Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 6:58 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2199 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 147  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Půst
PříspěvekNapsal: čtv zář 10, 2009 2:51 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Při jednodenním půstu mě občas brněly ruce, nevíte, čím to může být?

Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv zář 10, 2009 7:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Při jednodenním půstu mě občas brněly ruce, nevíte, čím to může být?

Jana

To tedy nevím, ale čistě teoreticky, možná se Vám jinak rozvádí krev, při půstu většinou trochu klesá tlak a pokud máte přicpané cévy, tak se můžou některá místa hůře prokrvovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv zář 10, 2009 7:42 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Mne sa to stalo tiez, ale bolo to par hodin po preruseni, ale brneli mi aj nohy, a stracal som cit v nohach aj rukach, postupne sa mi motala hlava, a bol som kusok od straty vedomia. Nakoniec som to vydrzal a ostal pri vedomi, a postupne sa to zacalo zlepsovat. Doteraz som nezistil, cim to bolo, ale bol to otrasny zazitok, nastastie sa mi to stalo iba raz. Ale ako naschval v autobuse. \":-)\" Ti ludia okolo si iste mysleli, ze som nafetovany.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv zář 10, 2009 9:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Mne sa to stalo tiez, ale bolo to par hodin po preruseni, ale brneli mi aj nohy, a stracal som cit v nohach aj rukach, postupne sa mi motala hlava, a bol som kusok od straty vedomia. Nakoniec som to vydrzal a ostal pri vedomi, a postupne sa to zacalo zlepsovat. Doteraz som nezistil, cim to bolo, ale bol to otrasny zazitok, nastastie sa mi to stalo iba raz. Ale ako naschval v autobuse. \":-)\" Ti ludia okolo si iste mysleli, ze som nafetovany.

Nízký tlak s Vámi praští jedna radost, tak si na to musíte dávat pozor, také je možné, že člověk, který s půsty začíná, může mít rozhozený cukr, což je také důvod k omdlení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv zář 10, 2009 10:45 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Nízký tlak s Vámi praští jedna radost, tak si na to musíte dávat pozor, také je možné, že člověk, který s půsty začíná, může mít rozhozený cukr, což je také důvod k omdlení.

Sranda je, ze mne sa to stalo asi po 12 jednodnovom poste v rade (kazdy tyzden jeden), o to viac prekvapeny som bol.
Ale mam podozrenie, prerusil som pitim mrkvovej stavy, a ta dnesna mrkva, pokial si ju clovek nedopestuje sam, je ze vraj vseliako slachtena, pochopitelne sa tam moze nachadzat vselico, co moze rozhadzat hladinu cukru, alebo ine veci v tele.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pát zář 11, 2009 9:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Sranda je, ze mne sa to stalo asi po 12 jednodnovom poste v rade (kazdy tyzden jeden), o to viac prekvapeny som bol.
Ale mam podozrenie, prerusil som pitim mrkvovej stavy, a ta dnesna mrkva, pokial si ju clovek nedopestuje sam, je ze vraj vseliako slachtena, pochopitelne sa tam moze nachadzat vselico, co moze rozhadzat hladinu cukru, alebo ine veci v tele.

To je docela divné a ani ta mrkev by tomu vadit nijak neměla, do šťávy se toho zase tolik nepřenáší, veškeré škodliviny jsou vázány na vlákninu. Tento stav může vyvolat i nedostatek sodíku, který je hojně obsažen třeba v celeru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pon zář 21, 2009 7:02 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Este som to neskúšal,ale ked dám tú jednodnovú hladovku iba o destil vode a ráno nahodím urina klystýr tak kedy tam mám dodat laktobacily, ked budem celý den pit len vodu?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pon zář 21, 2009 7:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Este som to neskúšal,ale ked dám tú jednodnovú hladovku iba o destil vode a ráno nahodím urina klystýr tak kedy tam mám dodat laktobacily, ked budem celý den pit len vodu?
Ďakujem

Můžete je polknout kdykoliv v průběhu dne při pití té vody, ale při hladovce se nutně užívat nemusí a je možné jejich aplikaci na ten den vynechat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pon zář 21, 2009 1:14 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Mat, pocas hladovky nemusis brat laktobacily, rovnovahu budes davat dokopy v navratovej faze, ktora je rovnako dolezita, ako samotna hladovka, a zaroven je najcastejsim dovodom, preco vacsina zaciatocnikov pokazi hladovky - prave v nej sa totiz dopusta najvacsich chyb.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pon zář 21, 2009 2:16 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Xion píše:
Mat, pocas hladovky nemusis brat laktobacily, rovnovahu budes davat dokopy v navratovej faze, ktora je rovnako dolezita, ako samotna hladovka, a zaroven je najcastejsim dovodom, preco vacsina zaciatocnikov pokazi hladovky - prave v nej sa totiz dopusta najvacsich chyb.

Toto si prosím začínající půstaři dejte do rámečku a dobře na oči. Návratovka je velice podstatnou součástí půstu - přesněji řečeno je nezbytnou součástí půstu - a špatná návratovka zhatí celou proceduru. Proto určitě doporučuji před půstováním nastudovat teorii.
Teď mluvím o kratších půstech. U těch delších je znalost teorie nezbytností, protože tam už může jít při chybování o život.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: úte zář 22, 2009 12:49 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Jindra píše:
Toto si prosím začínající půstaři dejte do rámečku a dobře na oči. Návratovka je velice podstatnou součástí půstu - přesněji řečeno je nezbytnou součástí půstu - a špatná návratovka zhatí celou proceduru. Proto určitě doporučuji před půstováním nastudovat teorii.
Teď mluvím o kratších půstech. U těch delších je znalost teorie nezbytností, protože tam už může jít při chybování o život.

A co je tedy vhodné jíst po jednodenním půstu?
Co je správná návratovka?
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: úte zář 22, 2009 7:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
A co je tedy vhodné jíst po jednodenním půstu?
Co je správná návratovka?
Jana

Po jednodenním půstu je možné se normálně najíst syrovou zeleninou, nebo ovocem, po delších půstech zeleninou a je nutné první den jídlo spařit. Důležitá je malá velikost porce, kterou jíte, sníte množství, které se vejde do Vaší hrsti a nejdůležitější je kdy se najíst znovu. Nesmíte se znovu najíst, dokud nebudete pociťovat opravdový hlad, ne pouze chuť, musí to být opravdu hlad v žaludku. Prázdný žaludek není důvodem k jídlu, důležitý je právě ten pocit hladu, bez ohledu na velkou chuť na jídlo, které po půstu nemůžete vidět bez pocitu, že to musíte hned sníst. Pokud to uděláte, tak to je právě ta největší chyba, které se lze dopustit a po delších hladovkách Vám může způsobit taková blbost velké zdravotní potíže, případně i smrt. Jak se hlad dostaví, tak můžete znovu jíst a opět platí, že velice umírněně. Toto platí pro kratší hladovky a u delších je již potřeba dodržovat přesný postup návratu, který je nutné dobře nastudovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: úte zář 22, 2009 11:07 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
No hlavne ju nevystrasme, jednodenne su v pohode. Poznam ludi, co sa hned potom prezeru, maju akoze hostinu, pokazia si cely post, ale v podstate im nic nieje. Na slabsie zaludky takto prijde tazoba. U mna prisla tazoba nech som dal hocico, ale to bolo vyvolane mojimi zdravotnymi problemami.
Navratova faza by mala byt rovnako dlha ako samotny post, niekde sa uvadza, ze dokonca 2x tak dlha. V podstate, cim viac odlahcis stravu na navratovej faze, tym lepsie sa telo zregeneruje, a po dokonceni tejto regeneracie naberie o to viac sily. Takisto vhodne je v navratovej faze ostat pit len zriedene zeleninove stavy, postupne prejst na neriedene. Ovocnymi nezacinaj, su moc agresivne, dobre kombinacie zeleninovych stiav po poste su: mrkvovo-uhorkova alebo mrkvovo-cviklova, riedene vodou, a precedene o must. Vyskusaj co ti pasuje najviac.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř zář 23, 2009 6:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
No hlavne ju nevystrasme, jednodenne su v pohode. Poznam ludi, co sa hned potom prezeru, maju akoze hostinu, pokazia si cely post, ale v podstate im nic nieje. Na slabsie zaludky takto prijde tazoba. U mna prisla tazoba nech som dal hocico, ale to bolo vyvolane mojimi zdravotnymi problemami.
Navratova faza by mala byt rovnako dlha ako samotny post, niekde sa uvadza, ze dokonca 2x tak dlha. V podstate, cim viac odlahcis stravu na navratovej faze, tym lepsie sa telo zregeneruje, a po dokonceni tejto regeneracie naberie o to viac sily. Takisto vhodne je v navratovej faze ostat pit len zriedene zeleninove stavy, postupne prejst na neriedene. Ovocnymi nezacinaj, su moc agresivne, dobre kombinacie zeleninovych stiav po poste su: mrkvovo-uhorkova alebo mrkvovo-cviklova, riedene vodou, a precedene o must. Vyskusaj co ti pasuje najviac.

Já nikoho strašit nechci, ale u vícedenních půstů se již nedá běžně najíst a případné přejedení, nebo veliké pití ovocných šťáv, vyvolá celkem značné potíže. U jednodenního půstu se lze opravdu najíst v podstatě normálně a nic se zdánlivě neděje, ovšem tělu to rozhodně neprospívá. Rozhodně je i po jednodenní hladovce vhodné si zvyknout na velice pomalý návrat, což se Vám pak hodí u delších půstů. Ideální je opravdu tak dvojnásobná doba, než samotný půst i když zdaleka ne každý to tak dodržuje, to je velice individuální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: úte led 19, 2010 8:59 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Možem pri hladovke pit solanku?
Dala by sa prípadne použit aj tá varianta s citrónom alebo vobec?
Minule som bol iba na tej vode.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2199 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 147  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz