Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 16, 2024 12:56 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 147  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2010 11:51 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Dle mého názoru braní MMS na lačný žaludek nijak nevadí, ale lidem se po tom dělá občas blbě, proto tam je patrně napsáno toto doporučení
Tak si teď po vašich odpovědích myslím, že to "lidem se po tom dělá občas blbě" bude tedy asi hlavní důvod, proč to na MMS diskusi nedoporučují. Jinak fajn, jsem rád, že to jde i nalačno. Děkuji Vám za reakce, Mate a Jaroslave.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2010 8:00 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jindra píše:
Tak si teď po vašich odpovědích myslím, že to "lidem se po tom dělá občas blbě" bude tedy asi hlavní důvod, proč to na MMS diskusi nedoporučují. Jinak fajn, jsem rád, že to jde i nalačno. Děkuji Vám za reakce, Mate a Jaroslave.

Jindra, najprv to ale vyskusaj s 1 kvapkou, potom s 2, a takto to zvysuj. Nevies, ako bude reagovat tvoje telo. Ja som to tiez vyskusal na prazdny zaludok, ale zatial iba 1 kvapku.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: stř úno 10, 2010 11:27 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 13, 2010 6:37 pm
Příspěvky: 20
ještě bych navázala na předchozí dotaz...jsem již téměř týden po 3denním půstu, provádím teď ob den klystýr a chystám se v nejbližší době na očistu jater. Ale stále mne znepokojuje fakt, že mám neustále zatmění, motání hlavy a dnes jsem měla takový stav, že mi z omdlení vytryskly slzy. S nízkým tlakem mám potíže již déle (doktorka mi na to pouze doporučila pít colu nebo kafe...ehm...) a tak nevím jestli je tohle běžný stav po hladovce. Razantněji jsem po ní totiž změnila stravovací návyky (dodržuji pití půl hodiny před jídlem a dvě po jídle, piji tak dvakrát tolik více než co jsem pila dříve, jím čerstvou zeleninu). V tomto směru je i můj další dotaz - tedy ohledně stravování. Pročítala jsem si vaše články o potravinách jako jedech a žádný z vyjmenovaných kyselinotvorných "jedů" nejím. Spíš by mne zajímalo jak je to s ostatními potravinami. Slyšela jsem snad že pohanka a čočka nejsou příliš vhodné kvůli kyselosti, ovesné vločky kvůli zahlenění...no zkrátka...lze se tyto informace dozvědět někde uceleně? Ráda bych se nyní stravovala co nejlépe a vyhýbala se nevhodným potravinám, jen bych teď potřebovala vědět které to jsou (a teď nemluvím o ovoci a zelenině)

ještě ráda dodala že nejsem vyloženě začínající půstař, jen jsem doposavaď držela jen pravidelné jednodenní půsty


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: čtv úno 11, 2010 9:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
ettelea píše:
ještě bych navázala na předchozí dotaz...jsem již téměř týden po 3denním půstu, provádím teď ob den klystýr a chystám se v nejbližší době na očistu jater. Ale stále mne znepokojuje fakt, že mám neustále zatmění, motání hlavy a dnes jsem měla takový stav, že mi z omdlení vytryskly slzy. S nízkým tlakem mám potíže již déle (doktorka mi na to pouze doporučila pít colu nebo kafe...ehm...) a tak nevím jestli je tohle běžný stav po hladovce. Razantněji jsem po ní totiž změnila stravovací návyky (dodržuji pití půl hodiny před jídlem a dvě po jídle, piji tak dvakrát tolik více než co jsem pila dříve, jím čerstvou zeleninu). V tomto směru je i můj další dotaz - tedy ohledně stravování. Pročítala jsem si vaše články o potravinách jako jedech a žádný z vyjmenovaných kyselinotvorných "jedů" nejím. Spíš by mne zajímalo jak je to s ostatními potravinami. Slyšela jsem snad že pohanka a čočka nejsou příliš vhodné kvůli kyselosti, ovesné vločky kvůli zahlenění...no zkrátka...lze se tyto informace dozvědět někde uceleně? Ráda bych se nyní stravovala co nejlépe a vyhýbala se nevhodným potravinám, jen bych teď potřebovala vědět které to jsou (a teď nemluvím o ovoci a zelenině)

ještě ráda dodala že nejsem vyloženě začínající půstař, jen jsem doposavaď držela jen pravidelné jednodenní půsty

Nějaké kyselinotvorné potraviny musíte jíst také, jinak nemůžete fungovat. Ořechy, semena, pohanka, čočka, mungo, jáhly, amarant, případně i celozrnná rýže se jíst dá a na vybalancování pH je to i vhodné, také je vhodný čerstvý domácí kefír z kefírové houby. Pokud totiž máte příliš vysoké pH, tak se organizmus brání a postupně vám vypíná jednotlivé funkce, aby vás donutil ke změně a doplnění chybějících látek. Měřte si pravidelně svoje pH moče a uvidíte, co to chce.
Půst do tří dnů nepovažuji za půst, to se tělo ještě nenahodí na vnitřní trávení, teprve po třech dnech začne tělo pálit svoje odpady a opravdu se čistí. Netvrdím, že kratší půsty jsou k ničemu, ale pak musí být naprosto pravidelné, například hladovíte každý pátek a cca za dva měsíce si na to tělo zvykne a ví, že v pátek se uklízí, pak to má teprve zásadní význam a za rok to představuje hladovku nad 50 dní a to je už opravdu mistrovský výkon.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: čtv úno 11, 2010 11:47 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 13, 2010 6:37 pm
Příspěvky: 20
aha..no papírky na měření pH jsem si zrovna v pondělí pořídila tak to začnu kontrolovat. Jinak co se toho půstu týče, rozhodla jsem se postupovat podle stránek pust.cz - tedy v unoru 1.tyden 3 dny, březen 1. týden 7 dní (tedy mám to v plánu). Jednodenní hladovky každý týden se snažím držet, ale nedaří se mi trefovat se stále do stejného dne, je to problém?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: čtv úno 11, 2010 6:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
ettelea píše:
aha..no papírky na měření pH jsem si zrovna v pondělí pořídila tak to začnu kontrolovat. Jinak co se toho půstu týče, rozhodla jsem se postupovat podle stránek pust.cz - tedy v unoru 1.tyden 3 dny, březen 1. týden 7 dní (tedy mám to v plánu). Jednodenní hladovky každý týden se snažím držet, ale nedaří se mi trefovat se stále do stejného dne, je to problém?

Je to mnohem lepší, tak to vyzkoušejte a uvidíte, jak si na to tělo zvykne, tak se na úklid opravdu těší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 4:43 pm 
Offline

Registrován: stř úno 10, 2010 11:46 pm
Příspěvky: 15
Dobrý den,
včera jsem poprvé zkusil 1denní půst podle návodu na pust.cz. S pocitem hladu jsem problém neměl, ale večer jsem začal silněji pociťovat tlukot srdce a to vydrželo až do rána (2x jsem se vzbudil). Protože se srdcem nemám problémy a na podobný stav si nepamatuji, docela mě to vyděsilo. Navíc podobné stavy jako následek takto krátkého půstu nikdo nepopisuje.
Pro úplnost dodávám, že již měsíc prakticky nejím vařené jídlo a během půstového dne jsem neměl žádnou větší fyzickou námahu ani nezažíval stresové situace. Nevím, zda-li to mohla ovlivnit konzumace vitamínů ráno a večer (kyselina askorbová, E, zinek, natural baunty), která byla pochopitelně na lačno.
Protože jsem chtěl v tomto půstu pokračovat každý týden v úterý, rád bych se zeptal, zda-li dokážete tento nějak vyhodnotit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 6:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Jaroslavx píše:
Dobrý den,
včera jsem poprvé zkusil 1denní půst podle návodu na pust.cz. S pocitem hladu jsem problém neměl, ale večer jsem začal silněji pociťovat tlukot srdce a to vydrželo až do rána (2x jsem se vzbudil). Protože se srdcem nemám problémy a na podobný stav si nepamatuji, docela mě to vyděsilo. Navíc podobné stavy jako následek takto krátkého půstu nikdo nepopisuje.
Pro úplnost dodávám, že již měsíc prakticky nejím vařené jídlo a během půstového dne jsem neměl žádnou větší fyzickou námahu ani nezažíval stresové situace. Nevím, zda-li to mohla ovlivnit konzumace vitamínů ráno a večer (kyselina askorbová, E, zinek, natural baunty), která byla pochopitelně na lačno.
Protože jsem chtěl v tomto půstu pokračovat každý týden v úterý, rád bych se zeptal, zda-li dokážete tento nějak vyhodnotit.

Ty vitamíny jsou tam na závadu, pokud je to půst, tak jen destilka a nic jiného, nicméně ten projev není obvyklý, ale asi bych se ho nijak neobával. První pokus čehokoliv nového člověka trochu vybrejkuje a více se sleduje, což samo o sobě může srdce popohnat a když se z toho vyděsí, tak bouchá jak zvon. Trochu klidu a opakování nebude problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: čtv bře 04, 2010 2:27 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Tiez si myslim, ze to bolo tym, ze to nebol post, ale vitaminova hladovka. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: úte bře 09, 2010 7:03 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 13, 2010 6:37 pm
Příspěvky: 20
zdravím, provádím nyní 8denní půst a z toho důvodu jsem si pročetla téma půstů z více zdrojů (pust.cz, Hladovění pro zdraví - V.Partyková) a z toho důvodu si nejsem vůbec jistá jak postupovat při návratovce. Partyková tvrdí, že první den jsou 3 možnosti: 1. vypít 200ml kefíru, 2. 200ml mrkvové šťávy, 3. sníst 4-5 rajčat na 10 vteřin ponořených do vařící vody. Od druhého dne už doporučuje jíst ovocné a zeleninové saláty. To je ale trochu v rozporu s tím, co jsem se dočetla na pust.cz, tedy jíst jen napařenou zeleninu a žádné šťávy. Někde jsem se dokonce dočetla, že první 3 dny se mají jenom pít šťávy, tak teď úplně nevím, co z toho je nejvhodnější, nerada bych si nějak uškodila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: úte bře 09, 2010 7:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
ettelea píše:
zdravím, provádím nyní 8denní půst a z toho důvodu jsem si pročetla téma půstů z více zdrojů (pust.cz, Hladovění pro zdraví - V.Partyková) a z toho důvodu si nejsem vůbec jistá jak postupovat při návratovce. Partyková tvrdí, že první den jsou 3 možnosti: 1. vypít 200ml kefíru, 2. 200ml mrkvové šťávy, 3. sníst 4-5 rajčat na 10 vteřin ponořených do vařící vody. Od druhého dne už doporučuje jíst ovocné a zeleninové saláty. To je ale trochu v rozporu s tím, co jsem se dočetla na pust.cz, tedy jíst jen napařenou zeleninu a žádné šťávy. Někde jsem se dokonce dočetla, že první 3 dny se mají jenom pít šťávy, tak teď úplně nevím, co z toho je nejvhodnější, nerada bych si nějak uškodila.

Můj názor je, použít tu napařenou zeleninu ve velmi rozumném množství, cca jedna hrst. Teprve druhý den bych tam dal ty šťávy, ale ne ovocné, ty dost dráždí střeva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: stř bře 10, 2010 6:38 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Moze sa na hladovku pouzit aj voda z reverznej osmozy, alebo je vhodnejsia destilovana. Pri destilke je vsak ten problem, ze je prevarena a na blbnutie so zmrazovanim nieje vzdy chut. Aku vodivost vlastne dosahuje voda z reverznej osmozy (priblizne v mikrosiemensoch)?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: stř bře 10, 2010 7:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Moze sa na hladovku pouzit aj voda z reverznej osmozy, alebo je vhodnejsia destilovana. Pri destilke je vsak ten problem, ze je prevarena a na blbnutie so zmrazovanim nieje vzdy chut. Aku vodivost vlastne dosahuje voda z reverznej osmozy (priblizne v mikrosiemensoch)?

To tady popisoval PavelZ, který ji běžně používá a já se domnívám, že od klasické destilky se zase tak moc neliší. Je samozřejmě možné si koupit destilku v lékárně, prodávají takové 5 litrové lahve, ale mě se to zdá zbytečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: stř bře 10, 2010 8:45 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2010 8:11 pm
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha 5-Smichov
ettelea píše:
zdravím, provádím nyní 8denní půst a z toho důvodu jsem si pročetla téma půstů z více zdrojů (pust.cz, Hladovění pro zdraví - V.Partyková) a z toho důvodu si nejsem vůbec jistá jak postupovat při návratovce. Partyková tvrdí, že první den jsou 3 možnosti: 1. vypít 200ml kefíru, 2. 200ml mrkvové šťávy, 3. sníst 4-5 rajčat na 10 vteřin ponořených do vařící vody. Od druhého dne už doporučuje jíst ovocné a zeleninové saláty. To je ale trochu v rozporu s tím, co jsem se dočetla na pust.cz, tedy jíst jen napařenou zeleninu a žádné šťávy. Někde jsem se dokonce dočetla, že první 3 dny se mají jenom pít šťávy, tak teď úplně nevím, co z toho je nejvhodnější, nerada bych si nějak uškodila.

Zalezi jak dlouhy pust drzis.Jinak se startuje z 3 a jinak ze 7,14 apod.Povsech laborovani jsem si nasla tuto vlastni cestu:
Cim delsi hladovka,tim jemnejsi a pozvolnejsi navrat k pevne strave.
Kdyz mam 3,tak startuju tuhou stravou-naparena zelenina.U delsich vzdy zacinam s cerstvou bio mrkvovou stavou-po napr.21 redenou destilovanou vodou 3:1(voda:stava).Az 3.den se dostanu na pomer 1:1.Ovocne stavy nezarazuji vubec,az mnohem pozdeji,kdy jim uz tuhou stravu.
je to podle mych zjisteni pro me nejsetrnejsi zpusob nabehu stravovani.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: pon kvě 24, 2010 1:48 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Pán Jarda, čo si myslíte o pôste na urine ? Počas pôstu by som pil odmrazenú vodu, svoju moč ( Kapitola : hladovanie na urine - Gennadij Malachov ), robil si klystíry ( aj z moči ), kúpele v himalájskej soli a sóde, prípadne v nejakých bylinkách ( naštudoval by som si aké sa hodia pri pôste ), natieral sa urinou ( ktorú som si už pripravil v mrazničke a budem dopĺňať.
Chcem si dať totiž ( ako môj prvý ) trojdňový pôst... stále mi vychádza žalúdočná šťava do hrdla ( aj keď som dnes ráno znova vykonal výplach žalúdku, a veľmi účinný čo sa objemu týka ), chcem sa s tým popasovať sám - bez liekov (ktoré som nedal do úst už tri roky, ak si odmyslím potravinové doplnky na báze výťažkov či vitamínov).
Odporúčate v dňoch pôstu aj prechádzky po lese ? Pre každý prípad je vhodné so sebou na takú prechádzku zobrať niečo na "prvú pomoc", ak by bolo treba ( ak by mi prišlo zle ) ?
Je vhodné sa počas pôstu zaoberať umeleckou činnosťou ( hra na klavíri ), meditácii ( aspoň pokusu o ňu ), a sledovať humorné relácie ( napríklad Simpsonovci - určite poznáte ) aby som to zvládal jednoduchšie ?
Tak či tak, v byte budem počas toho obdobia s mamou a sestrou, tie jesť budú. Budem sa však vyhýbať pohľadu na jedlo.
Taký pôst je pre mňa výzva. A kým si ho môžem dovoliť ( viem odsunúť brigádu, zo zamestnaním by to bolo ťažšie... ) ako prvý (pôst) vykonať ho v domácich podmienkach s úplnou slobodou rozhodovania sa kedy si sadnem, ľahnem, prejdem sa.... tak by som to asi mal využiť, však ?

PS : ak nemám odšťavovač ( lebo som si kúpil namiesto toho elektronický keyboard... aby som zmiernil depresie umeleckou činnosťou \":D\" ), nevadí to pri "návratovke" ? Lebo šťavy v tom prípade nebudem mať možnosť piť, akurát možno šťavu z rozmixovanej kapusty precedenú cez gázu ( viem že mixovanie nie je vhodné.. ), zemiakovú šťavu pripravenú podobným spôsobom... potom naparenú zeleninu ( naštudoval by som si pust.cz )... tie šťavy budú prekážkou ? Neverím, že sa bez odšťavovča pri hladovke nezaobídem ( aj keď by bolo samozrejme vhodnejšie, keby som ho mal... ).
Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 147  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz