Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 16, 2024 8:58 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123 ... 147  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř říj 26, 2016 10:44 am 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
zdar,

chcem sa opytat,

ako reaguju oblicky pocas postu ? mam vacky pod ocami (nic extremne ale chcem ich zrusit..) ,
planujem 21tku, dnes 3den ,,,

zregeneruju sa pocas postu alebo po poste bude treba sa venovat oblickam stravou ?

inak, ako viem ze telo preslo na endogennu vyzivu ? aceton z ust?

thanks


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: ned říj 30, 2016 5:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
Nickname píše:
Nepářu to máte pravdu \":)\"
Když nás pan Mácha tahá za nos a asi ho platí zeleninová loby tak si k tomu musím dojít sám \":idea:\" \"8)\"
On má i po 40ce půstu jednodenní návratovku a radí druhým 40 dní ,,zeleninu,, \":roll:\"
Ale jak jsem již napsal, k půstu mi pomohl, takže svůj díl mého úspěchu má \"8)\"

Tak na půsty je jednička, na tom není co rozporovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: ned říj 30, 2016 5:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
laco píše:
zdar,

chcem sa opytat,

ako reaguju oblicky pocas postu ? mam vacky pod ocami (nic extremne ale chcem ich zrusit..) ,
planujem 21tku, dnes 3den ,,,

zregeneruju sa pocas postu alebo po poste bude treba sa venovat oblickam stravou ?

inak, ako viem ze telo preslo na endogennu vyzivu ? aceton z ust?

thanks

Pokud budete přiměřeně pít neměl by být problém i když pouštět se do tak dlouhého půstu bez předchozích zkušeností asi není moc ideální. V průběhu delších půstů se regenerují všechny orgány, ale opravdu si tu délku promyslete, nebo si vše pořádně nastudujte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pon říj 31, 2016 11:21 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
zdravim p. Jarda,

mal som vela 1tiek, par 3ky a jednu 8 , rozhodol som sa ze dam iba 14 nakolko to nechcem velmi hrotit a tiez okolnosti niesu idealne ..
dnes zacal 9 den a okrem vcerajska ked bola kruta kriza \":)\" , je to relativne pohoda...

pijem dost, moc je vpodstate stale takmer cira, sem tam vyplach creva ..

co mi vadi je obcasna slabost a krce v prsnom svale, citim tiez v hrdle nejake pratanie, vacsia zima,ale to je asi normal...
cvicim tak ako pred postom(teda tak na 90%),takze zatial ok, vaha zatial minus 5-6 kg,cize pohoda..uvidime co dalej .
z minulosti viem , ze najtazsia cast ma caka v navratovke \":)\" ale v hlave to mam nejako zrovnane takze ok \":)\"

len ma seru tie vacky pod ocami,,tak som zvedavy

dobrou


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: úte lis 01, 2016 7:32 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
laco : Ja mam po 7 dnovom pôste ako prve jedlo kostno-mäsovy vyvar.... Potom trochu varsneho hovädzieho mäsa s troskou masla. Pre dobry pocit si to dam s enzymovou tabletkou. Teda tak som to robil pri 7 dnovych pôstoch, ktore mam za sebou 2-3. Vodny ci vodno-urinovy pôst vsak neznasam, takze uz robim max 40-50 hodinove urinove, pretoze uprednostnujem SUCHE pôsty, z ktorych mam za sebou 3x 84hodinove. A vela kratsich... Od jesene do jari je najlepsie obdobie na suchy pôst. Citis pri nom mensi hlad a mensiu zimu, nez pri klasickom ci urinovom... Podla mna SKUTOCNY pôst je tzv. UPLNY PÔST... To je len iny nazov pre suchy pôst.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: úte lis 01, 2016 2:47 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
ja chcem dat 14 a konec,,, potom stavy atd,,,, maso jem 2x do roka ...navratovka bude dufam viac kludnejsia ako minule,,,
zatial som spokojny s postom o vode, na suche zatial som este nedorastol \":)\" ale dik za info


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: úte lis 01, 2016 5:45 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
laco píše:
ja chcem dat 14 a konec,,, potom stavy atd,,,, maso jem 2x do roka ...navratovka bude dufam viac kludnejsia ako minule,,,
zatial som spokojny s postom o vode, na suche zatial som este nedorastol \":)\" ale dik za info

A čo vôbec konzumuješ celoročne ? Aké jedlá ?

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř lis 02, 2016 4:27 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
poslednu dobu sracky ale bez masa

inak sa snazim

ovocie orechy ranajky
salat obed
vecera varene vegan/vvegetarian

teda po poste takto chcem,,

ked som bol po roka na raw, bolo mi super ,skoda ze som nevydrzal(frajerka prisla \":)\" ) ap otom to ide dole,,:D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř lis 02, 2016 5:20 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
laco píše:
poslednu dobu sracky ale bez masa

inak sa snazim

ovocie orechy ranajky
salat obed
vecera varene vegan/vvegetarian

teda po poste takto chcem,,

ked som bol po roka na raw, bolo mi super ,skoda ze som nevydrzal(frajerka prisla \":)\" ) ap otom to ide dole,,:D

RAW VEGAN ? ... Frajerka ťa ZACHRÁNILA... Maj sa \":wink:\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv lis 03, 2016 8:10 am 
Offline

Registrován: úte říj 21, 2014 9:50 am
Příspěvky: 15
co dekat pri pustu se zapachajicim dechem kdyz je clovek ve styku s lidma a ani zvykacku nemuzete vzit poraste prosim


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv lis 03, 2016 12:56 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Roryna píše:
co delat pri pustu se zapachajicim dechem kdyz je clovek ve styku s lidma a ani zvykacku nemuzete vzit poradte prosim

Ahoj. 2-3x denne mlgať kokosovým olejom... A čistiť si jazyk tou stierkou na čistenie jazyka.... Kloktať niečim voňavým (napr. ružová voda)...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pát lis 04, 2016 10:50 am 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
zdar , p. Jarda,

cely cas pocas postu stale citim taky tlak na zaludku ako keby som bol hladny nonstop, rano alebo vecer to oddide ale vp odstate asi stale,, co to moze byt ? zmensuje sa zaludok alebo nieco ?

a este jedna vec, citim na prsnych svaloch ako sa mi vlnia svaly same ak sa nejak natiahnem s rukami a takisto do lytok pri chodi citim ze takmer do krca,, znamenia ze nedostatok horcika? robievam vela klikov a vela chodim po lese na tury, tak mozu tie najviac nahamane svaly sa takto ozyvat?

vdaka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv lis 10, 2016 5:17 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 10, 2016 4:57 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,

mám problém se zahleněním, nicméně jsem nenašel nikde odpověď, tak zkusím zde.

držím poprvé 7-denní půst a mám značný problém se zahleněním. Spouští se mi velké množství hlenů do krku a jelikož je neumím ze sebe vychrchlat ven, tak je polikám spolu se slinami.

Momentálně mi pomalu končí 4. den půstu a dnes bych již měl mít trávící ústrojí uzavřené a měl by zmizet pocit hladu. Bohužel však pocit hladu je prakticky stejný jako v předchozích třech dnech. Žaludek sice již téměř nekručí, ozývá se jen příležitostně, ale cítím ho. Obávám se, že právě díky těmto hlenům se mi trávící ústrojí ani neuzavře a nezačne hlavní detox organizmu \":(\"

Včera se mi dokonce při nalévání vody do sebe u klystýrů v předkloněné pozici udělalo od žaludku tak špatné (z hlenů), že jsem málem vyvrhl jeho obsah. Občas pociťuji tuto lehkou nevolnost a tvorbu slin před zvracením i v průběhu dne - ale je to jen lehká varianta.

Co byste mi nyní doporučili? Zkoušel jsem vychrchlat hleny z krku ven včera skoro půl hodiny, ale bohužel se mi to nepovedlo - zkrátka to neumím, nikdy jsem to nedělal \":(\" Navíc je tam cítím téměř při každém polknutí, tedy bych místo práce musel trávit veškerý čas na záchodě, i kdybych je vychrchlat dokázal.

Mám přesto v půstu pokračovat nebo byste doporučili třeba džala néti - očista nosních dutin nebo cokoliv jiného?

Předem moc děkuji za jakoukoliv radu.

Hezký zbytek dne,

Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv lis 10, 2016 7:56 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
EASYK píše:
.....mám problém se zahleněním, nicméně jsem nenašel nikde odpověď, tak zkusím zde......

Co se mne tyka, ja bych v tve situaci urcite pokracoval jak nejdyl bych to zvladnul. I na zaklade svych zkusenosti s pustama a hlenama. Ty hleny jsou soucasti detoxu, bylo by lepsi je vyplivnout, ale kdyz to nejde, tak lepsi cesta pres zaludek nez si ten sajrat v sobe nechat. Osobne si myslim, ze pust je mnohem lepsi nez samotne dzala neti. To muzes delat po ukonceni pustu a asi by se nic nestalo, i kdybys to delal v prubehu. Ale ja bych to nechal na ukonceni pustu. Jeste z mych zkusenosti. Mel jsem taky problemy s hlenama a uz me to otravovalo, tak jsem taky dal pust. Hleny a problemy jsem mel i v prubehu pustu, ale po jeho ukonceni hleny zmizely a dychani bylo naprosto ciste a v pohode. A ty hleny se minimalne rok nevratily.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pát lis 11, 2016 7:01 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
zdar,

ako dlho po 14tke st este chudli ? ja sa stale drzim na 67-69 piaty den po post,, na wc nechodim stale,,,,dnes bol prvy den ked som po ranajkach nebol hladny do hodiny ale az o par hodin,,,zaludo uz sa asi prebral ale creva nejako stoja ... zajtra dam uz probio nejake..

dik


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123 ... 147  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz