Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 5:29 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 208 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Otěhotnění
PříspěvekNapsal: ned říj 26, 2014 9:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Hakunamatata píše:
Dobré odpoledne a poradil byste mi, co mám tedy dělat, krom omezit lněné semínko? Stres téměř žádný nemám. Děkuji

Minimálně bych potřeboval vědět jaké hodnoty vám ukázalo laboratorní vyšetření, protože jasnovidectví zatím neovládám a na použitelnou odpověď je to nezbytná informace. Možná bude lepší když mě zavoláte a vše poladíme, takto si budeme dopisovat půl roku a nedostaneme se nikam. Stres mohou provokovat zvláště v noci malí šmejdi ve střevě a pokud se v noci budíte, máte to víceméně potvrzené.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otěhotnění
PříspěvekNapsal: stř říj 29, 2014 6:01 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát kvě 17, 2013 11:00 am
Příspěvky: 21
Hakunamatata píše:
Dobrý den, pane Jardo,

tak jsem tu zpět po půl roce dalšího intenzivního snažení. Už jsem dlouho na 90 % syrové stravy (z vařeného jím jen vajíčka a ryby). Silná a bolestivá menstruace odezněla po jedné ze sedmidenních hladovek. Ovšem problém se naprosto obrátil, nyní je tak slabá, že ji téměř nezaregistruji a opakuje se pravidelně po 18 dnech. S takto krátkým menstruačním cyklem se otěhotnět nedá, protože se vajíčko nestihne uhnízdit. Ať dělám, co dělám, piju kontryhel, dělám klystýry a šanky, dodávám i jód a selen. Nic nepomáhá. Bohužel jsem to vzdala a došla jsem si k ženské lékařce pro hormony a od pátku je začínám brát.... (I když dle vyšetření v centru asistované reprodukce je mám v pořádku)

Buďte zdráva, z přečteného co jste tu doposud napsala mam vnitřní pocit, že nejste v klidu a tedy bez stresu.
Početí dítěte může bránit mnoho nefyzických záležitostí Vašeho ducha a případně i partnerova.
Je dobré si připustit, že třeba ještě jednoduše nenadešel ten správný čas, a tím že tlačíte na pilu jen situaci zhoršujete. Vytrácí se Vaše vnitřní harmonie a i harmonie k partnerovy. Navíc ještě máte plnou hlavu toho co máte jíst a jaké všechny doplňky a v jakých dávkách musíte doplňovat, jen toto vše dodržet je stresující. Co člověk jí a za jakých podmínek je důležité, ale více záleží na psychice a tedy duchu, který každé fyzické ovládá a patří k němu.
Zkuste se smířit s tím, že ještě nenastal ten čas, že až bude mět, tak přijde. Nechte to plavat, plně se s tím vnitřně smiřte, přestaňte lpět na početí, jen žijte a nasměřujte svou pozornost láskyplně jinam.
Vše co zažíváme, a to i vše nedobré je v náš prospěch, pro duchovní růst a pokud člověk pochopí, je i těmto věcem, které vnímal negativně nakonec vděčný.
Důvěřujte moudrosti svého těla a dejte větší prostor citům před rozumem a Egem. Věřte, že to pak přijde.
Každopádně se nenechte od doktorů ládovat jakoukoli chemií.
Přeji krásný den


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otěhotnění
PříspěvekNapsal: sob bře 14, 2015 3:33 pm 
Offline

Registrován: úte dub 30, 2013 11:04 am
Příspěvky: 13
Jarda píše:
Minimálně bych potřeboval vědět jaké hodnoty vám ukázalo laboratorní vyšetření, protože jasnovidectví zatím neovládám a na použitelnou odpověď je to nezbytná informace. Možná bude lepší když mě zavoláte a vše poladíme, takto si budeme dopisovat půl roku a nedostaneme se nikam. Stres mohou provokovat zvláště v noci malí šmejdi ve střevě a pokud se v noci budíte, máte to víceméně potvrzené.

Dobrý den, pane Jardo,

hlásím se po dalším půl roce, kdy jsme vše nechali plynout přirozeně a nenechala jsem si píchat žádné hormony. Bohužel mi v mezičase po 3 letech snažení zjistili předčasné ovariální selhání, tedy, že jsem ve 27 letech v přechodu a žádné vlastní děti mít nebudu. Věříte, že se tento stav dá zvrátit?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: sob bře 14, 2015 5:54 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
Neskusali vam merat kortizol? Mate ho ok? Ak nie je ok, moze to viest k "vypnutiu" reprodukcneho systemu. Viac v tomto clanku http://danielmarko.blog.sme.sk/c/294979 ... -telo.html

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: úte dub 14, 2015 9:42 pm 
Offline

Registrován: úte dub 30, 2013 11:04 am
Příspěvky: 13
redbat píše:
Neskusali vam merat kortizol? Mate ho ok? Ak nie je ok, moze to viest k "vypnutiu" reprodukcneho systemu. Viac v tomto clanku http://danielmarko.blog.sme.sk/c/294979 ... -telo.html

Ptala jsem se lékařky na změření kortizolu, ale odmítla mi ho udělat, že to není potřeba, jelikož mám dlouhodobě všechny hormony v pořádku. Což je pravda. Mám i přes téměř vitarianskou stravu veliké autoimunitní problémy, které jsou pravděpodobně příčinou mé neplodnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: stř dub 15, 2015 12:23 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 26, 2015 11:52 am
Příspěvky: 10
já v těhotenství přiišla o chuť k tolika věcem, a jedla jsem věci, co jsem neměla nikdy moc ráda \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otěhotnění
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2015 8:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Hakunamatata píše:
Dobrý den, pane Jardo,

hlásím se po dalším půl roce, kdy jsme vše nechali plynout přirozeně a nenechala jsem si píchat žádné hormony. Bohužel mi v mezičase po 3 letech snažení zjistili předčasné ovariální selhání, tedy, že jsem ve 27 letech v přechodu a žádné vlastní děti mít nebudu. Věříte, že se tento stav dá zvrátit?

Děkuji

To je otázka, podle mě vše se dá nějak řešit, ale musí se přijít na to proč ten problém vzniká a to je mnohdy dost složité. Lékaři se tím zabývat nechtějí, jednodušší je klientovi sdělit definitivní názor a dál se tím nezabývat. Pokud se ho zeptáte, proč k tomu došlo a on bude blekotat, že etiologie nemoci je neznámá, nemusíte tam dále ztrácet čas, ten člověk vám není schopen pomoci, protože naprosto netuší o co jde a ani to nechce vědět. Sama na to přijít asi dokážete, ale pochopitelně testy něco stojí a pak je otázkou, zda si je můžete platit, když vám je neposkytne zdarma lékař. Klidně mě zavolejte a probereme možnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Začátky v těhotenství
PříspěvekNapsal: čtv lis 19, 2015 2:36 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 19, 2015 2:05 pm
Příspěvky: 2
Zdravím Vás, když jsem narazila na Vaše stránky,tak jsem si pomyslela,že moc normální nebudete, ale po přečtení jsem usoudila,spíš normální nejsem já \":-)\". Jsem v 5.měsíci těhotenství, před měsícem mě začalo dost bolet břicho a přišla velká únava,v těhotenství celkem běžný jev,i když mi to nepřišlo normální( je to 2. těhotenství). Při zadání potíží na netu mi vyjela očista střev a pak Vaše stránky.Na očistu střev jsem si opravdu netroufla,ale změnila jsem jídelníček( předtím jsem jedla jako zbytek populace). Snídaně ovocné saláty( podle Vašeho příkladu jídelníčku),večeře zeleninové saláty, obědy jsem si nechala normální teplé(s omezením masa). Piju ovocné šťávy ,mošty, ovocné maceráty.A přestala jsem se přejídat a cpát sladkým. Po týdnu mi výše uvedené potíže ustaly.Energii jsem mohla rozdávat \":-)\". Akorát mám velký problém, co se týče zeleniny.Nechutná mi(jsem schopna sníst papriky,rajčata,okurky,mrkev,ledový salát a květák,ale tím to končí)ale vím,že ji potřebuju. I když si ji rozmixuju,,tak stačí čichnout a je mi lehce špatně.Připisuji to nyní těhotenství. A já nevím, čím ji nahradit,abych nemusela brát tablety s kys.listovou a železem a jinými důležitými vitamíny. Četla jsem o zeleném ječmenu, ale soudě podle Vašich reakcí na prášky a obilniny to asi nebude to pravé. Ale dalo by se to dočasně použít,než porodím a odkojím? Momentálně se mi nejedná o celkové pročištění střev,jen o postupné přecházení na syrovou stravu,na kompletní očistu střev a úplného změnění jídelníčku se vrhnu až po porodu.Děkuji za Váš názor, popřípadě za radu, čím vším nahradit vitamíny a minerály v zelenině,a jestli se dá dočasně použít ten ječmen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátky v těhotenství
PříspěvekNapsal: ned pro 06, 2015 2:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Veroni píše:
Zdravím Vás, když jsem narazila na Vaše stránky,tak jsem si pomyslela,že moc normální nebudete, ale po přečtení jsem usoudila,spíš normální nejsem já \":-)\". Jsem v 5.měsíci těhotenství, před měsícem mě začalo dost bolet břicho a přišla velká únava,v těhotenství celkem běžný jev,i když mi to nepřišlo normální( je to 2. těhotenství). Při zadání potíží na netu mi vyjela očista střev a pak Vaše stránky.Na očistu střev jsem si opravdu netroufla,ale změnila jsem jídelníček( předtím jsem jedla jako zbytek populace). Snídaně ovocné saláty( podle Vašeho příkladu jídelníčku),večeře zeleninové saláty, obědy jsem si nechala normální teplé(s omezením masa). Piju ovocné šťávy ,mošty, ovocné maceráty.A přestala jsem se přejídat a cpát sladkým. Po týdnu mi výše uvedené potíže ustaly.Energii jsem mohla rozdávat \":-)\". Akorát mám velký problém, co se týče zeleniny.Nechutná mi(jsem schopna sníst papriky,rajčata,okurky,mrkev,ledový salát a květák,ale tím to končí)ale vím,že ji potřebuju. I když si ji rozmixuju,,tak stačí čichnout a je mi lehce špatně.Připisuji to nyní těhotenství. A já nevím, čím ji nahradit,abych nemusela brát tablety s kys.listovou a železem a jinými důležitými vitamíny. Četla jsem o zeleném ječmenu, ale soudě podle Vašich reakcí na prášky a obilniny to asi nebude to pravé. Ale dalo by se to dočasně použít,než porodím a odkojím? Momentálně se mi nejedná o celkové pročištění střev,jen o postupné přecházení na syrovou stravu,na kompletní očistu střev a úplného změnění jídelníčku se vrhnu až po porodu.Děkuji za Váš názor, popřípadě za radu, čím vším nahradit vitamíny a minerály v zelenině,a jestli se dá dočasně použít ten ječmen.

Tak pokud vám nedělá problém ovoce, není celkem čeho se bát v něm je vitamínů dostatek, ale může hlavně nyní v zimním období dost ochlazovat, což může být problém, tedy se ho snažte kompenzovat třeba povařením se skořicí, hřebíčkem a trochou sole. Ideální jsou takové přesnídávky jako jedí malé děti, akorát trochu hutnější. Jinak ječmen je hodně o snášenlivosti obilí a pokud vám nebude dělat nějaké trávicí problémy, není důvod se ho obávat. Pokud po něm budete nadmutá a cítit diskomfort ve střevě, jednoznačně vyřadit a zbytečně to nepokoušet. O tom zda jsem, nebo nejsem normální by se dalo diskutovat asi dlouho, já myslím že spíše ne, pokud vezmu jako normu majoritní vzorek naší utrápené společnosti, ale zase na druhou stranu co to je být normální, mě ti normální připadají hodně nenormální, tedy jde spíše o úhel pohledu. Jinak mě klidně zavolejte a doladíme co je třeba, v těhotenství jde hlavně o vyvážený příjem živin a to je na dlouhé dopisování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: čtv pro 17, 2015 9:43 am 
Offline

Registrován: čtv lis 19, 2015 2:05 pm
Příspěvky: 2
Zdravím,děkuji za odpověď.Ty hutné přesnídávky rozhodně vyzkouším,v zimě je to lákavější,než nakrájená hruška.Po několika týdnech téhle stravy se cídím daleko líp, i když moje strava byla označena za divnou, a když jsem se ptala,co je na ni divného a co mi tam chybí,tak mi na to nedokázali odpovědět:-).Pokud stačí ovoce,tak ječmen zkoušet nebudu. Zkoušela jsem zeleninové šťávy od jedné firmy,která je nepasterizuje,no, nechutnalo mi to,ale jednou za týden bych to zvládnou mohla.Nedávno jsem ještě navíc byla hospitalizována v nemocnici, prý špatně umístěná děloha,která tlačí na močové cesty,takže se mi objevila infekce.Na dotaz,co mám pít a jíst, mi odpověděli,že nic zvláštního, což mi přijde divné,koupila jsem si aspoň sušené brusinky neslazené a dělám si macerát z nich. Pokud by se dalo ještě v tomhle případě něco dělat,byla bych ráda za nějakou radu, mám 3 měsíce do porodu a nerada bych, aby mi strkali nějakou hadičku,co se těhotným dává,nebo byla snad hospitalizována v nemocnici,to jídlo tam je hnus,bíle pečivo s taveným sýrem a těstoviny s UHO omáčkou,fuj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: sob led 16, 2016 1:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Veroni píše:
Zdravím,děkuji za odpověď.Ty hutné přesnídávky rozhodně vyzkouším,v zimě je to lákavější,než nakrájená hruška.Po několika týdnech téhle stravy se cídím daleko líp, i když moje strava byla označena za divnou, a když jsem se ptala,co je na ni divného a co mi tam chybí,tak mi na to nedokázali odpovědět:-).Pokud stačí ovoce,tak ječmen zkoušet nebudu. Zkoušela jsem zeleninové šťávy od jedné firmy,která je nepasterizuje,no, nechutnalo mi to,ale jednou za týden bych to zvládnou mohla.Nedávno jsem ještě navíc byla hospitalizována v nemocnici, prý špatně umístěná děloha,která tlačí na močové cesty,takže se mi objevila infekce.Na dotaz,co mám pít a jíst, mi odpověděli,že nic zvláštního, což mi přijde divné,koupila jsem si aspoň sušené brusinky neslazené a dělám si macerát z nich. Pokud by se dalo ještě v tomhle případě něco dělat,byla bych ráda za nějakou radu, mám 3 měsíce do porodu a nerada bych, aby mi strkali nějakou hadičku,co se těhotným dává,nebo byla snad hospitalizována v nemocnici,to jídlo tam je hnus,bíle pečivo s taveným sýrem a těstoviny s UHO omáčkou,fuj.

Tak na močové cesty hlavně brusinky a lichořeřišnice, také fungují čaje na močové cesty a hlavně držet vyloženě kvalitní defekaci - stav střeva, které je v těsném kontaktu s celým močovým aparátem a může velice silně ovlivňovat močové cesty od ledvin až po močovou trubici, to je třeba si uvědomit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Po porodu
PříspěvekNapsal: pát bře 18, 2016 3:15 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 17, 2016 12:13 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den Jardo, Vaše stránky mě velice zajímají, čtu mnoho informací až se v nich někdy již ztrácím. Nevím jak se znovu nastartovat po porodu. V těhotenství jsem nabrala 40 kg (před těhotenstvím jsem sportovala, vyváženě se stravovala). Při porodu do mě hodinu pumpovali antibiotika a pak stejně udělali císaře (no prostě naše zdravotnictví). Totálně mi to rozhodilo trávení a vylučování (stále se z toho nemůžu zberchat). První půl rok byl hrozný, strašná bolest zad, v noci strašné sny, deprese, padání vlasů. Synovi se rozjela alergie na mléko (řekla bych že to bylo způsobeno těmi antibiotiky a pak ještě očkováním, i když jsem se snažila co nejvíce to oddálit). Nespala jsem, byla jsem naprosto vyčerpaná. Snažím se teď dát dohromady sebe i syna. Můžete mi prosím poradit jak postupovat v jakém sledu. Jestli mám začít očistou střeva, začala jsem sportovat (jako před porodem), jak mineralizovat tělo. Také u syna se snažím. Dávám BIO zeleninu, ovoce (maso dávám ale v malém množství a zatím jen králičí), pohanku, oves.....
Děkuji za radu a přeji hezké dny
Petra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Po porodu
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2016 10:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
blatna píše:
Dobrý den Jardo, Vaše stránky mě velice zajímají, čtu mnoho informací až se v nich někdy již ztrácím. Nevím jak se znovu nastartovat po porodu. V těhotenství jsem nabrala 40 kg (před těhotenstvím jsem sportovala, vyváženě se stravovala). Při porodu do mě hodinu pumpovali antibiotika a pak stejně udělali císaře (no prostě naše zdravotnictví). Totálně mi to rozhodilo trávení a vylučování (stále se z toho nemůžu zberchat). První půl rok byl hrozný, strašná bolest zad, v noci strašné sny, deprese, padání vlasů. Synovi se rozjela alergie na mléko (řekla bych že to bylo způsobeno těmi antibiotiky a pak ještě očkováním, i když jsem se snažila co nejvíce to oddálit). Nespala jsem, byla jsem naprosto vyčerpaná. Snažím se teď dát dohromady sebe i syna. Můžete mi prosím poradit jak postupovat v jakém sledu. Jestli mám začít očistou střeva, začala jsem sportovat (jako před porodem), jak mineralizovat tělo. Také u syna se snažím. Dávám BIO zeleninu, ovoce (maso dávám ale v malém množství a zatím jen králičí), pohanku, oves.....
Děkuji za radu a přeji hezké dny
Petra

Tak ATB člověka dorasují imunitně opravdu dobře, to je cesta do pekla. Nasadil bych je asi pouze v případě, že problémy které vyvolají budou menší než to co mě reálně hrozí, třeba otrava ze zánětu, nebo zápal plic a jiné život ohrožující stavy. Tam možnost volby prakticky není a mají tedy své opodstatnění. Lékaři je bohužel dávají jaksi preventivně na různé kraviny a tam tím lidem pouze škodí, ale efekt pro pacienta je zpravidla minimální. Stravu bych upravil na nějakou jednoduchou, třeba si vyhledejte jaterní dietu, jako příklad může fungovat rýže s dušenou mrkví a trochu oliváče, přidat oregano a trochu osolit. Na tom se dá jet i docela dlouho, ale chuťově nic moc, za pár dní vám to poleze krkem. Jinak dodávat stále probiotika, ideálně HSO, která osídlí znovu střevo a vybudují ztracenou imunitu. Každopádně si udělejte výpočet stravy na nutriční kalkulačce cronometer.com cca dva dny a pak mě klidně zavolejte a vysvětlím na základě toho co vám vyjde co děláte špatně a jak to řešit. Co bych určitě v tomto momentě vynechal je obilí, tedy oves určitě ne. Očisty střeva a jater nic pokazit nemohou, ty můžete také zařadit, ale problém bude podle všeho i v tvorbě HCl v žaludku, tedy si můžete udělat krkací test a pokud bude málo tak vyzkoušejte dodávat HCl, nebo tablety betain HCl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: úte bře 14, 2017 9:31 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 20, 2013 4:35 pm
Příspěvky: 23
Dobrý den všem,
prosím vás o radu.
Mám dvě zdravé děti, jsem momentálně v 8mém měsíci těhotenství po předchozích 2 prodělaných raných potratech v průběhu 2 let (oba v 8tt). Od počátku toto těhotenství probíhá naprosto v pohodě, hlavně proto, že jsem v pohodě já. Nicméně, docházela jsem na endokrinologii s hypofunkcí ŠŽ, s tím, že udržuji TSH pomocí stravy mezi 4-6 a fT4 kolem 11. Poté, co jsem otěhotněla a lékařka mi vyhrožovala, že pokud nezačnu okamžitě brát euthyrox/lerox, tak za a) určitě zase potratím nebo za b) ohrožuji dítě demencí a také jsem při poslední návštěvě seděla v čekárně a slyšela ji jednat s cca 8mi pacienty stylem :"Takže vám ta substituce už nestačí, zvýšíme jí" "Vám ta substituce zabírá, pokračujte" "Vás posílám na předoperační vyšetření, tady už nic jiného nepomůže".... a to stále dokola, jsem tam chodit přestala úplně. Moje gynekoložka o mé hypofunkci ví a poté, co jsem jí sdělila, že do mě ty hormony nikdo nedostane a že to riziko potratu klidně ponesu mě odeslala do rizikové poradny. V rizikové poradně se docent podivil, co tam dělám, když jsem zdravá, na hodnoty ŠŽ prohlásil, že to není tak strašné a že pokud léky netoleruji, ať je tedy neberu. Ovšem "pro jistotu" mi předepsal Urogestan, tedy další hormony. Samozřejmě jsem je nebrala/nezaváděla, ale neřekla jsem to v poradně, naštěstí, někdy kolem začátku 7mého měsíce je přestal předepisovat \":-)\")). No, odebral mi nějaké imunitní protilátky a zjistil, že mám zvýšenou koagulaci a už měsíc trvá na tom, abych si začala píchat nízkomolekulární heparin v "preventivní" dávce. Dneska už jsme se trochu nepohodli, když zjistil, že jsem nebyla ani na testu na cukrovku, ani na ultrazvuku v 30tt a kdy on trvá na tom, že ohrožuji sebe i dítě, já trvám na tom, že si nic píchat na ředění nebudu, že budu ředit krev přírodně či homeopatiky...a že to těhotenství je naprosto fyziologické a v pořádku. (Prý: "Jak to můžete vědět?" Já:"Ještě se vám nestalo, že jste něco věděl bez věděckých důkazů?"...). Beru tkáňovou sůl KaliMur, která ředění pomáhá, tady jsem si dohledala, že zásaditá strava ředění pomáhá, jím občas sirnou patlaninu, ta mi dělá moc dobře, hodně ovoce a zeleniny, teď spíš vařené, ale nevyhýbám se ani masu či běžným přílohám, kromě lepku, ten nejím. Je ještě něco, čím bych mohla napomoci? Podotýkám, že nemám žádné křečové žíly (tedy alespoň o nich nevím), pravidelnou stolici 2-3x denně (trochu jí pomáhám hořčíkem, protože mám zpomalenou peristaltiku díky zvětšené děloze), cítím se bezvadně, ani nemám takové ty těhotenské únavy, co si pamatuji z obou předchozích těhotenství...
Jen potřebuji podpořit, že dělám dobře, když neposlouchám zkušeného a uznávaného lékaře, ev. co udělat lépe. Dneska jsme si zase říkala, že vlastně nevím, proč tam chodím, ale nechci rodit doma, tak si myslím, že v porodnici budou chtít vidět alespoń trochu vyplněnou těhu průkazku \":-)\".
Budu ráda za vaši reakci či zkušenost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: těhotenství a antibiotika
PříspěvekNapsal: sob bře 25, 2017 12:43 pm 
Offline

Registrován: pon úno 20, 2017 1:48 am
Příspěvky: 2
Zdravím,

jsem v 37 týdnu těhotenství. Cca pře necelými 3-mi měsíci jsem měla zánět v uchu, léčila jsem to vit.C, konkrétně jsem dělala askorbát sodný, neutralizuji 2:1 ve prospěch vit.C, objemově.

Problém byl ten, že jsem to na začátku podcenila, nedávala si dávky, jaké bych potřebovala, cestovala. Bolesti přestaly, ztratila jsem sluch. cca 2-3 týdny jsem brala askorbát, přesto se sluch nevrátil. Nebrala jsem ale plné dávky. Šla jsem k ušnímu, ten konstatoval, že mám za bubínkem tekutinu. Domluvila jsem se s ním, že zatím píchat a dávat atb nebudeme a zkusím vyčkat, jestli se tekutina nevstřebá sama a neproslechnu. Začala jsem plnými dávkami (až do průjmu). Problém byl zase cestování, očividně jsem ucho znovu nachladila. Tento pátek (24.3.) mi ušní bubínek propíchl, ale mám jej již mechanicky poškozený (z dřívějška), bál se odsát vše. Tekutina jantarová (předpokládám, byl mikrobiální zánět). Nasadil atb.

Dilema: Nechci atb (sice konec těhotenství, ale nechci předat špatnou mikroflóru a tím i imunitu dítěti při průchodu porodními cestami). Nabízí se nebrat atb a pokračovat v askorbátu. Ale posledních čtrnáct dní mi začaly trnout zuby, dokonce krvácet při jejich čištění. Před 4-mi dny jsem askorbát vysadila, problémy se zuby ustaly.

Nynější stav: když spím, tak se potím (u mě velmi neobvyklé), jsem slabá, začala mi mírná dezorientace -točení hlavy (před cca 4-mi roky jsem měla ztrátu rovnováhy, problém byl snad někde mezi hlavou a právě tímto uchem, co teď "léčím" - tenkrát mi nic nepomohlo, ustálilo se to samo). Snažím se stravovat dle W.A.Pricea.

Brali byste atb? Askorbát? Něco jiného? Zatím jsem si začala dávat cca třetinovou dávku, než bych potřebovala, protože mi fakt nebylo dobře. S atb ještě váhám....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 208 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz