Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř dub 24, 2024 5:07 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 143, 144, 145, 146, 147
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát říj 14, 2022 5:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Slunecnik píše:
Mám za sebou 84h suché půstu (úplného, plánováno 48). Bohužel, když už jsem do půstu nastupoval, cítil jsem vyšší produkci hlenu v krku. Myslel jsem, že to vlastně nevadí, suchý půst by měl mít spíše užitek na zánět. V poslední den půstu se mi stav zhoršil, přidalo se bolení ve spodní části krku, ztráta hlasu, tmavé hleny. Ráno byl stav o poznání lepší, ale půst jsem po 84 ukončil. Začal dle Filanova s vodou, ale i když s velkou chutí, nepustilo mě to dále než 1/2 litru, pročistil jsem spodní trubky a přidal kefír (kokosový). K jídlu jsem měl vývar - miso polévku, trochu napařené zeleniny, jako protein jsem použil tofu. Stav se mi již vede opět zhoršil, vykašlávám tmavě zelené hleny. Nemám chuť ani na tekutinu ani na jídlo, tak jsem přemýšlel, jestli by nebylo dobré v půstu pokračovat, nebo když už jsem půst přerušil, tak budu pokračovat v návratu a zkrátka vykašlávat, vykašlávat, dokud se to nespraví? ...ketony mám stále vysoké, mírně zvýšená bílkovina, kyselost byla 5.5, nyní již se vrací.. děkuji za tip

Delší suché půsty jsem nikdy nezkoušel tedy k tomu se nemohu bez osobních zkušeností nijak vyjadřovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv říj 27, 2022 9:26 am 
Offline

Registrován: čtv říj 27, 2022 9:15 am
Příspěvky: 4
Dobrý den,
jaký je váš názor, prosím , na půst o kokosové vodě a kokosovém oleji?
Zvažuji ho provést ca 14 -30 dnů.
Absolvoval někdo?
Doufám, že v důsledku ketózy by mělo dojít k relativně dramatickému zlepšení zdraví.
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 28, 2022 12:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
veronikalein1 píše:
Dobrý den,
jaký je váš názor, prosím , na půst o kokosové vodě a kokosovém oleji?
Zvažuji ho provést ca 14 -30 dnů.
Absolvoval někdo?
Doufám, že v důsledku ketózy by mělo dojít k relativně dramatickému zlepšení zdraví.
Děkuji.

Tak to není půst, půst je voda a nic, toto je prostě keto dieta a ta se zde celkem rozsáhle řešila v jiném vlákně tedy výsledky budou asi dost podobné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 29, 2022 7:51 am 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
veronikalein1 píše:
Dobrý den,
jaký je váš názor, prosím , na půst o kokosové vodě a kokosovém oleji?
Zvažuji ho provést ca 14 -30 dnů.
Absolvoval někdo?
Doufám, že v důsledku ketózy by mělo dojít k relativně dramatickému zlepšení zdraví.

Odpoved:
Byly casy, kdy se kokosovy tuk povazoval, za nejlepsi vec pod sluncem. Dnes si myslim, ze ten nazor zpusobil sikovny marketing prodejcu. Myslim, ze jsou pro telo lepsi tuky. Treba olivovy - extrapanensky a lisovany za studena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2023 6:10 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
Veterinářka u psa diagnostikovala nádor - navrhuje operaci, ale to nechceme vzhledem ke stáří psa (12 let) riskovat. Myslíte si, že by mohl pomoci půst? A jak dlouho jej aplikovat?

Děkuji za názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pát led 20, 2023 10:50 am 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
vero píše:
Veterinářka u psa diagnostikovala nádor - navrhuje operaci, ale to nechceme vzhledem ke stáří psa (12 let) riskovat. Myslíte si, že by mohl pomoci půst? A jak dlouho jej aplikovat?

Děkuji za názor.

U svého prvního psa jsem nechal řezat nádor 2x a vždy to bylo za pár měsíců zpátky v ještě horší podobě. Jen jsem ho tím trápil. A to měl necelých 8 let. S druhým jsem se při nádoru rozloučil a nechal ho uspat. Jestli je to větší nádor, tak si osobně nemyslím, že by to 12-tiletý pes ustál. Musel by se asi vyhladovět až ,,na kost". Jsem zvědavý na názor ostatních.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pát led 20, 2023 6:40 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
kov píše:
U svého prvního psa jsem nechal řezat nádor 2x a vždy to bylo za pár měsíců zpátky v ještě horší podobě. Jen jsem ho tím trápil. A to měl necelých 8 let. S druhým jsem se při nádoru rozloučil a nechal ho uspat. Jestli je to větší nádor, tak si osobně nemyslím, že by to 12-tiletý pes ustál. Musel by se asi vyhladovět až ,,na kost". Jsem zvědavý na názor ostatních.

Tak to vzalo velmi rychlý konec, ukázalo se, že nádor je obrovský a pes by operaci zřejmě nepřežil. Už to má za sebou... Říkám si, jestli mu "nepomohlo" očkování, které dostal na podzim - majitelka si nedal říct a šla. Zaslechla jsem, že už je mRNA i v očkování pro zvířata, tak kdo ví...

Jeho předchůdce byl na operaci v 7 letech a dožil se necelých 9. Tehdy operace stála ca 3500, dnes by to bylo třikrát tolik.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pát led 20, 2023 8:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
kov píše:
U svého prvního psa jsem nechal řezat nádor 2x a vždy to bylo za pár měsíců zpátky v ještě horší podobě. Jen jsem ho tím trápil. A to měl necelých 8 let. S druhým jsem se při nádoru rozloučil a nechal ho uspat. Jestli je to větší nádor, tak si osobně nemyslím, že by to 12-tiletý pes ustál. Musel by se asi vyhladovět až ,,na kost". Jsem zvědavý na názor ostatních.

Pes, nebo v zásadě každé zvíře poměrně dobře dovede odhadnout svůj zdravotní stav a pokud ví že ten problém lze hladověním odstranit nasadí si hladovku sám, není potřeba ho do ní nutit. Nádory konkrétně u psů jsou výsledkem komerční stravy v přírodě se to nestává, tedy je vhodné se vždy zamyslet co se dělá v tom stravování špatně a pokud nejde o fatální velikost nádoru dá se dost často růst ložiska zastavit, nebo dokonce zmizí. Náš Mates je už dlouho důchodce, má už skoro 15 let a měl tři drobné kožní nádůrky z nichž jsem mu dva dokázal zcela eliminovat a ten poslední prakticky neroste. Mates sice už hůře vidí a slyší, ale jinak je čilej až moc a je s ním stále spousta srandy. U něho plně platí úsloví, "chodí za mnou jako pejsek", třeba dnes za mnou vlezl na půdu kde předěláváme střechu a u žebříku štěkal že by chtěl i na tu střechu což by jako mladší v pohodě dal, dříve dokázal chodit i po trámech ve výšce 6 metrů a vůbec se nebál. Možná by to dal i dnes, ale protože hůře vidí tak se bojím to zkoušet aby nespadl tak musel holt počkat dole.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pát led 20, 2023 8:59 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Náš GMO jorkšír mal min. rok nádor nad okom. Najprv sme si mysleli, že je to vyrážka, potom že kúsol kliešť. Lenže neustále sa to zväčšovalo až na veľkosť semeníka. Našťastie sa to dalo vyoperovať resp. vysekať z kosti. Hladovka mu pomáha, občas si ju naordinuje sám. V máji bude mať 16 rokov, klop, klop. 3 roky som mu dával tajne ryžu s kuracím mäsom a bravčový tuk - čiže mäso primerane 1x týždenne, žiaden carnivore. Aj u psa je dôležitá psychika - vyslovene sa tešil, keď prídem - nevedel sa od radosti dočkať.

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: suchy púst navrat
PříspěvekNapsal: stř bře 20, 2024 1:01 pm 
Offline

Registrován: sob úno 20, 2016 4:13 pm
Příspěvky: 4
Bydliště: slovensko
Chcel by som sa opytat.Nema niekto postup navratu z 3 dnoveho sucheho postu? Alebo nejaky odkaz na navratovky suchy post.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: suchy púst navrat
PříspěvekNapsal: čtv bře 21, 2024 8:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
vino píše:
Chcel by som sa opytat.Nema niekto postup navratu z 3 dnoveho sucheho postu? Alebo nejaky odkaz na navratovky suchy post.
Ďakujem

Osobní zkušenosti bohužel nemám sám jsem suché půsty nikdy nezkoušel, ale třeba zde máte vše popsáno myslím celkem dobře https://www.vitazdroje.eu/post/suchy-po ... skusenosti. Navíc třídenní půst pro start trávení není z pohledu návratovky žádný větší problém s tím že pouze dodržíte pravidla pro pomalé pití.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: suchy púst navrat
PříspěvekNapsal: čtv bře 21, 2024 12:18 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
vino píše:
Chcel by som sa opytat.Nema niekto postup navratu z 3 dnoveho sucheho postu? Alebo nejaky odkaz na navratovky suchy post.
Ďakujem

Myslím, že suché pustý nejsou moc zdravé. Voda pomáhá při půstu detoxikovat organismus.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 143, 144, 145, 146, 147

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz