Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 9:55 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 588 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 40  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon bře 12, 2018 9:06 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Jarda píše:
1) Asi podráždění zánětem.
2) Libové maso nezajistí vyloučení žluče na to je potřeba tuk a jinak ten rozdíl v hrncích nevím.
3) Jak kterou v mnoha případech ani jedno a dávat čaj.
4) Na tom není problém, akorát zase kokosák nevyloučí žluč a tam bude podle všeho zakopaný pes.

Tak mohu ke každému jídlu přidat trochu špeku a většinou je v každém jídle trochu sádla z přípravy.
Bohužel ta žluč je asi problém, proto mi dělá nejlépe kokosák.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 12, 2018 9:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Tak mohu ke každému jídlu přidat trochu špeku a většinou je v každém jídle trochu sádla z přípravy.
Bohužel ta žluč je asi problém, proto mi dělá nejlépe kokosák.

Tak vyzkoušejte, kvalitním špekem se toho moc pokazit nedá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 12, 2018 9:49 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
JednorazovyNICK píše:
sparcoo píše:
Takže olivový olej extra panenský, který kupují běžné v láhvi v supermarketu není nijak prospěšný???
A je spíš škodlivý?

Nie je skodlivy.

pomerne hodne lidi je toho nazoru ze je prospesny... (zejmena bez tepelne upravy a ve vyborne kvalite)

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 12, 2018 9:51 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Jarda píše:
Tak vyzkoušejte, kvalitním špekem se toho moc pokazit nedá.

Jaké množství živočišného tuku minimálně pro dostatečné vyloučení žluči?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 12, 2018 9:58 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
sparcoo píše:
Jaké množství živočišného tuku minimálně pro dostatečné vyloučení žluči?
Děkuji

myslim ze se doporucuje alespon 30g tuku ke kazdemu jidlu ale vic asi nic nepokazi...
ja ze sve zkusenosti mohu dodat ze na moje traveni ma dobry vliv kombinace masa, zivocisneho tuku a syrove zeleniny, pripadne mensi mnozstvi tepelne upravene zeleniny. takovato dieta dela skoro divy, alespon u me...

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 12, 2018 10:08 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Ku užití a konzumaci tuků jen osobní zkušenost ....
Po operaci slinivky (těžký zánět s rozsahem v celé dutině břišní, důsledek degradace části slinivky, akutní ohrožení života) jsem se samozřejmě bál v podstatě všeho, co bude přijímáno ústy, i vody ....
Po opatrné koketerii s různými surovinami jsem nejprve vyloučil polovinu blafů a nesmyslných úprav a míchanic, které doporučovaly tabulky a diety obdržené v nemocnici (bylo mi po tom blbě), dále jsem vyloučil věci, které se zdály mému uvažování správné (ale nebyly), nakonec zvítězila strava s dostatkem živočišných tuků. Hodně tučná. Tuky jsou zřejmě nositelem nejen chuti, ale i cestou, jak do těla dostat minerály, sloučeniny, molekuly i jejich řetězce, enzymy, vitamíny a jiná svinstva, bez nichž dobře nefungujete. Zřejmě jsou i cestou, po které proudí ta energie, která jest životodárná.
Jde o osobní, možná nepřenositelnou, zkušenost. Jsem fysicky typ, který vy třeba nejste. I to hraje roli.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 16, 2018 4:07 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Tak se musím trochu pochválit. Co jsem na antibiotikách tak jsem se nějak více rozjedl, hlavně teda maso. Díky zaječické kterou piju 2x denně (mezi snídani a obědem, obědem a večeří), chodím alespoň večer vždy na velkou. Stolice je velice kašovitá ale alespoň jde něco ven. Také denně odvádím hadičkou plyny a nemám pak křeče.

Otázky
1. Nevadí, že si denně zavádím 3x i vícekrát trubičku do rekta? Musím jinak plyny neodvedu.
2. Vždy při zavádění v jedné fázi musím překonat takové vroubky (vlnky) za nimi se drží plyn. Máte je tam také (při klystýru).
3. Nevíte proč je mi zle, když brzy po jídle ležím na levém boku? To nemohu vůbec dýchat.
4. Po jídle je mi většinou hrozná zima + husina a později se trochu potím. Nevíte proč?
5. Jak je to s masem? Jím ho 2x Denně, kolem 13h a kolem 18h a to cca 100-150g. Rád bych si ale klidně ještě dál jednu porci s trochou masa se zeleninou a tukem. Je to špatně takto to kouskovat a raději se 2x najíst více na sílu? Jsem rád, že chodím na tu velkou alespoň takto a nerad bych si to rozhodil. Ale stále jsem nepřibral, tak když je chuť mohl bych přidat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 16, 2018 6:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Tak se musím trochu pochválit. Co jsem na antibiotikách tak jsem se nějak více rozjedl, hlavně teda maso. Díky zaječické kterou piju 2x denně (mezi snídani a obědem, obědem a večeří), chodím alespoň večer vždy na velkou. Stolice je velice kašovitá ale alespoň jde něco ven. Také denně odvádím hadičkou plyny a nemám pak křeče.

Otázky
1. Nevadí, že si denně zavádím 3x i vícekrát trubičku do rekta? Musím jinak plyny neodvedu.
2. Vždy při zavádění v jedné fázi musím překonat takové vroubky (vlnky) za nimi se drží plyn. Máte je tam také (při klystýru).
3. Nevíte proč je mi zle, když brzy po jídle ležím na levém boku? To nemohu vůbec dýchat.
4. Po jídle je mi většinou hrozná zima + husina a později se trochu potím. Nevíte proč?
5. Jak je to s masem? Jím ho 2x Denně, kolem 13h a kolem 18h a to cca 100-150g. Rád bych si ale klidně ještě dál jednu porci s trochou masa se zeleninou a tukem. Je to špatně takto to kouskovat a raději se 2x najíst více na sílu? Jsem rád, že chodím na tu velkou alespoň takto a nerad bych si to rozhodil. Ale stále jsem nepřibral, tak když je chuť mohl bych přidat.

1) Pokud ji namáznete nevidím problém.
2) To je normální střevo je tam zahnuté.
3) To netuším, patrně se zvedne intoxikace organizmu.
4) Ono jde o to jak vám maká trávení, dal bych hořké čaje na lepší vyloučení žluče a možná i HCl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 18, 2018 9:34 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Tak jsem to zakrikl. Už opět nekadím.
Asi to tedy dělalo spíše to Ox Bile.
Přidal sem i na tucích ale má to spíš opačný efekt.

Prosím jak dávkovat a kdy Zaječickou aby spolehlivě šel ten den na velkou?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 19, 2018 8:39 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Tak jsem to zakrikl. Už opět nekadím.
Asi to tedy dělalo spíše to Ox Bile.
Přidal sem i na tucích ale má to spíš opačný efekt.

Prosím jak dávkovat a kdy Zaječickou aby spolehlivě šel ten den na velkou?

Pokud vám pomohlo Ox Bile pak je podle všeho problém v trvalém stresu nízkém vylučování HCl, což následně prakticky vyřadí produkci žluče a pankreatických sekretů. Musíte se zklidnit a viděl bych jako rozumné dávat buď 3,5%tní HCl, nebo betain po každém jídle v potřebném množství, což u vás může být dost velké množství. Zaječickou vám neporadím, to je u každého jiné musíte si to odzkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2018 4:40 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Betain dávám s jídlem ale žádný extra efekt. Před jídlem mne po něm pálil žaludek.
Mohu zkusit HCl po jídle. Jak prosím užívat? Nerad něco dávam po jídle, nechávám raději trávit.

Mezi jídly dávám trávicí enzymy ale nějaký extra efekt nevidím, snad mě jen méně bolí klouby.
Zatím asi největší užítek jsem měl z toho Ox bile.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2018 4:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Betain dávám s jídlem ale žádný extra efekt. Před jídlem mne po něm pálil žaludek.
Mohu zkusit HCl po jídle. Jak prosím užívat? Nerad něco dávam po jídle, nechávám raději trávit.

Mezi jídly dávám trávicí enzymy ale nějaký extra efekt nevidím, snad mě jen méně bolí klouby.
Zatím asi největší užítek jsem měl z toho Ox bile.

Trávit bez kyseliny je nemožné, dává se 60-120 kapek v koncentraci 3,5% za den, tedy si to musíte nějak rozdělit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2018 10:18 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Dobře a mohu užívat třeba až hodinu nebo i déle po jídle? Případně před jídlem?
A do kolik vody ředit prosím?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 21, 2018 7:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Dobře a mohu užívat třeba až hodinu nebo i déle po jídle? Případně před jídlem?
A do kolik vody ředit prosím?

Nechápu to vaše neustálé vymýšlení, prostě se najím a na trávení potřebuji kyselinu tedy ji dodám když si ji netvořím a ne že to nechám nakvasit a až budu nafouklý dodám kyselinu. Kolik vody není tak podstatné prostě trochu zapít.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2018 5:49 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Pane Jardo máte nějakou zkušenost s užíváním Boraxu? A také Saccharomyces?

Přemýšlím, zda ta má zácpa není mechanického původu. Střevo mě bolí stále na pravé straně a právě stolice i plyn mi stojí právě za těmi vroubky, které překonávám hadičkou.

Jinak začal jsem aplikovat pouze klystýr s 0,5 litry vody. Dělá mi lépe a odvede skoro stejnou práci.
Přemýšlím, že bych zkusil něco jiného než vodu s citronem. Olej/kávu?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 588 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 40  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz