Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 147  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kokosová voda při půstu
PříspěvekNapsal: pát úno 17, 2017 8:41 am 
Offline

Registrován: pát led 31, 2014 8:49 am
Příspěvky: 43
No já vím máte pravdu..
O půstu jsem toho dost načetl (je to vidět že ) ale zase zapomněl \</div

Naposledy upravil Karl dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kokosová voda při půstu
PříspěvekNapsal: pát úno 17, 2017 10:14 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Půst je omezení kalorického příjmu a některých druhů potravin, narozdíl od hladovky. V podstatě jste držel hladovku zakončenou jednodenním půstem.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kokosová voda při půstu
PříspěvekNapsal: pát úno 17, 2017 11:38 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Karl píše:
No já vím máte pravdu..
čekal jsem podobné odpovědi.. Mám to za svou hloupost a taky za to že už jsem jistě pozapominal či jsem si to všechno o tom půstu nacetl

ale v pohodě a v dobrým, však se nehádáme \":-)\"

klidně se dá bejt na kokosový vodě a odlehčení to pro tělo jistěže je, ale nesmí trvat dlouho (příliš jednostranný zdroj živin) a není to půst, nýbrž dieta
pořád lepší než vepřo knedlo zelo

zdravím a přeju hodně zdaru a pohody


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kokosová voda při půstu
PříspěvekNapsal: pát bře 03, 2017 12:23 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Ta kokosova voda moze byt dobra na navratovku, u takto kratkych postov je to viacmenej jedno, pokial sa nezje nieco tazke. Ale u dvojdnovej hladovky by som ani nehovoril o navratovke, to az tak u tyzdnovej. Cize naozaj si mal 2 dnovu hladovku, za ktorou nasledoval 1 dnovy post na kokosovej vode, a vobec to nemusi byt zly napad. Po precisteni hladovkou crevo vstrebava velmi dobre, i tak sa mi vsak javi lepsia moznost este k tej kokosovej vode pridat nejaku cerstvo vytlacenu stavu a bylinkove caje.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kokosová voda při půstu
PříspěvekNapsal: pát bře 03, 2017 5:45 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Dvoudenní půst není snad ani hladovka nebo půst. To se prostě jen zapomeneš najíst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kokosová voda při půstu
PříspěvekNapsal: pon bře 06, 2017 11:32 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
ctihodnymuz píše:
Dvoudenní půst není snad ani hladovka nebo půst. To se prostě jen zapomeneš najíst.

99% ludi neda ani taky. 90% ludi neda ani jednodenny...
Da sa doporucovat aj jednodenny, alebo dvojdenny, ak to robia pravidelne, spravi to svoju pracu a vyrazne to pomaha na zdravie. Niekto moze kvoli praci nemat dobre podmienky na dlhsiu hladovku, tak si moze naprikald kazdy druhy vikend urobit dvojdnovu hladovku... ma to svoj zmysel.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř bře 15, 2017 5:02 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Ahojte všetci, ktorí máte skúsenosti s pôstami, ideálne aj s nejakým suchým (nie je podmienka).
Čo je podľa vás účinnejšie ?
1. 36 hodinový suchý pôst s primeranou fyzickou aktivitou.
2. 36 hodinový urinový pôst s primeranou fyzickou aktivitou, počas ktorého sa urobí klystír o objeme asi 1-2L slúťžiaci na odplavenie výkalového obsahu hrubého čreva (stačí slanou vodou), a za ním (keď už nebude mať čo ísť von) aplikované 2-3 klystíry o objeme po 500ml, ktoré budú z uriny odmrazenej (či odparenej) na 1/3 - 1/4 pôvodného objemu.

Ďakujem za názory.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kokosová voda při půstu
PříspěvekNapsal: sob bře 18, 2017 6:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Karl píše:
Hledám informace jestli by nemohla být vhodná i Kokosová voda při půstu? Vím že by se měla pít jen samotná voda či voda destilovaná ale možná že Kokosová voda může pomoci procesu detoxikace? Další otázkou je jestli je Kokosová voda z krabice vhodná i když je popsána jako 100% bez jakýchkoliv přísad.. Nejak mi nejde pod fousy že by ta voda mohla vydržet bez jakychkoliv konzervantů nekolik měsíců.
Děkuji za odpověď

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Jak vám již bylo řečeno to není půst, ale specifická dieta, každopádně lepší než nic, ale půst to není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: sob dub 15, 2017 5:51 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Ahojte.
Myslíte si, že keď má človek každý deň 20 hodinovú lačňovku, raz mesačne 68 hodinový pôst, raz mesačne 36 hodinový pôst, robí si rôzny detox (urinové klystíry, pitie uriny, sankhapraksalana, derivačný kúpeľ, mlganie oleja, kúpele v himalájskej soli, atď), tak aj v tomto prípade môže mať benefity z "enzýmoterapie", čiže z toho, že by bral enzýmy nalačno, ktoré by sa nespotrebovali na trávenie potravy, ale dostali by sa do tenkého čreva, boli absorbované do organizmu, a takto sa starali o rozklad a zúžitkovanie starých buniek, alebo mŕtveho odpadu ?
Alebo si myslíte, že v mojom prípade mi enzýmoterapia bude nanič ?

Podotýkam, moje zdravie nie je zďaleka 100%, vyzerám zdravo, ale mám duševné problémy (nespokojnosť s mojim citovým a pracovným životom trvajúca celé roky - poprosím nekomentovať \"8)\" ), takže určite mám aj napriek tým množstvám detoxikácií a super strave nejak obmedzenú funkciu rôznych orgánov, proste duchovné/duševné príčiny, ktoré ochromujú do určitej miery prácu mojich orgánov, ktoré sa starajú aj o očistu organizmu...

Alebo je tu niekto, kto si robieva pravidelne pôsty, ale okrem toho využíva aj enzýmoterapiu (liečba enzýmami pomocou tabletiek, konzumovaných nalačno či X hodín po poslednom jedle dňa, alebo aj aj) ?

Ďakujem za odpovede.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: ned kvě 07, 2017 12:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Ahojte.
Myslíte si, že keď má človek každý deň 20 hodinovú lačňovku, raz mesačne 68 hodinový pôst, raz mesačne 36 hodinový pôst, robí si rôzny detox (urinové klystíry, pitie uriny, sankhapraksalana, derivačný kúpeľ, mlganie oleja, kúpele v himalájskej soli, atď), tak aj v tomto prípade môže mať benefity z "enzýmoterapie", čiže z toho, že by bral enzýmy nalačno, ktoré by sa nespotrebovali na trávenie potravy, ale dostali by sa do tenkého čreva, boli absorbované do organizmu, a takto sa starali o rozklad a zúžitkovanie starých buniek, alebo mŕtveho odpadu ?
Alebo si myslíte, že v mojom prípade mi enzýmoterapia bude nanič ?

Podotýkam, moje zdravie nie je zďaleka 100%, vyzerám zdravo, ale mám duševné problémy (nespokojnosť s mojim citovým a pracovným životom trvajúca celé roky - poprosím nekomentovať \"8)\" ), takže určite mám aj napriek tým množstvám detoxikácií a super strave nejak obmedzenú funkciu rôznych orgánov, proste duchovné/duševné príčiny, ktoré ochromujú do určitej miery prácu mojich orgánov, ktoré sa starajú aj o očistu organizmu...

Alebo je tu niekto, kto si robieva pravidelne pôsty, ale okrem toho využíva aj enzýmoterapiu (liečba enzýmami pomocou tabletiek, konzumovaných nalačno či X hodín po poslednom jedle dňa, alebo aj aj) ?

Ďakujem za odpovede.

Postoje k životu a emoce vám bohužel enzymy nevyřeší na to je spíše EFT, nebo jiné metody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pon črc 31, 2017 5:45 pm 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
Má někdo zkušenosti s ne úplně destilovanou vodou(příměsi soli, draslíku , tak 0,5g na litr), zastaví se trávení?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř srp 02, 2017 9:51 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
derkel píše:
Má někdo zkušenosti s ne úplně destilovanou vodou(příměsi soli, draslíku , tak 0,5g na litr), zastaví se trávení?

Řadu půstu jsem dělal s vodou z vodovodu. jestli se úplně zastavilo trávení nevím, ale vždy jsem si tak půstem vyléčil to, co jsem potřeboval. Například astma a pak bronchitidu - to bylo vždy 12 dní. Ale pak jsem dělal i delší půsty a cítil jsem se taky v pohodě. A mám známého, který dělal spousty půstů, většinou 21 dní, a ten sice používá k pití a vaření pouze destilku, ale při půstech z ní dělal i bylinkové čaje a přidával i trochu citronové šťávy. A sám si těmito půsty vyléčil řadu vážných zdravotních problémů, například roztroušenou sklerózu. A podle tohoto jeho návodu a pod jeho vedením se vyléčili i další lidi z ještě horších problémů. Vím, že Pavel Mácha bere půst jako destilka + NIC, ale vím taky, že velice pomáhají i jiné varianty. Jinak i destilka trochu při půstu zatěžuje, podle nějakých Rusů si tělo musí i destilku nějak upravovat nebo strukturovat. To řeší suchý půst. Nicméně abych to uzavřel, určitě je lepší dělat půst s destilkou než s kohoutkovkou, ale určitě je taky lepší dělat aspoň půst s kohoutkovkou než žádný \":)\" . Takže když dělám půst doma, kde mám osmózu, která se dost blíží destilce, tak samozřejmě piji tu filtrovanou vodou. A dělal jsem půsty i s destilkou. Ale když jsem u mámy nebo na chalupě, tak dělám půst s vodou z vodovodu nebo na chalupě s vodou ze studně. \":)\"

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: ned srp 20, 2017 11:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
derkel píše:
Má někdo zkušenosti s ne úplně destilovanou vodou(příměsi soli, draslíku , tak 0,5g na litr), zastaví se trávení?

Souhlasil bych s členem pv33 a vždy je lepší půst nějaký než žádný. Osobně si nedovedu představit kde by mnoho generací našich předků bralo naprosto čistou destilovanou vodu na provádění půstů. Podle mě každý hladověl prostě tak jak to šlo pokud to bylo cílené, třeba z důvodu víry, nebo i tak že mu o hladovění nešlo, ale z důvodu nedostatku stravy prostě půstovat nuceně musel. Pak podle mě pil to co bylo k dispozici a rozjídal se tím co sehnal a nic složitě neřešil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: ned srp 27, 2017 11:48 am 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
pv33 píše:
derkel píše:
Má někdo zkušenosti s ne úplně destilovanou vodou(příměsi soli, draslíku , tak 0,5g na litr), zastaví se trávení?

Řadu půstu jsem dělal s vodou z vodovodu. jestli se úplně zastavilo trávení nevím, ale vždy jsem si tak půstem vyléčil to, co jsem potřeboval. Například astma a pak bronchitidu - to bylo vždy 12 dní. Ale pak jsem dělal i delší půsty a cítil jsem se taky v pohodě. A mám známého, který dělal spousty půstů, většinou 21 dní, a ten sice používá k pití a vaření pouze destilku, ale při půstech z ní dělal i bylinkové čaje a přidával i trochu citronové šťávy. A sám si těmito půsty vyléčil řadu vážných zdravotních problémů, například roztroušenou sklerózu. A podle tohoto jeho návodu a pod jeho vedením se vyléčili i další lidi z ještě horších problémů. Vím, že Pavel Mácha bere půst jako destilka + NIC, ale vím taky, že velice pomáhají i jiné varianty. Jinak i destilka trochu při půstu zatěžuje, podle nějakých Rusů si tělo musí i destilku nějak upravovat nebo strukturovat. To řeší suchý půst. Nicméně abych to uzavřel, určitě je lepší dělat půst s destilkou než s kohoutkovkou, ale určitě je taky lepší dělat aspoň půst s kohoutkovkou než žádný \":)\" . Takže když dělám půst doma, kde mám osmózu, která se dost blíží destilce, tak samozřejmě piji tu filtrovanou vodou. A dělal jsem půsty i s destilkou. Ale když jsem u mámy nebo na chalupě, tak dělám půst s vodou z vodovodu nebo na chalupě s vodou ze studně. \":)\"

Půst mokrý je dobrý za všech okolností. Za podmínek těch, že se pije voda (a nic než voda) normální, tedy z potoka, napršená, ze studánky, z pramene. I vodovod (je třeba prozkoumat) je dobrý.
Půst suchý jen v extrémních případech. Já to dělal jen z nutnosti (potíže se slinivkou). Není to příliš k užitku, jen holé přežití.
Trávení se, v případě, že pijete cokoliv, nezastaví.
A nesmíte mu dát nic, po řadu dnů.
Ani sliny.
Proto jsou proklamace o extrémním postění se liché a nezajímavé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: ned zář 03, 2017 10:12 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Nekde v tomto vlaknu (prispevek viewtopic.php?p=71090#p71090 a nasledujici prispevky) jsem popisoval sve zkusenosti se suchym pustem. Posledni dobou vždy zacinam suchym pustem a pak pripadne ještě prejdu na vodni. Suchy pust preferuji, protože se při nem první dny lip citim, rychleji pusobi, není při nem zima a leci i to, co mokry neumi. Ale to je kazdeho věc. Pri suchych pustech cerpam teorii predevsim z knihy dr. Filonova Suche hladoveni, kterou mam v rustine. Pripadnym zajemcum mohu poslat. Obcas jsem nekomu, kdo se o suche pusty zajimal, udelal vycuc z nekterych casti te knihy.
Toto jsou ty vycucy z knihy dr. Filonova:


Výhody suchého půstu oproti mokrým půstům.

Při suchém půstu je tělo postaveno ještě do tvrdších podmínek než při půstu o vodě. Potřebuje získat nejen potravu, ale i vodu. Stádia léčebného hladovění jsou stejná, ale probíhají rychleji. Již 3. den nastupuje ketoacidotická krize. Druhá, nejvíc léčící, acidotická krize nastává 9.-11. den. Čím rychleji přijde acidotická krize, tím dříve odejde a tím je i více času pro obnovu a léčbu organizmu.

Vzhledem k mnohem tvrdším podmínkám při suchém půstu přežívají jen nejkvalitnější buňky a nemocné a změněné buňky to nepřežijí a tělo se jich zbavuje.

Při mokrém půstu přichází do těla vnější méně kvalitní voda, kterou si musí tělo čistit, strukturovat... Při suchém půstu chybí voda a tělo si ji musí samo vytvářet, a vytváří si ji správně strukturovanou a v kvalitě, jakou tělo potřebuje, mnohem vyšší než u vody z vnějšku. Tím dochází k výměně staré "mrtvé", méně kvalitní, vody za vodu "živou" = nejvyšší kvality, strávně strukturovanou, vytvářenou přímo uvnitř těla.

Mnoho lidí říká, že suchý půst se zvládá snadněji, především proto, že není hlad. Nejen potravu, ale i vodu musí organizmus nějak zpracovávat a při suchém půstu toto neprobíhá a tělo je mnohem víc v klidu než při mokrém půstu. A díky tomu se také při suchém půstu mnohem více očistí krev. Protizánětlivý efekt suchého půstu je mnohem vyšší, protože záněty nemohou existovat bez vody. Každé zánětlivé místo opuchne vodou. Pouze ve vodním prostředí se mohou množit
mikroorganismy: bakterie a viry. Při deficitu vody nastává silný konkurenční boj o vodu mezi tělěsnými buňkami a patogeny. Tělesné buňky odebírají vodu patogenům. Jinak tělo získává novou vodu jak syntézou, tak nasáváním ze vzduchu. Mikrobi, viry, hlísty bez vody hynou.

Při mokrém půstu probíhá detoxikace přes klystýry, sauny, ... Při suchém nastupují unikátní mechanizmy. Dochází k spalování toxinů, buňky se zbavují všeho zbytečného, nemocného... Nastává zvýšení vnitřní teploty, to se možná nezměří teploměrem, ale lidi to v průběhu s. půstu cítí jako vnitřní žár. Víme, že při zvýšené teplotě se ničí jedy, toxiny a dokonce i rakovinové buňky. To urychluje léčbu. Zvýšením teploty organizmus zpomaluje růst mikroorganizmů. A imunitní systém snáz vystopuje a likviduje všechno cizorodé a degenerované.

Efekt hubnutí. Tělo je nuceno získávat jak potravu tak vodu zevnitř. Takže probíhají jiné chemické reakce. Dochází k relativně nižším ztrátám svalové tkáně v porovnání s tukovou tkání, na rozdíl od mokrého půstu, kdy jsou ztráty tuku a svalů přibližně stejné. Při suchém p. se tuková tkáň rozkládá velice efektivně, protože obsahuje více než 90 procent vody, a svalová tkáň zůstává relativně neporušená. Funkce je podobná jako u velblouda, v první řadě řeší žízeň na úkor tuku. A tím tělo nestrádá nedostatkem vody. Při suchém p. se tuky spalují 3x rychleji než při mokrém. A potom nikdy nedochází k plné obnově tukových tkání a tím se liší od mokrého půstu.

Omlazující efekt. Extrémní podmínky nevydrží nemocné, degenerované a slabé buňky, takže se rozpadají a zůstávají ty zdravé, silné a geneticky kvalitní, které mají potom obdobně kvalitní potomstvo a zvyšuje se kvalita celého organizmu.


Kontraindikace suchého půstu:
Zhoubné nádory a hematologické malignity. Aktivní tuberkulóza plic a
jiných orgánů. Hypertyreóza a další nemoci endokrinní. Cirhóza jater.
Hnisavě zánětlivá onemocnění dýchacích cest a břišní dutiny.
Oběhové selhání II a III stupňů. Přetrvávající nepravidelný srdeční
rytmus a vedení (nevím ...сердечного ритма и проводимости).
Těžká podváha. Tromboflebitida a trombóza. Těhotenství a kojení.
Děti do 14 let a senioři nad 70 let. Neschopnost pacienta samostatně se o sebe postarat.


Návratovka:
Stejně jako u půstu s vodou, i u suchého půstu je velmi důležitá návratovka. Já se snažím dělat suché půsty podle dr. Filonova, filonov.net. Tak bych sem zkopíroval svůj příspěvek ze zdravi-az.cz o návratovce podle Filonova:
Hladovka ma zacinat a koncit v 8 hodin rano. Navratovka ma byt presne dodrzena, protoze je dulezitejsi jak vlastni pust. Ted to nevidim, ale pise, ze ma navratovka byt 2x tak dlouha jako pust. V 8 zacinas pitim vody. Mela by to byt voda zmrazena a roztata. Do prvni sklenice doporucuje 3 tablety probiotik LINEX. Sklenici (240 ml) je treba pit 15 minut, pomalu, tak, abys koncil ve 14. minute. Behem 2 hodin vypijes 8 sklenic. Piti vody muzes spojit se sprchou. Po sprse je dobre se osprchovat studenou vodou a pak dat na 8 minut teplou vanu s bylinama. Spolecne s mytim pokracovat s pitim vody do 12 hodin. Ve 12 mas jist rybi bujon, kolik chces. Po suchem pustu je treba zacinat jist malymi porcemi. Je to proto, aby se pomalu a opatrne obnovila cinnost slinivky, ktera byla zastavena. Ve 14 hodin je nutna zivocisna bilkovina zalozena na kysanem mlecnem produktu, kefir nebo syrovatku Bolotova. Kdyz Bolotova nestacis udelat, tak kefir. Kolik chces, po malych davkach. Dulezite: vodu i jidlo pomalu po malych porcich. Vypij hltecek, polkni kousek, posed, zaposlouchej se do sebe. Jestli pri zvykani jidla necitite zadnou chut nebo vam to pripomna chut vaty, to znamena, ze zaludek jeste na to jidlo neni pripraveny. Pro tebe je to balast. Tak pockej nekolik dni a zkus to jidlo znovu. Pokud po prijmu porce citis bolest v zaludku, sucho v ustech, vnitrni odpor, tak to prestan jist. Pokud je to v pohode, tak snist objem odpovidajici sklenici (240 ml). Jeden jeho pacient si pripravil syrovou zeleninu. Snedl kousek, chvilku pockal a chtel pokracovat, ale ucitil bolest dole v brise jako by tam bodal nozem. Potom pochopil, ze bolest mizi, kdyz ji zeleninu varenou. Potom dlouho koncil pust na kefiru a rybim bujonu a problemy nemel. To je nutny proto, ze po suchym pustu telo silne potrebuje stavebni material cimz je zivocisna bilkovina. Nazapominejte na metodu lecebneho zvykani. Od 2. dne lze trochu pouzit vceli produkty, med a pyl. Potraviny by měly být pestré a dobře nasycene vitamíny a mikro a makro elementy. Během prvních pěti dnů po začátku navratovky používejte pouze čerstvé, čisté a vysoce kvalitní výrobky. Nelze použít cukr a produkty, ktere ho obsahuji a konzervovane produkty.
Při navratovce, a to zejména v prvních dnech, je třeba se vyhnout průvanu a chladu. První dny se organizmus zabyva dekontaminaci potravin a vody, takže tělo je slabé, pak tělo bude rekonstruováno a imunitní systém bude ještě silnější, než před půstem.


Ledviny:
Nekdo mel dotaz, jestli neni suchy pust prilisna zatez na ledviny.
Za prve uz jsem hodne suchych pustu sam delal a bez problemu. Tedy jak pise dr Filonov, při pustu obcas boleji organy, které se prave leci. Kdyz jsem zacinal s mokrymi pusty, tak me bolely prave ledviny, nebo něco v te oblasti. A vždy když jsem ukoncil pust, tak to hned preslo. Po par pustech uz to nebolelo vubec, ale pak při prvnich suchych totez. Ted uz ani nepatrne, asi uz mam ledviny spraveny \":-)\" .
Par odstavcu o ledvinach z knihy dr Filonova:
Je jasne, ze ledviny a jatra při suchem pustu prakticky plne odpocivaji, coz nelze rict o pustu o vode. Pri suchem je jejich zotaveni mnohem rychlejsi.
Pri vetsine nemoci ledvin suchy pust ma vyrazny pozitivni efekt. Pri konvencni lecbe se zatez ledvin nesnizuje, naopak se zvysuje při odstranovani odpadu z leku. Pri suchem pustu se zatez ledvin vyrazne snizuje.
Je třeba pripomenout, ze ledviny uzce souvisi s jatry. Nejcastejsi jsou nemoci ledvin dusledkem neschopnosti jater normalne plnit svou funkci. Proto je zvlast dulezite provadet před hladovenim ocistne procedury a potom dodrzovat dietu. Ve vetsine pripadu spravne provedena sucha hladovka da dobre vysledky pri vetsine nemoci ledvin.


Bolest v různých částech těla
Lidé se často vyděsí, když je při hladovce začne něco bolet. Je třeba připomenout,
že když se má něco zlepšit, často dojde nejprve ke zhoršení. Jestli s tím začneme bojovat, to nové a lepší nenastane. Všechny tyto symptomy při hladovce jsou většinou krátkodobé a rychle přejdou. Symptom ukazuje, že tělo došlo k čištění poškozené tkáně, která je právě na řadě. To je jediný smysl symptomu a není nutné hledat jiné vysvětlení. Jestli při hladovce něco bolí, znamená to, že organizmus se na to soustředil a začal to léčit. Když se člověk dohladoví k něčemu z ranného dětství, znamená to, že se čištění se chýlí ke konci. V době hladovění se všechny nemici objevují na kratkou dobu v obraceném pořadí. Zřídka něco bolí dlouho. Neznám případ, že by si někdo ublížil proto, že ignoroval příznaky hladovky. Samozřejmě to vystraší, ale je třeba to překonat. Častěji mohou být problémy po předčasném ukončení. Obvykle během několika dní bolest beze stopy zmizí, ale někdy se po nějaké době vrátí. To záleží na tom, v jakém pořadí probíhá léčba. Cokoliv zde předvídat je těžké. Za normálních okolností byste měli spoléhat na své podvědomí a trpělivě čekat. Instinktivní inteligence nás zná nejlépe, ví lépe než my v jakém pořadí by měla probíhat léčba. Často bývají zcela neočekávané bolesti, nesouvisející se současnými chorobami. Tím se léčí nemoci, které ještě navenek nepropukly. Tak nevysvětlitelná bolest kloubů svědčí o prevenci blížící se artritidy. Jednu paní mučily tak silné bolesti hlavy, že byla nucena 5x za sebou udělat klystýr a vzít si sorbenty. Vědecký přístup zvítězil a bolest odešla. Prudká bolest bývá, když vycházejí ledvinové kameny. V takových případech si můžete vzít tabletky NO-SPA(spazmolytikum, které je u nás na předpis) a udělat si horkou koupel. Ale stává se, že kameny zmizí zcela bez povšimnutí.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil pv33 dne ned zář 03, 2017 11:47 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 147  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz