Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:23 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: ned čer 24, 2018 12:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Wotta":zpzlr2nu]Dobře ale co teď dál?
Amalganovych plomb mám asi 8 a to už jsou některé více jak 10 let staré...
Můj zdrav stav se neustále horší i když jím zdravě atd.
Zhoršuje se mi zrak ze dne na den .Ledviny oslabují též...
Je to díky angiopatii oční -onemocnění cév-nedokrvuji se orgány. Je to systemove onemocneni a vzniká díky toxikaci organismu proto si myslím že mě ty plomby neustále toxikují a tím pádem je to boj s větrnými mlýny .Na výsledky z krve teprve čekám ještě cca mesic...jsou dovolené.Projel jsem 2 měsíční detoxikacni kůru na střeva a

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: stř črc 18, 2018 11:23 am 
Offline

Registrován: ned lis 02, 2014 1:55 pm
Příspěvky: 17
Dobrý den,
kdyby se tu našel nějaký odborník na ortodoncii..je mi 31 let a mám bukální nonokluzi (nedosedají do sebe zuby,ale jdou mimo)na pravých stoličkách.Myslíte že je potřeba to řešit aby mi do budoucna nevypadly zuby nebo se nějak neposunuly,když nemají proti sobě do čeho kousat?Žádný z mých zubařů to nikdy neřešil a když se zeptám někde na ortodoncii,tak je asi jasné co mi odpoví..Navíc mám skus hluboký..
Mám ještě další problém a to je dvojka nahoře.Narostla mi úzká,v pubertě mi to dostavovali 4krát kompozitem,ale vždy to prasklo,následně zbrousili na fazetu,ale ta taky nevydržela opakovaně...Od té doby jsem si na to sáhnout nenechal,je ale fakt že ten zub je strašně tenký a před rokem jsem si na něm udělal ještě nepěkný schůdek a vypadá fakt strašně.Předchozí zubařka mi chtěla zub umrtvit, zavést čep do kořene,dát korunku.To jsem odmítl.Současný zubař by viděl jedině implantát že prý v mém případě mi nic jiného nevydrží. Z toho přirozeně velkou radost nemám. Ale ještě jsem s ním nekonzultoval ty rovnátka a možná kdybych si nechal spravit ten hluboký skus,třeba by fazeta držela..Na korunku je ten zub tenký..
Tedy prosím jaký máte kdo názor na
1.)nutnost rovnátek při bukální nonokluzi
2.)implantáty
3.)umrtvení zubu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: stř črc 18, 2018 12:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Martin26 píše:
Dobrý den,
kdyby se tu našel nějaký odborník na ortodoncii..je mi 31 let a mám bukální nonokluzi (nedosedají do sebe zuby,ale jdou mimo)na pravých stoličkách.Myslíte že je potřeba to řešit aby mi do budoucna nevypadly zuby nebo se nějak neposunuly,když nemají proti sobě do čeho kousat?Žádný z mých zubařů to nikdy neřešil a když se zeptám někde na ortodoncii,tak je asi jasné co mi odpoví..Navíc mám skus hluboký..
Mám ještě další problém a to je dvojka nahoře.Narostla mi úzká,v pubertě mi to dostavovali 4krát kompozitem,ale vždy to prasklo,následně zbrousili na fazetu,ale ta taky nevydržela opakovaně...Od té doby jsem si na to sáhnout nenechal,je ale fakt že ten zub je strašně tenký a před rokem jsem si na něm udělal ještě nepěkný schůdek a vypadá fakt strašně.Předchozí zubařka mi chtěla zub umrtvit, zavést čep do kořene,dát korunku.To jsem odmítl.Současný zubař by viděl jedině implantát že prý v mém případě mi nic jiného nevydrží. Z toho přirozeně velkou radost nemám. Ale ještě jsem s ním nekonzultoval ty rovnátka a možná kdybych si nechal spravit ten hluboký skus,třeba by fazeta držela..Na korunku je ten zub tenký..
Tedy prosím jaký máte kdo názor na
1.)nutnost rovnátek při bukální nonokluzi
2.)implantáty
3.)umrtvení zubu

Odborník na tuto problematiku určitě nejsem, ale z mého pohledu pokud to bude jen trochu technicky možné vidím jako jedinou možnost ten první bod, ostatní dva jsou celkem nesmysl a vždy s tím bude problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: stř črc 18, 2018 2:58 pm 
Offline

Registrován: ned lis 02, 2014 1:55 pm
Příspěvky: 17
Díky pane Jardo za rychlou odpověď. Myslel jsem si to samé..Stejně se ale obávám že ten zub někdy praskne,dřív nebo později,třeba to ani nevydrží tah rovnátek..A bude třeba řešit. Zajímalo by mě v čem vlastně ta mrtvá tkáň v těle vadí? Pak je ještě možnost udělat můstek,ale zase brousit 2 zdravé zuby okolo..Já jsem si právě říkal,že čim později to budu řešit tím lépe,protože jakákoliv protetika bude zdroj problémů..
Ještě bych připojil dotaz na amalgámové plomby,mám jich 7,nejstarší už 17 let. Mám téměř jistě kandidozu,což je asi při takovém množství rtuti neřešitelné, ale vrtat kvůli tomu do zubů.To je těžké rozhodování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: stř črc 18, 2018 3:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Martin26 píše:
Díky pane Jardo za rychlou odpověď. Myslel jsem si to samé..Stejně se ale obávám že ten zub někdy praskne,dřív nebo později,třeba to ani nevydrží tah rovnátek..A bude třeba řešit. Zajímalo by mě v čem vlastně ta mrtvá tkáň v těle vadí? Pak je ještě možnost udělat můstek,ale zase brousit 2 zdravé zuby okolo..Já jsem si právě říkal,že čim později to budu řešit tím lépe,protože jakákoliv protetika bude zdroj problémů..
Ještě bych připojil dotaz na amalgámové plomby,mám jich 7,nejstarší už 17 let. Mám téměř jistě kandidozu,což je asi při takovém množství rtuti neřešitelné, ale vrtat kvůli tomu do zubů.To je těžké rozhodování.

Mrtvá tkáň je vždy zdrojem infektu a dráždění tedy tomu je lepší se vyhýbat. Osobně bych to nechal být dokud to půjde a nešťoural do toho. Pokud jde o rtuť je jistě zdrojem mnoha problémů, nicméně asi mnohem větší problém bude pokud si necháte vše odvrtat a dostanete při tom dávku rtuti jak pro slona rovnou do těla. Prostě až některá plomba povolí tak ji nahradíte a do té doby nechat být. Kandidu dost omezí dokonalé trávení tedy se zaměřte tímto směrem, můžete třeba po každém jídle dávat HCl, žvýkat kousek syrového zázvoru a pít konopný čaj, což nabudí produkci trávicích šťáv a mohlo by vám to dost pomoci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: pát říj 05, 2018 8:10 am 
Offline

Registrován: pon úno 02, 2015 8:24 pm
Příspěvky: 35
Dobrý den, pane Zajíček, prosím o Váš názor. 18-ti letou dceru zlobí osmička. Je prořezaná, zdravá, ale vybočená mimo řadu. Každé cca 2 měsíce pár dnů bolí, (i celá čelist), pak se zas zklidní. Mudr. řekla ven. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: pát říj 05, 2018 9:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Lenka B píše:
Dobrý den, pane Zajíček, prosím o Váš názor. 18-ti letou dceru zlobí osmička. Je prořezaná, zdravá, ale vybočená mimo řadu. Každé cca 2 měsíce pár dnů bolí, (i celá čelist), pak se zas zklidní. Mudr. řekla ven. Děkuji.

To záleží hlavně na faktoru který vůbec nemohu posoudit a to je zda má v ústech na tento prakticky zbytečný zub dost místa. Pokud tam místo není bude s tím problém stále a silně pochybuji že se jí v tomto věku ještě čelist může zvětšit a potřebné místo vytvořit. Genetika místní populace je právě v této oblasti tedy šíře čelistí dosti mizerná a hlavně ženy s úzkým-moderním, ale naprosto vadným tvarem obličeje s tím mívají problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: stř říj 17, 2018 1:53 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Máte prosím Vás někdo zkušenosti se zničenou zubní sklovinou? Doplňuji hořčík atd., ale nevím, zdali se zubní sklovina může ještě vylepšit, nebo už je to poničení nevratné.
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: stř říj 17, 2018 8:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Máte prosím Vás někdo zkušenosti se zničenou zubní sklovinou? Doplňuji hořčík atd., ale nevím, zdali se zubní sklovina může ještě vylepšit, nebo už je to poničení nevratné.
Děkuji.

Tam je více faktorů, některé vitamíny konkrétně jen tak namátkou K2 MK-7, retinol z minerálů vápník, hořčík, křemík a molybden a asi pořešit i plaky které mohou dělat viry tedy třeba lysin, humáty a jistě by šlo vyjmenovat mnoho dalších složek. Obecně zuby ničí kyselé prostředí, špatná mikroflóra v ústech a deficience látek nutných pro jejich stavbu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: stř říj 17, 2018 11:32 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Proti plaku se mi osvědčila ústní voda ORAL-B Pro-expert s eugenolem, ale asi by fungovalo i pár kapek terpentýnu do vody nebo na kartáček. Poté co českou ústní vodu Stomu Paradentol znadnárodnili, ošulili o hojivý řepík a přidali nervový jed fluorid, jsem přešel nejprve na Listerine a poté klinicky prokázanou 24- hodinovou ochranu ORAL-B Professional protection, kde má výrobce ještě rezervu v tom, že by mohl tentokrát k našemu prospěchu ze složení bez milosti vyhodit estrogenní parabeny a podezřelé umělé sladidlo nahradit zuby chránícím alkoholovým cukrem.

Mercury
https://www.youtube.com/watch?v=fOubJalwTN4
Mercury fillings aka Amalgum fillings aka Silver fillings
https://www.youtube.com/watch?v=jrtVmeQkOTw

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: čtv bře 21, 2019 2:51 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 21, 2019 2:50 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den
ja mam skvelou zkusenost s klinikou dsmile
zde semnou vse poradne probrali a pak pece byla uzasna
lekari milí a vstricni
doporucuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: úte čer 16, 2020 8:05 pm 
Offline

Registrován: sob srp 03, 2019 12:12 pm
Příspěvky: 14
TĚŽKÉ KOVY
Jak ovlivňují vaše zdraví
Biologický terén v těle je o životní rovnováze biochemie a biofyziky, která vytváří vnitřní prostředí, ve kterém buňky fungují; to zase určuje zdraví. Vyvážený počet minerálů je jedním ze základních parametrů zdravého biologického terénu; to je určováno stravou, trávením, emocionálními / mechanickými stresory a znečištěním životního prostředí (konkrétně zátěž nebo intoxikace těžkými kovy).
V roce 1974 Světová zdravotnická organizace navrhla, že alespoň 80% všech chronických chorobných stavů lze přičíst tak či onak znečištění životního prostředí; a ze všech znečišťujících látek představují těžké kovy pro naše zdraví největší hrozbu.

Mohou přímo nebo nepřímo způsobit, přispět nebo zhoršit téměř všechny nemoci nebo nemoci, které známe. Mají zničující vliv na naši fyzickou, duševní a emoční pohodu. Hlavní příčinou všech degenerativních onemocnění je nadprodukce volných radikálů; Znečištění zvyšuje produkci volných radikálů, které způsobují oxidaci, a proto je stanovena fáze vývoje bakterií, virů a degenerativních chorob. Z mnoha producentů oxidantů patří těžké kovy k nejnebezpečnějším, protože se nemetabolizují ani nerozkládají, hromadí se a ukládají se v tkáních a orgánech.
Je těžké se vyhnout těžkým kovům, protože jsou přítomny ve vzduchu, vodě, jídle, kosmetice, vakcínách, léčivech, barvách, zálibách a dokonce i v našich ústech, pokud máme amalgámové výplně ze rtuti stříbrné. Vstupují do těla inhalací, střevní absorpcí a také absorpcí kůží. Ve většině případů tělesných břemen vede ke zvýšené retenci těžkých kovů metabolická porucha, i když naopak platí, že akumulace těžkých kovů vede k metabolické poruchě; buď jeden se může stát první.

Odchylka od normálního trávení a správného metabolismu bílkovin, jakož i stravy, stavu výživy, stresu a nemoci umožní hromadění těžkých kovů v těle; to jim umožňuje přispívat svými nepříznivými účinky na samotné podmínky, které je na prvním místě pozvali. Jakmile jsou těžké kovy absorbovány do těla, mají širokou distribuci v různých orgánech, žlázách a centrálním nervovém systému.
Některé kovy hledají kosti, a proto se usazují do kosterního systému a zubů. Organokovové formy těžkých kovů mohou snadno procházet membránami a dokonce procházet hematoencefalickou bariérou. Mohou otrávit enzymové systémy, účinně zvýšit produkci volných radikálů a vytlačit nebo konkurovat základním prvkům, které vytvářejí komplexy metaloenzymů, čímž narušují vstřebávání nutričních minerálů.
Těžké kovy jsou hlavním zdrojem volných radikálů, které způsobují poškození buněk oxidací (ztráta elektronů); to způsobí, že krev projde protony do moči, která se nyní stává kyselejší díky vyšší koncentraci protonů v moči. Eliminační systém těla je schopen se těchto nadbytečných protonů zbavit; jejich malé hromadění se však objevuje v pojivové tkáni a následuje absorpce do buňky. Jakmile se proton dostane do buňky, bude intracelulární draslík vylučován a vymyt močí, aby byla zachována elektrická rovnováha. To vede k celkovému okyselení tkáně těla, a tím ke zpomalení všech metabolických a trávicích procesů, ke snížení funkce ledvin a ke snížení enzymatické aktivity. Degenerativní choroby jsou výsledkem takové situace; to má za následek chronickou bolest a zánět, které jsou hlavním zdrojem produkce volných radikálů, které zase způsobí další oxidaci, čímž se dokončí začarovaný cyklus.
Těžké kovy, jako je kadmium, olovo, rtuť a další, jsou dnes v naší společnosti tak všudypřítomné, že již nejde o to, zda jsme nebo nejsou toxičtí, ale spíše o úroveň naší toxicity. Narušují biologický terén lidského těla, čímž vytvářejí prostředí příznivé pro vývoj patogenů, které se daří v tomto specifickém stavu. Jak věřil Claude Bernard, k patogenům a nemocem došlo pouze tehdy, když byl biologický terén destabilizován nebo když byla přítomna nerovnováha.
Snížení zátěže těžkými kovy změnilo srdeční onemocnění a cukrovku, zlepšilo paměť, náladu a IQ. Následuje seznam některých stavů a ​​/ nebo příznaků, které by mohly být připisovány zátěži těžkými kovy v těle: Parkinsonova choroba, Alzheimerova choroba, autismus, ALS, Lupus, roztroušená skleróza, astma, fibromyalgie, PMS, hypoglykémie, Crohnova choroba, artritida, Diabetes 2. typu, impotence, nízké libido, porucha jater, onemocnění ledvin, kožní problémy, hněv, podrážděnost, výkyvy nálad, bolesti hlavy, neschopnost soustředit se, citlivost na světlo, ztráta vůně a chuti, kovová chuť, svalové záškuby nebo třes, vředy, zácpa, plynatost a nadýmání, vyrážky, špatná dolní cirkulace těla, svalové křeče, chladné nebo necitlivé ruce a nohy, problémy se štítnou žlázou, kvasinkové infekce, únava, nízká tělesná teplota, alergie a přetížený imunitní systém.

Těžké kovy, zejména rtuť, ničí přátelské bakterie ve střevech, které jsou prospěšné pro vnitřní sliznici, která chrání střeva před toxiny nebo alergeny. Poškozené střevo potlačuje imunitní systém a vede k alergiím. Kromě toho se těžké kovy vážou na proteiny v těle; rozpoznané jako cizí, jsou napadeny imunitním systémem, což vede k autoimunitním poruchám. Zvýšení hladiny cholesterolu doprovází zánětlivou reakci, aby chránilo nervy a mozek před expozicí toxinům rozpustným v tucích a těžkým kovům; to může způsobit kardiovaskulární onemocnění. Pokud jde o rakovinu, těžké kovy přispívají k okyselené tkáni, ve které se rakovinné buňky daří, vyčerpávají imunitní systém neustálou zánětlivou reakcí a vážou se na kyslík v krvi, což způsobuje nedostatek energie a prostředí s nízkým obsahem kyslíku, které je příznivé pro rakovinné buňky. .
Těžké kovy se kombinují se žlučí, což vede k příznivému prostředí pro rozmach parazitů a bakterií; to zapojí jaterní nebo žlučovod a způsobí tak zažívací potíže. Blokovaný žlučník nebude schopen zpracovávat dobré oleje, což povede k nízkým hladinám dobrých olejů, což zase ovlivňuje produkci hormonů. Všechny těžké kovy ničí nervovou tkáň obrovským počtem volných radikálů, které produkují. Inhibují také účinky některých neurotransmiterů a způsobují depresi. Nadledvinky mohou oslabit a spálit, když se snaží samoregulovat kompromitující účinky těžkých kovů, což vede k únavě, protože nadledvinky vylučují energetický hormon Adrenalin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: pon čer 22, 2020 11:03 am 
Offline

Registrován: čtv úno 27, 2020 3:52 pm
Příspěvky: 32
krasnagadgetka píše:
Máte prosím Vás někdo zkušenosti se zničenou zubní sklovinou? Doplňuji hořčík atd., ale nevím, zdali se zubní sklovina může ještě vylepšit, nebo už je to poničení nevratné.
Děkuji.

Myslím, že sklovina nemá žádnou schopnost regenerace a nemůže se tedy obnovit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: pon čer 22, 2020 7:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
kate.gru píše:
Myslím, že sklovina nemá žádnou schopnost regenerace a nemůže se tedy obnovit.

To co tvrdíte máte nějak podložené, sklovina zubu se přeci celý život obrušuje a pochopitelně i obnovuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: pon čer 22, 2020 8:32 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
U zubu dochází k neustálé demineralizaci a remineralizaci, takže povrch zubu se neustále pomalu přeskládává a tím se může hojit, byť zub jako takový se hojit zevnitř nijak nedokáže.
Ale aby to opravdu fungovalo, musí mít člověk správné složení slin.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz