Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:34 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135 ... 147  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: sob lis 24, 2018 6:00 pm 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2018 8:43 pm
Příspěvky: 35
Goldman píše:
Nehrozí poškození ledvin, při 3 dny dlouhém suchém půstu? Někde jsem četl, že by suchý půst neměl překračovat 48 hodin. Nebo je to jinak?

pv33 ti odpovedel dobre, jestli chces vic informaci, najdi si jeho starsi prispevky.
Delala jsem predtim 5tidenni a o ledvinach jsem vubec nevedela, ackoli me asi mesic predtim docela potrapily. Tenhle 3denni uz byla hracka. Po nem jsem pridala jeste dva dny mokreho pustu a ted jedu navratovku.
Nechapu sice jak to funguje, ale funguje. Treti den se dostavi acidoticka krize a pak uz se telo jen opravuje.

Mimochodem, jaky je rozdil mezi acidotickou krizi a ketozou? Marne nad tim dumam....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pát pro 14, 2018 3:26 pm 
Offline

Registrován: pát pro 14, 2018 3:16 pm
Příspěvky: 54
ahoj začal jsem půst hladovění, chci se zeptat jaký je správný návrat na běžnou stravu po 15dnech trvajícím půstu? Poradímě někdo děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: sob pro 15, 2018 2:19 pm 
Offline

Registrován: pát pro 14, 2018 3:16 pm
Příspěvky: 54
je tu někdo komu hladovka pomohla od zdravotních problemů jako chronická rýma, astma,či jiné choroby vředy atd. Prosím o napsání jen osobních zkušeností. A jak dlouho se ta hladovka co pomohla držela? Moc děkuji za info


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: sob pro 15, 2018 6:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Chrasty píše:
ahoj začal jsem půst hladovění, chci se zeptat jaký je správný návrat na běžnou stravu po 15dnech trvajícím půstu? Poradímě někdo děkuji

Návratovek je více variant a není asi možné tvrdit že je nějaká jediná nejsprávnější. Prostě si budete muset vlákno přečíst a trochu se seznámit s tím jaké jsou možnosti a následně vyzkoušet co se vám bude zdát nejvhodnější z vašeho pohledu. Obecně nejběžnější je asi návratovka podle Pavla Máchy ze serveru půst.cz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: sob pro 15, 2018 6:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Chrasty píše:
je tu někdo komu hladovka pomohla od zdravotních problemů jako chronická rýma, astma,či jiné choroby vředy atd. Prosím o napsání jen osobních zkušeností. A jak dlouho se ta hladovka co pomohla držela? Moc děkuji za info

Pokud správně provedená hladovka zvládne i rakovinu proč by nezvládla vše na co se ptáte, je to pouze otázka zodpovědného přístupu a délky půstu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: sob pro 15, 2018 7:52 pm 
Offline

Registrován: pát pro 14, 2018 3:16 pm
Příspěvky: 54
Dobrý den, no ptám se jestli znáte někoho osobně, že vyléčil astma, chronickou rýmu, alergii a nebo další nemoce, nebo to je jen jedna paní povídala, tím samozřejmě to neberte jako urážku ale jen jako takový přirovnání. Jsem byl dlouha léta kuřák, mám s toho akorát astma, alergie pravděpodobně potravinové a chronickou rýmu, jsem rozhodnutý to porazit. Začal jsem 11.12. večeří a pořád piju jen vodu z kohoutku, je mi dobře, jsem překvapen (je mi dobře nemam moc ani hlad), rýmu mám pořád. Klystýr včera 1,5l, a bude i dnes. Mám samozřejmě úctu k joginským praktikám, ale myslíte, že mi to pomůže a hlavně jaký půst a jak dlouhý zvolit? Mám všechny napsaný nemoce. jsem doopravdy schopen vydržet hodně. mam moc velkou ctižádostivost. Myslíte že mi pomůže deset dní? Děkuji Vám za informace.
Navratovku asi udělám 1.den ráno 3dcl zeleninové štávy 1:1
2.den ráno 3dcl zel. štáva, poledne vařená zelenina hrst, večer zeleninová štava
3.den ráno 3 dcl zel. štavy, poledne hrst vařené zeleniny, večer hrst vařené zeleniny a štáva
4.den hrst vařené zeleniny a štava 3x atd. postupně navyšovat na dvě hrstě atd.
Poznámka nikdy jsem nedržel žadný půst, a jsem vegetarián.
Děkuji Vám za ochotu mi odepsat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: ned pro 16, 2018 2:49 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Chrasty píše:
Dobrý den, no ptám se jestli znáte někoho osobně, že vyléčil astma, chronickou rýmu, alergii a nebo další nemoce, ...
Mám samozřejmě úctu k joginským praktikám, ale myslíte, že mi to pomůže a hlavně jaký půst a jak dlouhý zvolit? ...

Osobně jsem si půstem astma vyléčil. Asi to nebylo moc silné astma, ale doktora to viděla na celoživotní léčbu. Tak jsem podepsal reverz a vyléčil se půstem. Abych neopakoval to, co už jsem napsal jinde, tak jen 2 odkazy:
viewtopic.php?p=40716#p40716
http://www.vitazdroje.eu/post/suchy-pos ... skusenosti

Jinak v knihách o půstu, včetně knih dr. Filonova o léčbě suchým půstem, většinou uvádějí astma jako dobře léčitelné půsty. Také jsem prohodil pár mailů s Američenkou, která si vyléčila velice těžké astma protokolem dr. Budwigové.

Ještě k tvým dotazům, když se budeš snažit, tak ti půst pomůže. K tomu jaký půst bych řekl, že jakýkoliv, tedy půst o vodě, šťávový a nejrychleji suchý. Je to jen otázka abys vydržel dostatečně dlouho nebo půsty několikrát opakoval. U suchého půstu bych čekal výrazné zlepšení již po týdnu, u půstu o vodě nejpozději po 3 týdnech a u šťávových můžeš potřebovat ještě trochu víc. Ale to jsou jen moje odhady, které mohou být velmi nepřesné.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: ned pro 16, 2018 2:36 pm 
Offline

Registrován: pát pro 14, 2018 3:16 pm
Příspěvky: 54
Dobrý den je lepší dělat klystýr obden nebo denně a je dobrý při půstu pít zaječickou hořkou? Děkuji za odpo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pon pro 17, 2018 3:14 pm 
Offline

Registrován: pát pro 14, 2018 3:16 pm
Příspěvky: 54
Dobrý den, dělám první půst a dnes jsem na šestem dni. Dnes (6den) jsem poprvé cvičil kulturistiku, hodně piju kohoutkovou vodu. A hodně malo spím okolo 4-5 hodin. Když mám hlad jdu se napít asi 0,4litru vody, podle mě vypiji tak 8 litrů vody za den zitra to spočítám. Dělám Klystýry od třetího dne a od toho dne s klystýrem piji tak 1litr zaječickou hořkou.
JE TO NORMALNI TOTO?
Probíhá půst správně? Moc děkuji za radu někoho zkušeneho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pon pro 17, 2018 4:47 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
[quote="Chrasty":2f2xyus4]Dobrý den, dělám první půst a dnes jsem na šestem dni. Dnes (6den) jsem poprvé cvičil kulturistiku, hodně piju kohoutkovou vodu. A hodně malo spím okolo 4-5 hodin. Když mám hlad jdu se napít asi 0,4litru vody, podle mě vypiji tak 8 litrů vody za den zitra to spočítám. Dělám Klystýry od třetího dne a od toho dne s klystýrem piji tak 1litr zaječickou hořkou.
JE TO NORMALNI TOTO?
Probíhá půst správně? Moc děkuji za radu někoho zkušeneho.[/quote:2f2xyus4]
Úspěch půstu spočívá z 1/3 vlastního půstu a z 2/3 z návratovky.Při vl.půstu se tělo hlavně zbavuje bordelu.Chce to pít kvalitní vodu,třeba z revers.osmozy nebo destilku.Doufám,že si tu vodu z kohoutku aspoň převařujete.Ale máte-li možnost si koupit destilku z lékárny je to nejlepší.Tělo se musí věnovat čištění samo sebe a ne ještě si filtrovat vodu.Minerálky zanáší organismus.Klystýry dle potřeby.Někteří odborníci,jsou proti nim při půstu,že prý střevo při návratovce lépe pracuje.Moje zkušenost je radši je denně,aspoň zpočátku dělat.Zdá se mi,že pijete moc,tím zase moc namáháte ledviny.Myslí si,že když v tomto vláknu trochu zapátráte ,tak na všechny své otázky dostanete odpovědi.Ale dle mých zkušeností,je lépe nejprve vyčistí střeva a

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pon pro 17, 2018 5:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Chrasty píše:
Dobrý den, dělám první půst a dnes jsem na šestem dni. Dnes (6den) jsem poprvé cvičil kulturistiku, hodně piju kohoutkovou vodu. A hodně malo spím okolo 4-5 hodin. Když mám hlad jdu se napít asi 0,4litru vody, podle mě vypiji tak 8 litrů vody za den zitra to spočítám. Dělám Klystýry od třetího dne a od toho dne s klystýrem piji tak 1litr zaječickou hořkou.
JE TO NORMALNI TOTO?
Probíhá půst správně? Moc děkuji za radu někoho zkušeneho.

No nevím, velká fyzická zátěž je celkem blbost, zrovna tak pití silně mineralizovaných vod, dokonce i kohoutková voda může být celkem silně mineralizovaná tedy určitě bych upřednostnil měkkou vodu a ještě lépe reverzní, nebo destilku jak vám píše členka ZDENINA. Měl by jste si to nejdříve pokud možno důkladně načíst a teprve poté konat. Bohužel naprostá většina lidí to dělá jako vy tedy nejdříve koná a pak se diví proč je něco blbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: úte pro 18, 2018 4:43 pm 
Offline

Registrován: pát pro 14, 2018 3:16 pm
Příspěvky: 54
Děkuji za za radu, a pomůže hladovka i na syndrom karpalního tunelu? A jěště dotaz jestli nevadí při hladovění amalganovy blomby a umyvá se při hladovkách mýdlem a čistí se zuby pastou? Destilku jsem chtěl koupit v lekarně a řekli mě že se nepije. Když jsem jím vykládal o hladovce tak jsem zjistil že to je hazení hráchu na zed a odešel. Farmaceutický průmysl je prostě průmysl. Tak snad to bude mít efekt alespon trošku s kohotkovou vodou. Začínám věřit v silu hladovění. Tak co myslíte s těma karpalama? Jinak chci poděkovat za tyto stránky který mě zcela určitě změní. Děkuji Vám pane Jardo a spol.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: úte pro 18, 2018 4:54 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Chrasty píše:
Děkuji za za radu, a pomůže hladovka i na syndrom karpalního tunelu?

Kámošce to kdysi na karpály pomohlo. Dělala 21 dní půst o vodě kvůli vysokýmu tlaku, který při půstu spadnul dolů, ale při návratu k jídlu se zas vrátil. Zbavila se ho pak až přechodem na více méně syrovou stravu. Ale zjistila, že jí při půstu zmizely karpály, s kterými měla jít na operaci. A zatím se jí nevrátily. Jinak já osobně bych na karpály zkusil nejdříve suchý půst, protože je to asi hlavně zánět a zánět nemůže být bez vody.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř pro 26, 2018 5:33 pm 
Offline

Registrován: pát pro 14, 2018 3:16 pm
Příspěvky: 54
Tak mám za sebou 15dní půstu moje karpalní tunely jsou na tom stejně, moje chronická rýma je stejná a golfový loket je snad i horší, nevím začínám pochybovat o hladovce. No nevím zkusím to vydržet na 21dní a hodím vzorovou navratovku. A uvidím chybu dělám jen v kohoutkové vodě a to jsem měl dokonce 2 dny suchýho půstu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř pro 26, 2018 8:30 pm 
Offline

Registrován: pát pro 14, 2018 3:16 pm
Příspěvky: 54
Dobrý den, prý se hladovka má ukončit až když není na jazyku bilý povlak?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135 ... 147  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz