Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:41 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 208 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: čtv led 10, 2019 1:07 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2018 3:18 pm
Příspěvky: 87
[quote="ash"jov8i8no]k bodu cislo tri
poridit tuhle knihu


Naposledy upravil zu_za_na dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: čtv led 10, 2019 2:39 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
zu_za_na píše:
Není to jen překlad nějaké knihy z angličtiny? Nebo naopak byla vydána i anglicky? Ale děkuju moc za tipy, na blog určitě kouknu a myslím, že vím, co v knize najdu, ovšem, její koupi zvážím. Moc dobře vím, že kvalitní jídlo je základ, jen je dost problém ho ve městě opatřit, jak už z financích tak z dostupnostních důvodů. A mým snem by bylo jednou mít krásné malé hospodářství, ale ne každému to jeho povolání dovoluje (nechci se vymlouvat ale). Někdy nám život připravuje takové situace, že se spíše učím pracovat s tím, co mám a hledám, jak to využívat co nejlépe.

ano je to preklad z anglictiny. ano byla vydana i anglicky. podstatne je ze je to s ohledem na deti a jejich vyzivu. proto vam to doporucuju.
ja taky myslel ze to jde blbe ale jim ted zrovna u toho jak pisu domaci hovezi na vine... a delal jsem ho na domacim ghi. a bydlim ve meste. \":-)\"
zbytek souhlas.. muzete trenovat na hospodarstvi tim ze budete kvasit a klicit.. tim dozenete hodne cerstvosti a zivosti potravin...

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: čtv led 10, 2019 3:58 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2018 3:18 pm
Příspěvky: 87
Bo já vám to věřím. Ale zaprvé to vyžaduje hodně shánění (což už bych přežila, jen se marně snaží. Víc než rok v Olomouci, nějaké tipy??) a taky spoustu času v kuchyni, kde... Já nevím, ale asi to není hlavní náplň mého života. Ovšem klíčení a kvašení je super nápad a to časově nijak náročné není!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: pát led 11, 2019 8:57 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
zu_za_na píše:
Bo já vám to věřím. Ale zaprvé to vyžaduje hodně shánění (což už bych přežila, jen se marně snaží. Víc než rok v Olomouci, nějaké tipy??) a taky spoustu času v kuchyni, kde... Já nevím, ale asi to není hlavní náplň mého života. Ovšem klíčení a kvašení je super nápad a to časově nijak náročné není!!!

neni to uplne aktualni ale treba pomuze... \":)\"
me vareni opravdu bavi takze to mam jednoduche.

obchody
Herba –OC City
Herba –Masarykovatř. 28
Herba –Dolní náměstí 10
Svět zdravých potravin –OC Haná
Studánka –8. Května15
Sklizeno –8. Května3
Bez obalu –Kateřinská10
Zdraví a fitness –OD Koruna(na rohu a vchod zvenku)
Biodo domu –Ostravská 37 –Hodolany
Zdravost –Wellnerova 3 –Nová ulice
Harmonie zdraví –Zámečnická 3 –u OD Koruna
Celiafit –Sokolská 3 –bezlepková pekárna
Bioaorganic –Lafayettova 5
Zdravá výživa –Pasáž mezi Horním nám. a Nám. Hrdinů –vedle pošty

restaurace
Koza zůstala celá –Mlýnská 2 (střechavodních kasáren Morgan,schodyvedle kavárny Illy –i rozvoz) Green bar –Ztracená3
Vegamenu –Komenského 22 (i rozvoz)
BistroRozmarýny–Masarykova tř. 61–hned vedle poštypřes cestu
Element –Uhelná 11 (i rozvoz)Živá zahrada –Horní náměstí pasáž nad knihkupectvím vedle cukrárny Aida
Živibar –pasáž mezi Ostružnická a ZtracenáVeggo –Šantovka
Bistro U Pana Lilka –Hanáckého pluku 13
Bistrákráva –Wurmova 5
Zdravá pecka –Legionářská 11 (u bazénu)Taste of India –Sokolská 12
Damejidlo.cz(lze si na dovoz vybrat zvegetariánské restaurace)

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: sob led 12, 2019 11:21 am 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2018 3:18 pm
Příspěvky: 87
ash píše:
neni to uplne aktualni ale treba pomuze... \":)\"
me vareni opravdu bavi takze to mam jednoduche.

obchody
Herba –OC City
Herba –Masarykovatř. 28
Herba –Dolní náměstí 10
Svět zdravých potravin –OC Haná
Studánka –8. Května15
Sklizeno –8. Května3
Bez obalu –Kateřinská10
Zdraví a fitness –OD Koruna(na rohu a vchod zvenku)
Biodo domu –Ostravská 37 –Hodolany
Zdravost –Wellnerova 3 –Nová ulice
Harmonie zdraví –Zámečnická 3 –u OD Koruna
Celiafit –Sokolská 3 –bezlepková pekárna
Bioaorganic –Lafayettova 5
Zdravá výživa –Pasáž mezi Horním nám. a Nám. Hrdinů –vedle pošty

restaurace
Koza zůstala celá –Mlýnská 2 (střechavodních kasáren Morgan,schodyvedle kavárny Illy –i rozvoz) Green bar –Ztracená3
Vegamenu –Komenského 22 (i rozvoz)
BistroRozmarýny–Masarykova tř. 61–hned vedle poštypřes cestu
Element –Uhelná 11 (i rozvoz)Živá zahrada –Horní náměstí pasáž nad knihkupectvím vedle cukrárny Aida
Živibar –pasáž mezi Ostružnická a ZtracenáVeggo –Šantovka
Bistro U Pana Lilka –Hanáckého pluku 13
Bistrákráva –Wurmova 5
Zdravá pecka –Legionářská 11 (u bazénu)Taste of India –Sokolská 12
Damejidlo.cz(lze si na dovoz vybrat zvegetariánské restaurace)

Děkuju moc za rozsáhlé tipy, o všech samozřejmě vím, hledám zdroj ovozel, ideálně od nějakých farmářů/statkářů poblíž. O zahradnictví Špunar vím, ale prý stříkají, o ze zahrádky vím. Tak hledám dále, to jsem měla na mysli. Taky sháním hovězí kosti na vývary, ale zatím se mi nepodařilo nic poblíž najít. Trvanlivé potraviny objednávám většinou online... \":)\" Jde mi hlavně o ty čerstvé, občas mléčné. Něco vychytané už mám, ale nejhorší je to fakt s čerstvou produkcí... Budu hledat dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2019 11:29 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2018 3:18 pm
Příspěvky: 87
Děkuju moc za rady, momentálně se tedy chystám provést následující:
Nechat si zjistit měď, cerulopazmin, zinek (z krve?), mg (toho mám maaalo tak to je možná i zbytečné), napadlo me Štítná žláza? Jo a ten kortizol nechám přeměřit, ale to až tak za měsíc, teď by to bylo dost zkreslené \":D\"
Jak je to se suplementace zinku? Rozhazuje to nějak metabolismus mědi? Mám jí málo už tak... A bývalo mi po zinku dost blbě, ale už jsem to teď delší dobu nezkoušela vlastně...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: úte led 15, 2019 6:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
zu_za_na píše:
Děkuju moc za rady, momentálně se tedy chystám provést následující:
Nechat si zjistit měď, cerulopazmin, zinek (z krve?), mg (toho mám maaalo tak to je možná i zbytečné), napadlo me Štítná žláza? Jo a ten kortizol nechám přeměřit, ale to až tak za měsíc, teď by to bylo dost zkreslené \":D\"
Jak je to se suplementace zinku? Rozhazuje to nějak metabolismus mědi? Mám jí málo už tak... A bývalo mi po zinku dost blbě, ale už jsem to teď delší dobu nezkoušela vlastně...

Pokud je ho málo tak citlivě dodávat nic nepokazí, ale tak cca 15 mg, větší dávky mohou dělat problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: úte led 15, 2019 8:10 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2018 3:18 pm
Příspěvky: 87
Jarda píše:
Pokud je ho málo tak citlivě dodávat nic nepokazí, ale tak cca 15 mg, větší dávky mohou dělat problém.

Málo zinku? Takže zinku 15 mg denně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: úte led 15, 2019 8:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
zu_za_na píše:
Málo zinku? Takže zinku 15 mg denně?

Tak dá se brát více pokud současně dodáváte měď, nebo když je měď dobrá, ale pokud nevíte jak si stojíte tak těch 15 mg nic nepokazí a může pomoci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: stř led 16, 2019 3:30 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
[quote="zu_za_na":1js2pzp8]Děkuju moc za rady, momentálně se tedy chystám provést následující:
Nechat si zjistit měď, cerulopazmin, zinek (z krve?), mg (toho mám maaalo tak to je možná i zbytečné), napadlo me Štítná žláza? Jo a ten kortizol nechám přeměřit, ale to až tak za měsíc, teď by to bylo dost zkreslené \":D\"
Jak je to se suplementace zinku? Rozhazuje to nějak metabolismus mědi? Mám jí málo už tak... A bývalo mi po zinku dost blbě, ale už jsem to teď delší dobu nezkoušela vlastně...[/quote:1js2pzp8]
měď, cerulopazmin, zinek - ano ze séra. Je potřeba sledovat kam se hýbou nejen absolutní hodnoty, ale i poměr Zn/Cu, protože tělo se nejspíš pokouší udržet nějaký poměr a tedy bude se bránit pohnout s hladinou jednoho prvku, pokud mu mnohem víc chybí ten druhý prvek.
Nechet si dělat i elektrolyty, protože dodávání zinku by mohlo (mělo) pomoci normalizovat i Na a K.

Mi bylo po zinku blbě, což zmizelo, když jsem i navzdorem nebvolnostem do sebe cpal zinek. Z počátku je lepší brát zinek s jídlem, jakmile nevolnosti zmizí, je mnohem lepší brát ho odděleně od jídla.

Zinek má vazbu na měď - studie ukázala, že už po 6 týdnech dodávání Zn v dávce 50 mg /den je meřitelný deficit mědi. Z toho je vidět, že větší dávky lze sice brát (na sobě mám vyzkoušeno jednorázově 80 mg/den a opakovaně 60 mg/den, ale 80 mg/den už mělo dopad na psychiku), ale není rozumné to dělat to každý den v týdnu a navíc déle, než cca měsíc bez dobrého důvodu.
Na zinek jsem dostal chuť po té, co jsem celkem masivně doplnil vitamín A (tresčí

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: stř led 16, 2019 5:49 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2018 3:18 pm
Příspěvky: 87
[quote="pefi":in0l88zv]měď, cerulopazmin, zinek - ano ze séra. Je potřeba sledovat kam se hýbou nejen absolutní hodnoty, ale i poměr Zn/Cu, protože tělo se nejspíš pokouší udržet nějaký poměr a tedy bude se bránit pohnout s hladinou jednoho prvku, pokud mu mnohem víc chybí ten druhý prvek.
Nechet si dělat i elektrolyty, protože dodávání zinku by mohlo (mělo) pomoci normalizovat i Na a K.

Mi bylo po zinku blbě, což zmizelo, když jsem i navzdorem nebvolnostem do sebe cpal zinek. Z počátku je lepší brát zinek s jídlem, jakmile nevolnosti zmizí, je mnohem lepší brát ho odděleně od jídla.

Zinek má vazbu na měď - studie ukázala, že už po 6 týdnech dodávání Zn v dávce 50 mg /den je meřitelný deficit mědi. Z toho je vidět, že větší dávky lze sice brát (na sobě mám vyzkoušeno jednorázově 80 mg/den a opakovaně 60 mg/den, ale 80 mg/den už mělo dopad na psychiku), ale není rozumné to dělat to každý den v týdnu a navíc déle, než cca měsíc bez dobrého důvodu.
Na zinek jsem dostal chuť po té, co jsem celkem masivně doplnil vitamín A (tresčí

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: čtv kvě 02, 2019 9:58 am 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2018 3:18 pm
Příspěvky: 87
Tak se zase po nějaké době hlásím, testy jsem nestihla (neudělala si na ně čas), tak tam Zajdu teď...

K tomu zinku, mám doma zinc oxid, glukonát, v jedné tabletě 18,75 mg. Můžu to začít brát? Je to vhodne v těhotenství? Jinak beru jen mg Malate 425mg denně a Boron 3 mg denně, ten hořčík cítím, že mi dělá dobře. Když jsem to loni měřila ze séra, ne z erytrocyt, měla jsem deficit i tam, tak mám to mg navýšit? Mám doma i mg glycinat a threonat, tak asi přidám nějak další formy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: čtv kvě 02, 2019 7:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
zu_za_na píše:
Tak se zase po nějaké době hlásím, testy jsem nestihla (neudělala si na ně čas), tak tam Zajdu teď...

K tomu zinku, mám doma zinc oxid, glukonát, v jedné tabletě 18,75 mg. Můžu to začít brát? Je to vhodne v těhotenství? Jinak beru jen mg Malate 425mg denně a Boron 3 mg denně, ten hořčík cítím, že mi dělá dobře. Když jsem to loni měřila ze séra, ne z erytrocyt, měla jsem deficit i tam, tak mám to mg navýšit? Mám doma i mg glycinat a threonat, tak asi přidám nějak další formy.

Ta dávka zinku je poměrně malá předpokládám že by to nemělo nijak vadit. Hořčíku se dá brát mnohem více, chce si spočítat denní příjem ze stravy a doplnit stav alespoň na 10 mg na kg váhy a den to je takový základ.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 208 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz