Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:11 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Snížení překyselení organismu
PříspěvekNapsal: čtv dub 29, 2010 3:39 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 29, 2010 3:32 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den,

chci se zeptat, jestli lze k snížení kyselosti organismu brát jedlou sodu. Četla jsem doporučení, že je vhodné si rozpustit čajovou lžičku jedlé sody v teplé vodě 2-3x denně (případně jako pomocník při přicházející migréně).

Děkuji za odpověď.

S.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení překyselení organismu
PříspěvekNapsal: čtv dub 29, 2010 8:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
soleilka píše:
Dobrý den,

chci se zeptat, jestli lze k snížení kyselosti organismu brát jedlou sodu. Četla jsem doporučení, že je vhodné si rozpustit čajovou lžičku jedlé sody v teplé vodě 2-3x denně (případně jako pomocník při přicházející migréně).

Děkuji za odpověď.

S.

To je dotaz jako když máte dojem, že se nudím a chcete abych se stále opakoval. Na toto téma jsem zde odpovídal již opravdu mnohokrát, co takhle nejdříve číst a pak se ptát, jinak pokud vás čtení unavuje, tak odpověď je ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: viacero zdravotnych problemov
PříspěvekNapsal: sob led 22, 2011 10:52 am 
Offline

Registrován: sob led 22, 2011 10:40 am
Příspěvky: 1
Dobry den,
chcela by som Vas poziadat o pomoc..za poslednych 5rokov sa mi opakovali rozne bakterie streptokoky alfahemolitycky a betohemoliticky a anginosus,klebsiella oxytoca a pneumonia,enterococus, enterobakter , e-coli a rozne ine.Brola som kopu antibiotik aj 4 do roka a stale sa mi to takto opakuje,lenze vzdy mam inu bakteriu bud zenske problemy,v nose,alebo v hrdle- ako kedy sa mi to stale objavuje bud tam,alebo tam.Liecim sa na imunity,ale zevraj som teraz mala dobre vysledky,takze mi lekarka na imunitu nic nedala...uz som zufala..a dalej mam problemy s pankreasom-chronicka pankreatitida a reflux zaludka. Mozete mi pomoct prosim?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: viacero zdravotnych problemov
PříspěvekNapsal: sob led 22, 2011 10:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Daduska píše:
Dobry den,
chcela by som Vas poziadat o pomoc..za poslednych 5rokov sa mi opakovali rozne bakterie streptokoky alfahemolitycky a betohemoliticky a anginosus,klebsiella oxytoca a pneumonia,enterococus, enterobakter , e-coli a rozne ine.Brola som kopu antibiotik aj 4 do roka a stale sa mi to takto opakuje,lenze vzdy mam inu bakteriu bud zenske problemy,v nose,alebo v hrdle- ako kedy sa mi to stale objavuje bud tam,alebo tam.Liecim sa na imunity,ale zevraj som teraz mala dobre vysledky,takze mi lekarka na imunitu nic nedala...uz som zufala..a dalej mam problemy s pankreasom-chronicka pankreatitida a reflux zaludka. Mozete mi pomoct prosim?

Budete toho muset dost nastudovat a váš dotaz jsem úmyslně přesunul do správné kolonky, protože nejde o více zdravotních problémů, ale o jeden a to je překyselení po jehož odstranění zmizí i ty problémy bakteriálního rázu a zlepší se imunita. Hlavně musíte pochopit, že jakékoliv léky jsou kyseliny a čím více jich jíte, tím více budete nemocná, ale rozhodnutí je na vás.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení překyselení organismu
PříspěvekNapsal: pát led 28, 2011 1:13 pm 
Offline

Registrován: pát led 28, 2011 1:08 pm
Příspěvky: 1
Dobry den pan Jarda,


chcela by som Vas poprosit o radu, ci na neutralizaciu uvolnujucich sa kyselin pri piti caju (zmes Dr. Jentschuru) je vhodny pocas kury zeleny il?
Velmi pekne dakujem, pekny den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení překyselení organismu
PříspěvekNapsal: pát led 28, 2011 8:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
adriana28 píše:
Dobry den pan Jarda,


chcela by som Vas poprosit o radu, ci na neutralizaciu uvolnujucich sa kyselin pri piti caju (zmes Dr. Jentschuru) je vhodny pocas kury zeleny il?
Velmi pekne dakujem, pekny den.

Nedovedu posoudit, nikdy jsem tuto kombinaci nezkoušel, čili by vám na to měl odpovědět dodavatel čaje. Jinak zelený jíl je sám o sobě výborný čistič a měl by tedy asi fungovat i v tomto případě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení překyselení organismu
PříspěvekNapsal: čtv kvě 19, 2011 8:02 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 19, 2011 7:52 am
Příspěvky: 2
Dobrý večer p. Jaroslave. Ráda bych se poradila- již asi přes rok mám
problém se suchou šupinatou kůží na rukách, lokty, hrany prstů klouby. Kůže
je / byla ztluštělá, odlupovala se ,praskala / dg.podezření na lupenku.
Léčba kortikosteroidy.
Na Vašich stránkách jsem se dočetla o čistě organismu,začala jsem s
bylinkovým čajem na odkyselování/Serafin/, týden denně dělám výplach
střeva -klystýr. Upravila jsem stravu, vynechala maso, pečivo, cukr... Ruce
se zlepšují,viditelně.
Nyní mám ale problém se svěděním pochvy a konečníku. Nevím,zda jsem něco
nedělala špatně, či je to normální průběh léčby? děkuji Vám za Váš čas a
odpověď.Hanka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení překyselení organismu
PříspěvekNapsal: čtv kvě 19, 2011 9:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
opohanka píše:
Dobrý večer p. Jaroslave. Ráda bych se poradila- již asi přes rok mám
problém se suchou šupinatou kůží na rukách, lokty, hrany prstů klouby. Kůže
je / byla ztluštělá, odlupovala se ,praskala / dg.podezření na lupenku.
Léčba kortikosteroidy.
Na Vašich stránkách jsem se dočetla o čistě organismu,začala jsem s
bylinkovým čajem na odkyselování/Serafin/, týden denně dělám výplach
střeva -klystýr. Upravila jsem stravu, vynechala maso, pečivo, cukr... Ruce
se zlepšují,viditelně.
Nyní mám ale problém se svěděním pochvy a konečníku. Nevím,zda jsem něco
nedělala špatně, či je to normální průběh léčby? děkuji Vám za Váš čas a
odpověď.Hanka

Já tam problém nevidím, akorát bych viděl rozumné, vzhledem k tomu, že toto způsobují většinou plísně, se kouknout po stavu jódu v organizmu. Jeho nedostatek také může souviset se suchou kůží a není problém si to vytestovat. Další možností je podpořit nadledvinky a to jsem zde již popisoval, tak si to nastudujte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení překyselení organismu
PříspěvekNapsal: čtv kvě 19, 2011 10:38 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 19, 2011 7:52 am
Příspěvky: 2
Moc děkuji za odpověď, stránky si prostuduji a něco s tím rozhodně udělám. Hanka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení překyselení organismu
PříspěvekNapsal: sob říj 22, 2011 10:15 am 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
p Jarda

aky mate nazor na uzivanie aloe vera gelu vraj ma hojive ucinky na traviaci trakt a znizuje prekyslenie, je jeho uzivanie cloveku prospesne alebo je to drahy podvod na ludi a tahanie penazi.

Mam problem totiz ze mi casto skvrka v zaludku a aj plynatost pritom som stihly netrpin nadvahou ale telo mam zrejme prekyslene a preto tie problemy. Neviem co skusit aby travenie sa upravilo a nemaval som to skvrkanie a prelievanie v crevach ved ani vela nejem len klasika , mlieko nepijem, nesolim, alkohol nepijem v com je problem?

prekysleny je dnes predsa kazdy a pritom nie kazdy ma taketo problemy

Este ma napadla jedna vec a to je biely il alebo zeleny il co je v podstate to iste co schindeleho mineraly ze by som tieto veci skusil na lyzicku do vody a popijat - vraj to sposobi ulavu a vycisti traviaci trakt aj zlepsuje cinnost vnutornych organov. Podstatu ilu aj schindeleho mineralov tvori Si203 cize kremicitan a ten je aj v sanogely takze je mozne ze tieto veci mi konecne pomozu pri problemoch s travenim kedze kazdy si tieto veci chvali a maju prave cistit telo od necistot.

Nie som typ cloveka co vsetko zase skusa na vsetko naleti vzdy si radsej vsetko co ma zaujima o danom produkte prestudujem ale pri tych mineraloch som skutocne neisty ci mozu pomoct ale mali by podla mna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení překyselení organismu
PříspěvekNapsal: sob říj 22, 2011 11:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
p Jarda

aky mate nazor na uzivanie aloe vera gelu vraj ma hojive ucinky na traviaci trakt a znizuje prekyslenie, je jeho uzivanie cloveku prospesne alebo je to drahy podvod na ludi a tahanie penazi.

Mam problem totiz ze mi casto skvrka v zaludku a aj plynatost pritom som stihly netrpin nadvahou ale telo mam zrejme prekyslene a preto tie problemy. Neviem co skusit aby travenie sa upravilo a nemaval som to skvrkanie a prelievanie v crevach ved ani vela nejem len klasika , mlieko nepijem, nesolim, alkohol nepijem v com je problem?

prekysleny je dnes predsa kazdy a pritom nie kazdy ma taketo problemy

Este ma napadla jedna vec a to je biely il alebo zeleny il co je v podstate to iste co schindeleho mineraly ze by som tieto veci skusil na lyzicku do vody a popijat - vraj to sposobi ulavu a vycisti traviaci trakt aj zlepsuje cinnost vnutornych organov. Podstatu ilu aj schindeleho mineralov tvori Si203 cize kremicitan a ten je aj v sanogely takze je mozne ze tieto veci mi konecne pomozu pri problemoch s travenim kedze kazdy si tieto veci chvali a maju prave cistit telo od necistot.

Nie som typ cloveka co vsetko zase skusa na vsetko naleti vzdy si radsej vsetko co ma zaujima o danom produkte prestudujem ale pri tych mineraloch som skutocne neisty ci mozu pomoct ale mali by podla mna.

Tak funguje to, ale za ty peníze fungují i jiné věci. Na to trávení je nejlevnější a nejúčinnější kyselina chlorovodíková. Pokud se týká těch jílů v tom nevidím problém, ty určitě můžete užívat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení překyselení organismu
PříspěvekNapsal: sob říj 22, 2011 12:39 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
p jarda

vdaka za odpoved, myslim ze ano ze tie schindeleho mienraly mozu len pomoct uskodit by to nemalo aj ked ono to nie je tiez lacna zalezitost. K tej kyseline ak sa smiem spytat kolko percentny roztok je vhodny na uzivanie a pripravia mi ho normalne v lekarni? Alebo sa da roztok hcl kupit niekde specialne? vdaka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení překyselení organismu
PříspěvekNapsal: sob říj 22, 2011 10:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
p jarda

vdaka za odpoved, myslim ze ano ze tie schindeleho mienraly mozu len pomoct uskodit by to nemalo aj ked ono to nie je tiez lacna zalezitost. K tej kyseline ak sa smiem spytat kolko percentny roztok je vhodny na uzivanie a pripravia mi ho normalne v lekarni? Alebo sa da roztok hcl kupit niekde specialne? vdaka

Tak si kupte bílý jíl, to je za pár korun. HCl se používá v koncentraci 3,5% a celý postup je popsán ve vlákně o HCl a jejím vlivu na zdraví. Lékárníci to neradi míchají a raději oblbují nutností receptu od lékaře, no prostě Pohádka o kohoutkovi a slepičce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení překyselení organismu
PříspěvekNapsal: pon říj 24, 2011 1:59 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 17, 2011 1:52 pm
Příspěvky: 58
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat kolik je možno použít hydrogenuhličitanu draselneho(kalinat)na udržovani spravneho ph. Jedna ledvina mi trochu meně pracuje ale jinak jsem krome kvasinek zdrava. Použivám ho 2x děně lžičku do vody,tak jestli tím nemůžu hodně zatížit ledviny a nějak si ublížit. Jednou jsem to přehnala s množstvím a vše vyzvracela (neměla jsem lžičku,tak jsem to zkusila od oka).
Je to množství tedy v pořádku?lPiju i šťávy,ale zřejmě u mě převládá stres,tak mi to moc nejde.
děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení překyselení organismu
PříspěvekNapsal: stř říj 26, 2011 7:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Sara111 píše:
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat kolik je možno použít hydrogenuhličitanu draselneho(kalinat)na udržovani spravneho ph. Jedna ledvina mi trochu meně pracuje ale jinak jsem krome kvasinek zdrava. Použivám ho 2x děně lžičku do vody,tak jestli tím nemůžu hodně zatížit ledviny a nějak si ublížit. Jednou jsem to přehnala s množstvím a vše vyzvracela (neměla jsem lžičku,tak jsem to zkusila od oka).
Je to množství tedy v pořádku?lPiju i šťávy,ale zřejmě u mě převládá stres,tak mi to moc nejde.
děkuji za odpověď

Tak draslík může být ve větších dávkách i nebezpečný a těžko se určuje správná dávka, navíc pokud máte slabé ledviny, které u zdravého člověka zajišťují jeho stabilní hodnoty v těle, je předávkování ještě snazší a to bych si tedy dával na to dobrý pozor. Jako antidotum - protijed na draslík funguje sodík, čili při předávkování stačí vypít roztok kuchyňské soli a mělo by se to srovnat celkem rychle. Rozhodně jako velice vhodné vidím dělat si pravidelně jednou za týden, až 14 dní, rozbor krve na obsah draslíku a sodíku, což vás vyjde tak na 100,-Kč a vidíte, kde se pohybujete, což zabrání nějakým problémům.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz