Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:04 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 586 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon zář 02, 2019 4:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Máte někdo zkušenosti s hyperglykémií? jsem v takovém začarovaném kruhu - jsem podvyživený i když dodávám enzymy a HCl/byliny na trávení, BMI mám asi 18, tzn. mám strašně nízkou váhu. Když jím bez sacharidů, tělo je z toho ve stresu a čím víc přidávám tuku, tím víc hubnu a tím větší problémy mám se žlučníkem. Když ale přidám sacharidy, mám pak hrozné hyperglykemie, velmi časté močení, točení hlavy, divné (jak kdyby rozmazané) vidění, pocení a návaly, mám extrémní hlad i po velkém jídle. Čím víc toho ale sním, tím je to pak horší a navíc to ani nestrávím takže mám pak zácpu. Je možné tohle vůbec nějak normálně vyřěšit? Už jsem z toho nějaký unavený.

Podporuji i slinivku a slezinu bylinami, jím bez lepku, minimum zprocesovaných věcí, sardinky kvůli omega 3 mám obden a chia/lněné semínko které si pomelu mám skoro každý den, taky kvůli omega 3. Dávám i B1 (klidně 250-300mg/den) kvůli těm hyperglykemiím, aby to nějak nepoškodilo nervy.

I přes to všechno je tam prostě hrozná inzulinová resistence.

Obávám se že bez přechodu na tuky se bude problém dále zhoršovat a je možné že děláte jednu dost zásadní chybu kterou při přechodu na tuky dělá mnoho lidí a to že nesolí. Tělo na tucích pochopitelně nemá jak držet vodu a člověku je blbě, prostě máte asi nízký sodík, což doprovází i nízký tlak a motáky hlavy. V naprosté většině případů lze tento stav vyřešit solí, ale dávky jsou opravdu vysoké klidně 10-20 g denně podle zátěže a teploty prostředí. Tuky mají tu velkou výhodu že můžete jíst z pohledu objemu relativně málo a je co pálit a ostatní se dá dohnat přísunem kalorií tedy v čistém tuku není problém dávat i 3-5000 kcal denně. Pokud se dávkování přehání člověk se hodně potí, ale na takový stav je potřeba si zvyknout je bohužel normální.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 05, 2019 2:18 pm 
Online

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1952
S odvodněním (vyčerpáním glukózy) při přechodu do ketózy tedy dochází i k vyčerpání elektrolytů. Zároveň je známo, že hyperglykemie snižuje sérové hladiny sodíku. Frekvence hyperglykemie a inzulínové rezistence je sledována i u parazitárních nákaz, náš organismus v reakci na stres ukládá zvýšené množství vnitřního tuku a skrze enzymatické změny v něm dokáže po překonání opuštěných hranic nezvanými návštěvníky uzavřít přívod paliva. Tento příspěvek je šitý na míru Mojzovi, osídlení typických diabetiků je jiné.

Hyperglycemia-Induced Hyponatremia — Calculation of Expected Serum Sodium Depression
https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJM197310182891607
Coprevalence of parasitic infections and diabetes in Sub-Himalayan region of Northern India
https://www.researchgate.net/publication/331586687_Coprevalence_of_parasitic_infections_and_diabetes_in_Sub-Himalayan_region_of_Northern_India
In Vitro Anti-Echinococcal and Metabolic Effects of Metformin Involve Activation of AMP-Activated Protein Kinase in Larval Stages of Echinococcus granulosus
https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0126009

http://www.studiumbiochemie.cz/metabolismus_sacharidy.html
http://www.biomach.cz/biologie-bunky/bunecny-metabolismus
https://www.potravinyinfo.cz/33/informace-o-prirozene-se-vyskytujicim-obsahu-sodiku-uniqueidgOkE4NvrWuMikzsedRddorH5La3dj6sH1UWBS0tlgLw/
Kypřidla a protein v pekařských technologiích
https://is.mendelu.cz/lide/clovek.pl?zalozka=13;id=4065;studium=85728;zp=59740;download_prace=1
Baking Soda Can Settle the Stomach but Upset the Heart: Case Files of the Medical Toxicology Fellowship at the University of California, San Francisco
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3770998/
How to Convert MG to MEQ
https://sciencing.com/convert-mg-meq-8552484.html

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 05, 2019 7:57 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Mojzo píše:
...tím víc hubnu a tím větší problémy mám se žlučníkem. ...

Kdybych měl problémy se žlučníkem nebo s trávením, tak první co bych dal, po očistě střev, by byla serie očist jater a žlučníku. Je tu na to návod a obsáhlá diskuze. \":)\"

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 02, 2020 3:16 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Mám dost choulostiví problém.
Jedná se o chození na velkou.
Musím každý den jít alespoň jednou, jinak je mi zle, potíž je v tom, že nechodím svévolně.
Dojdu na toaletu, posadím se a prstem si musím dráždit konečník.
Takto se vyprazdňuji již dva roky.
Je to ale velice omezující i méně důstojné.

Nepřišel jsem na důvod ani řešení problému. Cítím vnitřně tenzi (stažení, napětí) ale, že bych se nedokázal za celé 2 roky uvolnit?
Každopádně pokud mám hnačku (cca jednou za 1-2 měsíce), jde to částečně samo ale nikdy ne kompletně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 02, 2020 7:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Mám dost choulostiví problém.
Jedná se o chození na velkou.
Musím každý den jít alespoň jednou, jinak je mi zle, potíž je v tom, že nechodím svévolně.
Dojdu na toaletu, posadím se a prstem si musím dráždit konečník.
Takto se vyprazdňuji již dva roky.
Je to ale velice omezující i méně důstojné.

Nepřišel jsem na důvod ani řešení problému. Cítím vnitřně tenzi (stažení, napětí) ale, že bych se nedokázal za celé 2 roky uvolnit?
Každopádně pokud mám hnačku (cca jednou za 1-2 měsíce), jde to částečně samo ale nikdy ne kompletně.

Zlepšení kadění se dá docílit pomocí bentonitu s psylliem cca 3 g bentonitu a dvě lžičky psyllia si rozdělte na dvě dávky a rozmíchat a vypít v nějaké tekutině v průběhu dne. s tím že doba užívání je 8 týdnů. Pokud jde o uvolnění psychiky kupte si v lékárně guajacuran a dejte si tolik aby vás to vypnulo, větší dávka funguje prakticky vždy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 19, 2020 4:50 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Potřebuji se zeptat. Užívám směs bylinek v prášku na lžíci a zapíjím vodou. Jen v té směsi jsem použil sušený pelyněk nať na čaj, kterou jsem předtím nenamlel, je to poměrně hrubá směs s ostrými kousky.
Nemohu si tím nějak poškodit žaludek/střevo?
Dříve jsem normálně chroupal kosti, tak počítám, že tohle by vadit nemělo ale raději se zeptám.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 20, 2020 9:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Potřebuji se zeptat. Užívám směs bylinek v prášku na lžíci a zapíjím vodou. Jen v té směsi jsem použil sušený pelyněk nať na čaj, kterou jsem předtím nenamlel, je to poměrně hrubá směs s ostrými kousky.
Nemohu si tím nějak poškodit žaludek/střevo?
Dříve jsem normálně chroupal kosti, tak počítám, že tohle by vadit nemělo ale raději se zeptám.

V pelyňku jsou i poměrně tvrdé části nicméně pokud to dokážete pozřít žaludku a střevům by to podle mě vadit nemělo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 22, 2020 10:07 am 
Offline

Registrován: ned bře 22, 2020 2:28 pm
Příspěvky: 191
Podle některých bylinářů se má pelyněk povařit, aby se odpařila látka, ze které pak může bolet hlava. Je to pravda?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 22, 2020 7:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Daryl píše:
Podle některých bylinářů se má pelyněk povařit, aby se odpařila látka, ze které pak může bolet hlava. Je to pravda?

No nevím, podle mě ta hlava bolí spíše jako reakce na vymírání šmejdů, ale vyzkoušet to můžete.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 28, 2020 8:11 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Dobrý deň, rád by som sa opýtal na pár vecí ohľadom toho čo sa mi teraz pár dni deje, možno niekto nájde nejakú súvislosť a pomôže mi tým.

Ide o to že som sa rozhodol (keďže mám adrenálnu únavu, tak držím low carb stravu kvôli stabilnej hladine cukru v krvy. Ketogenická strava (bez cukru) mi nevyhovovala a momentálne som si všímal že moje telo nedokáže tráviť skoro nič.. proste stolica buď mastná, pláva, je žltá alebo proste nema farbu, vidím v nej kusky potravy.)

Preto som sa rozhodol, skúsiť niečo na štýl GAPS - Gut and Psycholog syndrome stravu, v ktorej sú v podstate prvky, paleo, lowcarbu/ ketogenickej stravy.. na tej strave je velmi doležitá súčasť vývar.. obilniny, strukoviny, zemiaky a nič podobne sa tam neje ( v mojom prípade som si do toho zaradil zemiaky aby som mal nejaky sacharid ) Všetko vylučne varené, Hlavne idem tie vývary a zeleninu a mäso čo je v ních.. no všimol som si ako som začal s touto stravou v podstate iba vývarmi, že sa mi zhoršila alebo skôr by som to nazval navrátila mozgová hmla, ked som jedol iba strukoviny (fazulu, šošovicu, hrach, občas pohanku atd) tak som tu hmlu skoro nemaval velmi zriedka, teraz je o dosť silnejšia. Takže prečo vývar ktorý by mi mal skôr pomocť na leaky gut a podobné veci čo môžu spôsobovať problémy s mozgovou hmlou mi škodi??

Dalšia fakt zaujíma vec je to, že ako som začal jesť vývary tak psychika šla dolu, najviac som si to všimol po silnom vývary s hovädzých kosti, takmer ako keby nastupovala chvilkova melancholia až uzkosť (zatial to nebolo nijak extrémne..) ale pýtam sa prečo ?? Čo tam može byť take čo mi škodi a pritom jem zdravu potravinu?

Dalšie veci su mravenčenie a trpnutie nôh, citlivosť nervov v rukach... pri prudkom pohybe ruk som doslova citil nervy v ruke ako keby ma "kopli" alebo proste "mravce mi prebehli nervami" Na psychiku som si dal 20 gramov magnezia za posledné dni a citim sa lepšie asi tak o 75 % , dokonca som mal krče čo som fakt dlhu dobu nemal.. pri užiti magnezia klesla aj ta citlivosť v rukach ako keby ten nervový systém nemal potrebne mineráli a stalo sa to v podstate do par hodin ako som si dal hovädzí vývar.

Posledná vec je bolesť v krčnej chrbtici, ako som začal s touto stravou všimam si stuhnutosť krčnej chrbtice, velmi často aj boli v podstate celý den niekedy viac niekedy menej, keď niečo robím tak to citim viac, pride mi ako unavená a bolesť ide ako keby s kosti.. z toho mam pocit že by mohla aj ta mozgová hmla sa zhoršovať ale za boha nerozumiem prečo po niečom ako vývar sa mi to deje... pride mi to ako keby namiesto tých živín čo mi to ma dať naopak nejake vzalo ktoré suvisía s psychikou/ nervovou sustavou.. Vie mi niekto vysvetlit čo by mohlo byť vo veci? Prečo po vývaroch mam zrejme nizke hladiny horčika? A ktovie čo ešte?

Nemože to nejak suvisieť s trávením? Aby telo niečo ziskalo z toho vývaru tak musi niečo "svoje" do toho dať a nakoniec ma to vyčerpáva akurat zo zasob ktorých mam nedostatok? Prípade neurotransmiterry ? syntéza alebo niečo také? Po horčíku sa citim ok. Aby som nekritizoval tú stravu, tak v podstate nemam nejak extra kalorii ale citim sa celkom nasytený čo je zaujimavé, inokedy som jedol tak 3 nasobok kalorii, a energiu mam viac menej takú solidnejšiu (čo je dalši moj problem a to je extremna unava) na tejto strave necitím tu mega zátaž keď sa najem a potom som unavený, tunak je to viac menej v pohode... chcem to dalej skúmať, kym je psychika OK tak to ide v podstate dobre, nerozumiem čo mi telo hovorí nemam dostatok znalosti čiže ak niekoho niečo napadne, hocičo na zváženie tak sem s tým budem vdačný za každú info.

Nevedel som kde zaradiť tému tak snaď to tu nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 29, 2020 8:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Dobrý deň, rád by som sa opýtal na pár vecí ohľadom toho čo sa mi teraz pár dni deje, možno niekto nájde nejakú súvislosť a pomôže mi tým.

Ide o to že som sa rozhodol (keďže mám adrenálnu únavu, tak držím low carb stravu kvôli stabilnej hladine cukru v krvy. Ketogenická strava (bez cukru) mi nevyhovovala a momentálne som si všímal že moje telo nedokáže tráviť skoro nič.. proste stolica buď mastná, pláva, je žltá alebo proste nema farbu, vidím v nej kusky potravy.)

Preto som sa rozhodol, skúsiť niečo na štýl GAPS - Gut and Psycholog syndrome stravu, v ktorej sú v podstate prvky, paleo, lowcarbu/ ketogenickej stravy.. na tej strave je velmi doležitá súčasť vývar.. obilniny, strukoviny, zemiaky a nič podobne sa tam neje ( v mojom prípade som si do toho zaradil zemiaky aby som mal nejaky sacharid ) Všetko vylučne varené, Hlavne idem tie vývary a zeleninu a mäso čo je v ních.. no všimol som si ako som začal s touto stravou v podstate iba vývarmi, že sa mi zhoršila alebo skôr by som to nazval navrátila mozgová hmla, ked som jedol iba strukoviny (fazulu, šošovicu, hrach, občas pohanku atd) tak som tu hmlu skoro nemaval velmi zriedka, teraz je o dosť silnejšia. Takže prečo vývar ktorý by mi mal skôr pomocť na leaky gut a podobné veci čo môžu spôsobovať problémy s mozgovou hmlou mi škodi??

Dalšia fakt zaujíma vec je to, že ako som začal jesť vývary tak psychika šla dolu, najviac som si to všimol po silnom vývary s hovädzých kosti, takmer ako keby nastupovala chvilkova melancholia až uzkosť (zatial to nebolo nijak extrémne..) ale pýtam sa prečo ?? Čo tam može byť take čo mi škodi a pritom jem zdravu potravinu?

Dalšie veci su mravenčenie a trpnutie nôh, citlivosť nervov v rukach... pri prudkom pohybe ruk som doslova citil nervy v ruke ako keby ma "kopli" alebo proste "mravce mi prebehli nervami" Na psychiku som si dal 20 gramov magnezia za posledné dni a citim sa lepšie asi tak o 75 % , dokonca som mal krče čo som fakt dlhu dobu nemal.. pri užiti magnezia klesla aj ta citlivosť v rukach ako keby ten nervový systém nemal potrebne mineráli a stalo sa to v podstate do par hodin ako som si dal hovädzí vývar.

Posledná vec je bolesť v krčnej chrbtici, ako som začal s touto stravou všimam si stuhnutosť krčnej chrbtice, velmi často aj boli v podstate celý den niekedy viac niekedy menej, keď niečo robím tak to citim viac, pride mi ako unavená a bolesť ide ako keby s kosti.. z toho mam pocit že by mohla aj ta mozgová hmla sa zhoršovať ale za boha nerozumiem prečo po niečom ako vývar sa mi to deje... pride mi to ako keby namiesto tých živín čo mi to ma dať naopak nejake vzalo ktoré suvisía s psychikou/ nervovou sustavou.. Vie mi niekto vysvetlit čo by mohlo byť vo veci? Prečo po vývaroch mam zrejme nizke hladiny horčika? A ktovie čo ešte?

Nemože to nejak suvisieť s trávením? Aby telo niečo ziskalo z toho vývaru tak musi niečo "svoje" do toho dať a nakoniec ma to vyčerpáva akurat zo zasob ktorých mam nedostatok? Prípade neurotransmiterry ? syntéza alebo niečo také? Po horčíku sa citim ok. Aby som nekritizoval tú stravu, tak v podstate nemam nejak extra kalorii ale citim sa celkom nasytený čo je zaujimavé, inokedy som jedol tak 3 nasobok kalorii, a energiu mam viac menej takú solidnejšiu (čo je dalši moj problem a to je extremna unava) na tejto strave necitím tu mega zátaž keď sa najem a potom som unavený, tunak je to viac menej v pohode... chcem to dalej skúmať, kym je psychika OK tak to ide v podstate dobre, nerozumiem čo mi telo hovorí nemam dostatok znalosti čiže ak niekoho niečo napadne, hocičo na zváženie tak sem s tým budem vdačný za každú info.

Nevedel som kde zaradiť tému tak snaď to tu nevadí.

Silný vývar je plný kolagenu a podstatnou složkou kolagenu je glycin, což je aminokyselina sice silně protizánětlivá, ale má výrazné metylační schopnosti a pokud dojde k předávkování tak přemetylace vyvolá většinou paniku a úzkostné stavy které s vysazením poměrně rychle mizí. Na e-schopu máme čistý glycin tedy můžete vývary pár dní vynechat a vyzkoušet samotný glycin čímž by se dalo vysledovat zda je to právě od toho. Další možnost je málo kalorií to může také zásadně měnit vnímání některých pochodů v těle.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 27, 2021 8:22 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Zdravím Vás pane Jardo, ozývám se cca po 4 letech. Shrnu svůj stav a zakončím to několika otázkami.

Zdraví se stabilizovalo, své potíže jsem nevyřešil, hodně mě omezují ale je to k žití (nikoliv přežívání).
Největší pokrok jsem udělal v mentální a duchovní sféře, to mi pomohlo překonat nástrahy mého fyzického těla.
Ty základní mentální struktury je těžké zlomit (buď to nejde vůbec, nebo je potřeba bezpodmínečná radikálnost), takže určitá přecitlivělost a pečlivost ve mě přetrvává.
Spousta problémů se vyřešila sama, některé odešli, jiné se objevili. Když nic, dařilo se mi alespoň v té materiální sféře, jsem zajištění, mám dostatek prostředků - to se pak člověk uklidní snáz.

No vrátím se ke svému zdraví, stihl jsem prodělat středně těžký Covid. Zima byla pro mě a vždy je celkově náročná - mám potíže se zahřát. Bez ohledu jaké nálepky nemocí mi lékaři dávají a repertoár je to vážně široký jsem si svého problému vědomý a diagnózy v lékařských zprávách mě nechávají chladné.

Tak co mě trápí? Je to trávení, nečekaně. Začínající žaludkem, konče vylučováním. Vím, že v mém traktu je disbioza. Rozuměj žije tam nějaký šmejd, co dělá neplechu. Celkové trávení je pomalé, se spoustou plynatosti, žaludek často pálí nebo je v křeči, která jde často do celého těla. Objevují se závratě, mozková mlha, neschopnost se soustředit, únava a zimnice nebo návaly, nervozita až agrese, bolesti hlavy, zahlenění, tinnitus, svědění uší, konečníku. Ano na vše má vliv zažívání, hlavně tedy sacharidy a také celková čerstvost a stravitelnost. Za další je to nějaká cikličnost, kdy v období úplňku a novoluní je mi zle takřka pořád a ze všeho, mezi tímto obdobím si pak mohu dovolit více jídla i stresu.
Dobrou změnou pro mě je naučení se techniky masáže, díky které chodím denně na velkou, bez toho bych nechodil vůbec a byl šíleně intoxikovaný. Když to nepomůže, dám Cascara Sagrada na lačno, to prožene spolehlivě.

Nedělám nic radikálně nebo vyloženě proti sobě, protože to selže vždy. Užívám nějaké koření, piji čaje, píchám si extrakt z Jmelí (od Neurologa), teď budu zařazovat Pau D'Arco, Olivový extrakt, Pelyněk, ořešák a hřebíček (tinktura).

Jím racionální stravu s důrazem na kvalitu, tedy vše kromě mléčných výrobků (vyřazením jsem odstranil ekzémy a zlepšil celkový stav).
V jídle mi rozhodně nedělají dobře obiloviny a je jedno zda se jedná o lepkové nebo bez, proto je jim jen večer a omezeně. Přes den bych byl akorát unavený, nervózní a nesoustředěný. Celkově všechny koncentrované zdroje sacharidů. Vejce mi dělají dobře. Maso mi nevadí ale nějak výrazně neprospívá, hlavně když zůstane déle v trávicím traktu, to platí i u obilovin. Jím hlavně ryby, kuřecí, hovězí, zvěřinu a teď králíka (vše domácí). Vyhýbám se vepřovému. Tuky mám moc rád, jen když přeženu množství, mám žaludek v křeči.
Zelenina je má láska, nic mi nedělá, chutná mi a prospívá, jen nemá moc kalorií, proto se snažím do ní schovat vše ostatní. Raději vařenou ale nepohrdnu ani syrovou.
Mám reakce na semínka i ořechy.

Ráno začínám s jídlem až v 11h se zeleninovou polévkou - Miso, uklidní žaludek ale nedodá kalorie. Oběd je pak maso nebo raději vejce, vařená zelenina a jeden větší brambor, polité lžící olivového oleje. Takový oběd mi sedí a mám po něm energii na různé povinnosti, jen to nesmím přehnat s množstvím. Nic lepšího jsem zatím nevymyslel. Odpoledne pak nějaké ovoce. Večer jím nejvíce, už nic nemusím a mám dost času na trávení. Jsou to vejce nebo maso (podle oběda), syrová zelenina nebo vařená s rýží, ovesná kaše nebo žitný chléb.

Teď k otázkám

Jaké další oleje na střídačku k olivovému, ať to není monotónní? Koupil jsem teď Bio Ghí, tak musím zkusit. Reaguji na kokosový olej, na ořechy i semínka a avokádo. Oleje samotné jsem nezkoušel. Mohu zkusit postupně ořechy i semínka zavést, takto jsem si vyléčil reakce na jablka, jedl jsem je každý den a postupně byl klid.

Napadají tě nějaké změny nebo chyby na které si mám dát pozor?

Jakým směrem stravu vést dlouhodobě? Snažit se postupně přibližovat jídelníčku uvedenému na tvém webu? To je nějaký ideální, udržitelný a zdravý?
Třeba zimomřivost u mě neovlivňuje ani tak co sním ale jak moc jsem ucpaný (snad si rozumíme).

Pokud si to Jardo dočetl až sem, chci ti poděkovat. Děláš to dobře a vytrvale.
Někdy je to dlouhá cesta a děláme si jí sami ještě bolestnější a složitější.
Často tu jsou diskuze slušný bizár ale nemocný, vystresovaný člověk v panice nemá logické myšlení a neumí být nad věcí. Přemíra informací na internetu tomu vůbec nepomáhá.

Můj cíl je teď dostat se do stavu abych mohl opět bez následků rekreačně sportovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 01, 2021 9:20 am 
Offline

Registrován: ned bře 22, 2020 2:28 pm
Příspěvky: 191
sparcoo píše:
V jídle mi rozhodně nedělají dobře obiloviny a je jedno zda se jedná o lepkové nebo bez, proto je jim jen večer a omezeně. .

Tohle je zvláštní, protože lepkové obiloviny jsou vždy hůře stravitelné, než bezlepkové. Ale při přemnožené candidě samozřejmě pak vadí i ty bezlepkové.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 01, 2021 10:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Zdravím Vás pane Jardo, ozývám se cca po 4 letech. Shrnu svůj stav a zakončím to několika otázkami.

Zdraví se stabilizovalo, své potíže jsem nevyřešil, hodně mě omezují ale je to k žití (nikoliv přežívání).
Největší pokrok jsem udělal v mentální a duchovní sféře, to mi pomohlo překonat nástrahy mého fyzického těla.
Ty základní mentální struktury je těžké zlomit (buď to nejde vůbec, nebo je potřeba bezpodmínečná radikálnost), takže určitá přecitlivělost a pečlivost ve mě přetrvává.
Spousta problémů se vyřešila sama, některé odešli, jiné se objevili. Když nic, dařilo se mi alespoň v té materiální sféře, jsem zajištění, mám dostatek prostředků - to se pak člověk uklidní snáz.

No vrátím se ke svému zdraví, stihl jsem prodělat středně těžký Covid. Zima byla pro mě a vždy je celkově náročná - mám potíže se zahřát. Bez ohledu jaké nálepky nemocí mi lékaři dávají a repertoár je to vážně široký jsem si svého problému vědomý a diagnózy v lékařských zprávách mě nechávají chladné.

Tak co mě trápí? Je to trávení, nečekaně. Začínající žaludkem, konče vylučováním. Vím, že v mém traktu je disbioza. Rozuměj žije tam nějaký šmejd, co dělá neplechu. Celkové trávení je pomalé, se spoustou plynatosti, žaludek často pálí nebo je v křeči, která jde často do celého těla. Objevují se závratě, mozková mlha, neschopnost se soustředit, únava a zimnice nebo návaly, nervozita až agrese, bolesti hlavy, zahlenění, tinnitus, svědění uší, konečníku. Ano na vše má vliv zažívání, hlavně tedy sacharidy a také celková čerstvost a stravitelnost. Za další je to nějaká cikličnost, kdy v období úplňku a novoluní je mi zle takřka pořád a ze všeho, mezi tímto obdobím si pak mohu dovolit více jídla i stresu.
Dobrou změnou pro mě je naučení se techniky masáže, díky které chodím denně na velkou, bez toho bych nechodil vůbec a byl šíleně intoxikovaný. Když to nepomůže, dám Cascara Sagrada na lačno, to prožene spolehlivě.

Nedělám nic radikálně nebo vyloženě proti sobě, protože to selže vždy. Užívám nějaké koření, piji čaje, píchám si extrakt z Jmelí (od Neurologa), teď budu zařazovat Pau D'Arco, Olivový extrakt, Pelyněk, ořešák a hřebíček (tinktura).

Jím racionální stravu s důrazem na kvalitu, tedy vše kromě mléčných výrobků (vyřazením jsem odstranil ekzémy a zlepšil celkový stav).
V jídle mi rozhodně nedělají dobře obiloviny a je jedno zda se jedná o lepkové nebo bez, proto je jim jen večer a omezeně. Přes den bych byl akorát unavený, nervózní a nesoustředěný. Celkově všechny koncentrované zdroje sacharidů. Vejce mi dělají dobře. Maso mi nevadí ale nějak výrazně neprospívá, hlavně když zůstane déle v trávicím traktu, to platí i u obilovin. Jím hlavně ryby, kuřecí, hovězí, zvěřinu a teď králíka (vše domácí). Vyhýbám se vepřovému. Tuky mám moc rád, jen když přeženu množství, mám žaludek v křeči.
Zelenina je má láska, nic mi nedělá, chutná mi a prospívá, jen nemá moc kalorií, proto se snažím do ní schovat vše ostatní. Raději vařenou ale nepohrdnu ani syrovou.
Mám reakce na semínka i ořechy.

Ráno začínám s jídlem až v 11h se zeleninovou polévkou - Miso, uklidní žaludek ale nedodá kalorie. Oběd je pak maso nebo raději vejce, vařená zelenina a jeden větší brambor, polité lžící olivového oleje. Takový oběd mi sedí a mám po něm energii na různé povinnosti, jen to nesmím přehnat s množstvím. Nic lepšího jsem zatím nevymyslel. Odpoledne pak nějaké ovoce. Večer jím nejvíce, už nic nemusím a mám dost času na trávení. Jsou to vejce nebo maso (podle oběda), syrová zelenina nebo vařená s rýží, ovesná kaše nebo žitný chléb.

Teď k otázkám

Jaké další oleje na střídačku k olivovému, ať to není monotónní? Koupil jsem teď Bio Ghí, tak musím zkusit. Reaguji na kokosový olej, na ořechy i semínka a avokádo. Oleje samotné jsem nezkoušel. Mohu zkusit postupně ořechy i semínka zavést, takto jsem si vyléčil reakce na jablka, jedl jsem je každý den a postupně byl klid.

Napadají tě nějaké změny nebo chyby na které si mám dát pozor?

Jakým směrem stravu vést dlouhodobě? Snažit se postupně přibližovat jídelníčku uvedenému na tvém webu? To je nějaký ideální, udržitelný a zdravý?
Třeba zimomřivost u mě neovlivňuje ani tak co sním ale jak moc jsem ucpaný (snad si rozumíme).

Pokud si to Jardo dočetl až sem, chci ti poděkovat. Děláš to dobře a vytrvale.
Někdy je to dlouhá cesta a děláme si jí sami ještě bolestnější a složitější.
Často tu jsou diskuze slušný bizár ale nemocný, vystresovaný člověk v panice nemá logické myšlení a neumí být nad věcí. Přemíra informací na internetu tomu vůbec nepomáhá.

Můj cíl je teď dostat se do stavu abych mohl opět bez následků rekreačně sportovat.

I když jde o značně rozsáhlý popis stavu těch podstatných informací je v něm poměrně málo. Odrazil bych se od krkacícho testu s tím že primární problém bude patrně v tvorbě HCl v žaludku. Do značné míry ten stav může zlepšit vyšší solení pokud není potřeba tlačit dolů krevní tlak a pak dost zlepšují stav hořké byliny a potraviny třeba trochu pelyňku po jídle může citelně zlepšit stav. Nyní již se dají sbírat v přírodě pampelišky tedy i sežvýkání pár listů pampelišky po jídle může zafungovat. Tinitus ukazuje na silný deficit hořčíku tedy dávat hořčík 10 mg/kg váhy/den a látky které podporují vstřebávání tedy dával bych bór, křemík a B6 respektive nějaký B komplex který obsahuje B6. Tuky jsou na defekaci dosti důležité tedy oliváč, kokosák, ghí, nebo máslo a klidně i sádlo zvláště husí a kachní je super. Trochu nějakých ryb s omega 3 mastnou kyselinou a mohlo by vše fungovat. Jinak hodně vlákniny ve stravě může také zhoršovat defekaci zvláště pokud člověk málo pije tedy přidat vodu na cca 30 ml/kg váhy/den, nebo snížit vlákninu na cca 20 g/den oboje může stav dost zlepšit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 01, 2021 9:18 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Díky za odpověď.
S tou kyselinou to bude pravda. Tlak mám nízký ale solení nepomáhá.
Bral jsem Jablečný ocet ale musím opatrně. Pálí mě často žaludek a často to přechází až v zápal, cítím jako horkost v těle. Myslím, že by za tím mohl být Helicobacter pylori. Vychází mi střídavě pozitivně.
Na konci května si jdu pro krevní výsledky. Ty dost napoví ale stejně mám největší úspěch s obecnými opatřeními - protizánětlivá strava s omezením sacharidů, bylinky a probiotika, hlavně Saccharomyces boulardii.
Tinnitus. To jsem se možná blbě vyjádřil. Myslím pískání v uších a má to na svědomí opět nějaký neřád, po sacharidech je to horší.

Syrová zelenina mi svědčí ale mám potom hodně nafouklé břicho, chce to vyvážit s vařenou. Syrovou mám rád hlavně listovou.

Včera jsem zkusil Ghí a ráno mi bylo hodně zle. Dám pár dní pauzu a zkusím znovu, možná jsem to jen přehnal s množstvím. Kokosák zkusím Bio ale dělá mi takový nepříjemný hlen v krku.
Chci si objednat ještě lněný olej a olej z černého kmínu. Užívat budu terapeuticky po lžičkách.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 586 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz