Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 7:31 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 586 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon lis 20, 2017 1:08 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Stále problém. Jím několik soust v pohodě a tak po 150g potravy začnu být plný, začne se mi zle dýchat. Po jídle se motám a je mi hrozná zima.

Částečně se mi to daří eliminovat chůzí ihned po jídle. Prvních 10 minut se motám, je mi zle a funím ale poté to docela jde.

Dostanu do sebe 150g fazolek a 150g brambor, tak se to snažím nahnat alespoň tukem. To se docela dobře
tráví (dokonce jsem po tom byl i sám na velké). Jakmile dám ale třeba 100g krůtího masa, úplně mě to zabetonuje. Vařené vejce to nedělá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 20, 2017 5:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Stále problém. Jím několik soust v pohodě a tak po 150g potravy začnu být plný, začne se mi zle dýchat. Po jídle se motám a je mi hrozná zima.

Částečně se mi to daří eliminovat chůzí ihned po jídle. Prvních 10 minut se motám, je mi zle a funím ale poté to docela jde.

Dostanu do sebe 150g fazolek a 150g brambor, tak se to snažím nahnat alespoň tukem. To se docela dobře
tráví (dokonce jsem po tom byl i sám na velké). Jakmile dám ale třeba 100g krůtího masa, úplně mě to zabetonuje. Vařené vejce to nedělá.

Tak záleží kolikrát za den to dáte, jinak v tom problém nevidím, jde o celkový kalorický příjem. Pokud nerozložíte maso můžete vyzkoušet čisté aminokyseliny aby se tělo trochu vzpamatovalo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 20, 2017 10:14 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Dám to 3x denně + do každého jídla 2 PL tuku a 1 jablko. Akorát procházku zvládnu jen 2x denně. Tak u toho třetího jídla se snažím alespoň doma třeba chvíli uklízet.

Jinak bylina na zmírnění křečí v zažívacím traktu?
Nejvíce sem v křeči den kdy si ráno dělám klystýr.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 23, 2017 8:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Dám to 3x denně + do každého jídla 2 PL tuku a 1 jablko. Akorát procházku zvládnu jen 2x denně. Tak u toho třetího jídla se snažím alespoň doma třeba chvíli uklízet.

Jinak bylina na zmírnění křečí v zažívacím traktu?
Nejvíce sem v křeči den kdy si ráno dělám klystýr.

Musíte si to spočítat na nutriční kalkulačce, ale zdá se mě to kaloricky slabé. Pokud jde o ty křeče dost záleží od čeho jsou, možná by pomohlo jen zvýšení příjmu hořčíku a sodíku. Pokud klystýr stáhne ze střeva minerály, které i tak asi špatně přijímáte, může to představovat problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 25, 2017 10:19 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Mám hodně silné reakce na probiotika. Po užití jedné tobolky Bio-Kult mám děsné stavy úzkostí, rozmazané vidění a bolesti hlavy. Z toho usuzuji, že můj hlavní problém je ve střevech.

Jenže se stále motám na místě. Mohl by mi někdo stručně napsat jak postupovat abych vybil to co tam být nemá, nasadil to co tam být má a jakou stravou to udržel?

I při tak malém množství sacharidů jako je v 200-300 g brambor mi způsobilo, že mě svědí celé tělo a začínají se mi všude dělat ekzémy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 26, 2017 9:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Mám hodně silné reakce na probiotika. Po užití jedné tobolky Bio-Kult mám děsné stavy úzkostí, rozmazané vidění a bolesti hlavy. Z toho usuzuji, že můj hlavní problém je ve střevech.

Jenže se stále motám na místě. Mohl by mi někdo stručně napsat jak postupovat abych vybil to co tam být nemá, nasadil to co tam být má a jakou stravou to udržel?

I při tak malém množství sacharidů jako je v 200-300 g brambor mi způsobilo, že mě svědí celé tělo a začínají se mi všude dělat ekzémy.

Tak pokud jste důkladně promořený nějakým šmejdem a v těle může být třeba kilo až dvě kila bakterií, je ta reakce celkem pochopitelná, jedná se o normální herx který je reakcí na vymírání patogenů. Bohužel se to může motat stále dokola, protože pokud nějaké vybijete, dostanete herx a s vybíjením přestanete, opět se domnoží a vy to prubnete znova a vše se opakuje. Toto chce tvrdý konzistentní přístup, kdy jim nedáte pokoj a herx řešíte detoxikací jater případně střeva a úpravou stravy. Osobně bych zvolil sacharidy maximálně pomalé, což pochopitelně brambory nejsou, to si musíte nastudovat tabulky glykemického indexu a snažit se aplikovat sacharidy s indexem určitě pod 50 a ideálně pod 35 a ještě je brzdit tukem a bílkovinou tedy jste schopen mít i index 20, nebo méně a to pak funguje dobře. Na jednu porci bych dával maximálně 30 g sacharidů, což s krevním cukrem prakticky nemá šanci pohnout a jedl bych vícekrát denně aby byl krevní cukr maximálně srovnaný v průběhu celého dne. Pro podporu střeva můžete vyzkoušet, pokud vám to nejde stravou, kombinaci probiotika, enzymy a probiotický multiplikátor v kombinaci Floraphage http://www.pro-zdravi-az.cz/161-floraph ... tiplikator 1ks ráno a 1 ks večer a Syntol http://www.pro-zdravi-az.cz/172-syntol-amd- 3ks ráno a 3ks večer. Tím se střevo celkem rychle dám srovnat pokud nebudete dělat nějaké stravovací excesy a bude psychicky v klidu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 26, 2017 5:36 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Dobře, děkuji. Trochu se obávám reakcí na ten druhý přípravek.

Jinak investice do bylinných tinktur má smysl? Chtěl jsem zkusit lékořici, hericium, eleuterokok, reishi vilcacoru.

Ještě nevěděl by jste mi něco poradit na křeče, které mám v den klystýru a den následujíci.

*Přílohy s GI kolem 50 mají pak jen celozrnné obiloviny. Takže volit ty? A bílkoviny brát z ryb, vajec a luštěnin.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 26, 2017 5:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Dobře, děkuji. Trochu se obávám reakcí na ten druhý přípravek.

Jinak investice do bylinných tinktur má smysl? Chtěl jsem zkusit lékořici, hericium, eleuterokok, reishi vilcacoru.

Ještě nevěděl by jste mi něco poradit na křeče, které mám v den klystýru a den následujíci.

*Přílohy s GI kolem 50 mají pak jen celozrnné obiloviny. Takže volit ty? A bílkoviny brát z ryb, vajec a luštěnin.

S váma to je těžké, vy se bojíte věcí které fungovat mohou a místo toho budete zkoušet jiné které teoreticky také fungovat mohou, ale na základě jiného mechanizmu. Některé ty byliny mohou jít i proti vám a rozhodit vás ještě více. Křeče obecně eliminuje hořčík a teplo, ovšem bylo by dobré vědět od čeho jsou. Čísla glykemického indexu jsou docela jasná netuším co na tom zase zkoumáte, prostě tak jak jsem psal a z čeho to bude bych nyní neřešil. Jinak se podívejte jak si z tohoto pohledu stojí třeba brambory oloupané čerstvě uvařené, nebo brambory uvařené ve slupce, případně brambory studené a je tam zajímavý rozdíl. Stejně se chová i třeba rýže a jiné zdroje škrobu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 26, 2017 6:24 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Dobře děkuji. Křeče po klystýru mám poté při jídle od břicha po střeva, vystřelujíc do zad.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 26, 2017 6:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Dobře děkuji. Křeče po klystýru mám poté při jídle od břicha po střeva, vystřelujíc do zad.

Tom takto nedáme, klidně mě zavolejte a doladíme co to vlastně dělá, těch možností je mnoho.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 27, 2017 11:09 am 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Dobře zavolám.

Ještě jen otázky. Doplnění hořčíku orálně? Jaký a v jakém množství? Postačí citrát?

Lugol mám již dva roky skladován v plastovém kapátku? Nevadí? Rád bych začal užívat vnitřně.

Ostropestřec vhodný ke snadnému užívání: olej/tinktura?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 27, 2017 5:31 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
5 dní mi to kadilo. Mi nejvíce vyhovuje rostlinná sacharidová strava. Nevím proč když dám hodně tuku, tak stopka a nekadí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 27, 2017 6:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Dobře zavolám.

Ještě jen otázky. Doplnění hořčíku orálně? Jaký a v jakém množství? Postačí citrát?

Lugol mám již dva roky skladován v plastovém kapátku? Nevadí? Rád bych začal užívat vnitřně.

Ostropestřec vhodný ke snadnému užívání: olej/tinktura?

Množství do průjmu a citrát v případě deficitní mědi není ideální, lugol se nekazí v tom problém není a ostropestřcový olej sám o sobě nic neléčí musí tam být ta šlupka v ní jsou účinné látky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 27, 2017 6:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
5 dní mi to kadilo. Mi nejvíce vyhovuje rostlinná sacharidová strava. Nevím proč když dám hodně tuku, tak stopka a nekadí.

Záleží jakého, ale obecně tuk nestaví, ten by měl spíše projímat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 28, 2017 2:02 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Mám pocit, že jídlo hodně stagnuje v žaludku.

Jinak je možné že nechodím na velkou, protože tělo jak má nedostatek, raději se přiotráví? Protože ať jsem šel sám nebo po klystýru, vždy jsem po hodně zesláblí.

Nějaká forma jak jednoduše doplnit minerály mimo běžné jídlo?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 586 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz