci, pohance i oříšcích. Prakticky nemá smysl řešit doplňky, ale teda ty kapsle mají 995 mg rybího oleje, z toho min. 18 % EPA a min. 12 % DHA.
Nevím, co mám jíst, grep, šavle, jablko, šavle, meloun, šavle, nic, šavle, lok vody, šavle a tak pořád dokola. Během dlouhého cestování vlakem s malým dítětem a celodenní školy jsem si vyzkoušela (ověřený tip kamarádek), že na suchém pečivu a občasném loku Coly je mi božsky, tak dobře, výkonně a normálně jsem se necítila už týdny \":(\" Ale stále tak jíst nechci...jenže pokušení je obrovské, na třech jedech je mi krásně, na raw neustále zle...a nemůžu se utěšovat, že se tělo rychle očistí a bude líp, jako třeba u střevní chřipky, to bych se zatla a neházela do sebe jedy. Ale teď mám vyhlídky, že mi bude hrozně tak dva až tři měsíce \":(\"
Omlouvám se za nekonstruktivní depresivní příspěvek, ale musela jsem se vypsat z toho pocitu "nespravedlnosti", že na té nejlepší stravě bych si nejraději hodila mašli a na třech jedech je člověku dobře, tělo se nějak zalepí a neprotestuje, proč?! Co je pro plod více, matčina pohoda nebo její strava?
Díkybohu za mého muže, který je ještě přísnější vitarián než já a který mě jediný drží, abych se neživila jen tyčinkami, věnečky a Colou, protože pouze tak nebliju kudy chodím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: sob říj 02, 2010 8:12 pm 
Offline

Registrován: pon zář 13, 2010 10:42 am
Příspěvky: 39
Jarda píše:
Určitě ale není vhodné se zabetonovat nějakým bílým pečivem a celé tělo zamořit toxinama. To vám sice možná tak blbě nebude, ale na plodu se to bude podepisovat o to více. Určitě v takovém případě musí fungovat pití, například kefíru i čerstvých šťáv a jídlem se nyní vůbec nezatěžovat

Teoreticky s Vámi souhlasím, pocity jsou v praxi bolestně jiné. Nejhůře mi dělají vodnaté druhy ovoce a šťávu jsem poslední dny ani neochutnala a raději dala děcku a muži...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: sob říj 02, 2010 9:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Anezka píše:
Je mi hrozně a zvracím po ovoci, pohance i oříšcích. Prakticky nemá smysl řešit doplňky, ale teda ty kapsle mají 995 mg rybího oleje, z toho min. 18 % EPA a min. 12 % DHA.
Nevím, co mám jíst, grep, šavle, jablko, šavle, meloun, šavle, nic, šavle, lok vody, šavle a tak pořád dokola. Během dlouhého cestování vlakem s malým dítětem a celodenní školy jsem si vyzkoušela (ověřený tip kamarádek), že na suchém pečivu a občasném loku Coly je mi božsky, tak dobře, výkonně a normálně jsem se necítila už týdny \":(\" Ale stále tak jíst nechci...jenže pokušení je obrovské, na třech jedech je mi krásně, na raw neustále zle...a nemůžu se utěšovat, že se tělo rychle očistí a bude líp, jako třeba u střevní chřipky, to bych se zatla a neházela do sebe jedy. Ale teď mám vyhlídky, že mi bude hrozně tak dva až tři měsíce \":(\"
Omlouvám se za nekonstruktivní depresivní příspěvek, ale musela jsem se vypsat z toho pocitu "nespravedlnosti", že na té nejlepší stravě bych si nejraději hodila mašli a na třech jedech je člověku dobře, tělo se nějak zalepí a neprotestuje, proč?! Co je pro plod více, matčina pohoda nebo její strava?
Díkybohu za mého muže, který je ještě přísnější vitarián než já a který mě jediný drží, abych se neživila jen tyčinkami, věnečky a Colou, protože pouze tak nebliju kudy chodím.

Někdy mají těhotné ženy opravdu nevyzpytatelné komplikace a to se opravdu blbě radí, co s tím. Nějakou dobu na těch sajrajtech samozřejmě přežijete, ale určitě to není dobře ani pro vás a už vůbec ne pro plod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: sob říj 02, 2010 10:14 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 9:17 pm
Příspěvky: 1
Dobry den, mam na Vas jeden dotaz. Uz od jara se chystam cistit si telo ocistami jatry,...a
pochopitelne i stravou (spatne travim potravu, je mi casto zle, maso vubec netravim,...jsem po zloutence a mononukleoze). Jenze na jare jsem byla tehotna a ted plne kojim.
Bojim se cokoli udelat aby se toxiny nedostali do mleka a tim i do
maleho. Co mohu udelat v tomto stavu pro sve telo aniz by broucek stradal?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: ned říj 03, 2010 7:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
kocicky píše:
Dobry den, mam na Vas jeden dotaz. Uz od jara se chystam cistit si telo ocistami jatry,...a
pochopitelne i stravou (spatne travim potravu, je mi casto zle, maso vubec netravim,...jsem po zloutence a mononukleoze). Jenze na jare jsem byla tehotna a ted plne kojim.
Bojim se cokoli udelat aby se toxiny nedostali do mleka a tim i do
maleho. Co mohu udelat v tomto stavu pro sve telo aniz by broucek stradal?

Pokud máte dost mléka, tak ho odstříkejte odsávačkou a uskladněte zásobu tak na dva dny. Pak si klidně kůru udělejte a to tak, že v den přípravy před vypitím oleje ještě normálně kojíte, po vypití oleje a následné dva dny nekojíte a použijete uskladněné mléko, pak zase můžete kojit. Pro jistotu bych doporučil po dobu těch dvou dní aplikovat Sanogel v objemu polévková lžíce 3x denně, což na sebe toxiny stáhne a odvede z těla. Jinak pokud se budete bát i tohoto postupu, dá se samozřejmě aplikovat ostropestřcová kašička, kterou jsem zde již několikrát popisoval a zase 3x denně polévková lžíce po jídle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: ned říj 03, 2010 6:07 pm 
Offline

Registrován: pon zář 13, 2010 10:42 am
Příspěvky: 39
Jaterní kúra je moc fajn.

Tak jsem doma zase na syrové stravě a včera jsem přijala pouze 4 švestky, dnes jen grep a banán. Všechny ostatní porce i porcičky šly okamžitě ven, včetně veškeré vody... Dokud mi nebude lépe, vůbec nebudu užívat doplňky, je to vyhazování peněz. Musím nějak vymyslet, jak do sebe dostat aspoň dvě deci vody za den, aniž bych ji vyklopila, dráždí mě i jeden lok.

Chápu, že jediná možná rada je vydržet - a nejíst u toho vyložené jedy. Díky a zkusím se už s tím nechutným tématem stáhnout \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: ned říj 03, 2010 9:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Anezka píše:
Jaterní kúra je moc fajn.

Tak jsem doma zase na syrové stravě a včera jsem přijala pouze 4 švestky, dnes jen grep a banán. Všechny ostatní porce i porcičky šly okamžitě ven, včetně veškeré vody... Dokud mi nebude lépe, vůbec nebudu užívat doplňky, je to vyhazování peněz. Musím nějak vymyslet, jak do sebe dostat aspoň dvě deci vody za den, aniž bych ji vyklopila, dráždí mě i jeden lok.

Chápu, že jediná možná rada je vydržet - a nejíst u toho vyložené jedy. Díky a zkusím se už s tím nechutným tématem stáhnout \":)\"

Jídlo není nutné, ale pití je nezbytné, čili se snažte pít a to celkem dost, dle mého názoru by měla fungovat voda s citrónem, tak uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: stř říj 06, 2010 9:51 pm 
Offline

Registrován: pon zář 13, 2010 10:42 am
Příspěvky: 39
Díky za rady.
V posledních dnech jsem zjistila, že se mohu vyhnout vyčerpávajícímu zvracení a mučivé žízni následující stravou:
denně téměř kilo brambor vařených v páře a půl litru acidofilního mléka, nehladovět déle než dvě hodiny (to je mi pak hned zle).
To mne zaplácne a je mi chvílemi špatně, ale ne tak hrozně a nezvracím, mohu i hodně pít a jíst doplňky, voda s citronem je skvělá \":)\" Mohu jíst i syrový OZ, ale vždy prokládaný vařeninou, jinak je to emetikum \":(\"

Nicméně s mlékem přišlo rychle zahlenění, s bramborami starý známý pocit vysušení celého těla a neustálé žízně. Vrátily se už dlouho zapomenuté chutě na sladkosti a pečivo \":x\" Taky zácpa, sice slabá, ale na vitastravě bývalo podstatně lépe. Už se nemůžu dočkat, až tohle období přejde a budu moci zase jíst JENOM syrové potraviny...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: čtv říj 07, 2010 7:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Anezka píše:
Díky za rady.
V posledních dnech jsem zjistila, že se mohu vyhnout vyčerpávajícímu zvracení a mučivé žízni následující stravou:
denně téměř kilo brambor vařených v páře a půl litru acidofilního mléka, nehladovět déle než dvě hodiny (to je mi pak hned zle).
To mne zaplácne a je mi chvílemi špatně, ale ne tak hrozně a nezvracím, mohu i hodně pít a jíst doplňky, voda s citronem je skvělá \":)\" Mohu jíst i syrový OZ, ale vždy prokládaný vařeninou, jinak je to emetikum \":(\"

Nicméně s mlékem přišlo rychle zahlenění, s bramborami starý známý pocit vysušení celého těla a neustálé žízně. Vrátily se už dlouho zapomenuté chutě na sladkosti a pečivo \":x\" Taky zácpa, sice slabá, ale na vitastravě bývalo podstatně lépe. Už se nemůžu dočkat, až tohle období přejde a budu moci zase jíst JENOM syrové potraviny...

To není špatná kombinace, na ní naši předci žili i celé roky, ale lepší by byl domácí kefír, ten by vás nezahleňoval a možná by vaše tělo schroustalo ty brambory pečené ve slupce a na ně sirnou patlanici, což by dodalo i omega 3 mastné kyseliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: čtv říj 07, 2010 9:43 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
myslíte, že domácí kefír by nezahleňoval? změní nějak podstatu mléčné bílkoviny? mně zahleňují naprosto všechny kefíry, bio, obyčejné komerčně dostupné, prostě všechny. stejně jako všechny mléčné výrobky.
ovšem o tomhle jsem psát nechtěl. Neberu nikomu z Vás přesvědčení o tom, že vitariánství je to nejlepší co může být, ale v okamžiku, kdy se chystáte počít dítě a jste za něj zodpovědná bych tu stravu asi nikomu nedoporučil, a přijde mi to jako hazardování se zdravím toho malého tvorečka. A teď mi můžete vynadat...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 208 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz