Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 7:30 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 208 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Těhotenství
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 10:58 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 11, 2010 10:18 pm
Příspěvky: 53
Dobrý den, i přesto, že jsem Vaše stránky již celkem důkladně prostudovala, píši poprvé. Po ukončení kojení jsem se chystala na očistu těla, cca 2 roky mám neustále se vracející bolesti zad (začalo v těhotenství), a také mne trápí akné. Myslím, že se nestravuji nijak nezdravě, leč do Vašeho modelu mám ještě daleko. Během kojení jsem nechtěla zavádět žádné razantní změny, už to, že jsem začala jíst více čerstvého ovoce a zeleniny a popíjet čerstvé šťávy, u mě spustilo detoxikaci a tak jsem raději pití šťáv opět omezila, bála jsem se o miminko, kterému je mimochodem 1,5 roku, aby se škodliviny nějak nedostávaly do mléka. Ovšem dříve než jsem stačila přestat kojit a začít s očistou, měla jsem v plánu, půst, očistu střev a změnu jídelníčku, dle Vašich návodů, jsem opět otěhotněla. Bojím se nyní opět o nějaké změny, ty by asi nebyly ideální, nicméně by mne zajímalo, co přeci jen mohu udělat a čím přispět ke zlepšení zdrav. stavu, aniž bych ohrozila plod. Pro představu, měřím 170 cm, vážím 55kg, jím vařenou i syrovou stravu, maso a ryby tak 1x týdně, 0,5 l čerstvé šťávy denně, jinak voda, občas čaj, čerstvé kozí mléko, denně hrnek kefíru z tibetské houby, beru chlorellu, nyní asi začnu opět těhu vitamíny,sladké takřka vůbec, občas naklíčené luštěniny, ořechy, semena, ale někdy také pečivo, těstoviny, . Asi těžko radit, vím jak bych měla jíst celkem přesně, vím kde dělám chybu, leč mám strach někde ubrat či naopak přidat z důvodů spuštění detoxikace, tu jsem totiž nedávno zaznamenala celkem rychle (suché ruce, zahlenění, únava, zhoršení pleti..) a po té si dělala výčitky, zda jsem nepoškodila malého. Pravděpodobně bych také potřebovala zvýšit příjem vitamínů. Třeba mi přeci jen dáte nějaké rady, co v tomto stavu změnit. Předem děkuji Pavluša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: stř kvě 12, 2010 7:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Pavluša píše:
Dobrý den, i přesto, že jsem Vaše stránky již celkem důkladně prostudovala, píši poprvé. Po ukončení kojení jsem se chystala na očistu těla, cca 2 roky mám neustále se vracející bolesti zad (začalo v těhotenství), a také mne trápí akné. Myslím, že se nestravuji nijak nezdravě, leč do Vašeho modelu mám ještě daleko. Během kojení jsem nechtěla zavádět žádné razantní změny, už to, že jsem začala jíst více čerstvého ovoce a zeleniny a popíjet čerstvé šťávy, u mě spustilo detoxikaci a tak jsem raději pití šťáv opět omezila, bála jsem se o miminko, kterému je mimochodem 1,5 roku, aby se škodliviny nějak nedostávaly do mléka. Ovšem dříve než jsem stačila přestat kojit a začít s očistou, měla jsem v plánu, půst, očistu střev a změnu jídelníčku, dle Vašich návodů, jsem opět otěhotněla. Bojím se nyní opět o nějaké změny, ty by asi nebyly ideální, nicméně by mne zajímalo, co přeci jen mohu udělat a čím přispět ke zlepšení zdrav. stavu, aniž bych ohrozila plod. Pro představu, měřím 170 cm, vážím 55kg, jím vařenou i syrovou stravu, maso a ryby tak 1x týdně, 0,5 l čerstvé šťávy denně, jinak voda, občas čaj, čerstvé kozí mléko, denně hrnek kefíru z tibetské houby, beru chlorellu, nyní asi začnu opět těhu vitamíny,sladké takřka vůbec, občas naklíčené luštěniny, ořechy, semena, ale někdy také pečivo, těstoviny, . Asi těžko radit, vím jak bych měla jíst celkem přesně, vím kde dělám chybu, leč mám strach někde ubrat či naopak přidat z důvodů spuštění detoxikace, tu jsem totiž nedávno zaznamenala celkem rychle (suché ruce, zahlenění, únava, zhoršení pleti..) a po té si dělala výčitky, zda jsem nepoškodila malého. Pravděpodobně bych také potřebovala zvýšit příjem vitamínů. Třeba mi přeci jen dáte nějaké rady, co v tomto stavu změnit. Předem děkuji Pavluša

Vyřaďte jídla z mouky a zařaďte syrnou patlanici, upravte si pH moče a o zbytek se postará příroda, zvláště pokud jste těhotná, tak jsou obranné mechanizmy těla nastaveny na maximum, protože příroda chrání nový vznikající život.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: čtv kvě 27, 2010 9:23 am 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
Dobrý den Jardo, vzhledem k plánovanému těhotenství chodím na ošetření pánevního dna, což se dělá přes konečník a mám nějaké pravidelné cvičení. Docela mě zlobí teď kyčle s vystřelováním do stehen. Údajně to k tomu patří, prý jak pánev sedá, tak jak má. Co se chci ale zeptat, nevíte, zda v den tohoto ošetření nebo bezprostředně po něm bych mohla udělat jaterku vč. střeva? Máte celkově nějaký názor na toto ošetření? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: čtv kvě 27, 2010 9:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Petra píše:
Dobrý den Jardo, vzhledem k plánovanému těhotenství chodím na ošetření pánevního dna, což se dělá přes konečník a mám nějaké pravidelné cvičení. Docela mě zlobí teď kyčle s vystřelováním do stehen. Údajně to k tomu patří, prý jak pánev sedá, tak jak má. Co se chci ale zeptat, nevíte, zda v den tohoto ošetření nebo bezprostředně po něm bych mohla udělat jaterku vč. střeva? Máte celkově nějaký názor na toto ošetření? Díky

Já nejsem lékař a postupy lékařů znám velice okrajově, čili musíte popsat, co s vámi čarují. Nicméně, pokud se to nijak netýká jiných částí těla jak konečníku, tak v tom asi problém nebude a pokud vám tam konečník nějak nepodráždí, tak to ničemu asi nevadí. Podrážděný konečník v kontaktu se solí by moc příjemný zážitek nebyl, ale vydržet by se to takém dalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: čtv kvě 27, 2010 10:51 am 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
Ošetření se provádí přes konečník, kdy terapeut zavede prst a uvolňuje tak napjaté a posiluje uvolněné svaly, které ovlivňují orgány v dutině břišní, hlavně ženské orgány. Pro uvolnění blokád páteře a kloubů používá další mobilizační techniky po celém těle. Zítra tam jdu, na ty očisty se schválně zeptám, třeba mi mile překvapí..
http://www.fyzioterapeut.com/mojzisova.php


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: čtv kvě 27, 2010 4:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Petra píše:
Ošetření se provádí přes konečník, kdy terapeut zavede prst a uvolňuje tak napjaté a posiluje uvolněné svaly, které ovlivňují orgány v dutině břišní, hlavně ženské orgány. Pro uvolnění blokád páteře a kloubů používá další mobilizační techniky po celém těle. Zítra tam jdu, na ty očisty se schválně zeptám, třeba mi mile překvapí..
http://www.fyzioterapeut.com/mojzisova.php

Pokud je to podle Mojžíšové, tak by to nemělo nijak vadit a možná celá očista, včetně střeva, naopak věci prospěje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: pon zář 13, 2010 10:55 am 
Offline

Registrován: pon zář 13, 2010 10:42 am
Příspěvky: 39
Dobrý den,
otěhotněla jsem a zajímalo by mne, co ještě víc mohu udělat pro zdraví své i plodu. Asi dva roky se snažím o vitariánskou stravu, což se mi docela daří, i když "hřeším" téměř denně, je to malé množství. Maso nejím vůbec, mléčné výrobky samotné ne, jen stopově v občasné sladkosti. Většina stravy je ovoce, pak oříšky/semínka a zelenina. Trochu mořských řas obden. Solím málo, himalájskou. Ořechů a semínek tak 100-200 g denně, asi příliš, ale jsem mlsná \":)\"
Mám za sebou pár očist střeva a šest jaterních kúr, sirnou patlaninu odmítám z etických důvodů a Vám doporučované vitamínové a minerální doplňky jsem užívala jen experimentálně nějakou dobu a pak vysadila, jsem spíše proti nim a velký efekt jsem neviděla. (Promiňte, jestli to zní tvrdě, já si jinak Vašich názorů velmi vážím!) Myslím, že při převážně vitariánské stravě není nutné ani doplňovat kyselinu listovou, v OZ je jí dost.
Vodu piji z reverzní osmozy.
Denně cvičím cviky L. Mojžíšové.
Co nejdéle se budu vyhýbat gynekologickým kontrolám, protože v prenatálním období lékaři nic neumí léčit, leda tak navrhnout potrat a to není přípustné. Nevěřím v bezpečnost ultrazvuku a nějaké vyšetření krve a moči mě valně nezajímá, příroda víc, co dělá.
Jinak jsem zdravá a vždy jsem zdravá byla.

Co bych mohla více udělat? Nějaké bylinky, cokoliv?
Děkuji za Vaši trpělivost a ochotu! tyto stránky jsou mi velkou inspirací.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: pon zář 13, 2010 3:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Anezka píše:
Dobrý den,
otěhotněla jsem a zajímalo by mne, co ještě víc mohu udělat pro zdraví své i plodu. Asi dva roky se snažím o vitariánskou stravu, což se mi docela daří, i když "hřeším" téměř denně, je to malé množství. Maso nejím vůbec, mléčné výrobky samotné ne, jen stopově v občasné sladkosti. Většina stravy je ovoce, pak oříšky/semínka a zelenina. Trochu mořských řas obden. Solím málo, himalájskou. Ořechů a semínek tak 100-200 g denně, asi příliš, ale jsem mlsná \":)\"
Mám za sebou pár očist střeva a šest jaterních kúr, sirnou patlaninu odmítám z etických důvodů a Vám doporučované vitamínové a minerální doplňky jsem užívala jen experimentálně nějakou dobu a pak vysadila, jsem spíše proti nim a velký efekt jsem neviděla. (Promiňte, jestli to zní tvrdě, já si jinak Vašich názorů velmi vážím!) Myslím, že při převážně vitariánské stravě není nutné ani doplňovat kyselinu listovou, v OZ je jí dost.
Vodu piji z reverzní osmozy.
Denně cvičím cviky L. Mojžíšové.
Co nejdéle se budu vyhýbat gynekologickým kontrolám, protože v prenatálním období lékaři nic neumí léčit, leda tak navrhnout potrat a to není přípustné. Nevěřím v bezpečnost ultrazvuku a nějaké vyšetření krve a moči mě valně nezajímá, příroda víc, co dělá.
Jinak jsem zdravá a vždy jsem zdravá byla.

Co bych mohla více udělat? Nějaké bylinky, cokoliv?
Děkuji za Vaši trpělivost a ochotu! tyto stránky jsou mi velkou inspirací.

Dejte si vytestovat z vlasů minerály, protože dnešní plodiny jsou na ně chudé a třeba zinek je prakticky nemožné dostat do těla potravou, což bohužel začíná platit i pro další minerály i dost vitamínů a nevyplatí se to podceňovat. Jinak omega 3 mastná kyselina se předává z matky na dítě a pokud ji nebudete mít vy, tak dítě pak má okamžitě po narození zdravotní komplikace, čemuž je rozhodně dobré se raději vyhnout. Příroda sice ví co dělá, a ví to určitě dobře, ale těžko za vás může vyřešit něco, co se ve vaší stravě prakticky nevyskytuje a pro zdraví plodu to je nutné. Pak vás v zájmu nového života raději o zdraví připraví a pokusí se o záchranu nově vznikajícího života, což se bohužel dost často děje a můžete si toho snadno všimnout, že často zdravá žena porodí a začne mít vážné zdravotní problémy a o to asi nestojíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: pon zář 13, 2010 10:19 pm 
Offline

Registrován: pon zář 13, 2010 10:42 am
Příspěvky: 39
Děkuji moc. Minerály nyní stranou, co s těmi omega-3?
Nemám problém uznat fakt, že je půda vyčerpána a v plodech není tolik vit/min jako dříve. Ale poměr 3 a 6 kyselin je snad v semíncích pořád stejný...? Proč by měl člověk dělat tak krkolomné věci se lnem a mlékem (především to mléko je pro mne problém, jinak se nebráním ani komplikovaným receptům z rostlinné syrové stravy)?

Dnes jsem například snědla (celkem typický scénář) mák se slunečnicí a trochou kokosu, později len a ještě později paraořechy, všeho dohromady ne více než 200 g. Copak v těch semínkách není omega-3 dost? I když už dva roky nejím řízečky ani margaríny, stále se tělo nepročistilo a neumí si poradit s přirozenými zdroji tuků? To mi připadá docela smutné \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: úte zář 14, 2010 9:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Anezka píše:
Děkuji moc. Minerály nyní stranou, co s těmi omega-3?
Nemám problém uznat fakt, že je půda vyčerpána a v plodech není tolik vit/min jako dříve. Ale poměr 3 a 6 kyselin je snad v semíncích pořád stejný...? Proč by měl člověk dělat tak krkolomné věci se lnem a mlékem (především to mléko je pro mne problém, jinak se nebráním ani komplikovaným receptům z rostlinné syrové stravy)?

Dnes jsem například snědla (celkem typický scénář) mák se slunečnicí a trochou kokosu, později len a ještě později paraořechy, všeho dohromady ne více než 200 g. Copak v těch semínkách není omega-3 dost? I když už dva roky nejím řízečky ani margaríny, stále se tělo nepročistilo a neumí si poradit s přirozenými zdroji tuků? To mi připadá docela smutné \":)\"

Já na tuto vzdálenost rozhodně nemohu odhadnout, zda je máte, či nemáte srovnané do normálu. Také zdaleka ne všechna semínka obsahují potřebný poměr omega 3 mastné kyseliny a naši předci jedli dva zásadní zdroje, lněné semeno a olej, dále pak pernatou zvířenu, kachny a krůty. Oboje je nyní okrajová záležitost a dokonce před cca 300 lety si chasa vymiňovala, že ryby budou maximálně dvakrát týdně, protože losos byl plevelná ryba. Obsah omega mastné kyseliny je v něm obrovský, ale to už pro sádkovanou rybu také neplatí. Jak vidíte ani jedno z toho, co popisujete vy, tam nebylo a pak je vhodné se tím zabývat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: úte zář 14, 2010 6:38 pm 
Offline

Registrován: pon zář 13, 2010 10:42 am
Příspěvky: 39
Na Váš popud zřejmě kvůli omega-3 začnu jíst více lnu než všech ostatních ořechů a semínek dohromady.

Ale čistý olej (jakýkoliv izolovaný tuk), mléko nebo jakýkoliv výrobek z něj, ať už syrové nebo ne, kachny a krůty a lososy jíst zatím nechci.
Mým vzorem není strava lidí před 300 lety, ale spíše před 30 tisíci \":)\" (obrazně řečeno, nechci na tom čísle trvat), resp. strava současných vitariánů. Nevěřím tomu, že lidské tělo potřebuje cokoliv jiného než rostliny, neupravené tepelně ani izolací jejich částí, tuků nebo čehokoliv jiného. Zřejmě jsem příliš ovlivněna Wandmakerem \":)\"

Mělo by stačit ubrat objem a frekvenci stravy, přejít na 100 % raw vege + půstovat (mimo těhotenství) a čekat, ani ten len by neměl být životně nezbytný, doufám \":)\"

I tak mnohokrát díky za podněty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: úte zář 14, 2010 7:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Anezka píše:
Na Váš popud zřejmě kvůli omega-3 začnu jíst více lnu než všech ostatních ořechů a semínek dohromady.

Ale čistý olej (jakýkoliv izolovaný tuk), mléko nebo jakýkoliv výrobek z něj, ať už syrové nebo ne, kachny a krůty a lososy jíst zatím nechci.
Mým vzorem není strava lidí před 300 lety, ale spíše před 30 tisíci \":)\" (obrazně řečeno, nechci na tom čísle trvat), resp. strava současných vitariánů. Nevěřím tomu, že lidské tělo potřebuje cokoliv jiného než rostliny, neupravené tepelně ani izolací jejich částí, tuků nebo čehokoliv jiného. Zřejmě jsem příliš ovlivněna Wandmakerem \":)\"

Mělo by stačit ubrat objem a frekvenci stravy, přejít na 100 % raw vege + půstovat (mimo těhotenství) a čekat, ani ten len by neměl být životně nezbytný, doufám \":)\"

I tak mnohokrát díky za podněty.

To není dobrý nápad, velice účinně se tím ředí krev a může to být i dost nebezpečné, čili maximum je dvě polévkové lžíce denně a více rozhodně ne. Proto jsem vám tam psal celou skladbu tuků ze stravy našich předků a ne jen část. Ten stravovací způsob funkční určitě je, ale je otázkou, zda je možné ho využít v naší době, kdy je strava o řadu látek ochuzena a lidé v permanentním stresu. To jde vyloženě proti sobě a za pár let máte veliké zdravotní potíže, protože stresovaný člověk pálí látek i mnohanásobky proti spokojenému a ve stravě jich paradoxně dostává naopak pouze zlomek, čili dlouhodobě děs a hrůza.
Znovu zopakuji, na kvalitní neochuzené stravě ano, ale ta se koupit nedá, tu by jste si musela sama pěstovat a ještě za celkem ideálních podmínek. Také vaše mysl by musela vykazovat schopnosti tibetského mnicha a potom i na relativně špatné stravě budete mít trvale dobré zdraví, jinak si o tom dovolím pochybovat a vidím to jako málo reálné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: úte zář 14, 2010 10:55 pm 
Offline

Registrován: pon zář 13, 2010 10:42 am
Příspěvky: 39
Jarda píše:
To není dobrý nápad, velice účinně se tím ředí krev a může to být i dost nebezpečné, čili maximum je dvě polévkové lžíce denně a více rozhodně ne.

Tolik lnu denně (1-2 PL) jsem jedla i v prvním těhotenství, dobře, nebudu to navyšovat. Dívala jsem se na internetu, jak jinak ještě doplnit omega-3, ale rybí ani tulení olej jíst nechci, tak mám asi smůlu a buď budu doufat, že všechno dobře dopadne (jako poprvé, a to jsem jedla opravdu strašně), nebo se přemluvím k té patlanině \":?\"

S doplňky mám trochu problém, četla jsem spíše názory, že nefungují, např. nejedna studie: umělé C téměř nepomáhá, zatímco více citronů denně rapidně, vápník z tablek dobrý akorát tak na ledvinové kameny, vápník z rostlin super využitelný a díky spolupůsobení hořčíku skončí tam, kde má, v kostech a zubech, a podobně, zkrátka věřím, opravdu dobře a bez vedlejších následků fungují jen komplexní živé potraviny a nikdy ne izolované látky, natož chemicky vyrobené, byť "identické" přírodním...chybí jim život, jiskra, elektrická energie a spolupůsobící enzymy, fytolátky a podobně.

Možná se dá žít s nějakým deficitem vit/min na živé stravě spokojeněji, než když do toho budeme přírodě fušovat, jakkoliv se nám krátkodobě může zdát, že doplňky úžasně fungují... Třeba pro vit/min platí totéž, co pro makroživiny - jez méně než optimum a budeš žít 2x déle!

To jsou jen takové mé úvahy, nemohu Vám oponovat znalostmi, jen se vypisuji z pocitů a bloků, jež mne spolu s etickým veganstvím zrazují od některých Vašich doporučení.
Děkuji za podněty a hezký večer.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: stř zář 15, 2010 8:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Anezka píše:
Tolik lnu denně (1-2 PL) jsem jedla i v prvním těhotenství, dobře, nebudu to navyšovat. Dívala jsem se na internetu, jak jinak ještě doplnit omega-3, ale rybí ani tulení olej jíst nechci, tak mám asi smůlu a buď budu doufat, že všechno dobře dopadne (jako poprvé, a to jsem jedla opravdu strašně), nebo se přemluvím k té patlanině \":?\"

S doplňky mám trochu problém, četla jsem spíše názory, že nefungují, např. nejedna studie: umělé C téměř nepomáhá, zatímco více citronů denně rapidně, vápník z tablek dobrý akorát tak na ledvinové kameny, vápník z rostlin super využitelný a díky spolupůsobení hořčíku skončí tam, kde má, v kostech a zubech, a podobně, zkrátka věřím, opravdu dobře a bez vedlejších následků fungují jen komplexní živé potraviny a nikdy ne izolované látky, natož chemicky vyrobené, byť "identické" přírodním...chybí jim život, jiskra, elektrická energie a spolupůsobící enzymy, fytolátky a podobně.

Možná se dá žít s nějakým deficitem vit/min na živé stravě spokojeněji, než když do toho budeme přírodě fušovat, jakkoliv se nám krátkodobě může zdát, že doplňky úžasně fungují... Třeba pro vit/min platí totéž, co pro makroživiny - jez méně než optimum a budeš žít 2x déle!

To jsou jen takové mé úvahy, nemohu Vám oponovat znalostmi, jen se vypisuji z pocitů a bloků, jež mne spolu s etickým veganstvím zrazují od některých Vašich doporučení.
Děkuji za podněty a hezký večer.

O tom, že organické látky jsou daleko lepší než jakékoliv suplementy, nebudu diskutovat, to je nezvratitelný fakt, ovšem ty látky musí v těch potravinách být a to už tak jisté není, ba je většinou naprosto jisté, že tam nejsou. Pak už vám mnoho možností život nedává, pokud nechcete trpět doživotním deficitem, tak máte na jedné straně suplementy a na druhé straně stěhování do jiné země, třeba Tibet celkem vyhovuje, tam je dosud poměrně panenská příroda a potraviny mají v sobě vše nezbytné. Deficitní locika je scestná, to vám bude časem tělo fungovat stejně dobře, jako náš deficitní státní rozpočet, prostě bude v hajzlu a o dvojnásobku délky života se pak nemusíte bavit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: sob zář 25, 2010 10:16 am 
Offline

Registrován: pon zář 13, 2010 10:42 am
Příspěvky: 39
Docela krátce po zdejší debatě přišly těhotenské nevolnosti \":)\" A hned jsem totálně ztratila zájem o mák, len, ořechy, cokoliv tučného, a když je v tom ještě koření, zvedá se mi žaludek úplně. Po ranním zinku je to peklo \":(\"
Aktuálně jím zinek, vitamín C, pangamin, občas B12, občas B6, střídám chlorellu a spirulinu, nejméně obdem jím pohanku s nori. Ořechů minimálně, tak do 30 g denně. Jinak jím skoro jenom ovoce myslím. A nejraději bych nejedla nic, ale to je mi pak taky zle \":)\"
Hodně dumám nad omega-3 a vit. E a nejspíše do obého půjdu...s éčkem opatrně, omega podle návodu k užívání...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 208 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz