Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv říj 18, 2018 8:03 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 175 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2016 10:42 pm 

Honza92 píše:
Dobrý den,

pane Jardo, myslíte si, že by amalgámové plomby mohli mít za následek depresi, mozkovou mlhu, apatii ?

Deprese, mozková mlha a apatie jsou příznakem otravy, ale vždy zbývá možnost, že to jsou projevy vašich postojů ke světu, resp. k té jeho části, kterou si troufáte nějak ovlivňovat a nějak si ji projektovat.

PříspěvekNapsal: pon úno 29, 2016 10:02 am 

Já nemám sebemenší důvod mít tento postoj vůči světu. Mám skvělou přítelkyni, dobrou práci. Rodinné vztahy jsou v pohodě :-) Někde v mém těle je určitě něco špatně. Mohou to být játra ? Pan Jarda zmiňoval špatnou bakteriální skladbu ve střevě. Snažím se bojovat na všech frontách, nicméně zatím bez výsledků a řeknu vám, život s touto "těžkou" hlavou je velmi obtížný. Neschopnost radovat se a pociťovat štěstí je velice omezující. Už si začínám nevědět rady.

Pane Jardo, vy si stojíte za tím, že by se mohlo jedna o špatné bakterie ve střevě ? Nebo játra ? Potřebuji se přesunout z boje na více frontách pouze na jednu a to na 100 %. Děkuji mnohokrát.

PříspěvekNapsal: pon úno 29, 2016 5:42 pm 

Honza92 píše:
Já nemám sebemenší důvod mít tento postoj vůči světu. Mám skvělou přítelkyni, dobrou práci. Rodinné vztahy jsou v pohodě :-) Někde v mém těle je určitě něco špatně. Mohou to být játra ? ............

Ne, je to mozek, přesně proto co píšete :D

PříspěvekNapsal: pon úno 29, 2016 6:43 pm 

Gratuluji ke kvalitnímu prvnímu příspěvku. Této komunitě budete jistě přínosem.

PříspěvekNapsal: pon úno 29, 2016 7:53 pm 

jeste me muzete poslat do prdele, ale to uz se smichy neudrzim :D Zkuste se zamyslet, co na sebe hrajete, pak vam mozna cosi docvakne (spis ne).

PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2016 2:54 pm 
Administrátor
Administrátor

Honza92 píše:
Dobrý den,

pane Jardo, myslíte si, že by amalgámové plomby mohli mít za následek depresi, mozkovou mlhu, apatii ?

Tak rtuť umí zajímavé věci, ale spíše bych se přikláněl k odpovědi členky Polívková, za tím ve většině případů stojí špatná skladba bakterií ve střevě. Také bude záležet kolik a v jakém stavu jich máte, jedna malá a léta bezproblémová výplň asi zase tolik problémů nenadělá.

PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2016 3:00 pm 
Administrátor
Administrátor

Honza92 píše:
Já nemám sebemenší důvod mít tento postoj vůči světu. Mám skvělou přítelkyni, dobrou práci. Rodinné vztahy jsou v pohodě :-) Někde v mém těle je určitě něco špatně. Mohou to být játra ? Pan Jarda zmiňoval špatnou bakteriální skladbu ve střevě. Snažím se bojovat na všech frontách, nicméně zatím bez výsledků a řeknu vám, život s touto "těžkou" hlavou je velmi obtížný. Neschopnost radovat se a pociťovat štěstí je velice omezující. Už si začínám nevědět rady.

Pane Jardo, vy si stojíte za tím, že by se mohlo jedna o špatné bakterie ve střevě ? Nebo játra ? Potřebuji se přesunout z boje na více frontách pouze na jednu a to na 100 %. Děkuji mnohokrát.

Na stoprocentní odpověď mě neposkytujete dostatek vodítek. Pokud chcete klidně mě zavolejte a vysvětlíme si co a jak. Minimálně potřebuji nějaké výsledky krevních testů, nebo vlasovku, případně alespoň výsledky z nutriční kalkulačky, kdy se vždy dá z nějakých výsledků vyčíst co vlastně děláte blbě. Psychika je docela složitá záležitost i když jak kdy a jak u koho, mám klienty kde změna střevní mikroflóry odstranila letitý problém, ale zrovna tak u jiného to někdy spraví pouze dodávat více cukru ve správné formě, protože mozek bez cukru má také problém.

PříspěvekNapsal: úte črc 05, 2016 1:16 pm 

Ahoj. Co jsem do této chvíle zjistil o vyvázání rtuti z těla (část zuby a amalgámové plomby). Chci tím dát trochu ucelenější informační materiál těm, kteří pochybují o nutnosti výměny amalgámu a relativizují si vlastní problémy:
Množství rtutě v těle se testuje biorezonancí, kynezilogií. Homeopati jí (mnohdy) úspěšně používají k zlepšení psychiky intoxikovaných (ale srovnej s např.: http://zdravi.doktorka.cz/pozor-vylucovani-rtuti-tela/ ), Morovův přístroj jí prý umí převést do netoxického stavu, čímž se ale zabranuje následné možnosti změření, prý se tím odstranuje jen informačně, nikoli fyzicky. Pokud dojde k intoxikaci zuby, prochází rtut přímo skrz hlavové nervy do mozku. Jelikož je mozek a nervová tkán tvořen z min.30% tuky, rtut se především usazuje tam. Dochází k navázání na myelinové pochvy synapsí nervových vláken, čímž se naruší a zarověn dochází k dlouhodobé intoxikaci (rtut může být hlavní příčinou problémů s trojklanným nervem nebo problémů s demyelizací).
Ta ve tkáních a vazivech v těle lze odstranit (infra)saunou a obvyklými (i tak sofistikovanými) detoxikačními metodami. Tělo má díky sebeuzdravovací funkci tendenci vyrovnávat stavy chronické otravy, snaží se o vyvážený stav. Proto není rtut často patrná ve vlasové analýze ani v krvi, oboje reaguje na aktuální stav člověka, vlasy nehty odrostou a krev se vyčistí a po akutní otravě není stopy. Většina lidí ale používá nějaký chelační prostředek, aniž to tuší, nebo to dělají vědomě, příznaky intoxikace mohou být tedy chronické a permanentní, nebo občasné. Jakmile se začne rtuť aktivně vyvázávat, dostane se do oběhů a znovu se objeví ve vlasové analýze. Nastartováním chelačního procesu dochází k výraznému zhoršení příznaků, které dotyčný již zná a je většinou velmi šťastný, že již „zmizely“ (tím že se množství rtutě zakonzervovalo), to vyvolává okamžitou potřebu chelační proces ukončit. Ten, kdo pokračuje, mnohdy nedělá chelaci tak jak má a tím se nepodaří přerušit chronický proces reintoxikace.
Z mozku a nervového systému se dá odstranit pouze tehdy, když je již odstraněná z těla nebo její množství je menší v těle než v CNS, tzn. Samospád. Dochází k uvolnění z tukových částí CNS, rtut se přesune do tělních tkání a z nich se odstraní sofistikovanou detoxikací.
Nejvíce problematické jsou dvě roviny intoxikace – zuby a střevy.
Odstranění amalgámových plomb je první krok, který je potřeba učinit. Ač zubaři tvrdí, že je v „moderních“ amalgámech rtut pevně vázaná, dochází k jejímu uvolnování působením oděru a odpařováním, a také k rozpuštění amalgámové slitiny působením kyselin ve stravě a slinách, čimž jde rtut přímo do CNS skrz nos a ústa, případně sliznice. Otrava rtutí má tedy příznaky mimo jiné zhoršení čichu, mozková mlha, rozostřené vidění. Odstranění amalgámových plomb má být dělané za použití kofferdamu ( https://www.google.cz/search?q=kofferda ... 34&dpr=0.9 ) ale ani to není optimální, protože odvrtáním jedné amalgámové plomby se intoxikuje i vzduch a to velkým množstvím rtutě. Jsou zubní ordinace, která dodržují mezinárodní protokol a odstranění amalgámových plomb vypadá takto: http://www.yurmax.cz/stop-amalgamu/ já nechci doporučovat žádnou ordinaci, nevím jak kvalitní výkony provádí a zda nevyužívají jen obecného zděšení z amalgámu, ale uvádím je jako příklad, který vyběhne na google.
I moderní amalgámy, které se množstvím rtutě neliší od tradičních (oboje vznikají rozpuštěním jednotlivých kovových složek v kapalné rtuti, které je 50% v amalgámové slitině, plus ale pevná složka rtutě), jsou jednou z možností pro retrográdní uzávěr kořene zubu, dále se amalgámové výplně doporučují podložkovat (plomba by měla sedět na rovině), ale není to podmínkou, viz Stejskalová, Konzervační zubní lékařství, str. 71-73. Tím dochází k přímému kontaktu rtuti s ústní dutinou a tkání.
Horní zuby mají mnohdy dlouhé kořeny, sahající do obličejových dutin, jsou všechny inervované trojklanným nervem a tato komunikace funguje i obráceně, pokud jsou infikované (patogeny, a/nebo rtutí, …) , dochází k předání patogenů a rtuti směrem do CNS. Nad umrtvenými horními zuby se v kosti (kosti není nijak velké množství, jsou to spíš vyšší jednotky milimetrů než centimetry)tvoří permanentní váčky a záněty, o kterých dotyčný ani neví. Ty se samy neléčí. Z tohoto pohledu se jeví stejně důležité zuby opravdu dobře opravit jako vyčistit střeva. Bohužel správně umrtvený zub je velkou výjimkou u oblastních dentistů, už vůbec ne pravidlem. Tento zákrok by měl fakticky provádět skutečný odborník ve špičkové nemocnici (často je potřeba endodontického ošetření zubu posléze, ale ani to není řešení, problém nastává v dutinách, kde vznikají permanentní cysty neznámého obsahu, které mohou nejen utlačovat hlavové nervy, ale také neustále uvolňovat svůj obsah, mnohdy hnisavého charakteru a tím druhotně intoxikovat tělo přímo v hlavě, v oblasti bohatě inervované a bohatě prokrvené, s přímým dopadem na CNS a krevní řečiště, v cystě může být také nahromaděná rtut z předchozích zubních ošetření a cyklus intoxikace tím má další samostatný okruh). Zubní kořeny mají často takový tvar, že nejde nerv odstranit zcela, mají i vodorovné kanálky které nejdou vyčistit a umrtvit. Pokud zbyde jen malé množství nervu v kanálku, zub stále žije, ale odumírá, bolí, ale nefunguje jak má a tvoří se v něm a nad ním infekce. Pokud byla v zubu historicky amalgámová plomba, je potřeba počítat s intoxikací rtutí z tohoto ložiska společně s patogeny. Někdo preferuje extrakci zubu před umrtvením.
Další významnou kapitolou je intoxikace rtutí ve střevech, to, že pokud se chelace neprovede správně, dochází k uvolnění rtutě do střev a k jejímu opětovnému vstřebání, to, že chronická kandidoza může být posledním pokusem těla o zabránění chronické intoxikace těla rtutí, CNS. Člověk se ale chytá první myšlenky a snaží se s kandidózou zatočit. Tím vpustí rtut dál do těla, prohloubí nedůvěru v sebe sama a ve své tělo. Ale to patří do jiného vlákna.

Zdroje například (větčina informací vyskytujících se na netu vychází z Klinghardta, Brewe, tvůrců chelačních protokolů a pod.) :
http://www.clinicalimagingscience.org/a ... Guruprasad
http://www.drstuchlik.cz/#utm_source=sk ... ampaign=(A)+Remarketing&utm_content=N%c3%a1v%c5%a1t%c4%9bvn%c3%adci+(7)&utm_term=
https://www.uvn.cz/index.php?option=com ... 11&lang=cs
http://www.uspesna-lecba.cz/products/am ... cna-rtut-/
http://www.vitamina.cz/amalgam--casovan ... we,55.html
https://www.ulozto.cz/!P639ibzxY/15-amalgam-doc
http://zivavoda-lena.blog.cz/1312/jak-d ... z-amalgamu

PříspěvekNapsal: úte črc 05, 2016 5:32 pm 

Dobrý den mám otázku... Vím, nejlepší možnost byla si ještě v dané době zuby pořádně pohlídat a nenechat vůbec zubaře to vyvrtat... Ale nějaká brilantní záchrana pro opozdilce??...

Mám tři amalgamové plomby, a chtěl bych se vyhnout dalšímu budoucímu uvolňování rtuti... A taky infekcím... tvrdíte , že vyvrtaný zub se stává mrtvým , jakože i ta jeho zbývající část je otrávena nějak tím amalgamem , či bakteriemi??

A zeptám se takhle - Je způsob , jak tělo zbavit toho břemene amalgamu a potenciální infekce a mít nějakou plnohodnotnou náhradu za ty zuby?? Nebo jedině ty tři stoličky vytrhnout a naučit se žít bez nich a už si zuby hlídat???

Začal jsem s půsty a po pár dnech jsem už 2x při 7denním a devítidenním půstu sledoval, jak mi teče po zubech z dásní sračka... Jestli to není z těch plomb... druhá varianta je , že mám i nějaké hnusy v dásních...

Příští rok mám v plánu jít za našetřené prachy do pronájmu na tři měsíce a ani nechodit do práce, jen mít jediný úkol - vydržet ten nejdelší možný půst, jaký mi tělo dovolí a dát vzorovou návratovku a přemoci všechna pokušení svých chutí...

Ale zpátky k jádru věci... Jak se nejlépe na tohle připravit z hlediska zubů? Co jsem četl na jiných serverech ohledně půstu, tak že se vážně doporučuje všechen ten amalgam odstranit, aby se během půstu ta rtuť neuvolňovala a nezatěžovala ještě víc, už tak zatížené tělo detoxikací všech ostatních věcí...

Pane Jardo , co byste doporučil - Vytrhnout ty zkažené tři zuby a nechat tak?Nebo vytrhnout a nahradit za něco, co je bez problémů?Je něco takového??Nebo ty bíle plomby?? Kdoví , co to bude dělat při delších půstech, když stačí 4-5 dní a teče mi po hubě nějaká hnědá sračka...

PříspěvekNapsal: úte črc 05, 2016 6:25 pm 

Trošku to přeháníš. Abstinovat či se dokonce postit můžeš i s plombami. Trhání zubů je již úplně úchylný nápad.
Zdá se, že hledáš extremy, které by tě rychle vytáhly z nějakých pocitů nepohodlí, nezakotvenosti, nespokojenosti, absence něčehož ...
Již bylo mluveno, rychlé cesty neexistují. Leda do pekel.

PříspěvekNapsal: úte črc 05, 2016 6:50 pm 

Abstinující Bojovník píše:
Dobrý den mám otázku... Vím, nejlepší možnost byla si ještě v dané době zuby pořádně pohlídat a nenechat vůbec zubaře to vyvrtat... Ale nějaká brilantní záchrana pro opozdilce??...

Mám tři amalgamové plomby, a chtěl bych se vyhnout dalšímu budoucímu uvolňování rtuti... A taky infekcím... tvrdíte , že vyvrtaný zub se stává mrtvým , jakože i ta jeho zbývající část je otrávena nějak tím amalgamem , či bakteriemi??

A zeptám se takhle - Je způsob , jak tělo zbavit toho břemene amalgamu a potenciální infekce a mít nějakou plnohodnotnou náhradu za ty zuby?? Nebo jedině ty tři stoličky vytrhnout a naučit se žít bez nich a už si zuby hlídat???

Začal jsem s půsty a po pár dnech jsem už 2x při 7denním a devítidenním půstu sledoval, jak mi teče po zubech z dásní sračka... Jestli to není z těch plomb... druhá varianta je , že mám i nějaké hnusy v dásních...

Příští rok mám v plánu jít za našetřené prachy do pronájmu na tři měsíce a ani nechodit do práce, jen mít jediný úkol - vydržet ten nejdelší možný půst, jaký mi tělo dovolí a dát vzorovou návratovku a přemoci všechna pokušení svých chutí...

Ale zpátky k jádru věci... Jak se nejlépe na tohle připravit z hlediska zubů? Co jsem četl na jiných serverech ohledně půstu, tak že se vážně doporučuje všechen ten amalgam odstranit, aby se během půstu ta rtuť neuvolňovala a nezatěžovala ještě víc, už tak zatížené tělo detoxikací všech ostatních věcí...

Pane Jardo , co byste doporučil - Vytrhnout ty zkažené tři zuby a nechat tak?Nebo vytrhnout a nahradit za něco, co je bez problémů?Je něco takového??Nebo ty bíle plomby?? Kdoví , co to bude dělat při delších půstech, když stačí 4-5 dní a teče mi po hubě nějaká hnědá sračka...

Myslím, že běžná plomba zub rozhodně nezabije. Nebyla pasáž o mrtvém zubu o jiné proceduře, než pouhém plombování?

Trhání zubů má také mnoho rizik a navíc Vám rozhodí energetický systém organismu - zuby jsou na něj velmi napojené. Taky Vám to rozhodí geometrii úst. Já bych si v žádném případě nenechávala vytrhnout nic, u čeho to není nezbytně nutné.

Plomby jsem si nechala nedávno převrtat na bílé (celkem 4 ks). S kofrdamem a enterosgelem (lžíce enterosgelu interně 3x denně 2 dny před zákrokem, těsně před zákrokem, těsně po zákroku + jsem si enterosgelem po zákroku omyla obličej a "vypláchla" ústa). Ale bez odsávání rtuťových par. Pořád ještě z toho mám rozporuplné pocity a nevím, jestli jsem udělala dobře. Přece jenom ty bílé plomby také nemusí být neškodné.

Brilantní záchrana je najít si zubaře, který uznává škodlivost rtuti a postupuje tak, jak má, a navíc je na vysoké odborné úrovni. Počítejte s nutností odjet do zahraničí a ceně řádově 15000 Kč / zub.

Na detox ústní dutiny dobře funguje chlorela (prášek) nebo výplachy olejem.

PříspěvekNapsal: stř črc 06, 2016 10:21 am 

Dobrá, dobrá děkuji za rady a zkušenosti... Já jen, že se mi , jak už jsem psal, dvakrát stalo , při půstu v březnu a v dubnu, vždy cca kolem 4. dne půstu, že mi z dásní začala odtékat taková tekutina zbarvená do hněda... Myslel bych si skoro, že to je ta rtuť z těch plomb :D Ale ptal jsem se i na foru bretharian.eu a jsou tam lidi, co normálně dali s amalgamem 40tky... A taky jsem si i dodatečně řekl, že kdyby to bylo z těch tří plomb, tak by to asi nevytékalo rovnoměrně a neměl bych to po celém chrupu... Ono se to vždycky stalo jen jeden den a pak už ne, ale opakovaně během toho prvního i druhého půstu tak kolem 4. 5. dne... ještě mě napadá, jestli moje drogová minulost třeba nezanechala v dásních nějaké škodliviny... anebo jsem tam neměl váčky bakterií anebo něco... každopádně už tomu nechám volný průběh... přes 7 měsíců již abstinuji a daří se mi každodenně sportovat :) stravu už taky beru zodpovědněji , tak uvidím , jak to bude vypadat dál... a martina máš pravdu, chtělo to hlavně trpělivost... ono ani jinak nešlo poradit, ale když byl člověk čerstvě zničený z destruktivního životního stylu, tak měl tendenci hledat nějakou rychlou cestu pryč od následků svého špatného jednání , to máš pravdu :)

PříspěvekNapsal: stř črc 06, 2016 10:32 am 

Dobrá, dobrá děkuji za rady a zkušenosti... Já jen, že se mi , jak už jsem psal, dvakrát stalo , při půstu v březnu a v dubnu, vždy cca kolem 4. dne půstu, že mi z dásní začala odtékat taková tekutina zbarvená do hněda... Myslel bych si skoro, že to je ta rtuť z těch plomb :D Ale ptal jsem se i na foru bretharian.eu a jsou tam lidi, co normálně dali s amalgamem 40tky... A taky jsem si i dodatečně řekl, že kdyby to bylo z těch tří plomb, tak by to asi nevytékalo rovnoměrně a neměl bych to po celém chrupu... Ono se to vždycky stalo jen jeden den a pak už ne, ale opakovaně během toho prvního i druhého půstu tak kolem 4. 5. dne... ještě mě napadá, jestli moje drogová minulost třeba nezanechala v dásních nějaké škodliviny... anebo jsem tam neměl váčky bakterií anebo něco... každopádně už tomu nechám volný průběh... přes 7 měsíců již abstinuji a daří se mi každodenně sportovat :) stravu už taky beru zodpovědněji , tak uvidím , jak to bude vypadat dál... a martina máš pravdu, chtělo to hlavně trpělivost... ono ani jinak nešlo poradit, ale když byl člověk čerstvě zničený z destruktivního životního stylu, tak měl tendenci hledat nějakou rychlou cestu pryč od následků svého špatného jednání , to máš pravdu :)

Tohle určitě nebude přímo ze rtuti, takže pokud byste si nechal amalgamy odvrtat, stejně by to asi pokračovalo - minimálně chvíli. Nechcete zkusit derivační koupele? Na jednoduchou detoxikaci jsou skoro nepřekonatelné :-) Místo přes ústa Vám to bude vycházet přes střevo, což je určitě pohodlnější a příjemnější. Existuje i kniha, která se dá sehnat v antikvariátech a kde popisují jak to pomáhá při a po drogové závislosti.

PříspěvekNapsal: stř črc 06, 2016 11:11 am 

Gamina píše:
Tohle určitě nebude přímo ze rtuti, takže pokud byste si nechal amalgamy odvrtat, stejně by to asi pokračovalo - minimálně chvíli. Nechcete zkusit derivační koupele? Na jednoduchou detoxikaci jsou skoro nepřekonatelné :-) Místo přes ústa Vám to bude vycházet přes střevo, což je určitě pohodlnější a příjemnější. Existuje i kniha, která se dá sehnat v antikvariátech a kde popisují jak to pomáhá při a po drogové závislosti.

No podle toho, co čtu , to může být zajímavá podpůrná očistná procedura... Střeva bych chtěl nějak popohnat :) Každý den běhám a piju i zeleninové šťávy a jím i dost vlákniny a snažím se i dost pít... A stejně by peristaltika mohla být určitě lepší... A pokud tím zároveň ještě vyloučím další svinstva , tak tím líp :) Dá se ještě koupit ten gelový obklad? Akorát jsem nenašel nějaké pořádné vědecké vysvětlení , jak to funguje, že dám intimním partiím takový chladivý impuls a tělo na to zareaguje zvýšenou detoxikací a aktivitou střev?

PříspěvekNapsal: stř črc 06, 2016 2:22 pm 

No podle toho, co čtu , to může být zajímavá podpůrná očistná procedura... Střeva bych chtěl nějak popohnat :) Každý den běhám a piju i zeleninové šťávy a jím i dost vlákniny a snažím se i dost pít... A stejně by peristaltika mohla být určitě lepší... A pokud tím zároveň ještě vyloučím další svinstva , tak tím líp :) Dá se ještě koupit ten gelový obklad? Akorát jsem nenašel nějaké pořádné vědecké vysvětlení , jak to funguje, že dám intimním partiím takový chladivý impuls a tělo na to zareaguje zvýšenou detoxikací a aktivitou střev?

Vědecky to myslím nikdo nezkoumal, proč taky - je to zdarma a nic se na tom nedá vydělat. Navíc je to spíš záležitost frankofonního světa, v angličtině o tom moc informací nenajdete. Četla jsem nicméně knihu a tam je uvedena jedna teorie. Tím, že v oblasti pohlaví snížíte teplotu, se začne do oblasti střev stahovat balast - což jsou v podstatě veškeré látky, které nejsou navázané ve tkáních. Kromě toxinů tak jde o i nadbytečné stavební prvky typu bílkoviny apod., na kterých si jinak s radostí pochutnají různé bakterie a plísně. Balast se Vám stáhne z celého těla, narozdíl od procedur typu klystýry apod., kde se čistí převážně jen střevo a případně třeba k tomu játra u kávového klystýru (aspoň myslím - kdyžtak mě opravte :-) )

Ten gelový obklad koupíte normálně v DM drogerii za 60 Kč, i když jako muž to máte bez něj oproti ženám jednodušší - nemusíte kupovat věci typu přenosný bidet, stačí Vám umyvadlo a žínka a 10 minut denně. S gelovým obkladem to trvá přes hodinu, což nemusí vyhovovat každému.

Zkuste a uvidíte, některé výsledky jsou rychlé, na jiné problémy to funguje pomaleji. Peristaltiku by to mělo zlepšit do týdne při každodenní aplikaci. Důležité je při koupeli zajistit, aby zbytek těla byl v teple. Já u toho nosím kulicha a občas šálu :-)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 175 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]