Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:10 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 586 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 40  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát pro 21, 2018 9:07 am 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2018 9:22 pm
Příspěvky: 78
krasnagadgetka píše:
Chtěla bych se zeptat, co všichni jíte v práci. Už jsem z toho zoufalá. \":-(\" Ať dělám jakoukoliv práci, nemůžu v ní skoro jíst. \":-(\" Skoro každý můj kolega jede celý den na kafi, redbulech nebo čokoládě. Chtěla jsem si sestavit zdravý jídelníček, kde bude stejný poměr tuku a sacharidů, protože jsem vždy měla ve stravě moc sacharidů a kvůli tomu jsem tloustla a lítal mi cukr atd. :-O

Výzkumy v posledních letech ukazují, že skoro nezáleží na tom, co člověk jí, ale na tom, jak potravu stráví, tedy je to vlastně jen o tom, jaké složení má naše střevní mikroflóry. Nedávno jsem viděl video, kde trenér naší nejlepší biatlonistky vysvětloval, jak je možné, že výtězka olympijských her dlouhé roky bojovala s anorexií. Vysvětlil to tím, že při perfektní mikroflóře může člověk vyhrávat olympiády a o hladu. Taky říkal, že někdo má perfektně vyvážený jídelníček, ale jeho fyzická výkonnost je nulová, protože jeho mikroflóra si neumí ty živiny z jídla vzít. Sám se s problémem špatné mikroflóry potýkám a už řeším termín transplantace střevní mikroflóry se svým dárcem. Snažil jsem se stravu ladit a vyvažovat dlouhé roky, ale výsledky tomu neodpovídají, psychika i fyzická únava se mě stále drží.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 21, 2018 10:00 am 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
Goldman píše:
Výzkumy v posledních letech ukazují, že skoro nezáleží na tom, co člověk jí, ale na tom, jak potravu stráví, tedy je to vlastně jen o tom, jaké složení má naše střevní mikroflóry. Nedávno jsem viděl video, kde trenér naší nejlepší biatlonistky vysvětloval, jak je možné, že výtězka olympijských her dlouhé roky bojovala s anorexií. Vysvětlil to tím, že při perfektní mikroflóře může člověk vyhrávat olympiády a o hladu. Taky říkal, že někdo má perfektně vyvážený jídelníček, ale jeho fyzická výkonnost je nulová, protože jeho mikroflóra si neumí ty živiny z jídla vzít. Sám se s problémem špatné mikroflóry potýkám a už řeším termín transplantace střevní mikroflóry se svým dárcem. Snažil jsem se stravu ladit a vyvažovat dlouhé roky, ale výsledky tomu neodpovídají, psychika i fyzická únava se mě stále drží.

Bohužel v tom máte asi úplnou pravdu.Ve WM 203/204 píšou,že dánští a čínští vědci provedly pokus,při kterém testovali stav intestiální mikroflóry při užívání antibiotik.Pokus byl proveden na 12 dobrovolnících.Dostali koktejl z popul.léků, které jsou obvykle použ.při bak.léčbách.Analýzy stolice byly povedený okamžitě po ukončení užívání,po několika dnech a po půl roce.V prvním případě počet bak.prudce klesl,ale některým se podařilo přežít.Po 6 měsících počet bak.téměř dosáhl normy,ale jejich složení zůstává nedostatečně.Mezi mikroby zmizelo 9 dřívějších druhů,ale objevily se nové-zjevně přežívající antibiotik.zpracování.
Transplantace střevní mikroflóry je asi účinná léčba,ale je problém najít dárce.A je otázka,jak dlouho ten positiv.stav vydrží.
Ant. jsou bohužel i v medu,v mléce a v mase a dokonce i v pitné vodě ve veřejných vodovodech.
Základ našeho zdraví je ve zdravých střevech a ne se jen cpát drahými přípravky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 21, 2018 11:07 am 
Offline

Registrován: ned kvě 27, 2018 7:15 pm
Příspěvky: 23
Goldmane, ke stejnému poznání jsem dospěla i já. Pořád jsem řešila stravu a různé výživové doplňky a nic nepomáhalo. Nakonec jsem si nechala udělat transplantaci střevní mikroflóry a mé deprese zmizely jako mávnutím kouzelného proutku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Deprese a střevní mikroflóra
PříspěvekNapsal: pát pro 21, 2018 11:17 am 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2018 9:22 pm
Příspěvky: 78
DepresivniSlecna píše:
Goldmane, ke stejnému poznání jsem dospěla i já. Pořád jsem řešila stravu a různé výživové doplňky a nic nepomáhalo. Nakonec jsem si nechala udělat transplantaci střevní mikroflóry a mé deprese zmizely jako mávnutím kouzelného proutku.

Je docela logické, že transplantace střevní mikroflóry dokáže vyléčit deprese rychle, protože 90 % serotoninu se tvoří ve střevech vlivem některých střevních bakterií. Serotonin je hormon štěstí a my, co trpíme depresemi či úzkostmi ho máme málo, chybí nám bakteriální kmeny, které serotonin ve střevech produkují. A tak je to se vším, nějaké bakterie chybí, jiné zase přebývají, například candida albicans bývá často ve střevě přemnožena.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 21, 2018 12:04 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Goldman píše:
Serotonin je hormon štěstí a my, co trpíme depresemi či úzkostmi ho máme málo, chybí nám bakteriální kmeny, které serotonin ve střevech produkují. A tak je to se vším, nějaké bakterie chybí, jiné zase přebývají, ...

Jen drobná korekce, deprese nemusí být jen nedostatkem serotoninu, což je taky důvod proč spoustě lidí (údajně více než polovina pacientů) antidepresiva na bázi SSRI nezabírají vůbec, nebo jen zatraceně málo. Deprese umí vyvolat i disbalance dalších neurotransmiterů.
Ale v ostatním máte naprostou pravdu, protože spoustu vitamínů vyrábí bakterie ve střevech a navíc spoustu neaktivních forem vitamínů a minerálů z doplňků musí mikroflora konvertovat na tělu dostupné látky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 21, 2018 12:22 pm 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2018 9:22 pm
Příspěvky: 78
pefi píše:
Jen drobná korekce, deprese nemusí být jen nedostatkem serotoninu, což je taky důvod proč spoustě lidí (údajně více než polovina pacientů) antidepresiva na bázi SSRI nezabírají vůbec, nebo jen zatraceně málo. Deprese umí vyvolat i disbalance dalších neurotransmiterů.
Ale v ostatním máte naprostou pravdu, protože spoustu vitamínů vyrábí bakterie ve střevech a navíc spoustu neaktivních forem vitamínů a minerálů z doplňků musí mikroflora konvertovat na tělu dostupné látky.

Jste úplně vedle. \":D\" \":D\" \":D\" Antidepresiva na bázi SSRI nezabírají ve skutečnosti nikomu, je to jen placebo. Tedy přesněji řečeno, někomu antidepresiva na chvíli trochu mohou pomoci, pokud věří, že jsou účinné. Serotinon je velmi důležitý pro naši psychiku, ale žádné antidepresiva neumí serotonin rozmnožit ani nijak "vychytávat" nebo "zadržovat." Tohle jsou jen teorie, že to antidepresiva SSRI údajně dokáží, ale není to pravda. V životě jsem nepoznal člověka, kerému by antidepresiva SSRI pomohly zlepšit psychiku. Farmaceutický průmysl dokáže svoje léky úžasně vychválit až do nebes, ale realita je jiná.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 21, 2018 1:12 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Chalani, nie je vsetko tak jednoduche.... Ked ma niekto depresie z toho, ze ma po niecom obrovsku tuzbu, ale to nieco nevie ziskat, a neuspech (ked to nevie ziskat cele roky) v kombinacii s obrovskou dolezitostou ktoru prenho ta vec (ktoru nevie ziskat cele roky) predstavuje ho SILNO DEPRIMUJE, vtedy je to tiez otazka crevnej mikroflory ci neurotransmiterov ??? Nedava to logiku... Napriklad ak ma niekto velmi specificke poziadavky na partnera, ale takeho partnera nedokaze najst ani ked robi vsetko preto aby takeho partnera nasiel, tak to obrovske trapenie vznika z dovodu takeho, ZE CLOVEK PRIRADIL OBROVSKU DOLEZITOST najdeniu takeho partnera, a to je ta chyba... A prosim vas, nepokusajte sa mi tvrdit, ze to, ak niekto niecomu priradi OBROVSKU DOLEZITOST, tak to spravil preto, lebo nema ukazkovy crevny mikrobiom... Ved ten ma mozno tak jeden z 1000...a neviem o tom, ze by depresiami NEtrpel jeden z 1000 ludi...
Vsimam si je je tu nova moda.... VSETKO davat za vinu neukazmoveu crevnemu mikrobiomu... A nakoniec jedina cesta ako sa vyliecit z polovice chorob bude skryta v stolici anjelsky cisteho cloveka... Takze kazdy vycalujte 5000Eur za fekalne transplantacie, bez toho ste strateni... A ked ich podstupite, tak vase tuzby ktore sa vam skratka nedarilo naplnit (zaviseli nie len od vas samotnych) a ktorych dlhodobe nenaplnenie vam sposobovalo depresie, vas uz po fekalnej tratransplantacii nebudu trapit - UZ PRESTANETE TUZIT....
Fakt tomu verite ?

FEKALNA TRANSPLANTACIA (a rozny detox) POMOZE AKURAT TAK NA DEPRESIE, ktore su "BEZ REALNEJ AKCIA-REAKCIA/NEREAKCIA PRICINY", ktore vznikaju z dovodu zleho mikrobiomu a zanesenia organizmu.

Dajte umelca s citlivou dusou a vysokou inteligenciou k tym najprostejsim gadzovskym a malo inteligentnym robotnikom (nic proti robotnikom, nie vsetci su taki), nedajte mu moznost stretavat sa aj s ludmi jemu podobnymi (napr. by to boli stroskotanci na ostrove, kde je ale hojne potravy, a je tam teplo, takze by nestradali fyzicky), a ked doatane depresiu z toho ze nema pri sebe nikoho dostatcne jemu podobneho, tak to zvalte na zly mikrobiom, pricom robotnicke ovce (jeden ako druhy) budu mat dobru naladu, lebo si rozumeju medzi sebou, takze to znamena, ze maju teda dobry mikrobiom...

Vidite, ake je to kratkozrake ?

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 21, 2018 1:18 pm 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2018 9:22 pm
Příspěvky: 78
Jednorazovy_Nick, ale Ty nemáš typické deprese, jsi jen nešťastný ze svého života a z toho, že Ti něco chybí. Pouze máš špatný způsob myšlení, že ses fixoval na něco, co nikdy mít nebudeš, ať už je to cokoliv. Stačí jen umět se smířit s tím, že to, po čem toužíš, mít nebudeš a zaměřit se se svém životě na věci, které mít můžeš. Tvůj problém je jen o špatném a negativním úhlu pohledu na svůj život, to nesouvisí s mikroflórou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 21, 2018 1:23 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Mam (väcsinou neaktivne, ale raz za cas aktivne) depresie z toho, ze mam ine zivotne hodnoty a ine nazory nez cela moja rodina... Mam obcas depky z toho, ze za 31 rokov som si nedokazal najst kamosa, s ktorym by som si FAKT rozumel, ktoey by so mnou zdielal SUCASNE NARAZ nazory ohladom stravy, cvicenia, detoxu, tantry, politiky, alebo aby rozdiely boli len minimalne. Nenasiel som (ziveho, z mäsa a kosti). Ani vytuzenu partnerku so zmesou urcitych vlastnosti... pre ktoru by zdrava strava, detox, cvicdnie, joga, neboli stratou casu, plus ine veci aby jej vyhovovali.
To, ze davam tak velku dolezitost tymto veciam JE ZLE, viem to. Ale nie ie to vecou crevneho mikrobiomu... Je to vecou ZLEHO ROZHODNUTIA, ZLEJ "DOHODY" sameho so sebou. Z toho potom vyplyvaju depresie. Nepomoze tu ani fekalna transplantacia, samozrejme ani antidepresiva.
Pomozu tu dve veci :
1. BUD SA TUZBY PRETRANSFORMUJU DO REALITY (budu naplnene)
2. Alebo pomoze bud regresny terapeut, alebo hypnoterapeut

Nehladajte v uplne vsetkom LEN FYZICKE RIESENIA, fyzicke procedury.

Edit : Goldman, vidim, ze si odpisal skor, nez som precital (a uz stihol napisat druhu spravu).
O.k., potom by ale trebalo vzdy napisat, ze ak ma niekto depresie BEZ ZJAVNYCH PRICIN, tak az vtedy sa jedna o zly mikrobiom a podobne....
Napriklad z prispevkov DepresivniSlecna nie je mozne urcit (pretoze nespomenula dovody/nedovody depresii), ze jej depresie boli bez zjavnych pricin (nenaplnenia v zivote, atd)

Zaverom... Kupil som si knihu o autohypnoze.... Ak mi nepomoze v uspesnej autohypnoze, navstivim hypnoterapeuta na X sedeni. A oslobodim sa od prilisnych narokov na rozne veci...a konecne budem spokojny.

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 21, 2018 1:38 pm 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2018 9:22 pm
Příspěvky: 78
Jednorazovy_Nick, opakuji, že Ty nemáš skutečné deprese, jen jsi nešťastný ze svého nenaplněného života. Máš dvě možnosti, jak být šťastný:

A - Splnit si svoje touhy

B- Přestat prostě toužit po tom, co mít nemůžeš.

Ty neděláš ani jedno, prostě pořád toužíš po něčem, co nemáš a proto jsi nešťastný. Vyber si A nebo B a budeš Tvoje neštěstí zmizí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 21, 2018 1:58 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
Goldman píše:
Jednorazovy_Nick, opakuji, že Ty nemáš skutečné deprese, jen jsi nešťastný ze svého nenaplněného života. Máš dvě možnosti, jak být šťastný:

A - Splnit si svoje touhy

B- Přestat prostě toužit po tom, co mít nemůžeš.

Ty neděláš ani jedno, prostě pořád toužíš po něčem, co nemáš a proto jsi nešťastný. Vyber si A nebo B a budeš Tvoje neštěstí zmizí.

Myslím si, že musíš se především mít rád a vážit si sám sebe.Netlač tak moc na pilu, přání se většinou realizují ,když na ně zapomeneme.Proč myslíš,že jsem se zeptala na ten Rf faktor.V podstatě jsem to tušila.Jseš jen trochu víc citlivý ,cítíš zodpovědnost za druhé a hledáš svůj úkol zde na Zemi.https://youtu.be/uYI-yUxPY5c


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 21, 2018 2:57 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Jednorazovy_Nick píše:
Dajte umelca s citlivou dusou a vysokou inteligenciou k tym najprostejsim gadzovskym a malo inteligentnym robotnikom (nic proti robotnikom, nie vsetci su taki), nedajte mu moznost stretavat sa aj s ludmi jemu podobnymi (napr. by to boli stroskotanci na ostrove, kde je ale hojne potravy, a je tam teplo, takze by nestradali fyzicky), a ked doatane depresiu z toho ze nema pri sebe nikoho dostatcne jemu podobneho, tak to zvalte na zly mikrobiom, pricom robotnicke ovce (jeden ako druhy) budu mat dobru naladu, lebo si rozumeju medzi sebou, takze to znamena, ze maju teda dobry mikrobiom...

Vidite, ake je to kratkozrake ?

Jinými slovy vystavíme člověka obrovskému stresu, časem díky tomuto stresu měřitelně vyčerpá zásoby látek, které tělo používá na boj se stresem, a následně máme věřit, že chronickým stresem vyvolaná deprese s biochemií nesouvisí ? Navíc protože jsme evolučně připraveni zvládat stres akutní a ne chronický, tak stres zatěžuje imunitní systém natolik, že se nám v těle rozmnoží šmejdi, se kterými by si imunitní systém nevystresovaného člověka snadno poradil.

Mimochodem, umělecké sklony a tendence k esoterii jsou docela typické pro nadbytek mědi.
Pyrrolurie se pro změnu projevuje takto:
https://www.everywomanover29.com/blog/p ... -solution/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 21, 2018 6:20 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Goldman : díky za reakcie

ZDENINA : díky, ešte dnes popočúvam ten odkaz \":)\"

pefi : Mňa ezoterika nezaujíma, zaujíma ma psychológia, tantra, zdravý spôsob života, hĺbka. Ale žiadny "anjeličkovia", ani žiadne tomu podobné veci typu "Cesty k sobě" ... narážam na tú internetovú TV.
Umelecký typ som, ale čisto len čo sa hudby týka. Určite nie čo sa týka imidžu. A napríklad výtvarné či divadelné umenie, alebo módu... mám úplne v paži. \":-)\" Len som RH negatív a rak súčasne, takže to robí svoje \":D\"
A čo sa medi týka, to sa dozviem dúfam už v januári z Biomolu.

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 21, 2018 7:34 pm 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2018 9:22 pm
Příspěvky: 78
Jednorazovy_Nick píše:
Goldman : díky za reakcie

ZDENINA : díky, ešte dnes popočúvam ten odkaz \":)\"

pefi : Mňa ezoterika nezaujíma, zaujíma ma psychológia, tantra, zdravý spôsob života, hĺbka. Ale žiadny "anjeličkovia", ani žiadne tomu podobné veci typu "Cesty k sobě" ... narážam na tú internetovú TV.
Umelecký typ som, ale čisto len čo sa hudby týka. Určite nie čo sa týka imidžu. A napríklad výtvarné či divadelné umenie, alebo módu... mám úplne v paži. \":-)\" Len som RH negatív a rak súčasne, takže to robí svoje \":D\"
A čo sa medi týka, to sa dozviem dúfam už v januári z Biomolu.

Jsi z určitého hlediska skoro stejný jako jsem já. Jenže já mám na rozdíl od Tebe fyzický problém ve špatném mikrobiomu. Splnil jsem si všechny životní sny, mám všechno, po čem jsem v životě toužil, nic mi nechybí, jsem bohatý, úspěšný, mám úžasnou partnerku, zdravé děti, moje práce je mým koníčkem, měl bych být šťastný, ale mám deprese. V tom je rozdíl mezi námi dvěma, jám mám deprese ze špatné mikroflóry. Ty máš deprese z toho, že se Ti nesplnily Tvoje touhy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 21, 2018 8:45 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Jednorazovy_Nick píše:
Umelecký typ som, ale čisto len čo sa hudby týka. Určite nie čo sa týka imidžu. A napríklad výtvarné či divadelné umenie, alebo módu... mám úplne v paži. \":-)\"

Zase tak umělecký typ nebudeš - když "jenom hudba" .... \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 586 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 40  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz