Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 4:49 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: čtv úno 25, 2010 1:20 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Neviem či to patrí do vlákna "Stavba nových základov", ale píšem to sem.
Zistil som veľmi zaujímavú vec... ktorú si neviem vysvetliť. Mám dve plomby, jednu na hornej stoličke, druhú na dolnej ( sú na opačných stranách ), a keď jem potraviny, zuby ma nebolia...No nie vždy...
Zvláštne totiž je, že keď žujem nenamočené slnečnice, nejaké oriešky či kokos, alebo varené jedlo, tak ma zuby ( "ošetrené" amalgámovou plombou ) nebolia. Ale keď jem 8 hodín namáčané slnečnicové lúpané semienka, namáčaný kokos, jablko, atď... tak mi je to nepríjemné, lebo pri styku potravy so spomínanými dvoma zubmi, to bolí. Dá sa to vydržať, ale vadí mi to. ČÍM TO JE ? Prečo práve vo vode namáčané, a prečo práve surové mi spôsobouje to, čo spomínam ? Aj med... Dám si ho do úst pred spaním ( jednu lyžičku ), nechám rozpustiť, a zuby ma začnú bolieť ( ale už všetky - pri korienkoch. Asi mám ďasná povyťahované, ale z čoho ? Zuby mám v dobrom stave - málokto ( rozumejte možno 5 percent ) mojich rovesníkov má také, ak vôbec. Bol som na testoch, vápnik v kostiach mám ukážkový, výborný. Takže to nebude demineralizácia. Čo to teda môže byť ? Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: čtv úno 25, 2010 3:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Neviem či to patrí do vlákna "Stavba nových základov", ale píšem to sem.
Zistil som veľmi zaujímavú vec... ktorú si neviem vysvetliť. Mám dve plomby, jednu na hornej stoličke, druhú na dolnej ( sú na opačných stranách ), a keď jem potraviny, zuby ma nebolia...No nie vždy...
Zvláštne totiž je, že keď žujem nenamočené slnečnice, nejaké oriešky či kokos, alebo varené jedlo, tak ma zuby ( "ošetrené" amalgámovou plombou ) nebolia. Ale keď jem 8 hodín namáčané slnečnicové lúpané semienka, namáčaný kokos, jablko, atď... tak mi je to nepríjemné, lebo pri styku potravy so spomínanými dvoma zubmi, to bolí. Dá sa to vydržať, ale vadí mi to. ČÍM TO JE ? Prečo práve vo vode namáčané, a prečo práve surové mi spôsobouje to, čo spomínam ? Aj med... Dám si ho do úst pred spaním ( jednu lyžičku ), nechám rozpustiť, a zuby ma začnú bolieť ( ale už všetky - pri korienkoch. Asi mám ďasná povyťahované, ale z čoho ? Zuby mám v dobrom stave - málokto ( rozumejte možno 5 percent ) mojich rovesníkov má také, ak vôbec. Bol som na testoch, vápnik v kostiach mám ukážkový, výborný. Takže to nebude demineralizácia. Čo to teda môže byť ? Ďakujem za odpoveď.

To je více věcí naráz, syrové potraviny mají elektrický náboj a ten asi tvoří článek s tou plombou a to dráždí nerv. Med je silná kyselina a dráždí tedy svou kyselostí, stejně jako cukr. Dásně máte špatné z nedostatku vitamínu C a dobré zuby mám já, protože nemám jediný zkažený. Vápník v kostech je nesmyslný údaj, protože pak kosti křehnou a snadno se lámou, je potřeba řešit pouze hořčík, ale tím se medicína nezabývá, protože by bylo moc zdravých lidí a koho by pak léčili. Klidně to může být demineralizace, protože vápník musíte mít v těle v rozpustném stavu o což se stará hořčík, jinak sedimentuje na nesmyslných místech a jeho nadbytek právě nemoci vytváří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: čtv úno 25, 2010 8:46 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Ďakujem pekne za odpoveď, od budúceho týždňa ( po skončení aktívnej kúry MMS... prejdem na udržovaciu - 2x týždenne ) začnem experimentovať s vit. C, tak, ako odporúčate na Vašej stránke.
Ale jedno mi nejde do hlavy.... akoto, že nemáte jedinú plombu, keď ste dajme tomu do 25-ťky nežil vôbec zdravo, a pili ste alkohol ( viac ako priemerne ) ?

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: čtv úno 25, 2010 9:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Ďakujem pekne za odpoveď, od budúceho týždňa ( po skončení aktívnej kúry MMS... prejdem na udržovaciu - 2x týždenne ) začnem experimentovať s vit. C, tak, ako odporúčate na Vašej stránke.
Ale jedno mi nejde do hlavy.... akoto, že nemáte jedinú plombu, keď ste dajme tomu do 25-ťky nežil vôbec zdravo, a pili ste alkohol ( viac ako priemerne ) ?

Už jsem to tu psal, já prakticky žvýkačku nevyndám z huby, to tvoří zásadité sliny a udržuje zuby zdravé. Doporučuji se toho držet bez ohledu na společenské postavení a druh zaměstnání, blbé zvyklosti a ohledy na druhé nás totiž vyjdou většinou dost draho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: čtv úno 25, 2010 11:07 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Ja len nerozumiem - čo je prirodzené na žuvaní žuvačky ? Po prvé - žujete nejakú špeciálnu bez chémie ? Lebo sa rýchlo rozpadajú v ústach ( také Orbit ), takže by to bolo dosť nezdravé ich "jesť" niekoľko denne... A po druhé - žalúdok čaká potravu, keď človek žuje... začne vylučovať kyseliny...tak som to čítal. Som zmätený...

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: pát úno 26, 2010 7:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Ja len nerozumiem - čo je prirodzené na žuvaní žuvačky ? Po prvé - žujete nejakú špeciálnu bez chémie ? Lebo sa rýchlo rozpadajú v ústach ( také Orbit ), takže by to bolo dosť nezdravé ich "jesť" niekoľko denne... A po druhé - žalúdok čaká potravu, keď človek žuje... začne vylučovať kyseliny...tak som to čítal. Som zmätený...

Dobrá žvýkačka vám vydrží i několik dní a nic se na ní nerozpadá. Nemá samozřejmě žádnou chuť, čili organizmus ji po zácviku nevnímá jako potravinu, ale jako třeba když budete žvýkat kousek dřeva. Jako mladý jsem chodil dlouhé tůry a pro udržení vody v těle jsem používal jednoduchý trik. Ráno se hodně napijete a pak musíte celý den dýchat nosem, aby se tekutina nevydýchala. Na to jsem si dával do úst oblázek z řeky a pokud jsem otevřel pusu, tak mi ten kámen velice nepříjemně cvakal o zuby, což mě snadno donutilo ústa zavřít. Toto samozřejmě žaludek nijak neregistruje, přeci jen ho ovládá mozek a ten je to schopen rozlišit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2010 9:27 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
A jaký je Váš pohled na amalgám? O jeho škodlivosti/nezávadnosti se vedou nekonečné polemiky...já se ho začínám zbavovat a nechávám si ho měnit za bílé plomby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2010 10:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
A jaký je Váš pohled na amalgám? O jeho škodlivosti/nezávadnosti se vedou nekonečné polemiky...já se ho začínám zbavovat a nechávám si ho měnit za bílé plomby.

Je to docela složitý problém a rtuť, která se z něho uvolňuje, je nepochybně velice nebezpečná, na druhou stranu je to tradiční a relativně pevný způsob jak opravit zuby a asi nejvhodnější je kombinace obojího. Pokud vám na to zubař přistoupí, tak amalgám dovnitř zubu a navrch bílá plomba. Nejsem sice odborník, ale tento názor se mi zdá docela rozumný. Jako příloha slušný popis celé problematiky.
Příloha:
Amalgám.zip [19.8 KiB]
2098 krát


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2010 10:48 pm 
Offline

Registrován: pát říj 02, 2009 4:54 am
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
Jarda píše:
Dobrá žvýkačka vám vydrží i několik dní a nic se na ní nerozpadá

Jaka je tedy dobra zvykacka?Po tom,co jsem precetla tyto clanky jsem zvykat prestala: http://karolinaloskotova.blog.cz/0809/a ... ide-miluji
http://karolinaloskotova.blog.cz/0811/a ... jako-krysy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2010 11:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
ditac píše:
Jaka je tedy dobra zvykacka?Po tom,co jsem precetla tyto clanky jsem zvykat prestala: http://karolinaloskotova.blog.cz/0809/a ... ide-miluji
http://karolinaloskotova.blog.cz/0811/a ... jako-krysy

To by jste musela vynechat vše okolo sebe a to se nedá. Prostě si vyberte takový druh, který se po vyžvýkání nerozpadá a vydrží vám i několik dní. Tak do sebe dostanete minimum jedů a zuby to udrží zdravé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: ned bře 07, 2010 3:46 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Vždy po umytí zubov MMS ( jedna minúta čistenia ) mám citlivé zuby... a napríklad po zjedení jabĺk mám zuby tiež citilvé... stačí ak sa nadýchem ústami ( s vycerenými zubami ) a už ma začnú bolieť... Prečo to tak je ? Kosti mám údajne v super stave ( bol som na vyšetrení ), a inak ani nemôže byť, kedže na rozdiel od väčšiny populácie jem omnoho menej kyselinotvornej stravy... Mimochodom, za posledných možno 5 rokov mi zuby akoby ozdraveli ( čiže zhoršovanie stavu neprichádza do úvahy - aspoň na pohľad )... prečo ich mám teda také citlivé ? S*RIE ma to... nemôžem ani žuť vo vode namočenú slnečnicu ( lúpanú ) alebo hocijaké iné semeno či orech ( namočený ), lebo moje plomby mi potom vytvárajú bolesť v zuboch, kde mám plombu ( dva zuby ), a je jedno, či je to plobma biela, alebo amalgámová - nakoľko ma bolia obie takto "ošetrené" zuby.
Inak, za svoj život ( odkedy jem obilniny, asi 4 roky ) som asi 30 krát kusol "v plnom prúde žuvania" do kameňa ( z čias, keď som kupoval od nemenovanej značky obilniny, kde sa sem-tam vyskytol kameň, no ja som zrno nepreberal ) až som kamene rozdrtil... mohli narušiť sklovinu ? Tak či tak, pri tom dýchaní s vycerenými zubami ma bolia kŕčky predných zubov, a pri žuvaní "vodou aktivovaných" semien ma bolia len stoličky s plombami... je mi to ale záhada... Poradí mi niekto ? Asi si začnem znova umývať zuby urinou s malým dodatkom himalájskej soli, namiesto MMS. Urina aspoň biely zuby, nemám ich po nej citlivé, no na druhej strane MMS odstraňuje bravúrne povlak ( i keď bravúrne by ho odstránil aj domestos... \":D\" ).

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: ned bře 07, 2010 8:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Vždy po umytí zubov MMS ( jedna minúta čistenia ) mám citlivé zuby... a napríklad po zjedení jabĺk mám zuby tiež citilvé... stačí ak sa nadýchem ústami ( s vycerenými zubami ) a už ma začnú bolieť... Prečo to tak je ? Kosti mám údajne v super stave ( bol som na vyšetrení ), a inak ani nemôže byť, kedže na rozdiel od väčšiny populácie jem omnoho menej kyselinotvornej stravy... Mimochodom, za posledných možno 5 rokov mi zuby akoby ozdraveli ( čiže zhoršovanie stavu neprichádza do úvahy - aspoň na pohľad )... prečo ich mám teda také citlivé ? S*RIE ma to... nemôžem ani žuť vo vode namočenú slnečnicu ( lúpanú ) alebo hocijaké iné semeno či orech ( namočený ), lebo moje plomby mi potom vytvárajú bolesť v zuboch, kde mám plombu ( dva zuby ), a je jedno, či je to plobma biela, alebo amalgámová - nakoľko ma bolia obie takto "ošetrené" zuby.
Inak, za svoj život ( odkedy jem obilniny, asi 4 roky ) som asi 30 krát kusol "v plnom prúde žuvania" do kameňa ( z čias, keď som kupoval od nemenovanej značky obilniny, kde sa sem-tam vyskytol kameň, no ja som zrno nepreberal ) až som kamene rozdrtil... mohli narušiť sklovinu ? Tak či tak, pri tom dýchaní s vycerenými zubami ma bolia kŕčky predných zubov, a pri žuvaní "vodou aktivovaných" semien ma bolia len stoličky s plombami... je mi to ale záhada... Poradí mi niekto ? Asi si začnem znova umývať zuby urinou s malým dodatkom himalájskej soli, namiesto MMS. Urina aspoň biely zuby, nemám ich po nej citlivé, no na druhej strane MMS odstraňuje bravúrne povlak ( i keď bravúrne by ho odstránil aj domestos... \":D\" ).

Zpočátku je to normální, že zuby takto reagují a postupně se to srovná. Momentálně můžete vyzkoušet střídat to MMS s tou urinou třeba obden a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: pon srp 23, 2010 11:33 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 12, 2010 8:54 pm
Příspěvky: 32
Amalgám je otázka - prý někomu vadí a někdo se s ním vyrovnává dobře. Tvrdí to alespoň celostní medicína od Jonáše.

A jaký je váš názor na umrtvené zuby? Stále jeden bohužel vlastním a přemýšlím nad jeho odstraněním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: pon srp 23, 2010 11:42 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř čer 16, 2010 11:44 pm
Příspěvky: 62
Bydliště: Banska Bystrica
Ktora zuvacka je teda vhodna? Mate pre nas tip na konkretny vyrobok, znacku, druh?

_________________
www.staudinger.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZUBY + PLOMBY
PříspěvekNapsal: úte srp 24, 2010 8:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
loeX píše:
Amalgám je otázka - prý někomu vadí a někdo se s ním vyrovnává dobře. Tvrdí to alespoň celostní medicína od Jonáše.

A jaký je váš názor na umrtvené zuby? Stále jeden bohužel vlastním a přemýšlím nad jeho odstraněním.

Obávám se, že zdroj rtuti ve vlastním těle musí zákonitě vadit každému, tam je myšleno patrně pouhé dráždění těla vzniklým elektročlánkem, čili akutní komplikace, ale rtuť patrně není uvažována a zmiňována.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz