Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:42 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 147  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: úte led 19, 2010 9:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Možem pri hladovke pit solanku?
Dala by sa prípadne použit aj tá varianta s citrónom alebo vobec?
Minule som bol iba na tej vode.
Ďakujem

Nejvhodnější je opravdu pouze čistá voda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř led 20, 2010 1:42 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ok, tak sa toho budem držat.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Půst
PříspěvekNapsal: pon úno 01, 2010 12:03 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Dobrý den,

tak jsem se rozhodla, že udělám razantní vyčištění a začnu 3 denním půstem. Dnes je 3. den, je mi dost mizerně, už mám jen 45 kg, ale už to přežiju \":-)\"

Jelikož se na různých stránkách a knihách různí názory na návratovku, chtěla bych se zeptat Vás, čím si myslíte, že je nejlepší po půstu začít. na pust.cz píší, že jen napařenou zeleninu, (to ale jsou pryč vitamíny, enzymy....) , jinde zase, že najet rovnou na syrovou stravu (lepší ovoce, nebo zelenina?)
Čím jste začínal vy?

Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den!

Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: pon úno 01, 2010 8:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Dobrý den,

tak jsem se rozhodla, že udělám razantní vyčištění a začnu 3 denním půstem. Dnes je 3. den, je mi dost mizerně, už mám jen 45 kg, ale už to přežiju \":-)\"

Jelikož se na různých stránkách a knihách různí názory na návratovku, chtěla bych se zeptat Vás, čím si myslíte, že je nejlepší po půstu začít. na pust.cz píší, že jen napařenou zeleninu, (to ale jsou pryč vitamíny, enzymy....) , jinde zase, že najet rovnou na syrovou stravu (lepší ovoce, nebo zelenina?)
Čím jste začínal vy?

Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den!

Jana

Tam, na pust.cz, to píšou správně a jednoznačně je nejvhodnějším prvním jídlem lehce napařená zelenina, ale ve velice malém objemu, tak zhruba co se vejde do vaší hrsti. Další jídlo, až se dostaví znovu hlad, ne chuť, tu budete mít stále, ale musíte odolat, jinak to nemělo žádný význam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: pon úno 01, 2010 9:40 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte čer 09, 2009 9:28 am
Příspěvky: 67
Bydliště: Psáře
Jarda píše:
Jana píše:
Dobrý den,

tak jsem se rozhodla, že udělám razantní vyčištění a začnu 3 denním půstem. Dnes je 3. den, je mi dost mizerně, už mám jen 45 kg, ale už to přežiju \":-)\"

Jelikož se na různých stránkách a knihách různí názory na návratovku, chtěla bych se zeptat Vás, čím si myslíte, že je nejlepší po půstu začít. na pust.cz píší, že jen napařenou zeleninu, (to ale jsou pryč vitamíny, enzymy....) , jinde zase, že najet rovnou na syrovou stravu (lepší ovoce, nebo zelenina?)
Čím jste začínal vy?

Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den!

Jana

Tam, na pust.cz, to píšou správně a jednoznačně je nejvhodnějším prvním jídlem lehce napařená zelenina, ale ve velice malém objemu, tak zhruba co se vejde do vaší hrsti. Další jídlo, až se dostaví znovu hlad, ne chuť, tu budete mít stále, ale musíte odolat, jinak to nemělo žádný význam.

Jestli můžu něco z vlastí zkušenosti: je absolutní ZÁKON v návratovce (trvající stejnou dobu jako hladovění) nepoužít ŽÁDNOU SŮL v jakékoli podobě. V každém případě pro začínajícího půstaře je dobré buď pročíst několikrát kompletně pust.cz a to včetně diskuzního fóra (případně zakoupit od Pavla Máchy skripta PŮST) A nebo si sehnat "učitele půstu"
Hodně štěstí, pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 2:24 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Jarda píše:
Tam, na pust.cz, to píšou správně a jednoznačně je nejvhodnějším prvním jídlem lehce napařená zelenina, ale ve velice malém objemu, tak zhruba co se vejde do vaší hrsti. Další jídlo, až se dostaví znovu hlad, ne chuť, tu budete mít stále, ale musíte odolat, jinak to nemělo žádný význam.

Dobře, děkuji, přesně tak jsem to udělala, ale co další dny? Kolik porcí druhý den? Kdy mohu začít se syrovým ovocem a zeleninou? Kdy mohu začít se šťávami? Mám brát Lepicol? A co vitamíny v tabletkách, po jak dlouhé době?
Děkuji,
zdravím
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 9:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Dobře, děkuji, přesně tak jsem to udělala, ale co další dny? Kolik porcí druhý den? Kdy mohu začít se syrovým ovocem a zeleninou? Kdy mohu začít se šťávami? Mám brát Lepicol? A co vitamíny v tabletkách, po jak dlouhé době?
Děkuji,
zdravím
Jana

Po půstu se jí, po prvním jídle, vždy až po dosažení hladu a nedá se tedy určit kolikrát za den to bude, to se dost liší, jak podle daného jedince, tak podle délky hladovky. Již druhý den to může být normální syrové ovoce a zelenina, ale velice důkladně rozžvýkáno a rozumné množství. Šťávy jdou také používat od druhého dne. Lepicol a tablety bych bral až po ukončení návratovky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 10:33 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jana, dobre by si spravila, keby si precitala aj nejaku knizku o hladovke. To by ti zodpovedalo vacsinu otazok. \</div

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: pát úno 05, 2010 11:16 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Jarda píše:
Po půstu se jí, po prvním jídle, vždy až po dosažení hladu a nedá se tedy určit kolikrát za den to bude, to se dost liší, jak podle daného jedince, tak podle délky hladovky. Již druhý den to může být normální syrové ovoce a zelenina, ale velice důkladně rozžvýkáno a rozumné množství. Šťávy jdou také používat od druhého dne. Lepicol a tablety bych bral až po ukončení návratovky.

Tak druhý den návratovky jsem se cítila skvěle a třetí den (včera) jsem za celý den neměla hlad, únava, špatná nálada, jen večer se to trochu zlepšilo a snědla jsem pár kousků napařeného rajčete.
Dnes taky žádný hlad, už mám jen 43 kg a začínám se děsit, kdy se to zastaví. Ráno jsem si dala 2 x skleničku mrkvové š'távy, tak uvidím, jestli se mi tím podaří rozhýbat žaludek.
Na puse se mi začíná dělat opar, což je asi součást očisty těla, tak nevím, jestli ho mám potlačit MMS, nebo ho nechat rozjet, ať tělu nebráním v očistě?
Mějte se hezky
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: pát úno 05, 2010 7:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Tak druhý den návratovky jsem se cítila skvěle a třetí den (včera) jsem za celý den neměla hlad, únava, špatná nálada, jen večer se to trochu zlepšilo a snědla jsem pár kousků napařeného rajčete.
Dnes taky žádný hlad, už mám jen 43 kg a začínám se děsit, kdy se to zastaví. Ráno jsem si dala 2 x skleničku mrkvové š'távy, tak uvidím, jestli se mi tím podaří rozhýbat žaludek.
Na puse se mi začíná dělat opar, což je asi součást očisty těla, tak nevím, jestli ho mám potlačit MMS, nebo ho nechat rozjet, ať tělu nebráním v očistě?
Mějte se hezky
Jana

To vaše tělo je rozumnější, než si myslíte a včas se začne starat, až bude něco potřebovat.
U toho oparu bych tomu zabránil pomocí MMS, ten by vám kazil psychiku a to rozhodně nyní nepotřebujete, musíte si věřit a to z vašeho příspěvku necítím. Víra v úspěch je snad podstatnější, jak cokoliv jiného a pokud sice hladovíte, aby jste se uzdravila a zároveň připouštíte, že to je vlastně špatný postup, tak to se pak není čemu divit. Váš domácí-duše, je z toho celkem vedle a neví zda má opravovat, nebo rozebírat. Dejte mu jasný pokyn, že ta hladovka je ta cesta a nemějte pochybnosti, pak to půjde skoro samo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: sob úno 06, 2010 3:47 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 13, 2010 6:37 pm
Příspěvky: 20
dobrý den,
také jsem včera dokončila 3denní půst, první jídlo si dala napařenou zeleninu, a zajímalo by mě, jestli je nějak na škodu, když jsem během půstu několikrát denně cvičila (jsem na to zvyklá), protože dnes se cítim naprosto vyčerpaná, bolí mě svaly (normálně mě nebolívají) a mám stále migrénu (ta začala už první den půstu). Také by mě zajímalo jestli je běžné udržet si váhu, kterou nyní po půstu mám, protože jí považuji za ideální (nyní je moje BMI 21,8). Jím povětšinou syrové ovoce zeleninu a kombinuji s kuskusem, rýží, jáhly, čočkou, fazolemi atp. Šťávy nepiji moc často - odšťavňovač mám u rodičů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŮST
PříspěvekNapsal: sob úno 06, 2010 11:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ettelea píše:
dobrý den,
také jsem včera dokončila 3denní půst, první jídlo si dala napařenou zeleninu, a zajímalo by mě, jestli je nějak na škodu, když jsem během půstu několikrát denně cvičila (jsem na to zvyklá), protože dnes se cítim naprosto vyčerpaná, bolí mě svaly (normálně mě nebolívají) a mám stále migrénu (ta začala už první den půstu). Také by mě zajímalo jestli je běžné udržet si váhu, kterou nyní po půstu mám, protože jí považuji za ideální (nyní je moje BMI 21,8). Jím povětšinou syrové ovoce zeleninu a kombinuji s kuskusem, rýží, jáhly, čočkou, fazolemi atp. Šťávy nepiji moc často - odšťavňovač mám u rodičů.

Migrény bývají z nečistého střeva a pokud jste v průběhu hladovky střeva nečistila pomocí klystýrů, tak se není čemu divit. Cvičení by vadit nemělo i když zrovna rozumné se mi to u začínajícího půstaře nezdá, ale pokud to již budete trochu ovládat, tak rozumná fyzická zátěž není na závadu. Váha se mění pouze s přebytkem kyselin, pokud udržíte správné pH, tak si tělo zachová svou fyziologickou váhu, která většinou odpovídá váze z cca 18 let.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2010 9:01 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Mat píše:
Možem pri hladovke pit solanku?
Už jsem tu na Jardově fóru viděl několikrát dotazy ohledně MMS během půstu nebo braní MMS nalačno. Trochu mne to překvapuje, vždyť jedna ze základních zásad užívání MMS (uvedeno na MMS fóru) je nebrát jej na prázdný žaludek (cituji: "Nikdy si neberte svou dávku na lačný žaludek, nejlépe je brát MMS hodinu po jídle."). Tak teď nevím, kde je pravda \":?:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2010 9:53 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jindra píše:
Už jsem tu na Jardově fóru viděl několikrát dotazy ohledně MMS během půstu nebo braní MMS nalačno. Trochu mne to překvapuje, vždyť jedna ze základních zásad užívání MMS (uvedeno na MMS fóru) je nebrát jej na prázdný žaludek (cituji: "Nikdy si neberte svou dávku na lačný žaludek, nejlépe je brát MMS hodinu po jídle."). Tak teď nevím, kde je pravda \":?:\"

Moj subjektívny dojem, čo sa týka brania MMS na lačno je pozitívny.
Nič mimoriadne sa nedialo(okrem klasického prehánania). ˇUčinok bol taký aký som očakával, teda si myslím, že to nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2010 11:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Už jsem tu na Jardově fóru viděl několikrát dotazy ohledně MMS během půstu nebo braní MMS nalačno. Trochu mne to překvapuje, vždyť jedna ze základních zásad užívání MMS (uvedeno na MMS fóru) je nebrát jej na prázdný žaludek (cituji: "Nikdy si neberte svou dávku na lačný žaludek, nejlépe je brát MMS hodinu po jídle."). Tak teď nevím, kde je pravda \":?:\"

Dle mého názoru, braní MMS na lačný žaludek nijak nevadí, ale lidem se po tom dělá občas blbě, proto tam je patrně napsáno toto doporučení. Sám jsem ho zkoušel brát nalačno i v relativně velkých dávkách a nic to se žaludkem nedělá. Větší rejžák je MMS2 a ani v tomto případě v tom nevidím žádný problém. Mimo tepla v žaludku, většího prdění a nepatrného krkání chlóru, se opravdu nic negativního neděje.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 147  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz