Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 10:38 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 588 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned kvě 02, 2021 10:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Díky za odpověď.
S tou kyselinou to bude pravda. Tlak mám nízký ale solení nepomáhá.
Bral jsem Jablečný ocet ale musím opatrně. Pálí mě často žaludek a často to přechází až v zápal, cítím jako horkost v těle. Myslím, že by za tím mohl být Helicobacter pylori. Vychází mi střídavě pozitivně.
Na konci května si jdu pro krevní výsledky. Ty dost napoví ale stejně mám největší úspěch s obecnými opatřeními - protizánětlivá strava s omezením sacharidů, bylinky a probiotika, hlavně Saccharomyces boulardii.
Tinnitus. To jsem se možná blbě vyjádřil. Myslím pískání v uších a má to na svědomí opět nějaký neřád, po sacharidech je to horší.

Syrová zelenina mi svědčí ale mám potom hodně nafouklé břicho, chce to vyvážit s vařenou. Syrovou mám rád hlavně listovou.

Včera jsem zkusil Ghí a ráno mi bylo hodně zle. Dám pár dní pauzu a zkusím znovu, možná jsem to jen přehnal s množstvím. Kokosák zkusím Bio ale dělá mi takový nepříjemný hlen v krku.
Chci si objednat ještě lněný olej a olej z černého kmínu. Užívat budu terapeuticky po lžičkách.

Tak vyzkoušejte lékořici ta zvedá tlak dobře a ladí i adrenální systém. Na helicobactera funguje dračí krev tu máme na e-schopu a jsou s ní dobré výsledky. Pokud jde o lněný olej ten při přímé konzumaci zrovna nefunguje, je potřeba ho navázat na sirný protein.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 16, 2021 8:23 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Dobrý den pane Jardo

Postihl mě opět zánět žaludku, pálí mě a bolest vystřeluje různě do celého těla, hlavně po jídle. Mám to často, zhruba v 1-2 měsíčních intervalech.
Tentokrát byl spouštěč buď slanina nebo rýžové chlebíčky nebo už nevím. Nejhorší je když se jídlo drží déle v žaludku.
Budu už řešit s lékařem a objednám se na gastroskopii.

Jak si teď pomoci? A jak tomu předcházet trvale?
Mohou to způsobovat živočišné produkty, hlavně ty tučné? S jejím vyřazením bych totiž přišel o podstatnou část své výživy a to je nejím nějak extrémně - 3 vejce denně a kousek masa k večeři, občas nějaká uzenina.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 16, 2021 9:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Dobrý den pane Jardo

Postihl mě opět zánět žaludku, pálí mě a bolest vystřeluje různě do celého těla, hlavně po jídle. Mám to často, zhruba v 1-2 měsíčních intervalech.
Tentokrát byl spouštěč buď slanina nebo rýžové chlebíčky nebo už nevím. Nejhorší je když se jídlo drží déle v žaludku.
Budu už řešit s lékařem a objednám se na gastroskopii.

Jak si teď pomoci? A jak tomu předcházet trvale?
Mohou to způsobovat živočišné produkty, hlavně ty tučné? S jejím vyřazením bych totiž přišel o podstatnou část své výživy a to je nejím nějak extrémně - 3 vejce denně a kousek masa k večeři, občas nějaká uzenina.

Tak ono dost záleží z čeho ten zánět opravdu je. Nejde ani tak o to co si s tím spojujete za jídlo jako o to jakého šmejda jste si tam dokázal namnožit. Pokud je to helicobacter pak by mohla pomoci dračí krev, nebo rychlá možnost, ale bez záruky je trochu syrové rozmixované brambory, nebo hlt čerstvé bramborové šťávy to celkově žaludek zklidňuje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 24, 2021 6:17 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Tak ani po deseti dnech nedošlo ke zlepšení. Potíže jsem měl již dříve ale vždy po dvou dnech ustoupili.
Teď je to desátý den a stále stejné pálení žaludku bolest v pravém podžebří, zhoršení po jídle (třeba po banánu je to peklo. Místo stolice hlen. Jím hrozně dietně, úplně bez tuků a váha jde dolů. Na noc sahám po antacidech.
Lékař mi napsal pouze Nolpazu, já si k tomu naordinoval Cholagol (ten alespoň částečně pomáhá).
Zkusím začínat den strouhanou syrovou bramborou, také mi poradili chlorellu.
Zkusím si vyběhat Sono žlučníku, možná gastroskopii.
Už mi zase dochází víra, takto zle jsem se cítil naposledy před 4-5 lety.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 24, 2021 9:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Tak ani po deseti dnech nedošlo ke zlepšení. Potíže jsem měl již dříve ale vždy po dvou dnech ustoupili.
Teď je to desátý den a stále stejné pálení žaludku bolest v pravém podžebří, zhoršení po jídle (třeba po banánu je to peklo. Místo stolice hlen. Jím hrozně dietně, úplně bez tuků a váha jde dolů. Na noc sahám po antacidech.
Lékař mi napsal pouze Nolpazu, já si k tomu naordinoval Cholagol (ten alespoň částečně pomáhá).
Zkusím začínat den strouhanou syrovou bramborou, také mi poradili chlorellu.
Zkusím si vyběhat Sono žlučníku, možná gastroskopii.
Už mi zase dochází víra, takto zle jsem se cítil naposledy před 4-5 lety.

Tak víra sice také léčí, ale přeci musíte být schopen vysledovat v čem je vlastně problém. Osobně bych v takovém případě problematické místo silně ohřál a uvidíte. Většinou stačí přiložit termo flašku, ale pozor nepopálit se, ono se totiž blbě odhaduje kolik pokožka snese pokud ji ohříváte postupně tak je to jako pomalé vaření žáby ve vodě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 27, 2021 11:33 am 
Offline

Registrován: ned bře 14, 2021 4:21 pm
Příspěvky: 31
sparcoo píše:
Tak ani po deseti dnech nedošlo ke zlepšení. Potíže jsem měl již dříve ale vždy po dvou dnech ustoupili.
Teď je to desátý den a stále stejné pálení žaludku bolest v pravém podžebří, zhoršení po jídle (třeba po banánu je to peklo. Místo stolice hlen. Jím hrozně dietně, úplně bez tuků a váha jde dolů. Na noc sahám po antacidech.
Lékař mi napsal pouze Nolpazu, já si k tomu naordinoval Cholagol (ten alespoň částečně pomáhá).
Zkusím začínat den strouhanou syrovou bramborou, také mi poradili chlorellu.
Zkusím si vyběhat Sono žlučníku, možná gastroskopii.
Už mi zase dochází víra, takto zle jsem se cítil naposledy před 4-5 lety.

Pokud po banánu nastane peklo, to to by vypadalo na kandidózu, při ní vadí fruktóza.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 08, 2021 3:04 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Tak konečně zlepšení, stálo mě to 5 kg.
Mám pocit, že ty patogeny střídají aktivitu, kdy jsou agresivní a poté latentní.
Velmi mi pomohli probiotika.

Ráno zkouším jíst ovocné saláty (teď je na to fajn období) ale jak si do nich přidám něco tučného - strouhaný kokos je zle. Křeč, nevolnost, nemohu se pořádně nadechnout. Musel jsem to rozchodit, samotné ovoce ok. Čím bych to mohl ošálit, případně podpořit pane Jardo?
Jinak k obědu dušená různorodá zelenina na olivovém oleji, brambor a nějaké maso - panenka, hovězí, ryba, kuře.
To je fajn kombinace, která mi sedí a díky zelenině pokaždé jiná.

Můj léčebný plán (třeba někoho inspiruji).

Tinktura - černý ořešák, hřebíček, pelyněk
Extrakt z olivových listů, Pau D'Arco v tobolkách
Liv. 52 na

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 08, 2021 8:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="sparcoo":2xfzsuw4]Tak konečně zlepšení, stálo mě to 5 kg.
Mám pocit, že ty patogeny střídají aktivitu, kdy jsou agresivní a poté latentní.
Velmi mi pomohli probiotika.

Ráno zkouším jíst ovocné saláty (teď je na to fajn období) ale jak si do nich přidám něco tučného - strouhaný kokos je zle. Křeč, nevolnost, nemohu se pořádně nadechnout. Musel jsem to rozchodit, samotné ovoce ok. Čím bych to mohl ošálit, případně podpořit pane Jardo?
Jinak k obědu dušená různorodá zelenina na olivovém oleji, brambor a nějaké maso - panenka, hovězí, ryba, kuře.
To je fajn kombinace, která mi sedí a díky zelenině pokaždé jiná.

Můj léčebný plán (třeba někoho inspiruji).

Tinktura - černý ořešák, hřebíček, pelyněk
Extrakt z olivových listů, Pau D'Arco v tobolkách
Liv. 52 na

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 09, 2021 2:05 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Díky Ox bile znám a už jsem zkoušel ale to byla doba kdy jsem těch tuků jedl opravdu kvanta, teď by to možná pomohlo.

Chtěl bych zkusit Budwig směs ale nemohu mléčné výrobky. A na tvaroh ve směsi reaguji úplně stejně ekzémem jako na ostatní mléčné výrobky. Napadlo mě zkusit míchat olej se semínkem a jinou složkou bohatou na síru. Co zkusit MSM?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 09, 2021 10:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Díky Ox bile znám a už jsem zkoušel ale to byla doba kdy jsem těch tuků jedl opravdu kvanta, teď by to možná pomohlo.

Chtěl bych zkusit Budwig směs ale nemohu mléčné výrobky. A na tvaroh ve směsi reaguji úplně stejně ekzémem jako na ostatní mléčné výrobky. Napadlo mě zkusit míchat olej se semínkem a jinou složkou bohatou na síru. Co zkusit MSM?

Tak můžete vyzkoušet dávat před tím jídlem panáka šťávy z kysaného zelí tak to tuším doporučovala i Budwigová. Jinak někde jsem v příslušném vlákně již řešil různé možnosti jak tu směs vyrobit bez tvarohu i když je otázkou zda pak bude fungovat. Mrkněte se na to zda by vám něco z těch věcí sedělo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 26, 2021 2:00 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Dobrý den pane Jardo,

potřebuji poradit s pořízením konkrétní žárovky do sauny.

Vlastním tuhle saunu, je to skvělá lehká skořepina, funguje dobře.

https://www.marimex.cz/infrasauna-marim ... kgQAvD_BwE

Rád bych si jí ještě mírně vylepšil, koukal jsem, že jste do ní instaloval tři žárovky.
Zkusil bych nejprve jednu žárovku, případně dvě a přidal bych v závislosti na toleranci.
Pošlete mi prosím odkaz na konkrétní žárovky?
Saunu bych rád využíval k léčbě chronické boreliózy, hodně si od toho slibuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 26, 2021 7:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Dobrý den pane Jardo,

potřebuji poradit s pořízením konkrétní žárovky do sauny.

Vlastním tuhle saunu, je to skvělá lehká skořepina, funguje dobře.

https://www.marimex.cz/infrasauna-marim ... kgQAvD_BwE

Rád bych si jí ještě mírně vylepšil, koukal jsem, že jste do ní instaloval tři žárovky.
Zkusil bych nejprve jednu žárovku, případně dvě a přidal bych v závislosti na toleranci.
Pošlete mi prosím odkaz na konkrétní žárovky?
Saunu bych rád využíval k léčbě chronické boreliózy, hodně si od toho slibuji.

Bohužel v popisu nejsou uvedeny rozměry tedy neodhadnu jakou sílu žárovek by jste tam měl dát, ale obecně platí že žárovka 250 W vyžaduje odstup od těla 50-60 cm a o každých 50 W slabší žárovka snižuje odstupovou vzdálenost o cca 10 cm. Již jsem zde psal že ty žárovky vydávají neuvěřitelný žár a do docela velké vzdálenosti tedy pokud bych měl tu moji bednu větší dal bych je do více rohů. Také záleží na síle té žárovky protože snesitelné je to u 250 W ve vzdálenosti cca 50-60 cm a já jsem mohl dát pouze 150 W s tím že odstup mám cca 30-40 cm. Prostě pokud by sauna měla úhlopříčku 180 cm a větší pak tam dáte do každého rohu v pohodě 250 W a nebude problém, ale to já zdaleka tak velké nemám. V zásadě to co jsem zde dával na fotkách bylo jediné možné umístění jinak bych musel dát ještě menší žárovky třeba jenom 50 W a těch by muselo být zase hodně tedy vysoká pořizovací cena, spousta blbnutí, instalačního materiálu a vyšší pravděpodobnost připečení kůže pokud by se té rozžhavené žárovky člověk náhodou dotknul. Dnes bych to pochopitelně dělal obráceně tedy vybral bych si saunu tak aby to tam umístit šlo, ale to už je velikost pro dvě osoby a seděl by v ní jeden člověk. Žárovky lze použít jakékoliv, ale asi nejvhodnější jsou teraristické které se používají na plazy, tyto tam konkrétně mám já https://www.bezednamiska.cz/teraristika ... oEQAvD_BwE , nicméně v pohodě fungují i žárovky používané na ohřívání selátek, nebo kuřátek které koupíte v zemědělských e-schopech.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 04, 2021 2:43 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Rozjel se mi ekzém na rukách, který reaguje na většinu věcí co sním - syrové ovoce, papriky, rajčata, brambory, sladké, ovesné vločky, sůl,....
Doprovázené permanentním pálením žaludku, s občasnou bolestí do boku. Cítím, že ten žaludek je opravdu hodně podrážděný a reaguji ihned po konzumaci.
Podobné potíže s ekzémem jsem měl před třemi lety, nakonec sám odezněl, já jen vyřadil mléčné výrobky. Vracelo se jen občasné svědění, při nezřízené konzumaci ale kůže byla čistá.
Intenzivní potíže s žaludkem mám pocit začali až po prodělání Covid minulý rok, jinak ale trávicí potíže řeším již několik let. Možná jsem to rozdráždil nějakou bylinnou - Pau D'Arco, Pelyněk, Olive extract, probiotika,... Také jsem jedl kvanta jablek, což minulá léta ne.

Jsem chronik s boreliózou a koinfekcemi. Píchám si injekce jmelí na imunitu a měl bych užívat byliny - alkoholové nebo glycerinové tinktury?
Také jsem chtěl zkusit kúru z medicinálních hub.
Do konce měsíce mi dostaví infrasaunu, od toho si dost slibuji.
Rád bych to nějak zkombinoval ale čím jednodušší, tím lepší, protože to jinak většinou nemá očekávaný účinek.

Děkuju

https://postimg.cc/gallery/HjmThQ5


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 04, 2021 10:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Rozjel se mi ekzém na rukách, který reaguje na většinu věcí co sním - syrové ovoce, papriky, rajčata, brambory, sladké, ovesné vločky, sůl,....
Doprovázené permanentním pálením žaludku, s občasnou bolestí do boku. Cítím, že ten žaludek je opravdu hodně podrážděný a reaguji ihned po konzumaci.
Podobné potíže s ekzémem jsem měl před třemi lety, nakonec sám odezněl, já jen vyřadil mléčné výrobky. Vracelo se jen občasné svědění, při nezřízené konzumaci ale kůže byla čistá.
Intenzivní potíže s žaludkem mám pocit začali až po prodělání Covid minulý rok, jinak ale trávicí potíže řeším již několik let. Možná jsem to rozdráždil nějakou bylinnou - Pau D'Arco, Pelyněk, Olive extract, probiotika,... Také jsem jedl kvanta jablek, což minulá léta ne.

Jsem chronik s boreliózou a koinfekcemi. Píchám si injekce jmelí na imunitu a měl bych užívat byliny - alkoholové nebo glycerinové tinktury?
Také jsem chtěl zkusit kúru z medicinálních hub.
Do konce měsíce mi dostaví infrasaunu, od toho si dost slibuji.
Rád bych to nějak zkombinoval ale čím jednodušší, tím lepší, protože to jinak většinou nemá očekávaný účinek.

Děkuju

https://postimg.cc/gallery/HjmThQ5

Asi bych za daných okolností vyzkoušel kombinaci podušená zelenina, maso a trochu oliváče. Pár dní se to nechá vydržet a tělo se předpokládám vzpamatuje z nejhoršího. Pro nabuzení toku žluče denně trochu taurinu a pokud bude potřeba dodat HCl. Houby rovnají tělo do neutrálu tedy to by vám mohlo pomoci.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 05, 2021 9:20 am 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Asi to tak udělám, několik dní vývary s vařenou nenadýmavou zeleninou s ghí.

Chtěl jsem právě zkusit standardizované extrakty Reishi, Coriolus, Hericium na 3 měsíce ale můj neurolog mi to vyvrátil, nejspíš kvůli autoimunitě.

Zkusím to, ještě mám právě nevyzkoušené houby a také bylinky podle Buhnera ale ty chci brát nepřetržitě alespoň rok.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 588 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz