Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:55 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 147  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: ned led 13, 2019 10:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
maricka_2000 píše:
Pane Jardo dík, dám asi těch 15 a uvidím jak se budu cítit. Pak poctívá návratovka, eventuálně co jsem četl i ty melouny/okurky. nechám si po 15 dnech udělat na svoje triko hodnoty kyseliny močové, to samé po návratovce.

Tak jistě a nebojte se nějaké neskutečné ceny těch vyšetření, většina je položek které se běžně dělají je levná, ale je lepší se podívat do ceníků jednotlivých laborek můžou se na některých položkách lišit celkem nepochopitelně i o stovky procent.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: ned led 13, 2019 10:45 am 
Offline

Registrován: úte úno 21, 2012 10:34 pm
Příspěvky: 43
Tak tady to mam celkem jednoduchy, mame tady dve. Zas kdyz jde o zdravi na penize nehledim. Zavolam do obou a podle toho. Co krome kyseliny mocove bych si mel nechat udelat za testy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: ned led 13, 2019 11:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
maricka_2000 píše:
Tak tady to mam celkem jednoduchy, mame tady dve. Zas kdyz jde o zdravi na penize nehledim. Zavolam do obou a podle toho. Co krome kyseliny mocove bych si mel nechat udelat za testy?

Pokud chcete znát stav ledvin tak cystatin C cenu neznám a jinak je dobré si nechat udělat plné jaterní testy což je 6 položek celkem asi za 120,-Kč. Pochopitelně se toho dá testovat daleko více ovšem to bych jen tak od oka nedělal v takovém testování naslepo skončí zbytečně dost peněz a efekt většinou nic moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2019 6:02 pm 
Offline

Registrován: úte úno 21, 2012 10:34 pm
Příspěvky: 43
Jeste se chci zeptat, četl jsem tady na foru o dne doporucení dát si kuru bud z okurek, nebo melounů. premýšlím že bych to zaradil ale je zima a zdroje jsou omezené, Melouny jsou Brasil, okurky jsem videl jen hadovky z Italie. má to smysl i s temato surovinama?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2019 6:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
maricka_2000 píše:
Jeste se chci zeptat, četl jsem tady na foru o dne doporucení dát si kuru bud z okurek, nebo melounů. premýšlím že bych to zaradil ale je zima a zdroje jsou omezené, Melouny jsou Brasil, okurky jsem videl jen hadovky z Italie. má to smysl i s temato surovinama?

to mate lepsi delat v lete. prijde mi to prirozenejsi v cervenci nez v lednu...
navic sezenete opravdove melouny a okurky.

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2019 6:40 pm 
Offline

Registrován: úte úno 21, 2012 10:34 pm
Příspěvky: 43
ano , samozrejme, mame na slovensku velikou zahradu, okurku tam mužu nasadit v léte tunu. taky tam máme višne, třesne, jabka, maliny, moruše... ale pust držím ted a hladinu kyseliny močové bych rád snížil v průbehu návratovky. tak proto se ptám nato co je v marketech. nebo mám kvalitní zavařená loupaná rajčata, můžu jíst ty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2019 7:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
maricka_2000 píše:
ano , samozrejme, mame na slovensku velikou zahradu, okurku tam mužu nasadit v léte tunu. taky tam máme višne, třesne, jabka, maliny, moruše... ale pust držím ted a hladinu kyseliny močové bych rád snížil v průbehu návratovky. tak proto se ptám nato co je v marketech. nebo mám kvalitní zavařená loupaná rajčata, můžu jíst ty.

Ty okurky z nouze jde aplikovat, ale zázrak zrovna nebudou pěstují se na roztoku živin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2019 8:11 pm 
Offline

Registrován: úte úno 21, 2012 10:34 pm
Příspěvky: 43
klasické okurky mají i v Makru, to ale asi bude všechno import a hydroponie.
pak mají takovéto srandy: https://www.fit-day.cz/smoothie/fit-day ... 600g-2018/
a pak už jen nakládačky

víc toho v zime nepořídím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř led 16, 2019 2:30 pm 
Offline

Registrován: úte úno 21, 2012 10:34 pm
Příspěvky: 43
tak dneska na 13 den jsem ukončil půst. čerstvými drcenými rajčaty přelitými horkou vodou. startuji tak vždycky. na tech chci být 3 dni, pak začnu s okurkami. byli jen hadovky, uvidím jak mi to půjde dolu krkem. plus asi přidám i jabka, banány a meloun (brasil) ve formě smoothie.
piju bylinkové čaje+vodu. vodu jsem si upravil ph sodou na 8,7. pak tak za 10 dní půjdu na tu krev. výsledek půstu kromě toho co ze mě vylezlo je lepší spánek, čistejší myslení, víc pozitvní energie. Myslím že to není úplně málo \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pát led 18, 2019 11:23 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
maricka_2000 píše:
tak dneska na 13 den jsem ukončil půst. čerstvými drcenými rajčaty přelitými horkou vodou. startuji tak vždycky. na tech chci být 3 dni, pak začnu s okurkami. byli jen hadovky, uvidím jak mi to půjde dolu krkem. plus asi přidám i jabka, banány a meloun (brasil) ve formě smoothie.
piju bylinkové čaje+vodu. vodu jsem si upravil ph sodou na 8,7. pak tak za 10 dní půjdu na tu krev. výsledek půstu kromě toho co ze mě vylezlo je lepší spánek, čistejší myslení, víc pozitvní energie. Myslím že to není úplně málo \":D\"

Proč tu sodu,tělo se nyní regeneruje.Radši žádnou chemii.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pát led 18, 2019 11:57 pm 
Offline

Registrován: úte úno 21, 2012 10:34 pm
Příspěvky: 43
Soda mi nechutila, tu jsem vynechal. Koupil jsem melouny, okurky, rano voda s citronem. Hodne bylinkoveho caje. Plus extra virgin olivac. Okurky jsem poridil v makru, Italie ale chutnaj dost dobre. Denne dva litry caju, voda , plus melouny a okurky. Hydratace je slusna. Ty okurky vydrzim mlsat i 10 dni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: sob led 19, 2019 6:22 pm 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2018 9:22 pm
Příspěvky: 78
maricka_2000 píše:
klasické okurky mají i v Makru, to ale asi bude všechno import a hydroponie.

Teď v zimě bude všechny zelenina z hydroponie. Docela by mě zajímalo, jestli má taková zelenina v sobě ještě něco prospěšného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: sob led 19, 2019 8:32 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
Goldman píše:
Teď v zimě bude všechny zelenina z hydroponie. Docela by mě zajímalo, jestli má taková zelenina v sobě ještě něco prospěšného.

Moc prospěšná ta zelenina není.Okurka a melouny organismus ochlazují.Teď je dobré jíst hlavně kořenovou zeleninu,hl.mrkev,petržel.Protože je teď organismus citlivější,tak může dojít k nachlazení .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: ned led 20, 2019 9:52 am 
Offline

Registrován: úte úno 21, 2012 10:34 pm
Příspěvky: 43
Ad Hydroponie: záleží jak to hydroponicky pěstují, tj do kdy valí hnojiva a zda je na závěr nechají na vodě. V hydroponii můžou klidně pěstovat i na biohnojivech. Metodu jako takovou bych neodsuzoval, záleží na formě jejich provedení. Obávám se že až zničíme půdu, bude hydroponie naší jedinou možností jak nepochcípat hlady.
Ad Okurky/Melouny Chápu že teď není úplně to pravé období na průplach organizmu, ale už jsem v procesu a nebudu čekat než dozrají melouny.
Kořenová zelenina je také můj favorit ale já teď potřebuji hlavně hodně hydratovat. A to z mrkve moc tedy nejde.
Meloun z Brazílie je chuťově ok, jediný "problém" je cena. Líbilo by se mi cpát se meloune z " Maďarov" za 7 kč/kg a také si to v lětě hodlám užít ale teď jsem rád že mi ledviny rozhýbali ty Brazilské.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: ned led 20, 2019 10:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
maricka_2000 píše:
Ad Hydroponie: záleží jak to hydroponicky pěstují, tj do kdy valí hnojiva a zda je na závěr nechají na vodě. V hydroponii můžou klidně pěstovat i na biohnojivech. Metodu jako takovou bych neodsuzoval, záleží na formě jejich provedení. Obávám se že až zničíme půdu, bude hydroponie naší jedinou možností jak nepochcípat hlady.
Ad Okurky/Melouny Chápu že teď není úplně to pravé období na průplach organizmu, ale už jsem v procesu a nebudu čekat než dozrají melouny.
Kořenová zelenina je také můj favorit ale já teď potřebuji hlavně hodně hydratovat. A to z mrkve moc tedy nejde.
Meloun z Brazílie je chuťově ok, jediný "problém" je cena. Líbilo by se mi cpát se meloune z " Maďarov" za 7 kč/kg a také si to v lětě hodlám užít ale teď jsem rád že mi ledviny rozhýbali ty Brazilské.

To máte pravdu že takto se dá produkovat BIO produkce dokonce snadněji než na normální dříve chemicky hnojené půdě a pokud má rostlina dostatek světla je kvalitní, nicméně ne vždy se totéž dá tvrdit, mnohdy vzniká opravdu šmejd, zvláště pokud se producent snaží o kvantitu na úkor kvality.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 147  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz