Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 6:18 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2199 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 147  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pon lis 20, 2017 2:40 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
JednorazovyNICK píše:
ctihodnymuz píše:
Reaguji jen na slova "vlčí hlad". Pocit hladu je zlozvyk, je vsugerován. Tím se nenech vyvésti z míry. Fysiologické souvislosti to má pouze ve smyslu psychosomatickém (tedy si ten hlad vyvoláváš ty, nikoliv, že by ti "hlad" solil ty pocity).

Peto, tiez si nenasiel v tej rade nieco, coho sa mozes drzat, ze ? Znova sama abstrakcia...

V té radě (spíše postřehu, daném osobní zkušeností), je obsažena ta moudrost (čti: trivialita), že mnohé projevy těla jsou výsledkem projekcí mysli. Co je lepší? Pracovati na těle či na mysli? Kdy dáti přednost tomu či onomu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pon lis 20, 2017 5:15 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 16, 2017 8:31 pm
Příspěvky: 10
PV33 Zdravím Vás a děkuji za tipy, už se to doma probírá a jistě jeden destilák pořídím! Ještě bych se chtěla zeptat, zdali se musí dokupovat filtry, či nějaké tablety atd.postupem času?
Teď k mému půstu, dnes je to 9 den a musím říct, že takový ,,blázinec,, v mém těle jsem nikdy na půstu nezažila, je vidět, že už bylo načase s ním začít. Doporučil jste mi klystýr, ano, ten dělám, jsem do něj zasvěcená již od svých 20 let. Ale i tak se cítím opravdu mizerně, tedy, den ode dne je lépe..užívám si to, i přes mé fyzické bolesti, nevolnosti atd. Aspoň vidím, co vše bylo v nepořádku, i když jsem si toho byla vědoma, díky svému nespoutanému životu. Začalo to bolestí hlavy a cítila jsem se jak přiotrávená, ihned po probuzení a mé bělmo bylo tmavě šedivé, tvář oteklá, toto trvalo cca dva dny a i srdíčko bylo divoké. Třetí den odeznělo a nastala krutá bolest jater, zad a asi ledviny, která trvala 3 dny a nonstop jsem se cítila jak přiotrávená. Další dny odezněla a nastoupily bolesti svalů, šlach, či co, ale to už je nic. Ten pocit přiotrávení se zlepšuje, jen je mi občas, jak na zvracení. Výplachy si dělám, nyní raději dvakrát za den, ale i 9 den jde ze mě tmavá voda, což mě dosti překvapilo, jak dlouho trvá, než se střeva pročistí! A pozitivní výsledky se také dostavují, nehty začaly růst, o kůži nemluvě, jak miminko \":)\" , bělmo je bílé a o mysl je již od začátku kreativní a bdělá, prostě nádhera, jsem vděčná za tuto zkušenost..je to dar!
Ještě nekončím, dokud nebude stolice-voda čistá a všechny již malé bolesti neodejdou...uvidím, kdy si tělo řekne.
Zdravím Vás a všechny na fóru..půstům zdar!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: úte lis 21, 2017 1:28 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 16, 2017 8:31 pm
Příspěvky: 10
Krásný den p.Jardo,
chtěla bych Vás poprosit o radu jak pokračovat při ukončení půstu. Dnes je to 10 den a už jsem z těch bolestí a malátnosti vyčerpaná, ale věřím, že to bylo co k čemu, dnes je lépe jen síly jsou fakt na nule (ani to mi nezabrání jít do lesa), bolesti odchází, poslední noc jsem měla už jen bolesti kolen a nyní to již odeznělo. Ztratila jsem dost na váze, nevím kolik, půjdu se někam zvážit, ale kosti mi lezou všude, což se napraví. Neměla jsem určené kolik dní to dám, prostě, když si tělo řekne, že to stačí, tak ho poslechnu a tedy zítra bych ráda něco snědla, mohl by jste mi prosím Vás poradit s čím začít? Zdali smoothiečka z ovoce, či špenátu a rajčat nebo raději vařenou zeleninu. Děkuji mnohokrát! S pozdravem Lucie...fajný den


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: úte lis 21, 2017 3:39 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 16, 2017 8:31 pm
Příspěvky: 10
a ještě jeden dotaz, pač jsem se ted zhrozila, jelikož jsem potkala váhu a tedy po 10 denním půstu jsem zkusila se zvážit a ztratila jsem 8 kg, to je děsně moc, za tak krátký čas, proto jsem nejspíš jak lazar! Mám 176cm a normal váha je 63-64 kg a ted mám váhu, jak ze základky 56 kg. Začínám tedy pomalu se stravou, dala jsem si banána a asi uvařím zeleninu a udělám kaši. Děkuji za jakoukoliv radu..s pozdravem Lucie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: úte lis 21, 2017 10:23 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Proč nezačít tím, co si tělo žádá? Samozřejmě nelze do sebe nafrkat to, lidé běžně nakupují v marketu. Předpokládám ale, že vy nepodléháte svodům barevných obalů, reklamám, nekupujete a nejíte polotovary, upravené věci, věci plné chemikálií ....
Pokud si vaše tělo řekne o šťávu z něčeho, dejte mu ji. Pokud by to měla být brambora, nechť je to ona.
Vy se nepotřebujete honem honem dofutrovat ani mraky minerálů ani nějakými objemy hmoty či tisíci kaloriemi. Vy musíte znovu aktivizovat celý trávicí trakt, který se jednak čistil, jednak odpočíval, systém, ve které nutně zmizel, nebo se omezil, návyk ku nějaké práci, návyk produkovat určité hladiny hormonů a enzymů a jiných šťav.
Jakmile se vše rozhýbe (a on si ten systém vzpomene), dáte mu cokoliv.
Nyní si dejte polehoučku to, co cítíte, že bude fajn. Jednu věc. A málo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: úte lis 21, 2017 11:55 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
lucyja píše:
PV33 Zdravím Vás a děkuji za tipy, už se to doma probírá a jistě jeden destilák pořídím! Ještě bych se chtěla zeptat, zdali se musí dokupovat filtry, či nějaké tablety atd.postupem času?....

Ahoj Lucyja,
pokud si opravdu koupíte destilák, tak už pak k němu nepotřebujete nic dokupovat. Některé mají malý filtřík z aktivního uhlí, u mne to byl malý pytlíček s uhlím, přes který prokapávala destilka do nádobky. Ale když se mi ztratil, tak jsem pokračoval bez něj a nijak mi nechyběl.
Podle jedné knihy o půstu jsou jedno až několikadenní bolesti v různých častech těla známkou, že se ta čast těla čistí a regeneruje. Mne při prvních půstech vždy pobolívalo někde v oblastech ledvin, ale postupně při dalších půstech to přestalo.
Co se týká té tmavé vody, která vychází i po pořádné očistě střev, je to odpad z celého těla, který při detoxu jde do střev. I proto jsou dobré ty klystýry, aby se ten sajrajt zas nevstřebal. Takže tmavá voda i po 9 a více dnech je pozitivní příznak, že očista správně probíhá. pro zajímavost, jakmile vypijete třeba jen zředěnou šťávu z pomeranče, tak ta tmavá voda končí. Ale když pijete neslazený bylinný čaj, tak tmavá voda a tím i detox pokračuje.
Gratuluji, že máte z půstu pozitivní výsledky, navíc máte asi i další, které zevně nemůžete pozorovat.
Doufám, že budete s půsty pokračovat a že při těch dalších to bude příjemnější

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř lis 22, 2017 1:11 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
lucyja píše:
a ještě jeden dotaz, pač jsem se ted zhrozila, jelikož jsem potkala váhu a tedy po 10 denním půstu jsem zkusila se zvážit a ztratila jsem 8 kg, to je děsně moc, za tak krátký čas, proto jsem nejspíš jak lazar! Mám 176cm a normal váha je 63-64 kg a ted mám váhu, jak ze základky 56 kg. Začínám tedy pomalu se stravou, dala jsem si banána a asi uvařím zeleninu a udělám kaši. Děkuji za jakoukoliv radu..s pozdravem Lucie
Co se týká návratovky, klasika je Pavel Mácha http://www.pust.cz/frame.php?load=navrat. Jinak já poslední dobou jedu podle návratovky z knihy o suchých půstech dr Filonova
Citace:
Hladovka ma zacinat a koncit v 8 hodin rano. Navratovka ma byt presne dodrzena, protoze je
dulezitejsi jak vlastni pust. Ted to nevidim, ale pise, ze ma navratovka byt 2x tak dlouha jako pust.
V 8 zacinas pitim vody. Mela by to byt voda zmrazena a roztata. Do prvni sklenice doporucuje 3
tablety probiotik LINEX. Sklenici (240 ml) je treba pit 15 minut, pomalu, tak, abys koncil ve 14.
minute. Behem 2 hodin vypijes 8 sklenic. Piti vody muzes spojit se sprchou. Po sprse je dobre se
osprchovat studenou vodou a pak dat na 8 minut teplou vanu s bylinama. Spolecne s mytim
pokracovat s pitim vody do 12 hodin. Ve 12 mas jist rybi bujon, kolik chces. Po suchem pustu je
treba zacinat jist malymi porcemi. Je to proto, aby se pomalu a opatrne obnovila cinnost slinivky,
ktera byla zastavena. Ve 14 hodin je nutna zivocisna bilkovina zalozena na kysanem mlecnem
produktu, kefir nebo syrovatku Bolotova. Kdyz Bolotova nestacis udelat, tak kefir. Kolik chces, po
malych davkach. Dulezite: vodu i jidlo pomalu po malych porcich. Vypij hltecek, polkni kousek,
posed, zaposlouchej se do sebe. Jestli pri zvykani jidla necitite zadnou chut nebo vam to pripomna
chut vaty, to znamena, ze zaludek jeste na to jidlo neni pripraveny. Pro tebe je to balast. Tak pockej
nekolik dni a zkus to jidlo znovu. Pokud po prijmu porce citis bolest v zaludku, sucho v ustech,
vnitrni odpor, tak to prestan jist. Pokud je to v pohode, tak snist objem odpovidajici sklenici (240
ml). Jeden jeho pacient si pripravil syrovou zeleninu. Snedl kousek, chvilku pockal a chtel
pokracovat, ale ucitil bolest dole v brise jako by tam bodal nozem. Potom pochopil, ze bolest mizi,
kdyz ji zeleninu varenou. Potom dlouho koncil pust na kefiru a rybim bujonu a problemy nemel. To
je nutny proto, ze po suchym pustu telo silne potrebuje stavebni material cimz je zivocisna
bilkovina. Nazapominejte na metodu lecebneho zvykani. Od 2. dne lze trochu pouzit vceli produkty,
med a pyl. Potraviny by měly být pestré a dobře nasycene vitamíny a mikro a makro elementy.
Během prvních pěti dnů po začátku navratovky používejte pouze čerstvé, čisté a vysoce kvalitní
výrobky. Nelze použít cukr a produkty, ktere ho obsahuji a konzervovane produkty.
Při navratovce, a to zejména v prvních dnech, je třeba se vyhnout průvanu a chladu. První dny se
organizmus zabyva dekontaminaci potravin a vody, takže tělo je slabé, pak tělo bude
rekonstruováno a imunitní systém bude ještě silnější, než před půstem.
Ignorujte to pití vody, to je jen pro suchý půst. Zbytek by mohl být použitelný i pro vás. Já často vynechávám vývar, protože mi nechutná, ale to neberte jako doporučení.

A samozřejmě lze začít i čímkoliv rozumným jiným. Třeba ten banán. Ale vždy malou dávku a velice pomalu a dokonale žvýkat

Jinak dr Filonov pise, ze jen 30% lecebneho efektu je v dobe pustu a 70% v navratovce. Takze pri navratovce nejde jen o to ji v pohode prezit, ale i o kvalitu potravin, kterou dodavate. Ja jsem to vzdycky ignoroval, protoze navratovky jsem flakal a presto jsem si to co jsem potreboval vylecil. Ale nedavno jsem cetl nejakou studii, ze pri pustu se zlikviduje spousta bunek, a ze v navratovce se zas vytvareji nove bunky, ktere je nahrazuji, a ze je proto dobre dodat kvalitni stavebni material. Ze napriklad nastava v dobe pustu i silny ubytek kmenovych bunek v krvi, ale v navratovce naopak pribydou a je jich nakonec o dost vic nez pred pustem.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř lis 22, 2017 12:53 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 16, 2017 8:31 pm
Příspěvky: 10
Zdravím Vás a z celého srdce děkuji, opravdu jste moji oporou a učiteli půstu!!Rady si píši do Půstníčku - diáře na příště!
Bohužel jsem Tvojí zprávu četla, až když už jsem pomalouuunku začala jíst, takže holt ta 8h ranní nevyšla. Včera desátý den jsem už nemohla opravdu dojít z procházky, takhle zle mi nebylo ani ze celou dobu půstu. Tedy jsem si dala svůj první banán, řádně jsem ho rozmělnila a jedla pomalu, možná trochu jsem ho pocítila v žaludku, ale jinak dobré. Do večera jsem si uděla ještě smoothiečko jablíčko ze zahrádky a dva banány s vodou a pila pomalu a mohu říct, že sil trochu přibylo.
Ráno jsem měla děsnou pachut v puse, čili jsem si k snídani udělala další smoothiečko z pomeranče a půlky grepu, no, sakryš a zrovna si mi psal, že klystýr se pozmění, když pozřu pomeranč, opět jsem to četla až po. Ale přesto s klystýrem budu pokračovat a prozatím se citrusům vyhýbat. A další tvé info, vyhýbat se chladu, no a zrovna dnes mě poprvé dostala chumelenice v brzkých hodinách ven, prostě jsem musela, pač je to jen na pár hodin a začne zas pršet. Ted jdu vařit pro pozdější druhou porci dne kaši z mrkve a celeru a brambor, samo, že si nenandám kopec, jen malý talířek a uvidím.
Půst jsem si opravdu zamilovala, i přes všechny bolesti a nevolnosti, i když jsem to věděla, jak posledních pár let, když člověk nepracuje a jen užívá a cestuje, tak holt se dost popíjelo (pivo) i bez míry, jinak co se týče jídla, jsem živa z Raw a vege stravy, ale dám si i smažák, či rybu, když se dostanu do Čech, ale též s mírou. Půst mi neuvěřitelně otevřel oči a mě díky němu začíná nová fáze života, opravdu štastná a vděčná. Půst...bude součástí mého života! Parádní den Vám všem a Půstu zdar!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř lis 22, 2017 3:34 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 16, 2017 8:31 pm
Příspěvky: 10
tak ted netuším, jestli to nepíšu podruhé, ale zpráva se mi někam vytratila!
Mám ještě dotaz ohledně klystýru. Jak dlouho bych ho měla ještě používat, když jsem nyní po 10 denním půstu a 1 den na návratovce?
A též jsem si něco uvědomila, že nejspíš nejvíc byla znečištěna

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv lis 23, 2017 12:33 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="lucyja":3teot5zr]tak ted netuším, jestli to nepíšu podruhé, ale zpráva se mi někam vytratila!
Mám ještě dotaz ohledně klystýru. Jak dlouho bych ho měla ještě používat, když jsem nyní po 10 denním půstu a 1 den na návratovce?
A též jsem si něco uvědomila, že nejspíš nejvíc byla znečištěna

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv lis 23, 2017 12:56 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
JednorazovyNICK píše:
pv33 : Ja som borec ? TY SI BOREC.... Ja už do suchých pôstov nejdem (jedine mimo leta každý deň 12 hodinová "suchá lačňovka" - 12 hodín denne nepijem, od tej 7hod PM do 7hod AM.....
Ahoj, co se týká tvé výšky a váhy, tak podle BMI (https://www.bodymassindex.cz/) jsi naprosto OK. ja dneska koncim 9. den suche/mokre hladovky a jeste mam trochu vic nez ty \":D\" .
Citace:
mne musí stačiť denná 22hod lačňovka
to by opravdu melo stacit. Jak uz jsem psal, na zapade z tohoto prerusovaneho hladoveni delaji nyni hrozny hit. A to maji pauzu tak 16 hodin, ty mas 22.
Jo, mam manzelku. Trochu na me blbnuti s pusty kouka divne, ale uz to nekomentuje. Sama se zadnou alternativou nezabyva a ji podle mne dost hrozne, ale dela vice mene neco podobneho jako ty, tedy neji rano a v poledne a zacne jist az vecer. Rika, ze kdyby jedla pres den, tak nic neudela. A zatim ji to diky Bohu funguje \":D\"

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv lis 23, 2017 8:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
lucyja píše:
Krásný den p.Jardo,
chtěla bych Vás poprosit o radu jak pokračovat při ukončení půstu. Dnes je to 10 den a už jsem z těch bolestí a malátnosti vyčerpaná, ale věřím, že to bylo co k čemu, dnes je lépe jen síly jsou fakt na nule (ani to mi nezabrání jít do lesa), bolesti odchází, poslední noc jsem měla už jen bolesti kolen a nyní to již odeznělo. Ztratila jsem dost na váze, nevím kolik, půjdu se někam zvážit, ale kosti mi lezou všude, což se napraví. Neměla jsem určené kolik dní to dám, prostě, když si tělo řekne, že to stačí, tak ho poslechnu a tedy zítra bych ráda něco snědla, mohl by jste mi prosím Vás poradit s čím začít? Zdali smoothiečka z ovoce, či špenátu a rajčat nebo raději vařenou zeleninu. Děkuji mnohokrát! S pozdravem Lucie...fajný den

Myslím že perfektně vám poradil člen pv33, ono ani nejde tak striktně o to čím jako pomalu a kvalitní potravinou. Pokud to budete studovat je to bohužel co autor to jiný názor a logiky mě z toho vychází že náš prapředek i po dlouhé hladovce prostě jedl to co našel, nebo ulovil a těžko to nějak zkoumal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv lis 23, 2017 9:04 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
pv33 píše:
(...)ale dela vice mene neco podobneho jako ty, tedy neji rano a v poledne a zacne jist az vecer. Rika, ze kdyby jedla pres den, tak nic neudela. A zatim ji to diky Bohu funguje \":D\"

No, ja pravidlom jem doobeda, väčšinou medzi 9tou a 11tou, niekedy medzi 8-10... Navečer by som to nerobil, ani z dôvodu že je potom horší spánok, a ani z dôvodu, že by ma bolel žalúdok po tom, ako by som si po nejadení ľahol a šiel spať... Nemám ho "železný", som rak. A rak ktorý má citové problémy dlhodobé, tak ten si musí dávať pozor... \":D\"

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv lis 23, 2017 10:06 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
JednorazovyNICK píše:
No, ja pravidlom jem doobeda, väčšinou medzi 9tou a 11tou, niekedy medzi 8-10... Navečer by som to nerobil, ani z dôvodu že je potom horší spánok, a ani z dôvodu, že by ma bolel žalúdok po tom, ako by som si po nejadení ľahol a šiel spať... Nemám ho "železný", som rak. A rak ktorý má citové problémy dlhodobé, tak ten si musí dávať pozor... \":D\"

No, vidíš, jak to hezky říkáš .... o co vlastně jde ...
Každý člověk je jiný. Nejen fysicky, geneticky ale i emocionálně, ve smyslu temperamentu a různých reakcí na ty samé podněty.
Pořádně se najíst mezi devátou a jedenáctou dopoledne (a pak vůbec nejíst) může svědčit spoustě lidí.
Jiní si to posunou o šest až deset hodin dál.
Je to fuk.
Postoje a psychika kralují.
Názor na to, co a kdy jím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: sob lis 25, 2017 9:41 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 03, 2012 7:28 pm
Příspěvky: 81
Zdravim. Prave drzim post a dnes mam 25.ty den. Rad by som to dotiahol do 40tky. Vyska 180cm vaha povodna 78kg momentalne 64kg. Moj najvacsi problem je psoriaza - cize asi kandida. Je tu niekto, kto si postom vyriesil kandidu? Rad by som vedel ake konkretne detoxikacne priznaky ste mali. Dal som okolo 10 klystirov pocas postu, pred postom nie. No stale ide zo mna pomerne hneda tekutina. Uz je to svetlejsie, no stale to nie je "cista voda". Od vcera som zacal chodit do sauny, a ta ma krasne prehriala. Najvacsiu krizu som mal okolo 19 dna, ked som mal strasne tlaky v bruchu a este som musel pracovat na nocnej. PV33 mi poradil, aby som si dal niekolko krat po sebe klystir so sodou a dost to pomohlo, no brucho sa mi teraz ozyva pomaly kazdy den. Jazyk je tradicne biely, su bolesti chrbta a precitlivelost na zimu. Vcera bol na strede jazyku aj zeleny povlak a trochu. Od asi 7. dna mam svetlo hnedocervene sliny, poslednou dobou aj svetlo zlte a vcera bolo aj trochu ciernej. Odporuca sa pocas postu aj vyplach zaludka cistou vodou? Niekde pisali aj pri spani mat mokre ponozky zabalene do uteraka alebo sacka. Ma s tym niekto skusenosti?
Este na zaver ako zacat navratovke, ked chcem porazit kvasinky? Naparovana zelenina a neskor cerstva zelenina a stavy bez ovocia sacharidov a tukov? Kedy je vhodne v navratovke zacat s cajmi - sencha matcha mate a pod?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2199 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 147  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz