Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 5:37 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 208 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: ned srp 17, 2014 7:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Sonia píše:
Dobrý den,
prosím vás, jak je to s prováděním klystýru v těhotenství? Je to možné, či spíše rizikové?
Děkuji předem za odpověď.

Tak pokud klystýry opravdu ovládáte a budete opatrná, neměl by vznikat zásadní problém, ale určité riziko zde je. Klystýr, zvláště špatně prováděný, může dělohu dráždit ke stahům a vyvolat problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: úte srp 19, 2014 3:12 pm 
Offline

Registrován: pát srp 15, 2014 11:58 am
Příspěvky: 2
Jarda píše:
Tak pokud klystýry opravdu ovládáte a budete opatrná, neměl by vznikat zásadní problém, ale určité riziko zde je. Klystýr, zvláště špatně prováděný, může dělohu dráždit ke stahům a vyvolat problém.

Nejsem úplný začátečník, klystýry si aplikuji již nějakou dobu. Ovšem, můžete mi trochu objasnit, v čem bych mohla udělat chybu..? V jakém směru bych měla být opatrná a jak by vypadal takový špatně prováděný klystýr?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otěhotnění
PříspěvekNapsal: úte srp 26, 2014 10:57 am 
Offline

Registrován: úte dub 30, 2013 11:04 am
Příspěvky: 13
Jarda píše:
Pokud máte silnější a bolestivější menstruaci, tak podle všeho nemáte správně fungující střeva, nebo jde o nějaký hormonální rozvrat. V případě, že stolice není ideální, je třeba restartovat střevní mikroflóru a pokud ideální je, asi bych zkoumal štítnou žlázu, pomocí měření bazální teploty, nebo laboratorně a překontroloval i stav ostatních hormonů.

Dobrý den, pane Jardo,

tak jsem tu zpět po půl roce dalšího intenzivního snažení. Už jsem dlouho na 90 % syrové stravy (z vařeného jím jen vajíčka a ryby). Silná a bolestivá menstruace odezněla po jedné ze sedmidenních hladovek. Ovšem problém se naprosto obrátil, nyní je tak slabá, že ji téměř nezaregistruji a opakuje se pravidelně po 18 dnech. S takto krátkým menstruačním cyklem se otěhotnět nedá, protože se vajíčko nestihne uhnízdit. Ať dělám, co dělám, piju kontryhel, dělám klystýry a šanky, dodávám i jód a selen. Nic nepomáhá. Bohužel jsem to vzdala a došla jsem si k ženské lékařce pro hormony a od pátku je začínám brát.... (I když dle vyšetření v centru asistované reprodukce je mám v pořádku)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otěhotnění
PříspěvekNapsal: úte srp 26, 2014 11:34 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Hakunamatata píše:
Dobrý den, pane Jardo,

tak jsem tu zpět po půl roce dalšího intenzivního snažení. Už jsem dlouho na 90 % syrové stravy (z vařeného jím jen vajíčka a ryby). Silná a bolestivá menstruace odezněla po jedné ze sedmidenních hladovek. Ovšem problém se naprosto obrátil, nyní je tak slabá, že ji téměř nezaregistruji a opakuje se pravidelně po 18 dnech. S takto krátkým menstruačním cyklem se otěhotnět nedá, protože se vajíčko nestihne uhnízdit. Ať dělám, co dělám, piju kontryhel, dělám klystýry a šanky, dodávám i jód a selen. Nic nepomáhá. Bohužel jsem to vzdala a došla jsem si k ženské lékařce pro hormony a od pátku je začínám brát.... (I když dle vyšetření v centru asistované reprodukce je mám v pořádku)

Prepáč, lebo nemáš rozum a ješ surovú stravu (ktorej by si mala jesť minimálne)................TOTO JE REALITA, TAK SA V*JEB NA HORMONÁLNE LIEKY a prejdi pekne na nízkosacharidovú stravu s väčšim množstvom živočíšnych tukov, stredným množstvom bielkovín.
Neurob to, a banuj....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otěhotnění
PříspěvekNapsal: stř srp 27, 2014 7:44 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
Hakunamatata píše:
Dobrý den, pane Jardo,

tak jsem tu zpět po půl roce dalšího intenzivního snažení. Už jsem dlouho na 90 % syrové stravy (z vařeného jím jen vajíčka a ryby). Silná a bolestivá menstruace odezněla po jedné ze sedmidenních hladovek. Ovšem problém se naprosto obrátil, nyní je tak slabá, že ji téměř nezaregistruji a opakuje se pravidelně po 18 dnech. S takto krátkým menstruačním cyklem se otěhotnět nedá, protože se vajíčko nestihne uhnízdit. Ať dělám, co dělám, piju kontryhel, dělám klystýry a šanky, dodávám i jód a selen. Nic nepomáhá. Bohužel jsem to vzdala a došla jsem si k ženské lékařce pro hormony a od pátku je začínám brát.... (I když dle vyšetření v centru asistované reprodukce je mám v pořádku)

Hakunamatata:
nejsem sice Jarda, ale můžu se zeptat jaké množství uvedených vitamínů, minerálů a stopových prvků užíváte? \":idea:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: pát zář 12, 2014 11:37 am 
Offline

Registrován: pon kvě 20, 2013 4:35 pm
Příspěvky: 23
Dobrý den, potřebovala bych znát váš názor. Jsem v 9tt, vím to od 5 týdne, takže jsem skončila s pravidelnými půsty(každý týden jeden den) a místo půstu ten den, na který jsem navyklá jím lehčeji, ovšem mám pořád hlad, v noci se budím hladem, snažím se to řešit zeleninou, ovocem nebo mandlovým mlékem apod. Jím z 60% syrově, ráno cca 1h po odšťavněném džusu, sirná patlanina s ovocem, k obědu napařená zelenina s máslem a sýrem (ovčí nebo parmazán), k večeři zeleninový salát s něčím vařeným - vajíčka, maso (nejím jen vepřové, ostatní střídám včetně ryb). Sem tam si dám vařené brambory nebo rýži, tak 2x do týdne). Cítím se výborně, netrpím nevolnostmi, ale před cca týdnem se mi udělala pod okem vyrážka a zatím nijak nemizí. Normálně bych si vypláchla střeva šankou, nebo dala půst, aby se tělo pročistilo, ale protože vím, že se teď čistí přes plod, nechci to riskovat. Poradíte mi, prosím, co s tím?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otěhotnění
PříspěvekNapsal: stř zář 17, 2014 4:06 pm 
Offline

Registrován: úte dub 30, 2013 11:04 am
Příspěvky: 13
Nickname píše:
Hakunamatata:
nejsem sice Jarda, ale můžu se zeptat jaké množství uvedených vitamínů, minerálů a stopových prvků užíváte? \":idea:\"

Řídím se zhruba tímto:

Vitamin C
se bere s jídlem
Začne se na dávce 1000 mg a každý den se přidává dalších 1000 mg, dokud se nedostaví průjem
Pak se ubere 2000 mg a to je denní dávka
Může to být klidně 10000 mg i 30000 mg i více
Nelze se s ním předávkovat, jelikož nepotřebný vitamin C se vyloučí

Zinek (ideálně s přídavkem mědi)
se bere na lačno ráno a večer a k němu nic nepřidávat (až po 30 min se může jíst či brat další vitamin)
Může se začít na 50 mg, ale klidně se může vystoupat i na 180 mg
Nelze se s ním předávkovat

Hořčík
se bere nalačno ráno a večer
S hořčíkem se pomalu vystoupá na dávku, která vyvolá průjem a opět se sníží
Může se jednat o dávku až 800 mg čistého hořčíku
Přičemž jedna tablet kvalitního hořčíku obsahuje 50 mg čistého hořčíku (pak jich je tedy potřeba 16)

B6
1 tableta denně – tj 20 mg

B9 – kyselina listová
Kyselinu listovou tímto vyřazuji, jelikož u ní může dojít snadno k předávkování a způsobuje problémy se střevem, beru ji nepřetržitě už téměř 2 roky a mám pocit, že ji mám dost i ve stravě (zelenině)
http://ona.idnes.cz/nadbytek-kyseliny-l ... e-telo_pet


V přírodní formě je získávána ze zeleniny a ovoce a dalších potravin např: špenát, chřest, salát, fazole, hrách, pivo, slunečnicová semínka, pomeranče, ananas, meloun, grapefruit, banán, jahody, malina, brokolice, kukuřice, rajčata. Vstřebává se za přispění vitamínu B12 a vařením se téměř zničí.

Betakaroten
10000 IU - 3 tablety denně

B12
Jedna tableta denně – tj 500 mcg

Vitamin E
1 tableta denně – tj 400 IU

Pangamin
12 tablet denně
Dá se klidně vzít všech 12 tablet najednou, ale je lepší to rozložit do více várek

Vitamin D
Minimálně 30 minut denně na slunci

Jód
3,5 % Lugolův roztok
1. Týden jednu kapku do vody, 2. Týden 2 kapky do vody a navyšovat až třeba na 80 kapek

Selen
2 tablety proaktivního selenu denně

Rybí tuk
každé ráno jednu lžíci, dále draslík, zhruba 10 tablet v průběhu dne (každá 40 mg) a Biosil, každý den 2 tablety.


Chlorella
cca 20 tablet denně

Lactobacily
3 tablety těch s nejvíce kmeny


Ostatní

Lněné semínko (tolik, kolik za den zvládnu, klidně i 5 lžic rozkousat)
Ostropestřec (2x denně lžíce semínek rozkousat)
Lékořice (2x denně lžičku zapít – mělo by se k tomu brat vitamin B1 a B5, ale snad postačí pangamin)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: sob zář 20, 2014 8:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Sonia píše:
Nejsem úplný začátečník, klystýry si aplikuji již nějakou dobu. Ovšem, můžete mi trochu objasnit, v čem bych mohla udělat chybu..? V jakém směru bych měla být opatrná a jak by vypadal takový špatně prováděný klystýr?

Tak největší problém je asi v množství nálevu, někdo se snaží napouštět opravdu hodně a to by určitě dobré nebylo a další problém jsou nějaké dráždivé nálevy, ty bych asi také raději nezkoušel. Určitě musíte hodně citlivě reagovat na své pocity a při sebemenším náznaku, že by něco nemuselo být dobře, raději přestat,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otěhotnění
PříspěvekNapsal: sob zář 20, 2014 9:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Hakunamatata píše:
Dobrý den, pane Jardo,

tak jsem tu zpět po půl roce dalšího intenzivního snažení. Už jsem dlouho na 90 % syrové stravy (z vařeného jím jen vajíčka a ryby). Silná a bolestivá menstruace odezněla po jedné ze sedmidenních hladovek. Ovšem problém se naprosto obrátil, nyní je tak slabá, že ji téměř nezaregistruji a opakuje se pravidelně po 18 dnech. S takto krátkým menstruačním cyklem se otěhotnět nedá, protože se vajíčko nestihne uhnízdit. Ať dělám, co dělám, piju kontryhel, dělám klystýry a šanky, dodávám i jód a selen. Nic nepomáhá. Bohužel jsem to vzdala a došla jsem si k ženské lékařce pro hormony a od pátku je začínám brát.... (I když dle vyšetření v centru asistované reprodukce je mám v pořádku)

To nevidím jako zrovna ideální nápad, tím se přeci žádný problém neodstraní, ale částečně se zaflastruje nefunkčnost těla. Hormony se dosti pohybují, třeba i psychika má na ně zásadní vliv a pak píšete kolik sníte lněného semínka, to také nevidím jako ideální potravinu při rozházených hormonech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: sob zář 20, 2014 9:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Januš píše:
Dobrý den, potřebovala bych znát váš názor. Jsem v 9tt, vím to od 5 týdne, takže jsem skončila s pravidelnými půsty(každý týden jeden den) a místo půstu ten den, na který jsem navyklá jím lehčeji, ovšem mám pořád hlad, v noci se budím hladem, snažím se to řešit zeleninou, ovocem nebo mandlovým mlékem apod. Jím z 60% syrově, ráno cca 1h po odšťavněném džusu, sirná patlanina s ovocem, k obědu napařená zelenina s máslem a sýrem (ovčí nebo parmazán), k večeři zeleninový salát s něčím vařeným - vajíčka, maso (nejím jen vepřové, ostatní střídám včetně ryb). Sem tam si dám vařené brambory nebo rýži, tak 2x do týdne). Cítím se výborně, netrpím nevolnostmi, ale před cca týdnem se mi udělala pod okem vyrážka a zatím nijak nemizí. Normálně bych si vypláchla střeva šankou, nebo dala půst, aby se tělo pročistilo, ale protože vím, že se teď čistí přes plod, nechci to riskovat. Poradíte mi, prosím, co s tím?
Děkuji.

Toť otázka, pokud je to od změny hormonů, což je asi nejpravděpodobnější, tak se obávám, že dokud si stav nesedne, nic s tím nenaděláte, do hormonů bych se určitě v těhotenství nehrabal. Nic z uvedené stavy by problém vyvolávat nemělo a dávky stravy asi budete muset trochu zvýšit, uvědomte si že jíte za dva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: čtv zář 25, 2014 2:06 am 
Offline

Registrován: stř zář 24, 2014 10:43 pm
Příspěvky: 12
Tak jsem přečetla i toto celé vlákno,co se těhotenství týká. Je tedy vhodné,když vím že mám v těle kvasinky pít denně domácí kefír? Nebude se tělo zbavovat toxinů z vyhubených kvasinek přes plod? Jaká je tedy vhodná strava,abych plodu spíš neuškodila? Zelenina,ovoce,ořechy ale to se moc nenajím \":-D\"! Z vitamínů kyselina listová,omega 3 (rybí tuk) a vit E. Je to dostačující? Já už jsem z toho co jíst a nejíst opravdu dost zmatená \":-(\".
První těhotenství proběhlo dobře a to jsem tedy ujížděla na cukru ve všech podobách a ovoci a zelenině jsem tedy moc nedala. Vím že to nebyl zrovna kvalitní jídelníček a proto bych teď chtěla změnu. Články o zdravé stravě na internetu už mi ale v mnohém tak zdravé nepřijdou....Poradíte prosím \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otěhotnění
PříspěvekNapsal: pát říj 24, 2014 3:38 pm 
Offline

Registrován: úte dub 30, 2013 11:04 am
Příspěvky: 13
Jarda píše:
To nevidím jako zrovna ideální nápad, tím se přeci žádný problém neodstraní, ale částečně se zaflastruje nefunkčnost těla. Hormony se dosti pohybují, třeba i psychika má na ně zásadní vliv a pak píšete kolik sníte lněného semínka, to také nevidím jako ideální potravinu při rozházených hormonech.

Dobré odpoledne a poradil byste mi, co mám tedy dělat, krom omezit lněné semínko? Stres téměř žádný nemám. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: pát říj 24, 2014 6:30 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
\":arrow:\" Hakunamatata
jak tady čtu, tak již máte zkušenost s půsty a dokonce se Vám podařilo něco odstranit. Moje rada je půst a to delší a to znamená 21čka! \":wink:\"
Zde i něco k přečtení \":arrow:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: ned říj 26, 2014 11:49 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
a ještě z knihy G.P.Malachov
[b:10q6orrz][color=#BF0000:10q6orrz]Těhotenství[/color:10q6orrz][/b:10q6orrz]
Novorozenec žije z toho, co mu poskytuje organismus matky. A jestliže se embryo normálně živí její krví, těhotenství probíhá klidně a dokonce i příjemně. Jestliže je krev matky toxická, musí proběhnout očistný proces, který umožní nejvýhodnější podmínky pro rozvíjení embrya.
Fyziologické okolí embrya, tj. organismus matky, je nutné uvést do pořádku. Ze zkušenosti Sheltona: Žaludek a organismus toxické těhotné ženy protestují, odmítají potravu,

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: ned říj 26, 2014 9:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
kiminka píše:
Tak jsem přečetla i toto celé vlákno,co se těhotenství týká. Je tedy vhodné,když vím že mám v těle kvasinky pít denně domácí kefír? Nebude se tělo zbavovat toxinů z vyhubených kvasinek přes plod? Jaká je tedy vhodná strava,abych plodu spíš neuškodila? Zelenina,ovoce,ořechy ale to se moc nenajím \":-D\"! Z vitamínů kyselina listová,omega 3 (rybí tuk) a vit E. Je to dostačující? Já už jsem z toho co jíst a nejíst opravdu dost zmatená \":-(\".
První těhotenství proběhlo dobře a to jsem tedy ujížděla na cukru ve všech podobách a ovoci a zelenině jsem tedy moc nedala. Vím že to nebyl zrovna kvalitní jídelníček a proto bych teď chtěla změnu. Články o zdravé stravě na internetu už mi ale v mnohém tak zdravé nepřijdou....Poradíte prosím \":-)\"

Pokud nemáte zkušenosti získané před otěhotněním, nevidím jako rozumné zkoušet si vše v těhotenství a riskovat zdraví plodu i svoje. Prostě jezte normální racionální stravu, dejte si kefír a probiotika a vydržte s tím po porodu, to je pak mnohem snazší.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 208 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz