Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:47 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: čtv úno 16, 2012 6:31 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 03, 2011 11:37 am
Příspěvky: 35
Joy píše:
Pekny den, je to zvlástne ja napríklad mám v jednom zube amalgán, ale podla vlasovej analyzy ortut v tele nemám. Tak som sa rozhodla, ze tam zostane. Takze to beriem tak, neuvolnuje sa.

Ale uvolňuje... Už som tu na tie testy svoj názor písal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: čtv úno 16, 2012 11:34 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 29, 2011 5:20 pm
Příspěvky: 25
Bydliště: Bratislava
davoo píše:
Ale uvolňuje... Už som tu na tie testy svoj názor písal.

V zuboch mám približne 15 amalgámových plômb a podľa vlasovej analýzy mám nulovú ortuť v tele.
Pán Jardo, určite ste videli veľa analýz vlasov, má podľa Vás analýza ortuti z vlasov výpovednú hodnotu? Ako to vidíte ostatní, čo ste si dali robiť analýzu?
Davoo, podľa čoho usudzuješ, že vlasová analýza zavádza?
Minimálne v dvoch knihách som čítal, že amalgám v zuboch nie je zdravý, ale 15 zubov opravovať a potom mať problémy s menej trvácnymi plombami nevidím ako najlepšie riešenie.
Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: pát úno 17, 2012 5:59 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 03, 2011 11:37 am
Příspěvky: 35
Pre boha, 15 plômb... Okamžite s tým choďte k zubárovi. To je strašne veľa, čistá časovaná bomba. Ja som mal dve a po roku som mal candidu po celom tele hádam. Ono dosť záleží na schopnosti tela vylučovať ortuť s či beriete nejaké chelátory. Podototýkam, že brať chelátory, keď máte v ústach tieto plomby je nebezpečné. Na trvácnosť fotokompozitu Vám z vlastnej skúsenosti neviem povedať, mám ich len pár mesiacov, ale napr. môj zubár ešte nikdy nikomu do úst nedal amalgám, takže tie biele nie sú vôbec také strašné ako niektorí obchodníci ľúbia hovoriť. A v dnešnej dobe už prevláda fotokompozit nad amalgámom, hlavne z estetického hľadiska.
To o tom teste som čítal na nejakých zahraničných fórach. Odkaz nemám, nechce sa mi hladať, ale bolo to o tom, že pár jedincov si dalo porobiť tieto testy, mali ich fajn, čo sa týka ortute, napriek tomu začali cheláciu a ťažkosti im ustúpili. Ale zas na druhú stranu je veľa ľudí čo si to dalo spraviť mali zlé výsledky a a ako si robili tie testy v priebehu chelácie testy sa lepšili. Takže moc neviem \":|\" . Jedno je ale isté v tele to nemá čo robiť... Skúste vypiť teplomer a potom dajte echo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: pát úno 17, 2012 11:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Joy píše:
Pekny den, je to zvlástne ja napríklad mám v jednom zube amalgán, ale podla vlasovej analyzy ortut v tele nemám. Tak som sa rozhodla, ze tam zostane. Takze to beriem tak, neuvolnuje sa.

Ono to jednak trvá dost dlouho, než se hladina zvedne, ale také se opravdu tolik uvolňovat nemusí, záleží dost na kvalitě provedení plomby. Také na to má velký vliv strava dotyčné osoby, pokud jí třeba kvanta chlorely, tak rtuť zároveň dobře vylučuje a tím pádem nemusí být měřitelná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: pát úno 17, 2012 11:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Bohuš píše:
V zuboch mám približne 15 amalgámových plômb a podľa vlasovej analýzy mám nulovú ortuť v tele.
Pán Jardo, určite ste videli veľa analýz vlasov, má podľa Vás analýza ortuti z vlasov výpovednú hodnotu? Ako to vidíte ostatní, čo ste si dali robiť analýzu?
Davoo, podľa čoho usudzuješ, že vlasová analýza zavádza?
Minimálne v dvoch knihách som čítal, že amalgám v zuboch nie je zdravý, ale 15 zubov opravovať a potom mať problémy s menej trvácnymi plombami nevidím ako najlepšie riešenie.
Ďakujem.

Jako každá jiná metoda má i tato svoje mouchy, nicméně ji lze považovat z hlediska výpovědní hodnoty za bernou, ono ostatně ani není nic jiného, co by ji mohlo adekvátně nahradit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: pon úno 20, 2012 2:02 pm 
Offline

Registrován: pon úno 20, 2012 1:49 pm
Příspěvky: 11
Dobré žvýkačky jsou Big Babol. Balíček za 8 korun vydrží min. na týden žvýkání. Je tam sice cukr, ale ten se vyžvýká do 2 hodin. Žvýkám celý den, večer odložím žvýku na talířek, a ráno se jede znova. Ohledně plomb, mám jich několik, plus další neplombované kazy v zubech, těch je víc než plomb \":)\" , ale od roku 2006, kdy padlo rozhodnutí nechodit k žádnému lékaři, tedy ani k zubaři zatím se zubama nejsou problémy. Letos jsem se vsadil o celoživotní úspory, že udělám půstovní kalendář z pust.cz, tak doufám, že to vyjde \":D\". Zatím to pokračuje zdárně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: pon úno 20, 2012 3:44 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 03, 2011 11:37 am
Příspěvky: 35
planetlab píše:
Dobré žvýkačky jsou Big Babol. Balíček za 8 korun vydrží min. na týden žvýkání. Je tam sice cukr, ale ten se vyžvýká do 2 hodin. Žvýkám celý den, večer odložím žvýku na talířek, a ráno se jede znova. Ohledně plomb, mám jich několik, plus další neplombované kazy v zubech, těch je víc než plomb \":)\" , ale od roku 2006, kdy padlo rozhodnutí nechodit k žádnému lékaři, tedy ani k zubaři zatím se zubama nejsou problémy. Letos jsem se vsadil o celoživotní úspory, že udělám půstovní kalendář z pust.cz, tak doufám, že to vyjde \":D\". Zatím to pokračuje zdárně.

Ono ja by som si tie zuby dal do poriadku. Ústa sú brána do tela a výfuk si takto budete čistiť do nekonečna. Neviem či sa len tak sami dajú do poriadku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2012 2:14 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned bře 04, 2012 11:14 pm
Příspěvky: 32
ja som dnes po 12 rokoch konečne nasla odvahu na opravu zubov,viditelny kaz mam len jeden,jeden zub ma obcas zabolí a mam jednu 12 ročnu plombu. zubarka mi naratala 10 kazov,musim rozbit prasiatko,aby som to mala cim uhradit. dnes som bola urobit prvy,6.tku stoličku hore a navrhla mi bielu plombu,amalgamovu nejak nechcela,ze je to skodlive,sak to viem aj sama. no len dufan,že mi tých e v prvej biele plombe vydrzi , ešte mi treba 9 urobit. dufam,že sa nerozleti,lebo oprava bude zas naročna psychicky,financne aj bolestivo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2012 6:23 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
Muzu potvrdit ze zuby se davaji do poradku(kazy se hoji) mel jsem jeden kaz,ktery zubarka rekla ze ihned vrtat, tak sem tam uz nesel ,ze zacatku jsem zvykal kostival(kostihoj po slovensky) ake moc dlouho mi to nevydrzelo,kazdopadne cistim mezizubnimi kartacky a kaz ma po cca 8 mesisch tak o polovinu mensi rozsah, pokud nemate zadne velke kazy ,ktere hrozi pruserem,tak bych to zkusil,pravidlene cistit,aspon 1x denne, zvykat a zvykat kostival \":)\"

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2012 9:01 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned bře 04, 2012 11:14 pm
Příspěvky: 32
ja neviem co robit,nova zubarka na mna tlači,že minuly rok som mala len 7 kazov a toho roku 10 ,ze do konca roka musi byt 0 - je to ale strasne drahe,a to nevravim o cestovani,a mojej psychike. tiez neviem či nedat radšej amalgamy ako biele plomby na stoličky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: stř bře 21, 2012 5:04 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 03, 2011 11:37 am
Příspěvky: 35
Ok ešte raz pre všetkých a stručne. Amalgámy si nikdy nedávať a keď ich máte okamžite vybrať!!! A je jedno či to je stolička alebo niečo iné... Snažte sa vyvarovať mŕtvym zubom!!! Je to svinstvo. Je rok 2012 a ten fotokompozit je pevný, neviem čo to stále riešite. ZUBY sú základ, nie črevo zuby! Keď budete mať zdravé zuby bez kazov a ortute v ústach môžete sa presunúť ďalej. Inak to bude nekonečný príbeh, viď drvivú väčšinu užívateľov tochto fóra. No a otázka financíí, no neviem či tu už má fakt každý tak malý príjem, že si nemôže dovoliť ísť ani k zubárovi. Treba chytiť knihu do ruky a niečo spraviť pre lepší job, aby bolo na zubára \":roll:\" No a k strachu pred zubárom. Budete staré dievky, keď budete mať žlto-čierne deravé zúbky \":lol:\" Treba to vydržať, zas tak moc to nebolí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: stř bře 21, 2012 9:16 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned bře 04, 2012 11:14 pm
Příspěvky: 32
davoo píše:
No a otázka financíí, no neviem či tu už má fakt každý tak malý príjem, že si nemôže dovoliť ísť ani k zubárovi. Treba chytiť knihu do ruky a niečo spraviť pre lepší job, aby bolo na zubára \":roll:\" No a k strachu pred zubárom. Budete staré dievky, keď budete mať žlto-čierne deravé zúbky \":lol:\" Treba to vydržať, zas tak moc to nebolí...

dakujem za lichôtky a kompromisy. nastastie mam muza a deti,tak stara dievka už nebudem , a žial,ani kniha a tuzba mat lepši job neovplivny to,že som na MD za smiesnych 180e a ani to,že je kriza . možno si z bohateho kraja,neviem,ale ja obraciam kazdu korunu .takže dakujem za socialne citenie \":wink:\"

ale aj tak vdaka za vysvetlenie,dam si iba biele, nech to čert vezme . o 5 rokov si dam vytrhat celu hubu ak to zacne vypadavat a dam si štatne vyklapacie \":mrgreen:\" . a inac,nemam ani zlte ani cierne odhnite zuby,aby si bol v obraze, kazy mi nasla zubarka,ked mi do kazdeho pichla nejakym hačikom .


Naposledy upravil tiriel dne stř bře 21, 2012 9:27 pm, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: stř bře 21, 2012 9:25 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned bře 04, 2012 11:14 pm
Příspěvky: 32
6ma píše:
pokud nemate zadne velke kazy ,ktere hrozi pruserem,tak bych to zkusil,pravidlene cistit,aspon 1x denne, zvykat a zvykat kostival \":)\"
no prave nemam ziadne kazy,ktore by som sama videla,akurat jedna zadna stolička, je tam nejaka cierna skvrna,ale neboli ma ani jeden .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 3:33 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 22, 2012 10:59 am
Příspěvky: 9
Ahoj

ja žujem cédrovú živicu, 100% prírodný produkt, s výraznou a veľmi príjemnou chuťou. Objednávam odtiaľto http://www.prirodnamedicina.eu/prirodna ... KEHO-CEDRU. Keď sa to vylúpne z blistra, je to suché, treba to podržať pár sekúnd v ústach, aby hmota spružnela a potom už len žuť. Aj keď sa odloží, stále sa dá použiť, len ju treba rovnako podržať v ústach, pretože stuhne. Určite aj v Čechách sú dovozcovia produktov Zvoniacich cédrov, raz som jednu stránku našla, ale nepamätám si názov, treba pohľadať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 8:40 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 03, 2011 11:37 am
Příspěvky: 35
tiriel píše:
dakujem za lichôtky a kompromisy. nastastie mam muza a deti,tak stara dievka už nebudem , a žial,ani kniha a tuzba mat lepši job neovplivny to,že som na MD za smiesnych 180e a ani to,že je kriza . možno si z bohateho kraja,neviem,ale ja obraciam kazdu korunu .takže dakujem za socialne citenie \":wink:\"

ale aj tak vdaka za vysvetlenie,dam si iba biele, nech to čert vezme . o 5 rokov si dam vytrhat celu hubu ak to zacne vypadavat a dam si štatne vyklapacie \":mrgreen:\" . a inac,nemam ani zlte ani cierne odhnite zuby,aby si bol v obraze, kazy mi nasla zubarka,ked mi do kazdeho pichla nejakym hačikom .

Troška podpichujem, nemusíš byť hneď agresívna, haha ...
No keď máš muža, deti a si na MD, tak to je iná káva...Muž má finančne zabezpečiť rodinu, inak nie je muž a bez peňazí od štátu! Nič v zlom, ale to už kde sme... Vymeň ho, očividne za veľa nestojí... Jaj, kde sú tie časy, keď bol chlap chlapom... \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz