Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 8:57 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 147  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv bře 29, 2012 9:16 am 
Offline

Registrován: pon kvě 16, 2011 9:50 am
Příspěvky: 11
Dobrý den,
začala jsem dělat pravidelné jednodenní půsty a mám v plánu přidat na 3, posléze doufám i více dnů. Zároveň bych však chtěla co nejdříve najet na trojčátko. Mám se v období trojčátka půstů vzdát nebo lze najet na trojčátko, o půstech kůru přerušit a poté normálně pokračovat?

Děkuji mnohokrát za odpověď i Vaše cenné rady, které mně i mému okolí mnoho dávají \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: sob bře 31, 2012 2:38 am 
Offline

Registrován: sob led 14, 2012 4:01 pm
Příspěvky: 7
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, kdy je možné po shankaprakšaláně co nejdříve začít dlouhodobý půst. Ptám se kvůli střevní sliznici po této důkladné očistě tl. střeva. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: sob bře 31, 2012 12:03 pm 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
Tom7 píše:
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, kdy je možné po shankaprakšaláně co nejdříve začít dlouhodobý půst. Ptám se kvůli střevní sliznici po této důkladné očistě tl. střeva. Díky

Pokud si troufáte na půst dlouhodobý, pak je shanka zbytečná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: sob bře 31, 2012 12:33 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Tom7 píše:
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, kdy je možné po shankaprakšaláně co nejdříve začít dlouhodobý půst. Ptám se kvůli střevní sliznici po této důkladné očistě tl. střeva. Díky

To spíš proveď klystýr nebo šanku (tu aspoň 2 dny) před půstem a pak si čisti střeva od toxinů během půstu.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: ned dub 01, 2012 3:25 am 
Offline

Registrován: sob led 14, 2012 4:01 pm
Příspěvky: 7
Tak díky pánové za tipy a když už jsme u toho, tak za jak dlouho (kolik dní půstu), se střevo zbaví těch nánosů bez klystýrů a shanky. Jen tak pro zajímavost. Samozřejmě je lepší, tomu trochu pomoct, to je jasný. Jinak už mám za sebou i 21 a jestli mě to úplně vyčistilo, si nejsem jistej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv dub 05, 2012 9:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jasmina píše:
Dobrý den,
začala jsem dělat pravidelné jednodenní půsty a mám v plánu přidat na 3, posléze doufám i více dnů. Zároveň bych však chtěla co nejdříve najet na trojčátko. Mám se v období trojčátka půstů vzdát nebo lze najet na trojčátko, o půstech kůru přerušit a poté normálně pokračovat?

Děkuji mnohokrát za odpověď i Vaše cenné rady, které mně i mému okolí mnoho dávají \":wink:\"

Tak do půstu bych trojčátko nemotal, jde o dost silné byliny a mohou na sliznice působit při půstu docela agresivně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv dub 05, 2012 9:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Tom7 píše:
Tak díky pánové za tipy a když už jsme u toho, tak za jak dlouho (kolik dní půstu), se střevo zbaví těch nánosů bez klystýrů a shanky. Jen tak pro zajímavost. Samozřejmě je lepší, tomu trochu pomoct, to je jasný. Jinak už mám za sebou i 21 a jestli mě to úplně vyčistilo, si nejsem jistej.

Tak po takto dlouhém půstu je to dost pravděpodobné, nebo téměř jisté.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř dub 25, 2012 1:06 pm 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 2:48 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Krnov
Tak mám za sebou první třídenní hladovku, dříve jsem praktikoval jednodenní (tak 2-3 x za měsíc) a návratovku jsem prakticky neřešlil, ale teď po třech dnech už ano. Je pravda, že oproti hladovce je ten návrat těžší, ale je to hlavně o hlavě - chuti. Nějak ale nemám pocit, že by to se mnou výrazně něco dělalo, člověk se sice cítí takový pomalejší, slabší, ale že by něco začalo fungovat lépe nebo hůře nemám dojem. Asi to bylo ještě krátké. v každém případě se tělo pročistí, odpočine si. Ale na můj problém s tuhnutím a cukáním svalů, šlach, to zase vliv nemá. Nicméně co mě přešlo, byly bolesti zad, hlavně v křížové oblasti, tak jsem došel k tomu, že mé zažívání má vliv na bolest zad.
Osobně bych tady uvítal více informací o návratovce nebo jsem špatně hledal, ale asi je to taky hodně o tom, co člověk cítí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř dub 25, 2012 4:22 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv úno 03, 2011 12:03 am
Příspěvky: 62
Bydliště: Brno
TomIn píše:
Tak mám za sebou první třídenní hladovku, dříve jsem praktikoval jednodenní (tak 2-3 x za měsíc) a návratovku jsem prakticky neřešlil, ale teď po třech dnech už ano. Je pravda, že oproti hladovce je ten návrat těžší, ale je to hlavně o hlavě - chuti. Nějak ale nemám pocit, že by to se mnou výrazně něco dělalo, člověk se sice cítí takový pomalejší, slabší, ale že by něco začalo fungovat lépe nebo hůře nemám dojem. Asi to bylo ještě krátké. v každém případě se tělo pročistí, odpočine si. Ale na můj problém s tuhnutím a cukáním svalů, šlach, to zase vliv nemá. Nicméně co mě přešlo, byly bolesti zad, hlavně v křížové oblasti, tak jsem došel k tomu, že mé zažívání má vliv na bolest zad.
Osobně bych tady uvítal více informací o návratovce nebo jsem špatně hledal, ale asi je to taky hodně o tom, co člověk cítí.

Navratovka v tomto vlakne byla jiz docela hodne probirana, zkuste si to najit a pokud budete mit nejake konkretni dotazy, tak sem s nimi \":wink:\"

_________________
Zivot bez nemoci <=> pust


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: sob dub 28, 2012 9:53 am 
Offline

Registrován: sob zář 24, 2011 4:44 pm
Příspěvky: 12
ettelea píše:
ještě bych navázala na předchozí dotaz...jsem již téměř týden po 3denním půstu, provádím teď ob den klystýr a chystám se v nejbližší době na očistu jater. Ale stále mne znepokojuje fakt, že mám neustále zatmění, motání hlavy a dnes jsem měla takový stav, že mi z omdlení vytryskly slzy. S nízkým tlakem mám potíže již déle (doktorka mi na to pouze doporučila pít colu nebo kafe...ehm...) a tak nevím jestli je tohle běžný stav po hladovce. Razantněji jsem po ní totiž změnila stravovací návyky (dodržuji pití půl hodiny před jídlem a dvě po jídle, piji tak dvakrát tolik více než co jsem pila dříve, jím čerstvou zeleninu). V tomto směru je i můj další dotaz - tedy ohledně stravování. Pročítala jsem si vaše články o potravinách jako jedech a žádný z vyjmenovaných kyselinotvorných "jedů" nejím. Spíš by mne zajímalo jak je to s ostatními potravinami. Slyšela jsem snad že pohanka a čočka nejsou příliš vhodné kvůli kyselosti, ovesné vločky kvůli zahlenění...no zkrátka...lze se tyto informace dozvědět někde uceleně? Ráda bych se nyní stravovala co nejlépe a vyhýbala se nevhodným potravinám, jen bych teď potřebovala vědět které to jsou (a teď nemluvím o ovoci a zelenině)

ještě ráda dodala že nejsem vyloženě začínající půstař, jen jsem doposavaď držela jen pravidelné jednodenní půsty

Madam mám za to,že Vám chybí z těch hladovějících dnů spousta živin. Zkuste se úplně normálně , ale normálně najíst a ne jenom trávu. Zcela určitě se Vám uleví. Mám stejnou zkušenost. Člověk je všežravec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: sob dub 28, 2012 3:31 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Tom7 píše:
Tak díky pánové za tipy a když už jsme u toho, tak za jak dlouho (kolik dní půstu), se střevo zbaví těch nánosů bez klystýrů a shanky. Jen tak pro zajímavost. Samozřejmě je lepší, tomu trochu pomoct, to je jasný. Jinak už mám za sebou i 21 a jestli mě to úplně vyčistilo, si nejsem jistej.

Tome, mel jsem par let ekzem, dost velky flek na zadku. Doufal jsem, ze to je lupenka(chtel jsem si testovat lecbu na sobe, je to pohodlnejsi), tak jsem to skrabal az se to hezky rozrostlo \":lol:\" . Flek pak prezil v pohode par hladovek, nejdelsi 18 dni (bez klistyru). A pak jsem dal ocistu podle Lysebetha, omladnete s jogou za 2x7 dni, velice doporucuju. Duvod byla dalsi hezka reakce po experimentu se syrovyma cinskyma houbama \":D\" . No a po necelem tydnu Lysebethovy metody jsem zjistil, ze jsem prisel nejen o tu alergickou reakci na houbicky, ale i o ekzem \":(\" .

A pointa je, ze u te Lysebethovy metody se jedna asi predevsim o ocistu strev. tedy jeste se sni kazdy vecer papaja nebo ananas, u mne 2x papaja a zbytek ananas. Ale pokud to bylo jen o tom streve, tak hladovka bez klistyru strevo dostatecne neocistila, na rozdil od Lysebetha. A je mozne, ze strevo neni poradne ciste ani po 21 dnech pokud to je bez klistyru.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pon dub 30, 2012 9:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Tome, mel jsem par let ekzem, dost velky flek na zadku. Doufal jsem, ze to je lupenka(chtel jsem si testovat lecbu na sobe, je to pohodlnejsi), tak jsem to skrabal az se to hezky rozrostlo \":lol:\" . Flek pak prezil v pohode par hladovek, nejdelsi 18 dni (bez klistyru). A pak jsem dal ocistu podle Lysebetha, omladnete s jogou za 2x7 dni, velice doporucuju. Duvod byla dalsi hezka reakce po experimentu se syrovyma cinskyma houbama \":D\" . No a po necelem tydnu Lysebethovy metody jsem zjistil, ze jsem prisel nejen o tu alergickou reakci na houbicky, ale i o ekzem \":(\" .

A pointa je, ze u te Lysebethovy metody se jedna asi predevsim o ocistu strev. tedy jeste se sni kazdy vecer papaja nebo ananas, u mne 2x papaja a zbytek ananas. Ale pokud to bylo jen o tom streve, tak hladovka bez klistyru strevo dostatecne neocistila, na rozdil od Lysebetha. A je mozne, ze strevo neni poradne ciste ani po 21 dnech pokud to je bez klistyru.

Tak 21 dní bez jídla to již pročistí opravdu dost, ale teoreticky velký bordel to může vydržet, čili ty klystýry lze dle mého názoru jenom doporučit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř kvě 02, 2012 2:22 pm 
Offline

Registrován: úte lis 29, 2011 8:12 pm
Příspěvky: 92
Zdravím půstaře,
jelikož se mi ložisko na játrech stále zvětšuje-i po nasazení minerálů, vitamínů a najetí na zeleninovou stravu, tak jsem nucena udělat něco razantního. Byla mi nabídnuta chemo-tu jsem odmítla. Další varianta je operace, ale tam mám strach z toho, že nebudu moci po ní dlouho dělat očistu střeva a jater. Tak jsem se rozhodla pro půst. A tak se ptám:
1.je důležitá počáteční váha(mám 169cm a 54kg)?
2.můžu najet rovnou na 21-28dní?
3.prý při půstu dochází ke snížení krev.tlaku. Je to problém, když mívám nízký tlak?
4. mám doma reverzní osmózu. Můžu pít tedy osmotickou vodu? Jestli ano, musí se nějak upravovat-např. mrazit atd.?
5.můžu při půstu provádět akupresuru-masáže nohou?
6.provádíte někdo nějaké koupele při půstu?
7. chtěla bych si pořídit sadu na domácí hydrocolon-je lepší při půstu provádět pouze klystýr nebo můžu použít i hydrocolon?
8. kolik vody je potřeba minimálně vypít-vím, že každé tělo je jiné a řídí se to podle barvy moči, ale zda existuje nějaké minimum?
Jinak psychicky jsem na půst připravena, pouze mám strach z většího úbytku váhy. Ale jelikož se nebudu vystavovat nikde na bazéně během půstu a odjedu do ústraní na chalupu, tak ten pohled na sebe snad překonám. Trochu mám obavy z úbytku energie, protože se budu muset také aspoň část dne starat o děti. Ale pro své zdraví udělám všechno, i přes negativní reakce okolí.
Předem díky za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř kvě 02, 2012 4:49 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
MarcelaJ píše:
jelikož se mi ložisko na játrech stále zvětšuje-i po nasazení minerálů, vitamínů a najetí na zeleninovou stravu, tak jsem nucena udělat něco razantního. Byla mi nabídnuta chemo-tu jsem odmítla. Další varianta je operace, ale tam mám strach z toho, že nebudu moci po ní dlouho dělat očistu střeva a jater. Tak jsem se rozhodla pro půst. A tak se ptám:
1.je důležitá počáteční váha(mám 169cm a 54kg)?
2.můžu najet rovnou na 21-28dní?
3.prý při půstu dochází ke snížení krev.tlaku. Je to problém, když mívám nízký tlak?
4. mám doma reverzní osmózu. Můžu pít tedy osmotickou vodu? Jestli ano, musí se nějak upravovat-např. mrazit atd.?
5.můžu při půstu provádět akupresuru-masáže nohou?
6.provádíte někdo nějaké koupele při půstu?
7. chtěla bych si pořídit sadu na domácí hydrocolon-je lepší při půstu provádět pouze klystýr nebo můžu použít i hydrocolon?
8. kolik vody je potřeba minimálně vypít-vím, že každé tělo je jiné a řídí se to podle barvy moči, ale zda existuje nějaké minimum?
Jinak psychicky jsem na půst připravena, pouze mám strach z většího úbytku váhy. Ale jelikož se nebudu vystavovat nikde na bazéně během půstu a odjedu do ústraní na chalupu, tak ten pohled na sebe snad překonám. Trochu mám obavy z úbytku energie, protože se budu muset také aspoň část dne starat o děti. Ale pro své zdraví udělám všechno, i přes negativní reakce okolí.

Ložiskem myslíš rakovinu? Minerály a vitamíny přijímáš v doplňcích nebo stravou? To první není moc vhodný.
ad 1. Teď jsi podle BMI lehce nad hranicí podvýživy. Tělo ale tolik nehubne, když nemá co shazovat. Každopádně je potřeba hlídat si váhu a když budeš mít pocit, že je cokoliv v nepořádku, tak najeď na návratovou stravu. Udržuješ si dostatečně vysoký pH?
ad 2. Pokud k tomu má člověk dostatečnou motivaci, tak určitě. Je ale potřeba si půsty řádně nastudovat a vhodnej by byl dohled někoho zkušenýho.
ad 3. Nevím. Mohl by to být problém. Mně se párkrát zamotala hlava i když normálně mám tlak v normálu. Rozhodně bych vynechal koupele v teplý vodě.
ad 4. Můžeš, ale destilovaná je vhodnější. Můžeš ji i provizorně destilovat přemražením a vylitím tekutého zbytku. Postup tu určitě někde bude.
ad 5. Určitě. Nevidím důvod proč by to vadilo.
ad 6. Půst překyseluje a v odkyselujících koupelích nevidím problém. Spíš naopak. Dal by se použít i obklad ledvin podle receptu pátera Ferdy, protože ta dostávaj dost zabrat. Kyselé prostředí nemocem a nádorům svědčí, takže když nebudeš moc překyselená, tak by měl být půst účinnější.
ad 7. Podle mě bude stačit šankaprakšalána před a klystýry během půstu.
ad 8. Tolik, abys neměla moc tmavou moč. Pij hodně, vykašli se na minimum.
Já sem se po 15 dnech půstu dostal na hranici podvýživy, ale pořád sem měl dost rezerv, ze kterých se dalo hubnout. Existuje ale hraniční hmotnost, která by se neměla překročit. Kde se nachází nevím. Je to ale už opravdu extrémní stav a člověku už nejspíš bude dost zle, takže předpokládám, že tomu člověk se zdravým úsudkem dokáže předejít. Hlavně se svýho vzhledu neděs. Psychika je důležitá a je to jen dočasnej stav. Pokud nebudeš dělat nic fyzicky náročnýho, tak by to mělo býtv pohodě. JInak by bylo dobrý, kdyby ti s tím ostatním někdo pomoh. Kolik je dětem? Já podstoupil dost extrémní a často fyzicky náročnej půst a po 15 dnech sem zhubnul 9 kilo. Většinu z toho během prvních dnů. A síly sem měl dostatek na hodně dlouhodobou lehkou námahu (třeba kilometry chůze, párkrát i s těžkým báglem). A když sem se cítil vyčerpanej, tak únava při odpočinku během chvilky zmizela. To možná bylo tím, že se ve svalech nerozkládala glukóza (žádná tam asi už nebyla) na kyselinu mléčnou, která způsobuje únavu a bolesti svalů.

Obklad ledvin: 250 g tvarohu, přeslička, řepík, pelyněk, česnek, ocet, smíchat, přiložit na 2 hodiny, pak potřít slivovicí

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř kvě 02, 2012 7:47 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv úno 03, 2011 12:03 am
Příspěvky: 62
Bydliště: Brno
@MarcelaJ:

Jak pise Xeelee, naprosty souhlas, jen bych doplnil:

1. cim mene telo vazi, tim mene ztraci na hmotnosti pri pustu, vaha neni az tak urcujici k ukonceni pustu, pro me to je spis vycerpani zasob tuku na tele+intuice(az to telo zacne prestavat davat, tak si samo rekne o start)
2. urcite clovek muze jit i dal a hned napoprve, ale spise s ucitelem, v delsim pustu mohou byt veci, ktere nekoho vydesi a zbytecne se kvuli tomu treba pust prerusi
3. zde radim pomalu vstavat, jinak jsem zadnou fintu nenasel
4. nemam vyhrazeny nazor, sam pouzivam destilku
5. asi bez problemu
6. ja ani ne
7. pred dlouhym pustem mam vyborne zkusenosti se sankou a klystyry(ta sanka zabrani obrovske spouste negativnich projevu v obdobi pustu a oddali nutnost vykonavani klystyru)
8. neexistuje uzus, clovek at pije, jak si telo rekne, zde plati no-stress \</div

_________________
Zivot bez nemoci <=> pust


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 147  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz