Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:38 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 586 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 40  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2018 3:08 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Neleptá ta HCl sklovinu? Přijde mi, že po vypití mi lepí tak zuby. Jak to minimalizovat?

A ještě, otázka po masitém jídle jsem vždy jakoby stále hladový. Jsem sytý v žaludku ale mozek mi po půl hodině říká že by opět jedl. Také jsem po takovém jídle unavený, sice příjemně ale unavený.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2018 6:45 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
sparcoo píše:
Neleptá ta HCl sklovinu? Přijde mi, že po vypití mi lepí tak zuby. Jak to minimalizovat?

A ještě, otázka po masitém jídle jsem vždy jakoby stále hladový. Jsem sytý v žaludku ale mozek mi po půl hodině říká že by opět jedl. Také jsem po takovém jídle unavený, sice příjemně ale unavený.

Po masitém jídle je většina lidí unavená. I proto spousta dětí maso odmítá, nechtějí být prostě zatěžkaní, majáí jiné zájmy nežli se nažrat a zvadnout. Na druhou stranu, maso je jedno z nejdravějších a nejlepších jídel. Tož si to koriguj - úpravu a množství.
To, co zmiňuješ, jsem zažívali kdysi dávno, v našem vegetariánském, případně makrobiotickém, období. Člověk se po jídle cíti lehký, lehoučký, jako kdyby nic nejedl. Byl to jen a jen nezvyk. resp. důsledek zlozvyku žrát, případně zlozvyku být sytý, tedy důsledek zlozvyku "mít hlad". Mít hlad je psychologická záležitost, nikoliv fysická.
HCl samozřejmě zuby leptá. Jako jakákoliv jiná kyselina (běžně obsaženo v potravinách).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 10, 2018 8:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Neleptá ta HCl sklovinu? Přijde mi, že po vypití mi lepí tak zuby. Jak to minimalizovat?

A ještě, otázka po masitém jídle jsem vždy jakoby stále hladový. Jsem sytý v žaludku ale mozek mi po půl hodině říká že by opět jedl. Také jsem po takovém jídle unavený, sice příjemně ale unavený.

HCl pochopitelně zuby leptá to zmiňuji poměrně často ve vlákně o HCl a je vhodné ji brát dle doporučení tedy si to nastudujte. Ideální je polykat ji v tobolkách velikosti 00 ty vám mohu poslat. Maso vyžaduje poměrně silné trávení tedy pokud ho máte na prd je potřeba si hlídat množství a úpravu a dávat i trochu složitých sacharidů z nich jde taková ta pomalá, ale déletrvající energie.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 10, 2018 11:24 am 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Dobře děkuji.

Ještě bych se rád zeptal na tu plynnatost, hrozně mě z toho bolí záda a blbě se dýchá.
Jak si trochu pomoci aby odcházel plyn svévolně???
A co to může způsobovat spíš? Vláknina nebo tuk?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 10, 2018 2:03 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Pane Jardo,

prosím Vás, jak co nejlépe pomoci svému zažívání během stresového období? Nepište mi prosím, vyhnout se stresu. Někdy to prostě nejde.

Patřím k lidem, co musejí jíst pravidelně každé 3-4 hodiny, jinak mi je špatně, slabo. Pokud jsem ve stresu, jsem jakoby stažená, bolí mě žaludek, tím pádem jídlo nestrávím a mám průjem. Co by tomu pomohlo?

Mám zařadit do jídelníčku galgán, čertovo lejno, probiotika z vaší nabídky, betain, HCL, nebo nějaké enzymy, nebo vše najednou? Prosím poradte, jsem už zoufalá. Pokud tomu dobře rozumím, hlavním problémem je, že ve stresu se netvoří HCL, pokud ji dodám, mělo by to zažívání pomoci?

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 10, 2018 7:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Dobře děkuji.

Ještě bych se rád zeptal na tu plynnatost, hrozně mě z toho bolí záda a blbě se dýchá.
Jak si trochu pomoci aby odcházel plyn svévolně???
A co to může způsobovat spíš? Vláknina nebo tuk?

Děkuji

Tuk nekvasí tedy spíše vláknina a nasadit karminativa.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 10, 2018 7:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Pane Jardo,

prosím Vás, jak co nejlépe pomoci svému zažívání během stresového období? Nepište mi prosím, vyhnout se stresu. Někdy to prostě nejde.

Patřím k lidem, co musejí jíst pravidelně každé 3-4 hodiny, jinak mi je špatně, slabo. Pokud jsem ve stresu, jsem jakoby stažená, bolí mě žaludek, tím pádem jídlo nestrávím a mám průjem. Co by tomu pomohlo?

Mám zařadit do jídelníčku galgán, čertovo lejno, probiotika z vaší nabídky, betain, HCL, nebo nějaké enzymy, nebo vše najednou? Prosím poradte, jsem už zoufalá. Pokud tomu dobře rozumím, hlavním problémem je, že ve stresu se netvoří HCL, pokud ji dodám, mělo by to zažívání pomoci?

Děkuji.

Tak HCl může problém do značné míry řešit ovšem odstranění stresu je jistější.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 10, 2018 10:26 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Tak HCl může problém do značné míry řešit ovšem odstranění stresu je jistější.

Mám zařadit do jídelníčku galgán, čertovo lejno, probiotika z vaší nabídky, betain, HCL, nebo nějaké enzymy, nebo vše najednou? V tom se moc nevyznám. Bohužel mám adrenální únavu a strach ze všeho, takže si ten stres už dělám jen sama, takže to není jednoduché.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 11, 2018 1:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Mám zařadit do jídelníčku galgán, čertovo lejno, probiotika z vaší nabídky, betain, HCL, nebo nějaké enzymy, nebo vše najednou? V tom se moc nevyznám. Bohužel mám adrenální únavu a strach ze všeho, takže si ten stres už dělám jen sama, takže to není jednoduché.

Já nemám jasnovidecké schopnosti a nedovedu vyhodnotit co vám bude dělat dobře a co ne. Prostě si to musíte vyzkoušet, jiná cesta není a určitě ne najednou, to pak nepoznáte po čem vám je blbě. Stres se dá odstranit i správným dýcháním a spoustou jiných postupů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 11, 2018 8:05 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Krevní testy. Co ten cholesterol? Krvinky?


Přílohy:
IMG_20180411_190656_197.jpg
IMG_20180411_190656_197.jpg [ 688.96 KiB | Zobrazeno 7602 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 11, 2018 8:58 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Mne zaujaly hodnoty ALT, AST, GGT .... já měl kdysi 2.22, 3.29, 10.44 .... myslím, že alespoň toto máte hezké \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 12, 2018 7:16 am 
Offline

Registrován: úte úno 27, 2018 4:34 pm
Příspěvky: 123
sparcoo píše:
Krevní testy. Co ten cholesterol? Krvinky?

Ten cholesterol je hodně špatný, to je tak na infarkt nebo mrtvici. Bude to určitě nepoměrem omega 6 vůči omega 3 ve stravě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 12, 2018 11:18 am 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Pane Zajíček poradíte? Co ten cholesterol? Myslíte, že je to stravou? Jedu hlavně kokosový olej. Teď také nějaké vepřové, trochu toho špeku, sádlo, ghí. Omega 6 skoro žádné.

Jinak dnes jsem snídal vývar s kuřetem a ani prdík.
Dá se z toho něco předpokládat?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 12, 2018 11:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Pane Zajíček poradíte? Co ten cholesterol? Myslíte, že je to stravou? Jedu hlavně kokosový olej. Teď také nějaké vepřové, trochu toho špeku, sádlo, ghí. Omega 6 skoro žádné.

Jinak dnes jsem snídal vývar s kuřetem a ani prdík.
Dá se z toho něco předpokládat?

Na cholesterol by měl stačit lecitin, ten mám na e-schopu, ale lepší je srovnat hormony a měď což jsem vám již psal. Krev je také hodně o té mědi a železe, to jsem vám také psal.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 12, 2018 12:15 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Děkuji.

Jinak HCl pomáhá, jen jsem ještě nevychytal správné množství. Dávám ji před i po jidle.
Problém s leptáním zubů jsem vyřešil brčkem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 586 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 40  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz