Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 6:53 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv kvě 25, 2017 4:20 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Alopat píše:
Podle mě to tak má být a je to v pořádku, i když sis představoval tvrdé hydroxypropylmethylcelulózové kapsle, i u Endiaronu je cítit z žaludku rozkládající se potah (po kvasnicích), přitom u něj v příbalovém letáku, po prvním dni zapíjení na lačno, dokonce doporučují konzumaci po jídle. Povrch tablety nemůže být úplně nestravitelný (nerozpustný), dopadlo by to jako s polknutým (nerozkousnutým) semínkem vodního melounu.

To mozem mat za polovicnu cenu (aj s postovnym) takto rychlo sa rozlustajuce kapsle v obycajnom zelatinovom obale, s este vyssim obsahom pankreatinu, a bez tych hnusnych pridavnych latok, ktore obsahoval ten smejdacky Swanson. Polka gramaze bol mastenec, stearat horecnaty... Nech si to strcia do...

A tyf akt nazyvas enterickym obalom to, co sa narusi (a kvoli tomu sa tableta rozpadne) uz po 10 minutach v obycajnej vode ??? VED TO POTOM NEMA ZIADNY ZMYSEL... Je totiz totalne fuk, ci sa tobolka/tableta rozlozi za 2 minuty alebo 10 minut... Vzdy sa v tychto pripadoch rozlozi V ZALUDKU, ale entericky povlak ma sluzit na to, aby sa rozlozila az v tenkom creve...
To je akoby som si kupil miesto papieroveho obalu na CD umelohmotny obal, ale po vyliati vody nan by sa zdeformoval....

Mozno si ale kupim enzymy na odmorovanie, bez enterickeho obalu....ALE RASTLINNE, ktore preziju zalueocne stavy, a ked budu uzivane nalacno 1,5hod pred jedlom a niekedy vecer (napr. 6 a viac hodin po jedle), tak v tom pripade moze byt entericky obal teoreticky nepotrebny. V pripade PANOREATICKYCHH enzymov ale potrebny je... Uz len zistit, ci su na odmorovanie tela lepsie pankreaticke enzymy, alebo rastlinne enzymy... \":D\" \":D\" \":D\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Naposledy upravil SemTamTuPrídem dne čtv kvě 25, 2017 5:29 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 25, 2017 4:34 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
STTP, že jsem tak smělý ... ty jsi dozajista zajímavý člověk ..... mírně nestandardní ...
Ale zatím jsem si o tobě myslel, že jen pěstuješ "kulturu těla" (i duše), snažíš se jíst zdravě (maso plus vyváženou stravu okolo), futrovat se, nehladovět, zároveň to prokládat čisticími hladovkami .... to vše je príma.Perverze s urinou - pro ne? Ničemu to neškodí ....
Proč ale, proboha, začínáš jíst tabletky?
Já jsem byl těžce nemocný ... a přesto jsem enzymy (lipázu, amylázu atd.) bral jen cca dva týdny, přestože mi doktoři prorokovali, že "navždy". Nejsem přece prase a nejsem magor - umím si uvařit a cítím zcela jasně, co ke mně patří nebo ne, žádné enzymy (dodatečné) nepotřebuji. Dodá je tělo a správná strava - kamarádi, ne nepřátelé. Tabletky se berou max. ze strachu, když máš vymytý mozek stresem po úrazu nebo těžké nemoci, operaci a tak .... Jakmile poereš rozum, jde vše do ztracena, tabletky se škrtají .....
A ty se chystáš na pravý opak a plánuješ to dobrovolně, záměrně ...
Proč?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 25, 2017 5:22 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Ctihodnymuz : chcem zefektivnit ocistne lacnenie... Vdaka enzymovym tobolkam (s enterickym obalom) sa moje priemerne denne lacnenie (5x23hod + 2x20hod = priemerne 22 hod denne) v urcitych detoxikacnych a omladzujucich ucinkoch predlzi o par hodin DENNE.
Zlepsi sa regeneracia organizmu, ocista organizmu, budem este pomalsie starnut...
ZOMRIET CHCEM ked pride cas. Ale chcem mat co najzdravsie telo...
LuDia si kupuju "B-komplex", rozne vitaminove ci mineralove doplnky vyzivy... Preco by som si ja nekupil enzymy na odmorovanie organizmu, ked uz aj bez nich toho na odmorovanie organizmu robim velmi vela (az na hladovky, v dohladnej dobe neplanujem dlhsiu ako 64 hodinovu raz mesacne) ? Tym len podporim svoje uzilie. 3 mesiace denne brat tske tobolky, 3 mesiace pauza (ale to hlavne z financneho hladiska), a znova...a znova... 6 mesiacov v roku brat, 6 mesiacov nebrat. Taka "zlata stredna cesta", kde sa vlk nazere, aj ovca zostane cela \":-)\"...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 25, 2017 5:28 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Tož Pankreatin či Pankreolan můžeš mít zadarmo. Jednak přes pojišťovnu, jednak ti mohu poslat pár set tabletek, nikdy ho už jíst nebudu. Pamatuji se, jak jsem měl naprosto úděsné slinivkové a jaterní testy (z krve). Dvacetinásobky (či nedostatky) standardních hodnot. Tož jsem doktorce slíbil do šeti týdnů překvapivý výsledek. Byl. Udělal jsem to zcela bez tabletek, bez navrhované hospitalizace ......


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 25, 2017 5:35 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
ctihodnymuz píše:
Tož Pankreatin či Pankreolan můžeš mít zadarmo. Jednak přes pojišťovnu, jednak ti mohu poslat pár set tabletek, nikdy ho už jíst nebudu. Pamatuji se, jak jsem měl naprosto úděsné slinivkové a jaterní testy (z krve). Dvacetinásobky (či nedostatky) standardních hodnot. Tož jsem doktorce slíbil do šeti týdnů překvapivý výsledek. Byl. Udělal jsem to zcela bez tabletek, bez navrhované hospitalizace ......

Nemusis mi nic posielat, diky, kupim si sam \":-)\"
Lenze ty si riesil nieco ine nez chcem riesit ja. Ja nemam enzymovu nedostatocnost aku si mal ty. Mimochodom, metabolickymi enzymami sa plytva pri ochoreniach, zraneniach, tazkych treningoch (nemavam take) ci fyzicky velmi narocnej praci, A....pri castom orgazmovani/ejakulovani... Semenonje plne enzymov a z mineralov plne hlavne zinku.... Ja tym neplytvam... Za to som na seba hrdy. Pocas sexu u mna aj tak klesa potreba oegazmovat...ta u mna stupa, ked nemam X mesiacov zenu. Vtedy ten orgazmus chcem vyslovene z NUDY (rozumej - absencia erotiky...taku nudu mam na mysli)...
Enzymovymi tabletkami (na ten ucel na ktory ich chcem) sa neda NIC pokazit... Uz duplom nie, ked 3 mesiace ich budem uzivat, na striedacku s 3mes pauzou...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 25, 2017 7:59 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1950
[quote="ctihodnymuz":39646vh9]Tož Pankreatin či Pankreolan můžeš mít zadarmo. Jednak přes pojišťovnu, jednak ti mohu poslat pár set tabletek, nikdy ho už jíst nebudu. Pamatuji se, jak jsem měl naprosto úděsné slinivkové a jaterní testy (z krve). Dvacetinásobky (či nedostatky) standardních hodnot. Tož jsem doktorce slíbil do šeti týdnů překvapivý výsledek. Byl. Udělal jsem to zcela bez tabletek, bez navrhované hospitalizace ......[/quote:39646vh9]
Co jsi tehdy udělal, porušil makrobiotiku a snědl syrová

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 26, 2017 4:01 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Alopate, nač takové hloupé smyšlenky a projekce o mé osobě a rodině? O žádnou rigidní makrobiotiku se vůbec nejednalo a již vůbec ne o teror rodiny. Maso jsme několik let nejedli proto, že jsme se ho prostě před tím doslova přežrali. Mne velmi bavilo a baví vařit a dost jsem ujížděl na pečínkách, rád jsem si hrál i se skopovým a bylinkami, dělal omáčky, přírodní řízky, kotlety, roštěnky atd. Pak jsme začali číst Jonáše (v té době to ještě nebyl podvodník a businessman) a docela nás inspirovaly jeho kuchařky ... Tož jsme maso vynechali a jedli spoustu obilí, luštěnin a zeleniny na všechny způsoby, vlastní bylinky .... Zvířata jsme i chovali a zabíjeli, já to ovšem nejedl .... Vše probíhalo velmi přirozeně a věru nám to všem bylo ku zdraví. Ta zničená

Naposledy upravil ctihodnymuz dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 8308
1495822312


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 26, 2017 7:30 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1950
MUDr. Jonáš dnes upozorňuje na nebezpečí bezmasé stravy a musel to vědět odjakživa, neboť jeho babička pojídala sušená

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 26, 2017 10:51 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Brat enzymi, pokial mas peniaze, je uplne v poriadku. Dokonca, este aj pri pouzivani ananasovej stavy kazdy den, je to dobre zapit dodatocnym bromelainom. Mnoho sportovcov pouziva vyzivove doplnky, niektori celkom rozumne. Preco by nemohli aj nesportovci, ako trvalu zdravotnu prevenciu?
Da sa to povazovat za extrakt, proste ucinna latka sa navysi do velkej koncentracie, casto takej, aku nedokazu dosiahnut, prirodne postupy, ako rozne vyluhy, caje, odstavovanie... nevidim na tom nic zle, brat doplnky. Proste technologia pokrocila a je tu tato uzasna moznost, ako docielit zvysenu regeneraciu, prevenciu zdravia, a v dnesnej dobe sa spoliehat iba na stravu a prirodu? Aku prirodu?
Ved z nej uz vela neostalo. Nie kazdy ma pristup k vlastnej super-mega-bio cistej zahrade,
ktora rodi dokonale plody, ktore si odtrhne clovek vzdy cerstve. Ja som nad tym vela krat rozmyslal, a potravinove doplnky vidim, ako koncentrat dolezitych latok, v podstate o rovnaku taktiku sa snazia rozne caje, vyluhy, a aj odstavovanie. Ibaze vdaka technologii, sa daju docielit ovela lepsie vysledky.
Takisto v dnesnej dobe sa spoliehat na prirodu, ked podla roznych vyskumov citelne v potravinach poklesol obsah horcika, kvoli kyslym dazdom, muzom chyba prakticky vzdy selen, a i jod je takmer vzdy v deficite, clovek bombardovany vsetkym tym stresom, nezdravym zivotnym prostredim, nie kazdy sa vie dostat z mesta a zit ako jogin v super cistej prirode v himalajach. Preto vidim ako dopnky ako skvelu moznost, a prevenciu zdravia, samozrejme, ked o tom clovek vie dostatocne vela. A enzymi brane nalacno? To uznala este aj klasicka medicina, ktora urobila nespocet klinickych testov, ze to telu vyrazne pomaha. Urcite sa to teda da pouzit aj ako prevencia zdravia.

https://www.youtube.com/watch?v=9OIR6jx74V4
https://www.youtube.com/watch?v=HLMMtZrK6fw

Dalsi problem - homocysten. Ako dosiahnut tak vysoke davky vitaminu B, ako dostat do tela vysoke davky vitaminu B12, aby sa homocystein co najrychlejsie upravil. Opat, najlepsie sa to docieli branim vyzivovych doplnkov. To sa da overit, ako rychlo to zrazi homocystein. Prirodnou cestou sa proste take mnozstva Bcok nedaju doplnit.

Najrozumejsou volbou v dnesnej dobe, je obetovat nejakych aspon 20 euro, ked to clovek vie, a doplnat preventivne vsetko to, co byva castym problemom (horcik, B-cka, B12, selen, jod, zinok, chrom, bor, K2, vitamin D) a brat to ako prevenciu do staroby.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 27, 2017 8:40 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
XION: nejak som nepochopil, preco si postol tieto youtube odkazy... NaturalNutrition je podla teba kvalita ? Podla mna je to nieco ako v potravinach znacka Albert, alebo ARO.
To kolostrum bude urcite velminzlabej kvality...
A to C-cko... Pisal si X krat, ze najlepsie je zuplementovat prirodne C-cko, napr. prasok z Aceroly a podobne... A das tu odkaz na 100% chemicky vitamin C...
Nejak som to teda nepochopil...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 27, 2017 12:36 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
To som myslel ako priklad, ze sa to oplati uzivat, ze to tam zdovodnuje.
Samozrejme kolostrum je lepsie brat to symbiotics, respektive urobit si prieskum, podla toho co som napisal v teme o kolostru a vybrat si nejake lepsie.

U vitaminu C som pisal, ze rozumnu moznost vidim, kombinaciu prirodneho a syntetickeho. Lebo prilis vysoke davky prirodneho, by boli super drahe.

Ja sam berem k.askrobovu z DMky, alebo momentalne berem prave tento, zo sipkovym extraktom. Staci ho citelne menej, nez z toho z DMky. To ale preto, ze nemam peniaze na drahsie, inak by som bral samozrejme nejaky camu-camu extrakt, liposomalny, ester-C a s postupnym uvolnovanim. Kilove balenie tohto totiz vychadza na rovnaku cenu, ako to z DMky, ale je tam aj ten sipkovy extrakt, rozhodne je lepsi tento namaximum. Pre tych co maju malo penazi to vidim ako zlaty stred.

Genialne funguje aj kombinacia horcik (chlorid horecnaty), tento vitamin C namaximum + MSM... zmiesat do vody a vypit. To mam overene, ze to telu nalacno velmi prospieva

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 08, 2017 10:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
[quote="Alopat":38ujx3xt]MUDr. Jonáš dnes upozorňuje na nebezpečí bezmasé stravy a musel to vědět odjakživa, neboť jeho babička pojídala sušená

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz