Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:57 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 8:51 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned bře 04, 2012 11:14 pm
Příspěvky: 32
davoo píše:
No keď máš muža, deti a si na MD, tak to je iná káva...Muž má finančne zabezpečiť rodinu, inak nie je muž a bez peňazí od štátu! Nič v zlom, ale to už kde sme... Vymeň ho, očividne za veľa nestojí... Jaj, kde sú tie časy, keď bol chlap chlapom... \":roll:\"

myslím,že si to trošku viac prehnal . moj muž nas finančne zabezpečuje, zivia ho ruky a VER MI , NEMENILA BY SOM HO ZA NIč !!! keby bol skorumpovany lekar,pravnik alebo ina haved,tak by to bolo o inom (nemala by som potrebu setrit ,ci uvazovat kde rozflakam peniaze ) .

vyprosim si taketo drze narazky a nemiestne rady ! podla čoho usudzujes , ze za vela nestoji? ty mas rodinu ,že tu hadžeš taketo perly ?


prosim,viac mi nerad ,lebo tvoje posudzovanie je ubohe . kde su tie časy,ked mal každy bez rozdielu pracu a nemusel sa bat,čo bude zajtra
inac,je vidiet že si poznaceny dnesnou dobou,co nefunguje ako by si chcel hned vymenis . ale manzelstvo nieje mobil,ani topanky,ktore vymenis ked ti nesedia \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 9:26 am 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
tiriel píše:
myslím,že si to trošku viac prehnal . moj muž nas finančne zabezpečuje, zivia ho ruky a VER MI , NEMENILA BY SOM HO ZA NIč !!! keby bol skorumpovany lekar,pravnik alebo ina haved,tak by to bolo o inom . vyprosim si taketo drze narazky a nemiestne rady ! podla čoho usudzujes , ze za vela nestoji? ty mas rodinu ,že tu hadžeš taketo perly ?


prosim,viac mi nerad ,lebo tvoje posudzovanie je ubohe . kde su tie časy,ked mal každy bez rozdielu pracu a nemusel sa bat,čo bude zajtra

Teda Davoo to jsi přehnal, teď aby se všichni muži co dělají dělnické práce za malý plat, šli pověsit.Nevím co děláš ty ale jsem znechucena tvým názorem.Všichni nemohou být vedoucími,někdo ty práce dělat musí a nemůže za to že jsou málo placené.Pokud vydělávají v rodině dva,tak to jde ale když je žena doma je to zlé.Radíš snad ženám aby si braly jen bohaté? To je dost ubohé. A kde je potom láska? Muž, který nemá možnost si dost vydělat, má být odsouzen k samotě? Všichni by chtěli dělat dobře placenou práci a myslím si že je to obraz špatné společnosti a né mužů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 6:26 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 03, 2011 11:37 am
Příspěvky: 35
Ospravedlňujem sa. Prečo tak usudzujem? To ti radšej ani nebudem písať, by si sa urazila a zjedli by ste ma tu aj s topánkami. Ja som mal tú česť s dvoma mojimi otcami "čo pracovali rukami". Neschopní hlupáci s nízkym IQ, s ktorými som si absolútne nemal a nemám čo povedať... Moja výchova fungovala asi tak, že som sa snažil byť pravý opak týchto dvoch "vzorov". Matka si vždy vedela vybrať \":roll:\" Doteraz som nepochopil ako ma jeden z nich mohol splodiť. Preto toľká averzia. Mám 22 a som pracovne vyťažený, rodina v týchto rokoch absolútne neprichádza do úvahy. Inak neviem, či ste si všimli, ale je kapitalizmus, stačí len zdvihnúť ten lenivý zadok a začať niečo so sebou robiť. Nikto Vám nič nedonesie k nohám... Spoločnosť je dobrá, nesnažte sa hľadať výhovorky... Vzdelanie a peniaze so sebou pozitívne korelujú, a áno sú to kvality, čo by "schopný" muž ako hlava a živiteľ rodiny mal mať. Odžil som si to na vlastnej koži a nikdy by som nebol tak nezodpovedný chrapúň, aby to zažilo aj moje dieťa a je mi úplne jedno, či Vám je zle z mojich názorov, mne zas je zle z väčšiny populácie... Vy ma majte za "zazobaného namysleného zasrana" a ja Vás budem mať za niečo iné. Máme diametrálne odlišné názory a vzniká tu triedny boj, ktorý nikam nevedie. Prajem Vám všetko dobré. Úprimne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 8:05 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned bře 04, 2012 11:14 pm
Příspěvky: 32
davoo píše:
Ospravedlňujem sa. Prečo tak usudzujem? To ti radšej ani nebudem písať, by si sa urazila a zjedli by ste ma tu aj s topánkami. Ja som mal tú česť s dvoma mojimi otcami "čo pracovali rukami". Neschopní hlupáci s nízkym IQ, s ktorými som si absolútne nemal a nemám čo povedať... Moja výchova fungovala asi tak, že som sa snažil byť pravý opak týchto dvoch "vzorov". Matka si vždy vedela vybrať \":roll:\" Doteraz som nepochopil ako ma jeden z nich mohol splodiť. Preto toľká averzia. Mám 22 a som pracovne vyťažený, rodina v týchto rokoch absolútne neprichádza do úvahy. Inak neviem, či ste si všimli, ale je kapitalizmus, stačí len zdvihnúť ten lenivý zadok a začať niečo so sebou robiť. Nikto Vám nič nedonesie k nohám... Spoločnosť je dobrá, nesnažte sa hľadať výhovorky... Vzdelanie a peniaze so sebou pozitívne korelujú, a áno sú to kvality, čo by "schopný" muž ako hlava a živiteľ rodiny mal mať. Odžil som si to na vlastnej koži a nikdy by som nebol tak nezodpovedný chrapúň, aby to zažilo aj moje dieťa a je mi úplne jedno, či Vám je zle z mojich názorov, mne zas je zle z väčšiny populácie... Vy ma majte za "zazobaného namysleného zasrana" a ja Vás budem mať za niečo iné. Máme diametrálne odlišné názory a vzniká tu triedny boj, ktorý nikam nevedie. Prajem Vám všetko dobré. Úprimne...

to je tvoja karma , nemas pravo sudit nas podla seba . ja ti zas prajem vela zdravia , nič viac,nič menej a trochu viac pokory . lebo kto vysoko lieta , nizko pada \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: pát čer 08, 2012 11:37 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv čer 07, 2012 5:25 am
Příspěvky: 3
No někdo tu napsal, nechat si vyměnit všechny amalgámové plomby za bílé. Rád bych se také dozvěděl nejen o škodlivosti amalgámu, ale i co obsahují ty bílé. Mám pocit, že v poměru škodlivost amalgámu : škodlivost těch bílých a ku ceně, se nic nevyplatí měnit. Ale je to čistá spekulace. Nevím co ty bílé obsahují. Ale jestli tam je třeba fluor, tak je to z bláta do louže.

_________________
"Je pošetilost být moudrý tam, kde je nevědomost blahem."
A.C.Bhaktivedanta Svámí Prabhůpáda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: pát čer 08, 2012 11:53 am 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 3:21 pm
Příspěvky: 36
Omlouvám se,asi jsem trochu natvrdlá,ale z odpovědi Jardy na strance 3 jsem tak zcela nepochopila,jesli je možné tu zubní pastu se sodou bikarbonou a olejem používat každý den,nebo jednou za 14 dní.Za upřesnění všem děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: úte čer 12, 2012 7:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Lukáš HK píše:
No někdo tu napsal, nechat si vyměnit všechny amalgámové plomby za bílé. Rád bych se také dozvěděl nejen o škodlivosti amalgámu, ale i co obsahují ty bílé. Mám pocit, že v poměru škodlivost amalgámu : škodlivost těch bílých a ku ceně, se nic nevyplatí měnit. Ale je to čistá spekulace. Nevím co ty bílé obsahují. Ale jestli tam je třeba fluor, tak je to z bláta do louže.

Tak tradiční plomby obsahují nemalé množství rtuti, tedy nic moc a bílé, to sice nevím, ale podle všeho co jsem načetl si nikdo zatím nestěžoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: úte čer 12, 2012 7:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
opice píše:
Omlouvám se,asi jsem trochu natvrdlá,ale z odpovědi Jardy na strance 3 jsem tak zcela nepochopila,jesli je možné tu zubní pastu se sodou bikarbonou a olejem používat každý den,nebo jednou za 14 dní.Za upřesnění všem děkuji.

Jde používat i pravidelně, nicméně někomu s vyšší citlivostí zubů to může dost vadit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: ned čer 17, 2012 11:49 pm 
Offline

Registrován: pát dub 06, 2012 12:38 pm
Příspěvky: 76
Bydliště: Košice SR
[quote="tiriel":1fr276sl]ja som dnes po 12 rokoch konečne nasla odvahu na opravu zubov,viditelny kaz mam len jeden,jeden zub ma obcas zabolí a mam jednu 12 ročnu plombu. zubarka mi naratala 10 kazov,musim rozbit prasiatko,aby som to mala cim uhradit. dnes som bola urobit prvy,6.tku stoličku hore a navrhla mi bielu plombu,amalgamovu nejak nechcela,ze je to skodlive,sak to viem aj sama. no len dufan,že mi tých e v prvej biele plombe vydrzi , ešte mi treba 9 urobit. dufam,že sa nerozleti,lebo oprava bude zas naročna psychicky,financne aj bolestivo[/quote:1fr276sl]
aj tu je tema zuby

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1fr276sl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: pon čer 18, 2012 12:07 pm 
Offline

Registrován: sob dub 03, 2010 7:09 am
Příspěvky: 29
Dobrý den,
chci se zeptat, jaké kdo máte zkušenosti / názory na čištění kanálků versus vytrhnutí zubu. Mám mrtvý zub, stoličku pětku nahoře a nad ním infekci a nemůžu se rozhodnout co je lepší. Z holistického pohledu se čištění kanálků nedoporučuje, že je to jen zacpání infekce dál do hlavy. Zajímal by mě i názor pana Jardy, i když není zubař. Děkuji!
Katka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: pon čer 18, 2012 1:56 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Pro ty, kteří potřebují používat zubní pastu, bych zvolila bez fluoru. Objevila jsem bezva krámek, kde mají vše bez chemie. Tudíš i zubní pastu typu přírodní zubní gel. Obsah šalvěj lékařský, vrbová kůra, jinan dvoulaločný. A je levnější než značková zubní pasta s fluorem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: pon čer 18, 2012 3:24 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
zuzis píše:
Pro ty, kteří potřebují používat zubní pastu, bych zvolila bez fluoru. Objevila jsem bezva krámek, kde mají vše bez chemie. Tudíš i zubní pastu typu přírodní zubní gel. Obsah šalvěj lékařský, vrbová kůra, jinan dvoulaločný. A je levnější než značková zubní pasta s fluorem.

Skvělá je taky nimbová ( neemová ) zubní pasta, po vyčištění mmskem zuby přeleštím neempastou a nabírají vysoký lesk a bělost.

http://www.gurmankoreni.cz/pro-zdrave-zuby/
Občas bývá v akci 1+1gratis, to je pak slušná cena za kvalitu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: pon čer 25, 2012 8:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Curious píše:
Dobrý den,
chci se zeptat, jaké kdo máte zkušenosti / názory na čištění kanálků versus vytrhnutí zubu. Mám mrtvý zub, stoličku pětku nahoře a nad ním infekci a nemůžu se rozhodnout co je lepší. Z holistického pohledu se čištění kanálků nedoporučuje, že je to jen zacpání infekce dál do hlavy. Zajímal by mě i názor pana Jardy, i když není zubař. Děkuji!
Katka

Tak můj názor je stejný, jde o zdroj potenciálního infikování dalších částí těla, tedy nic dobrého, nicméně dá se to patrně řešit godzilou, to vyzkoušejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: sob srp 25, 2012 9:57 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Ak idete k zubárovi si dávať biele blomby, tak trvajte na tom, aby vám ich čo najdlhšie vytvrdzoval tou lampou. Čím kvalitnejšie vytvrdená biela výplň, tým je odolnejšia a čo je veľmi dôležité, tie sajrajty a umelé hmoty, bisphenol, ktoré sa dávajú do bielych výplní, tak ich uvolňovanie sa týmto značne zredukuje! Zubári to ale často odfláknu, lebo sa ponáhľajú. Vytvrdzovanie zmení ich molekulárnu štruktúru, polymerizujú, dokonca je možné biele výplne dodatočne dať vytvrdiť. Som čítala ako dokonca zdravotné problémy ľudí, ktorí majú veľa bielych výplní a dali si takto dodatočne vytvrdiť biele výplne, zmizli. Problém nie je ani samotná biela výplň, ale jej konečné spracovanie a stupeň polymerizácie! Dôkladne vytvrdené biele výplne predstavujú potom minimálne zdravotné riziko. Až vytvrdzovanie lampou nad 80 s viedlo k minimálnemu uvolňovaniu monomérov.

Ale neviem si dosť dobre predstaviť prísť k zubárovi a dať mu prednášku o správnom vytvrdzovaní bielych kompozitov ako bude reagovať.

Koho by toto viac zaujímalo, tu je výborný článok:

http://www.integrative-zahnheilkunde.de ... ation.html

čo je to polymerizácia:

sk.wikipedia.org/wiki/Polymerizácia

Jednoznačne sú ale biele výplne lepšia voľba ako amalgám, tu neváhajte ani na sekundu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: ned srp 26, 2012 12:58 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
Stále viac pacientov prisudzuje zhoršenie svojho celkového zdravotného stavu toxikologickému účinku ortuti v amalgáme. Mnohé štúdie ukázali, že zväčša ide o psychosomatické problémy, ktoré netreba brať vážne – nesúvisia s amalgámom (1, 9, 15, 18). U psychicky labilných pacientov môže viera v škodlivosť amalgámo­vých výplní vo vlastnom chrupe viesť k zmenám zdra­votného stavu. Napriek tomu, že odstránenie amalgámu z ústnej dutiny nemá priamy liečebný účinok na zdravotný stav ľudského organizmu, môže sa vplyvom placebo­efektu dosiahnuť u niektorých pacientov zlepšenie celkového stavu, či dokonca vymiznutie symptómu. Na druhej strane výsledky sedemročnej nórskej štúdie (Nóri sú známi odporcovia amalgámu) na pacientoch nepotvr­dili hypotézu, že výmena amalgámových výplní zlepší zdravotné ťažkosti pacientov (19).

Väčšina súčasnej populácie má v ústach amalgámo­vé výplne a napriek tomu sa cíti zdravá. Nie je známe, že by amalgám prítomný v ústach bežne spôsoboval cho­roby, a ešte menej to, že by odstránenie amalgámu choroby pacientov vyliečilo. Neexistuje doteraz žiadny vedecký dôkaz, ktorý by dával do súvislosti prítomnosť amalgámových výplní v ústach pacientov s akoukoľvek špecifickou chorobou, s výnimkou veľmi zriedkavých lichenoidných lézií na bukálnej sliznici u pacientov precitlivených na ortuť v dentálnom amalgáme. Pri kontakte amalgámu s inými kovovými materiálmi, ale i pri kontakte čerstvej amalgámovej výplne so starou sa môže zjaviť kovová chuť v ústach a vnímanie elektrických javov na základe krátkodobých elektrochemických dejov (orálny galvanizmus). Po vytvorení pasívnej vrstvy na povrchu výplne príznaky zväčša odznejú (12).

http://www.lekarsky.herba.sk/lekarsky-o ... odstatneny

------------
kedysi som si myslel ze mam problemy so sankovymi klbmi a uzlinami koli zubom, preto padli za obet aj vsetky 4 osmicky, amalgam este mam aj biele nejake nove. Zhodou okolnosti je moj zubar byvaly spoluziak zo zakladky a pytal som sa ho co ta ortut a povedal, ze jedine potom v peci ked ma budu palit sa nejaka ortut uvolni ktora by mohla skodit ale ze potom mi to bude uz asi jedno \":lol:\" Ale aj napriek tomu odvtedy davam biele, ale amalgamy ktore mam uz roky som nechal.

_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz