Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:56 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 586 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 40  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát srp 03, 2018 7:03 pm 
Offline

Registrován: úte zář 01, 2015 12:37 pm
Příspěvky: 61
[quote="Jarda":3m4toa9p]Žluč se spouští tukem a hlavně a především pouze za přítomnosti dostatečné kyselosti tráveniny, tedy bez HCl to prakticky nefunguje. Silymarin bych dával jinak, prostě intenzivní kůru na 21 dní 3x za den dvě tablety 140 mg a pak 21 dní pauza a takto to lze zopakovat i několikrát. V té pauze pít čaj chanca piedra a užívat schizandru čínskou vše

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 03, 2018 8:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Ondrejk":1gpo78ej]Mohl bych mít dotaz na čaj chanca piedra? Chci ho teď zařadit po kůře ze silymarinu na 3 týdny. Našel jsem že 2 čajové lžičky (cca 5g) zalít vroucí vodou a po 10 minutách zcedit a pak pít 125ml 4x denně.

Mám to pít na lačno nebo spíš po jídle? Je to dobré i když je oslabená slinivka? Děkuji[/quote:1gpo78ej]
Já vše co má ladit

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 05, 2018 8:06 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Ondrejk píše:
Mám to pít na lačno nebo spíš po jídle? Je to dobré i když je oslabená slinivka? Děkuji

Jaterní čaje slinivce neuškodí, ta je oslabená téměř vždy buď z alkoholu nebo přemíry sacharidů, zejména fruktóza slinivce poměrně dost škodí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 05, 2018 10:47 am 
Offline

Registrován: úte zář 01, 2015 12:37 pm
Příspěvky: 61
Poradili byste mi ještě jak přibrat? Už nevím co mám jíst, stále ubírám na váze včetně svaloviny. Jím 3x denně velké porce - krůtí maso nebo rybu, rýži natural nebo pohanku a pařenou zeleninu, k tomu velkou hrst namočených mandlí, koření, sůl a hodně olivového oleje, salát, někdy i semínka (len). To mám někdy 3x denně a někdy mám místo masa luštěniny. Někdy to do sebe tlačím fakt na sílu, když si dám syrovou zeleninu tak je mi z toho zle od žaludku a točí se mi hlava, to samé u ovoce nebo sádla či tučného masa. V kalorích sním víc než je můj energetický výdej. Už jsem i přestal cvičit abych neubíral, jen chodím ale nepomáhá to. Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 05, 2018 11:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Ondrejk píše:
Poradili byste mi ještě jak přibrat? Už nevím co mám jíst, stále ubírám na váze včetně svaloviny. Jím 3x denně velké porce - krůtí maso nebo rybu, rýži natural nebo pohanku a pařenou zeleninu, k tomu velkou hrst namočených mandlí, koření, sůl a hodně olivového oleje, salát, někdy i semínka (len). To mám někdy 3x denně a někdy mám místo masa luštěniny. Někdy to do sebe tlačím fakt na sílu, když si dám syrovou zeleninu tak je mi z toho zle od žaludku a točí se mi hlava, to samé u ovoce nebo sádla či tučného masa. V kalorích sním víc než je můj energetický výdej. Už jsem i přestal cvičit abych neubíral, jen chodím ale nepomáhá to. Díky

Tak ono ani tak nejde o to kolik jíte jako jak to strávíte, tedy pokud není ideální stolice určitě bych zkoušel co mě v té stravě vadí a to se pokusil vynechat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 05, 2018 9:18 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
[quote="Ondrejk":3rp7nkvp]Poradili byste mi ještě jak přibrat? Už nevím co mám jíst, stále ubírám na váze včetně svaloviny. Jím 3x denně velké porce - krůtí maso nebo rybu, rýži natural nebo pohanku a pařenou zeleninu, k tomu velkou hrst namočených mandlí, koření, sůl a hodně olivového oleje, salát, někdy i semínka (len). To mám někdy 3x denně a někdy mám místo masa luštěniny. Někdy to do sebe tlačím fakt na sílu, když si dám syrovou zeleninu tak je mi z toho zle od žaludku a točí se mi hlava, to samé u ovoce nebo sádla či tučného masa. V kalorích sním víc než je můj energetický výdej. Už jsem i přestal cvičit abych neubíral, jen chodím ale nepomáhá to. Díky[/quote:3rp7nkvp]
Vám to netráví, takže jak vám psal Jarda - začátek je HCL.
Aby se vám dobře tvořila HCL, tělo musí mít jód, zinek a B1 a B6. B6 poteřbujete v podobě P5P, protože vám možná vázne konverze pyridoxinu na P5P v játrech, když vám nefungují ta

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 05, 2018 11:12 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Lukopren píše:
Dal bych na týden hladovku a žlučník bude zase jako nový.

Hladovku já nedám. Jakmile se 3 hodiny nenajím, už mi je zle, klepou se mi ruce, je mi slabo, hrozně mi lítá cukr.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 06, 2018 1:50 pm 
Offline

Registrován: úte zář 01, 2015 12:37 pm
Příspěvky: 61
[quote="pefi":1b0bag8a]Vám to netráví, takže jak vám psal Jarda - začátek je HCL.
Aby se vám dobře tvořila HCL, tělo musí mít jód, zinek a B1 a B6. B6 poteřbujete v podobě P5P, protože vám možná vázne konverze pyridoxinu na P5P v játrech, když vám nefungují ta

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 06, 2018 2:15 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Ondrejk píše:
Jestli dělá synlab i štítnou žlázu, tak si tam můžu zajít. Poradíte teda prosím co k té štítné nechat otestovat? Děkuji

Jestli vám už ji dělali a nic vám tam nenašli, tak by mělo stačit jen TSH, FT4, FT3, rFT3.
TSH a FT4 je docela levné, FT3 a rT3 bude stát víc. Až budete mít výsledek, tak se mrkněte třeba sem:
http://www.tiredthyroid.com/optimal-labs.html
Na obrázku to červené ukazuje kde by to ideálně mělo být vůči tomu, jak mají lékaři stanovenu normu.
Jen tak z hlavy (mohu se mýlit) TSH, které na obrázku není, by mělo být někde poblíž jedné, tedy mezi 0,5 a 1,5, ale ruku do ohně za to teď nedám.

Pokud máte pocit, že vám kyselina nepomáhala a dodával jste ji správně ve správném množství, tak to odhaduji na problém s játry a žlučníkem.
100 mg B1 není zrovna málo, ale kde má vaše tělo když tak vzít ostatní B-čka, když vám to moc netráví ?
Ono by možná bylo dobré brát párkrát týdně b-komplex - z těch běžných jsem si kupoval RosenPharma B-komplex, máte-li peníze, tak lepší jsou takové, které obsahují bioaktivní formy B-vitamínů.

Já to dělám tak, že abych nemusel moc přemýšlet, tak si párkrát týdně nasypu při snídani do bílého jogurtu jednu odměrku tohoto prášku:
http://www.lifeextension.com/Vitamins-S ... Mix-Powder

Jedna odměrka je jedna třetina jejich doporučení, ale mi to přijde tak akorát, ničím se nepředávkuji a navíc třetinová spotřeba kompenzuje vysokou cenu prášku.

Ondrejk píše:
S pancreolanem jsem taky nezaznamenal změnu k lepšímu.

Wobenzym jste zkoušel ? Začít od 3 tablet 3x denně a nenastoupí-li do tří dnů průjem, tak postupně tak stoupat k 8 tabletám 3x denně ? není to levné, ale mi to docela dobře čistí trubky a nejen je.
30 minut před jídlem, nebo minimálně 2 hodiny po jídle, aby se tablety rychle dostaly do střev a nerozložily se v žaludku, ale až ve střevech.
Musí se to hodně zapít vodou. Průjem znamená, že vám jde z těla bordel: nebrat víc, než cca 3 týdny v kuse - přečtěte si příbalový leták, toto píšu z hlavy.
Cílem není průjem, spíš řidší stolice a častejší vylučování - nemá vás to zničit a vysílit, má vás to čistit. Není to tak úplně podpora trávení, ale snaha rozhýbat trávení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 07, 2018 11:33 am 
Offline

Registrován: úte zář 01, 2015 12:37 pm
Příspěvky: 61
Bkomplex dávám denně společně se snídaní, jak je to se vstřebatelností ale nevím. Delší sobu jsem užíval i b5 v poměrně velkých dávkách kvůli adrenání únavě. Začnu jíst zase

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 07, 2018 12:08 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Já bych B-komplex dával 5 dní v týdnu a dal bych tělu vždy cca 2 dny pokoj od přísunu folátu v podobě kyseliny listové, zejména pokud bych neznal hladinu folátu v krvi. Kyselinu listovou si tělo musí konvertovat na methylfolát a pokud konverze neprobíhá, tak se v těle hromadí. Zkusil bych si sjet krev a kdybych viděl, že mám suboptimální hladinu folátu, tak bych zkusil jak budu treagovat na methylfolát - jestli mi to zhorší nebo zlepší psychiku a jestli mi dodávání methylfolátu zvedne hladinu folátu v krvi na optimální mez.

Podobně je to s B12 - dodáváte v B-komplexu cyanocobalamin, ten si tělo musí konvertovat na methylcobalamin. Pokud konverze nefunguje, tak můžete mít v těle nadbytek cyanocobalaminu a deficit methylcobalaminu, tedy nadbytek B12 a spoučasně deficit B12. Nevím, co krevní testy měří, když měří B12, zda veškerý cobalamin, nebo jeho jen aktivní formu. Ale viděl jsem v nabíédce laboratoří test na B12 a zvlášť test na aktivní B12.

V případě psychických problémů, nebo problémů se železem stojí za to nechat si udělat foláty a B12 z krve a zkusit dorovnat hladiny ne do normy, ale poblíž optima - většinou poblíž středu normálního rozsahu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 09, 2018 1:20 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2018 3:18 pm
Příspěvky: 87
Když mám TSH 3,770 a hladiny kortizolu ze slin ráno pod normou a přes den naopak nad... Co s tím můžu dělat? Neporadíte někdo? Adrenalin cortex beru tak obden ráno jeden.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 09, 2018 1:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
zu_za_na píše:
Když mám TSH 3,770 a hladiny kortizolu ze slin ráno pod normou a přes den naopak nad... Co s tím můžu dělat? Neporadíte někdo? Adrenalin cortex beru tak obden ráno jeden.

V tom bych zase nehledal přímou souvislost, kortizol reaguje na stres ať již reálný, nebo skrytý, třeba na nějaké šmejdy v těle, nebo ve střevě. Pokud jde o TSH, tam jeden náměr nic zásadního neznamená ta hodnota se i v průběhu dne dost silně pohybuje, tedy spíše to chce stav zjistit opakovaně. Teprve poté co se potvrdí že je vyšší začít ladit štítnou, což představuje hlavně dostatečně jíst a je potřeba mít v jídle dostatek sacharidů, což dělají lidé většinou blbě. Jinak se podívejte do vlákna o štítné tam je poměrně dost jasně popsáno co jí dávat jako výživu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 09, 2018 1:57 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2018 3:18 pm
Příspěvky: 87
Jarda píše:
V tom bych zase nehledal přímou souvislost, kortizol reaguje na stres ať již reálný, nebo skrytý, třeba na nějaké šmejdy v těle, nebo ve střevě. Pokud jde o TSH, tam jeden náměr nic zásadního neznamená ta hodnota se i v průběhu dne dost silně pohybuje, tedy spíše to chce stav zjistit opakovaně. Teprve poté co se potvrdí že je vyšší začít ladit štítnou, což představuje hlavně dostatečně jíst a je potřeba mít v jídle dostatek sacharidů, což dělají lidé většinou blbě. Jinak se podívejte do vlákna o štítné tam je poměrně dost jasně popsáno co jí dávat jako výživu.

Děkuju. Tak jsem se zase uklidnila. Jo, jím celkem dobře, ale tohle bylo měření ze zkouškového, kdy mám žaludek poloviční... Tak si to nechám příště změřit znovu až půjdu na krev kvůli něčemu. Na vlákno o štítné taky kouknu.
S tím kortizolem to je pravda no, stresů i šmejdů mám asi dost, ale napadl mě cushinguv syndrom a kdo ví jaké tragické scénáře.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 09, 2018 2:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
zu_za_na píše:
Děkuju. Tak jsem se zase uklidnila. Jo, jím celkem dobře, ale tohle bylo měření ze zkouškového, kdy mám žaludek poloviční... Tak si to nechám příště změřit znovu až půjdu na krev kvůli něčemu. Na vlákno o štítné taky kouknu.
S tím kortizolem to je pravda no, stresů i šmejdů mám asi dost, ale napadl mě cushinguv syndrom a kdo ví jaké tragické scénáře.

Co vy by jste hned nechtěla, já myslím že na to máte zatím času dost a raději než vymýšlet blbosti se dejte do klidu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 586 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 40  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz