Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:28 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 147  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2018 3:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Kometa":1a0ck1ck]Dobrý den,
jsem půstovací začátečník. Dala jsem si 1 přípravný den (běžná vydatná semínková snídaně, k obědu, svačině a večeři už jen zelené smoothie s kokosovým mlékem) a teď 2 dny o vodě.
Pokud bude vše ok (ne jako při minulém pokusu, kdy jsem 2. den prozvracela a odpoledne to vzdala), plánuju jíst "až" zítra ráno.

Proč to sem píši - půst jsem si naplánovala na 2 dny volna, neb bez jídla jsem hodně slabá. Ale zítra už do práce musím a jelikož pracuju intenzivně fyzicky, mám strach, že jen na napařené zelenině nebudu mít dost síly (snadno se dostávám do mírné, leč značně nepříjemné hypoglykemie).

Bohužel nemůžu jíst ovoce ani žádné jiné cukry, tak odpadají banány a pod..

Z toho, co můžu a obsahuje nějaké kalorie, mě napadá: napařená dýně/polévka, bílá rýže, avokádo, brambory na páře, kokosové mléko, kozí mléko nehomogenizované, domácí konopné mléko, hrachovo-rýžový protein....

Samozřejmě ne všechno a najednou \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2018 4:39 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Jarda píše:
Dvoudenní půst není problém to se dá rozjídat v podstatě normálním jídlem, ale z pohledu logiky půstování je to pochopitelně blbě protože pak budete mít problém dodržovat správný režim u delších půstů.

Myslela jsem to asi trošku jinak. Vím, že si můžu dát normální jídlo a nebude to nebezpečné. Ale narazila jsem na info, že správným jídlem po půstu se to tělo ještě dále může trochu čistit a energetizovat, naopak nevhodné jídlo to zcela stopne.
Tak jsem se chtěla zeptat, zdali se v mém případě dá jíst tak, aby to podpořilo efekt půstu.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2018 4:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Myslela jsem to asi trošku jinak. Vím, že si můžu dát normální jídlo a nebude to nebezpečné. Ale narazila jsem na info, že správným jídlem po půstu se to tělo ještě dále může trochu čistit a energetizovat, naopak nevhodné jídlo to zcela stopne.
Tak jsem se chtěla zeptat, zdali se v mém případě dá jíst tak, aby to podpořilo efekt půstu.

Tak jistě, ale to jsme zase tam kde vy vlastně tvrdíte že to nepůjde. Ono je otázka proč máte to hypo a pokud je důvodem adrenální únava a vysoká Váta, asi vám půstování bude dělat dost problém. Některé prameny tvrdí že Váta by to vůbec neměla zkoušet a že je pro ní půst spíše kontraproduktivní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2018 5:06 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Pravděpodobně budete mít mírně nestandardní typ metabolismu, resp. konstituční typ. Dvoudenní půst není pro většinu lidí ani nějakým půstem, prostě dva dny nejedí .... a to se toho stane .... nic se nestane. Pár dnů nejíst je úplné prd, to ani nemůže nějak organismus osvěžit. Spousta lidí často nějakou dobu nejí jen proto, že mají víc energie, cítí se lehčí, lépe jim to přemýšlí, mají víc nápadů, jsou tvořivější ... Někteří lidé kombinují nejezení (třeba den dva) ještě s fysickou námahou, cítí se pak dobře.
U vás je to jinak, holt máte jiné tělo, hodí se pro vás něco jiného.
Jinak, na jaře je vhodná nejméně týdenní očistná kůra pro téměř každého. Třeba týden jen pít kopřivy nebo něco jiného, co mu svědčí, a co ho pořádně protáhne a vyplaví nánosy zimy, hnití ve střevech, usazeniny kde všude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2018 8:07 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Tak jsem si udělala test dóš a vyšlo mi, že fyzicky jsem spíš pitta, psychicky váta-pitta. Adrenální únavu mám, díky lékořici a sibiřskmu ženšenu ale teď funguju dobře. Pokud jím pravidelně, s nízkým GI a dostatkem kalorií.
Ale na ty hypo při nejedení trpí i moje máma, tak jsem to brala jako zděděné.

Z hlediska stresu jsem teď po delší době docela ok.
Naopak akutní stres (nebo něco hodně zábavného) jsou jediné situace, kdy mohu vynecha jídlo a nebýt z toho uplně vyčerpaná.

Dnes jsem šťastná, že alespoň nezvracím jako to bylo minule. Ale jsem slabá jak moucha s pocity zvýšené teploty (teploměr nemám). Tak nevím, jestli je pro mě půstování dobré. Jak to vlatně poznám? \":D\"

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2018 8:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Tak jsem si udělala test dóš a vyšlo mi, že fyzicky jsem spíš pitta, psychicky váta-pitta. Adrenální únavu mám, díky lékořici a sibiřskmu ženšenu ale teď funguju dobře. Pokud jím pravidelně, s nízkým GI a dostatkem kalorií.
Ale na ty hypo při nejedení trpí i moje máma, tak jsem to brala jako zděděné.

Z hlediska stresu jsem teď po delší době docela ok.
Naopak akutní stres (nebo něco hodně zábavného) jsou jediné situace, kdy mohu vynecha jídlo a nebýt z toho uplně vyčerpaná.

Dnes jsem šťastná, že alespoň nezvracím jako to bylo minule. Ale jsem slabá jak moucha s pocity zvýšené teploty (teploměr nemám). Tak nevím, jestli je pro mě půstování dobré. Jak to vlatně poznám? \":D\"

Vyloženě podle pocitů, pokud vám to bude sedět není důvod půsty nedělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2018 9:27 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Pocit zvýšené teploty (bez jejího skutečného zvýšení) je běžný. Souvisí se stresem (nikoliv v negativním slova smyslu). Buď máte velkou radost, nebo smutek, nebo se na něco soustředíte, nebo makáte, nebo jste předávkovaná rychlými sacharidy nebo se vám objevuje zmíněné hypo.
Jelikož jste ten případ i vy zmínila, zdůrazněme si (a neopomínejme to), že člověk jest napojen na zdroj energie, který není zahrnutý ve výživových, lékařských, chemických, fysikálních a matematických tabulkách. Tento zdroj energie má naštěstí tu vlastnost, že jest sám o sobě neutrální, není aktivní, je pouze ku disposici, dle vašeho uvážení. Lze se tedy na něj beztrestně napojit a lze se od něj odpojit. Jde o vaše postoje a uvažování, přemýšlení. Či podvědomí, tedy i temperament.
Cvičit s metabolismem, teplotami, hladinami glykemie, to ale dokáže excellentně.
Je na vás, jak to využijete.
Půst neznamená jen omezení vlivu běžných kravin, které lidi zahlcují, neznamená jen podnět pro tělo, aby nastartovalo jiný režim, přeplo .... znamená i možnost zkusit žít jen a jen ze zmíněného životodárného napojení se .... navzdory zlozvykům a nutným omezením, daným prostředím, okolím, spolužijícími, společenskými klišé ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv bře 15, 2018 11:00 am 
Offline

Registrován: úte úno 27, 2018 4:34 pm
Příspěvky: 123
Kometa píše:
Tak nevím, jestli je pro mě půstování dobré. Jak to vlatně poznám? \":D\"

Půstování je dobré úplně pro každého!!! Jsme na občasný hlad geneticky nastaveni už od pravěku a naše tělo to prostě přirozeně potřebuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pát bře 16, 2018 9:57 am 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:36 am
Příspěvky: 68
Zdravím, hledal jsem informace o návratovce i na půst.cz. Ze všeho jsem pochopil, že návratovka hlavně při delších půstech by měla proběhnout ve stejném čase jako půst samotný. Ideálně se konzumuje lehce napařená plodová zelenina velikosti jedné hrsti. Zásadně se po celou dobu návratovky nekonzumuje sůl a živočišné tuky. Nikde jsem však nenalezl zda je možné, některý z dalších dnů návratovky, při 7-10 denním půstu o vodě přidat např. extra panenský olivový olej či některá semena jako len atd. Co si o tom myslíte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pát bře 16, 2018 2:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jara píše:
Zdravím, hledal jsem informace o návratovce i na půst.cz. Ze všeho jsem pochopil, že návratovka hlavně při delších půstech by měla proběhnout ve stejném čase jako půst samotný. Ideálně se konzumuje lehce napařená plodová zelenina velikosti jedné hrsti. Zásadně se po celou dobu návratovky nekonzumuje sůl a živočišné tuky. Nikde jsem však nenalezl zda je možné, některý z dalších dnů návratovky, při 7-10 denním půstu o vodě přidat např. extra panenský olivový olej či některá semena jako len atd. Co si o tom myslíte?

Záleží na tom jak moc již bude trávení funkční, ale semínka mohou střeva dráždit i mechanicky tedy tam bych určitě byl opatrný ten olej mě zase tak problematický nepřipadá, ale také může vadit játrům, nebo slinivce. Pochopitelně bude záležet na množství.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pon bře 19, 2018 1:19 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Mám teď opět šanci dát si v úterý a středu půst. Šanci, kterou pak následující týdny mít nebudu (neb nebudu mít 2 dny absolutního volna za sebou).
Tak přemýšlím, jestli do toho jít.
Ta veliká únava mě odrazuje, nevím, jestli si poněkud neubližuji.

Po 2 dnech půstu jsem si dala ke snídani avokádo, pařenou bio papriku. Ke svačině domácí konopné mléko s quaranou a vyrazila do práce. První půlhodina super a pak jsem ryla čumákem v zemi - abnormálně nízký tlak. Zapomněla jsem totiž ráno uvařit si lékořicový čaj.

Co myslíte, je pro mě tedy půst vhodný, když na něj takto reaguji? Nebo si i při půstu ten lékořicový čaj uvařit?
K čemuž se pojí otázka - už ho piju skoro 3 týdny a mám dojem, že se mají dělat pauzy. Fakt ji musím udělat, i když takto cítím, že ho potřebuji? Jak dlouhé? Čím nahradit? Děkuji moc.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pon bře 19, 2018 9:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Mám teď opět šanci dát si v úterý a středu půst. Šanci, kterou pak následující týdny mít nebudu (neb nebudu mít 2 dny absolutního volna za sebou).
Tak přemýšlím, jestli do toho jít.
Ta veliká únava mě odrazuje, nevím, jestli si poněkud neubližuji.

Po 2 dnech půstu jsem si dala ke snídani avokádo, pařenou bio papriku. Ke svačině domácí konopné mléko s quaranou a vyrazila do práce. První půlhodina super a pak jsem ryla čumákem v zemi - abnormálně nízký tlak. Zapomněla jsem totiž ráno uvařit si lékořicový čaj.

Co myslíte, je pro mě tedy půst vhodný, když na něj takto reaguji? Nebo si i při půstu ten lékořicový čaj uvařit?
K čemuž se pojí otázka - už ho piju skoro 3 týdny a mám dojem, že se mají dělat pauzy. Fakt ji musím udělat, i když takto cítím, že ho potřebuji? Jak dlouhé? Čím nahradit? Děkuji moc.

S tímto se těžko radí, musíte přeci sama vidět jak se cítíte. Pokud se vám takto vše vypíná je to dost na pováženou a tělo asi moc nedává. Lékořice také není všelék, ta pouze funguje na nadledvinky jako bič na utahanou herku, ještě chvilku táhne a pak lehne, tedy to bych také neviděl zrovna jako ideální. Dlouhodobě je vyloženě nevhodné ji podávat to bych určitě nedělal. Vždy je potřeba vycházet z potřeb organizmu a pokud chce odpočívat tak mu vyhovět. Nesnažte se z těla vyrazit další výkon když už ho evidentně odmítá podávat, tím si hrozně škodíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2018 3:43 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
ctihodnymuz píše:
Pravděpodobně budete mít mírně nestandardní typ metabolismu, resp. konstituční typ. Dvoudenní půst není pro většinu lidí ani nějakým půstem, prostě dva dny nejedí .... a to se toho stane .... nic se nestane. Pár dnů nejíst je úplné prd, to ani nemůže nějak organismus osvěžit.

Narazil jsem na toto téma, které mě zajímá. Nemůžu souhlasit, že je to úplné prd. První den mám jen chutě, druhý den to začíná být horší. Jdou na mě deprese. třetí den mám depku jak z praku, třesou si mi kolena, ruce a jsem hodně slabý. Protože se v takovém stavu nedá chodit do práce, tak jsem třetí den půst vždy ukončil. Ale půjdu do toho znovu neb jsem přesvědčen o propěšnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2018 6:14 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Opakuji, jde jednak o typ metabolismu (spousta lidí naopak opravdu klidně několik dnů skoro nejí, některé dny vůbec, prostě zapomenou, soustředí se na něco jiného a jídla či nejídla si nevšimnou), jednak může jít o zvyk, resp. o zlozvyk. Pokud člověk trpí tím, že se nenají v určitou hodinu, pokud trpí tím, že jí něco jiného, než si usmyslel, pokud trpí tím, že má k disposici nezvyklé množství, jest otrokem jídla. Bavíme se o utrpení duševním, frustraci. Psychika dokáže vygenerovat takový rozvrat organismu, že pak tyto zlozvyky mají důsledky fysické, chemické, a pak se samozřejmě problém jeví jako "objektivní", tedy tělem vyvolaný. Snažte se to u sebe odlišit, resp. vypozorovat podstatu.
Pokud vás půsty zajímají, nezbyde, nežli je zkoušet a trénovat a pozorovat sebe sama, zda se mění přístup mysli ku vámi zmíněným jevům a zda ta mysl dokáže přehodit výhybku. Například "depka" nemusí být vaší podstatou a zachvátit celou vaši bytost, lze se toho účastnit, uvědomit si to, pozorovat to, poučit se z toho, spolupracovat s tím. To samé je slabost. Pokud máte již rozhozené minerály a hladiny hormonů, jistě vám bude blbě. Ale slabost může být také vyvolána nezvyklostí situace a odmítáním takového nezvyku, tedy projekcí mysli. Leckdy jde prostě o nedostatek motivace, nedostatek pozitivního přístupu.
Pokud z něčeho nemáte radost, nebude vám to příliš dělat dobře.
Co je dřív, zda slepice či vejce, je nutno právě zjistit, pozorovat sám sebe, jak funguji, nemluvit pouze o důsledcích, o vnějších efektech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv dub 12, 2018 9:54 am 
Offline

Registrován: úte led 23, 2018 11:37 pm
Příspěvky: 24
kov píše:
Narazil jsem na toto téma, které mě zajímá. Nemůžu souhlasit, že je to úplné prd. První den mám jen chutě, druhý den to začíná být horší. Jdou na mě deprese. třetí den mám depku jak z praku, třesou si mi kolena, ruce a jsem hodně slabý. Protože se v takovém stavu nedá chodit do práce, tak jsem třetí den půst vždy ukončil. Ale půjdu do toho znovu neb jsem přesvědčen o propěšnosti.

pic kolego \":)\" to co popisuješ jsou jen běžný příznaky detoxu a každej to má jinak, pro někoho je i den problém, někdo dá tři ze startu...
nevzdávej to \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 147  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz