Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:56 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 147  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: sob čer 05, 2010 10:40 am 
Offline

Registrován: pon bře 30, 2009 4:11 pm
Příspěvky: 6
Bydliště: Brno - venkov
Pane Jardo,v pondělí končím 21 denní půst. Chci se zeptat kdy je možné začít pít ořechové mléko a jíst sirnou patlanici.Vím, že Maria tu psala že kefír si dala po týdnu - jde to i dřív? Děkuji za vaši odpověď.

_________________
Dokud žijeme, učme se, jak žít. L.A.Seneca


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: sob čer 05, 2010 11:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jarka píše:
Pane Jardo,v pondělí končím 21 denní půst. Chci se zeptat kdy je možné začít pít ořechové mléko a jíst sirnou patlanici.Vím, že Maria tu psala že kefír si dala po týdnu - jde to i dřív? Děkuji za vaši odpověď.

Tak to se mi jako dobrý nápad nezdá, jsou to potraviny velice tučné a obtížně stravitelné, čili já bych to nedělal a držel se ověřených postupů. Teprve po základním rozjedení se trocha kefíru asi strávit dá, ale ořechy a sirná patlanice ty si nechte, až po restartu trávení, který by měl trvat stejně dlouho jako půst. Pokud se vám zdá ta doba příliš dlouhá, zkoušel bych tyto potraviny ve velice malém množství a rozhodně mimořádně opatrně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: stř čer 09, 2010 12:03 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jakou zeleninu bych měl zvolit na první den návratovky, aby neuškodila, ale dokázala co možná nejvíc vyčistit / protáhnout střeva?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: stř čer 09, 2010 6:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Jakou zeleninu bych měl zvolit na první den návratovky, aby neuškodila, ale dokázala co možná nejvíc vyčistit / protáhnout střeva?

Dává se napařená zelenina bez tvrdých slupek, které zbytečně dráždí prázdná střeva. Jinak zásadní omezení nevidím nutné, akorát si hlídat množství do jedné hrstě na jedno jídlo a jíst znovu až po opětovném dosažení hladu, ne se řídit chutí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pro uplne zacatecniky v pustu
PříspěvekNapsal: ned črc 11, 2010 12:30 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
půstem a pozitivním myšlením podle Jaroslava Duška
http://www.cestydusi.cz/view.php?cisloclanku=2007060031

Zakladni stranky kde je vse potrebne jsou nejspis www.pust.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv srp 12, 2010 6:34 pm 
Offline

Registrován: pát črc 02, 2010 8:04 am
Příspěvky: 5
Ahoj všichni.
Jelikož se mi nepodařilo nikde sehnat odpověď, obracím se teď na svou nejmilovanější stránku a na lidi, kterým momentálně důvěřuji nejvíce.
Nebudu vypisovat problémy se kterými se potýkám, ale už jsem toho zkusil hodně (můj stav je o poznání lepší, ale stále se mi nedaří jej stabilizovat) a rád bych vyzkoušel ještě půst. Problém je v tom, že při svých 176cm vážím 53kg a nevím tedy, jestli je to dobrý nápad, protože jak se zdá, moje tělo nemá moc rezerv, ze kterých by mohlo po dobu půstu čerpat. Jaký na to máte názor? Předem moc děkuji za případné rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv srp 12, 2010 9:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Monty píše:
Ahoj všichni.
Jelikož se mi nepodařilo nikde sehnat odpověď, obracím se teď na svou nejmilovanější stránku a na lidi, kterým momentálně důvěřuji nejvíce.
Nebudu vypisovat problémy se kterými se potýkám, ale už jsem toho zkusil hodně (můj stav je o poznání lepší, ale stále se mi nedaří jej stabilizovat) a rád bych vyzkoušel ještě půst. Problém je v tom, že při svých 176cm vážím 53kg a nevím tedy, jestli je to dobrý nápad, protože jak se zdá, moje tělo nemá moc rezerv, ze kterých by mohlo po dobu půstu čerpat. Jaký na to máte názor? Předem moc děkuji za případné rady.

Mnoha lidem jsem zde doporučoval jednodenní pravidelné hladovky každý týden, což dělá více jak 50 dní hladu za rok a to je opravdu na organizmu znát, přičemž vás to zase tak moc vyčerpávat nebude. Pokud je budete konat třeba vždy v sobotu, tak si tělo na pravidelný úklid zvykne a docela se na něj i těší. Jinak konat delší hladovění bez tréninku a postupného navyšování délky jednotlivých hladovek se mě zase moc rozumné nezdá a jel bych rozhodně pozvolna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pát srp 13, 2010 9:01 am 
Offline

Registrován: pát črc 02, 2010 8:04 am
Příspěvky: 5
Díky moc Jardo, dneškem započnu.
Hodně zdraví a síly do života. Prozatím se mějte. Monty


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pro uplne zacatecniky v pustu
PříspěvekNapsal: pon srp 30, 2010 9:37 pm 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Chci aspoň jeden den v týdnu držet půst. Chci se zeptat jestli můžu třeba během dne pít kefír ovocné šťávy, meloun atd. jak by ten den se mělo začít a skončit.Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pro uplne zacatecniky v pustu
PříspěvekNapsal: úte srp 31, 2010 8:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Sikora píše:
Chci aspoň jeden den v týdnu držet půst. Chci se zeptat jestli můžu třeba během dne pít kefír ovocné šťávy, meloun atd. jak by ten den se mělo začít a skončit.Děkuji

Ideální půst je voda a vzduch, nic jiného, den začít probuzením a skončit odchodem do postele. Nic jiného není půst, ale dieta, což se dá také klidně provozovat a třeba je možné dělat pouze kefírové dny, kdy se celý den pije jenom kefír, nebo dny na šťávách, ale to již není půst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: čtv zář 02, 2010 3:09 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 12, 2010 8:54 pm
Příspěvky: 32
Chtěl bych jen všechny půstující a lidičky, kteří o něm přemýšlejí upozornit na nejtěžší fázi půstu a tou není hladovění, ale právě návratová fáze a věřte, že mluvím z vlastní zkušenosti:) i přesto, že jsem před půstem studoval všechno možné přes 3 měsíce, tak jsem s důležitostí návratové fáze obeznámen příliš nebyl.

Jinak samozřejmě se jedná o bezkonkurenční prostředek pro naše zdraví a podle mě pokud můžeme hovořit o nějakém všeléku tak jediný, který existuje je právě půst.

A otázka na pana Jardu: Jaké máte osobní zkušenosti? Zkoušel jste dlouhodobější půsty? Jaký je vůbec Váš všeobecný názor na tuto tématiku zvláště zkloubení oslabenosti během půstu a nutnosti "fungovat" v dnešní společnosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: pát zář 03, 2010 7:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
loeX píše:
Chtěl bych jen všechny půstující a lidičky, kteří o něm přemýšlejí upozornit na nejtěžší fázi půstu a tou není hladovění, ale právě návratová fáze a věřte, že mluvím z vlastní zkušenosti:) i přesto, že jsem před půstem studoval všechno možné přes 3 měsíce, tak jsem s důležitostí návratové fáze obeznámen příliš nebyl.

Jinak samozřejmě se jedná o bezkonkurenční prostředek pro naše zdraví a podle mě pokud můžeme hovořit o nějakém všeléku tak jediný, který existuje je právě půst.

A otázka na pana Jardu: Jaké máte osobní zkušenosti? Zkoušel jste dlouhodobější půsty? Jaký je vůbec Váš všeobecný názor na tuto tématiku zvláště zkloubení oslabenosti během půstu a nutnosti "fungovat" v dnešní společnosti?

Zkušenosti s půsty mám relativně bohaté i když nejsem určitě žádný mistr v tomto směru. Nejdelší hladovění jsem vyzkoušel 28 dní a krátké hladovky dost často i když nepravidelně. Na základě mých zkušeností jsou drobné potíže většinou do tří dnů, potom se tělo přepne a veškeré nepříjemné pocity většinou zmizí. Důležité je udržet tělo alkalické a pak se nedostavují žádné nepříjemné stavy. Na to bohatě stačí pít vodu s trochou citrónové šťávy a zpočátku je velice vhodné si pravidelně čistit střeva, aby se člověk znovu nezamořoval rozkladem vlastních vyloučených toxinů. Podle mého názoru se tak udrží velice slušný výkon organizmu i při delších hladovkách a nijak vás to společensky neomezuje, akorát se nedá chodit na nějaké žranice. Ideální je zvyknout si na pravidelný den bez jídla jednou v týdnu a tělo si za pár týdnů zvykne, že třeba ve středu je úklidový den, což po nějaké době dělá divy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: pát zář 10, 2010 9:36 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Tak jsem včera absolvovala poprvé jednodenní půst. Takto bych chtěla půstovat pravidelně. Ale měla jsem dost velké problémy. Vypila jsem celkem 3L vody během dne. Dopoledne v pohodě. Odpoledne to bylo peklo, byla jsem nervozní, vzteklá, celková psychika prostě na nic, začala mne bolet hlava. Kolem šesté hodiny to přešlo, ale začala zimnice až do večera. V devět večer na mne přišel děsivý spánek. Noc také nic moc, pořád jsem se budila, takže dost nekvalitní spánek. Ráno po probuzení (v 7h) jsem se začala třást, ruce se mi klepaly, a začala jsem se dost potit. S jídlem jsem začala hned ráno zeleninovou štávou 0,5L (mrkev+červ.řepa), hlad přišel kolem desáté hodiny dopoledne. Tak jsem si dala pár švestek, ale hned hlad přešel. Větší porci jídla jsem si dala až kolem druhé hodiny. Jinak nebyl hlad. Energie se mi vracela až po nastartování jídlem. Stolice během půstovacího dne nebyla žádná. Až další den (dnes) odpoledne a nebyla zrovna ukázková. Jsou tyto reakce normální při půstech? Nebo pak se to bude lepšit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: pát zář 10, 2010 10:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Tak jsem včera absolvovala poprvé jednodenní půst. Takto bych chtěla půstovat pravidelně. Ale měla jsem dost velké problémy. Vypila jsem celkem 3L vody během dne. Dopoledne v pohodě. Odpoledne to bylo peklo, byla jsem nervozní, vzteklá, celková psychika prostě na nic, začala mne bolet hlava. Kolem šesté hodiny to přešlo, ale začala zimnice až do večera. V devět večer na mne přišel děsivý spánek. Noc také nic moc, pořád jsem se budila, takže dost nekvalitní spánek. Ráno po probuzení (v 7h) jsem se začala třást, ruce se mi klepaly, a začala jsem se dost potit. S jídlem jsem začala hned ráno zeleninovou štávou 0,5L (mrkev+červ.řepa), hlad přišel kolem desáté hodiny dopoledne. Tak jsem si dala pár švestek, ale hned hlad přešel. Větší porci jídla jsem si dala až kolem druhé hodiny. Jinak nebyl hlad. Energie se mi vracela až po nastartování jídlem. Stolice během půstovacího dne nebyla žádná. Až další den (dnes) odpoledne a nebyla zrovna ukázková. Jsou tyto reakce normální při půstech? Nebo pak se to bude lepšit?

Musíte si to trochu nacvičit a celé je to o kyselinách. Popisované stavy odpovídají překyselení, čili jako vhodný postup řešení je voda se šťávou z citrónu, která rovná pH a uvedené příznaky se výrazně utlumí. Jako vhodné opatření lze doporučit ranní klystýr v den půstu a také druhý den ráno ho zopakovat, to pak bude celý proces mnohem lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: pát zář 10, 2010 10:20 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jarda píše:
Musíte si to trochu nacvičit a celé je to o kyselinách. Popisované stavy odpovídají překyselení, čili jako vhodný postup řešení je voda se šťávou z citrónu, která rovná pH a uvedené příznaky se výrazně utlumí. Jako vhodné opatření lze doporučit ranní klystýr v den půstu a také druhý den ráno ho zopakovat, to pak bude celý proces mnohem lepší.

Děkuju za odpověď. Nevěděla jsem, že mohu pít celý den vodu s citronem. To je pak mnohem lepší. Předpokládám, že stačí jeden citron na 1L vody. Takže když budu aplikovat každý týden půst, k tomu teda ty klystýry, to by pak znamenalo každý týden 2x půst. Není to moc často? Já jen bych nerada, aby si střeva na ty klystýry pak nezvykly. A nebo je to jen ze začátku, než si tělo zvykne? A jak je to s fyzickou námahou během půstu? Jednodenní půst není asi zas tak namáhavy, dalo by se během půstu i sportovat?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 147  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz