Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 7:23 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pokus s pH - deníček
PříspěvekNapsal: pát čer 10, 2016 6:28 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Normálně nevěnuji žádnou pozornost tomu, které potraviny by měly být kyselinotvorné, a které zásadotvorné. Ale pro zajímavost jsem si dnes asi 2 hodiny po konzumaci hovězího na slanině, cibuli a žampionech změřila pH moči a bylo 7,4. To mě celkem zaujalo. Včera večer jsem měla pěknou porci vepřové krkovice s dýní a slaninou, mezitím ješte odvar z byliny Tulsi s vepřovou želatinou a medem.

Získala jsem dojem, že většina lidí, co řeší pH, se masu převážně vyhýbá, tak si tady chci chvíli vést deníček pH spolu s přehledem snězeného jídla a přehledem provedených výletů do přírody (těch bude málo - bydlím v Praze a většinou nikam nechodím) a relaxačních cvičení (dělám min. 1 denně) - protože dýchání a stres to tuším ovlivňují také.

Všechno maso je bio a ze zvířat chovaných venku, pokud není uvedeno jinak \":-)\" Zelenina a ovoce naopak bio většinou nejsou.

Dnešní záznam bude nekompletní, ale co \":)\"

19:30 - pH 6,0 - po konzumaci makadamových ořechů, sušené hrušky a čaje tulsi s želatinou a medem. + žvýkala jsem čajovou lžičku medových víček, v těch je med taky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokus s pH - deníček
PříspěvekNapsal: pát čer 10, 2016 9:06 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Gamina píše:
Normálně nevěnuji žádnou pozornost tomu, které potraviny by měly být kyselinotvorné, a které zásadotvorné. Ale pro zajímavost jsem si dnes asi 2 hodiny po konzumaci hovězího na slanině, cibuli a žampionech změřila pH moči a bylo 7,4. To mě celkem zaujalo. Včera večer jsem měla pěknou porci vepřové krkovice s dýní a slaninou, mezitím ješte odvar z byliny Tulsi s vepřovou želatinou a medem.

Získala jsem dojem, že většina lidí, co řeší pH, se masu převážně vyhýbá, tak si tady chci chvíli vést deníček pH spolu s přehledem snězeného jídla a přehledem provedených výletů do přírody (těch bude málo - bydlím v Praze a většinou nikam nechodím) a relaxačních cvičení (dělám min. 1 denně) - protože dýchání a stres to tuším ovlivňují také.

Všechno maso je bio a ze zvířat chovaných venku, pokud není uvedeno jinak \":-)\" Zelenina a ovoce naopak bio většinou nejsou.

Dnešní záznam bude nekompletní, ale co \":)\"

19:30 - pH 6,0 - po konzumaci makadamových ořechů, sušené hrušky a čaje tulsi s želatinou a medem. + žvýkala jsem čajovou lžičku medových víček, v těch je med taky.

Uz na to tady nekde poukazoval SemTamTuPridem, ze mel po mase velmi slusne pH, ale Jarda se pak zminil o o necem takovem, ze to muze ukazovat opozdene


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokus s pH - deníček
PříspěvekNapsal: pát čer 10, 2016 9:13 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
miram píše:
Uz na to tady nekde poukazoval SemTamTuPridem, ze mel po mase velmi slusne pH, ale Jarda se pak zminil o o necem takovem, ze to muze ukazovat opozdene

A nevíš jak moc opožděně? To vepřové z předchozího večera by se přece mělo projevit do rána?

Chci si trochu vyhrát i s těmi léčebnými kódy (kterým říkám relaxační cvičení \":-)\" ) - myslím, že je šance, že by v rámci odstrnění stresu snižovaly pH. No nic, uvidíme \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokus s pH - deníček
PříspěvekNapsal: pát čer 10, 2016 9:26 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Gamina píše:
A nevíš jak moc opožděně? To vepřové z předchozího večera by se přece mělo projevit do rána?

Chci si trochu vyhrát i s těmi léčebnými kódy (kterým říkám relaxační cvičení \":-)\" ) - myslím, že je šance, že by v rámci odstrnění stresu snižovaly pH. No nic, uvidíme \":-)\"

To tam myslim ze receno nebylo, po jak dlouhe dobe, ale ja uz si to presne nepamatuju a nemuzu to najit. Jeste to zkusim znovu pohledat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokus s pH - deníček
PříspěvekNapsal: pát čer 10, 2016 10:08 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
miram píše:

To tam myslim ze receno nebylo, po jak dlouhe dobe, ale ja uz si to presne nepamatuju a nemuzu to najit. Jeste to zkusim znovu pohledat.

Díky \":-)\" Není to nijak dramaticky důležité - chtěla jsem v příštím týdnu jíst převážně maso a další živočisné produkty, a během týdne by se to snad projevit mělo.

Dnes večer:
derivační koupel, léčebné kódy
jídlo: 1 kapsle bio-kult, 1 kapsle boularin, 4 tabletky chlorelly, 1 čaj. lžička mateří kašičky v medu (2%)
bio klobása - mleté hovězí a vepřové (cca 140g), ohřátá na sádle (4 lžíčky) spolu s žampiony s česnekem (celkem cca 140 g žampionů + 3 stroužky česneku).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokus s pH - deníček
PříspěvekNapsal: pát čer 10, 2016 10:36 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Gamina píše:
Díky \":-)\" Není to nijak dramaticky důležité - chtěla jsem v příštím týdnu jíst převážně maso a další živočisné produkty, a během týdne by se to snad projevit mělo.

Dnes večer:
derivační koupel, léčebné kódy
jídlo: 1 kapsle bio-kult, 1 kapsle boularin, 4 tabletky chlorelly, 1 čaj. lžička mateří kašičky v medu (2%)
bio klobása - mleté hovězí a vepřové (cca 140g), ohřátá na sádle (4 lžíčky) spolu s žampiony s česnekem (celkem cca 140 g žampionů + 3 stroužky česneku).

No ty si tedy ale davas dobroty \":D\" Tady bude asi spousta lidicek polykat jen tak naprazdno. \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokus s pH - deníček
PříspěvekNapsal: pát čer 10, 2016 10:53 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
\":lol:\" No jo, no. Už jsem si celkem dlouho neudělala masové období - byla jsem hlavně na vejcích, sádle, vývarech, zelenině a pečivu z kokosové mouky (málo mouky, hodně másla a vajec a ovoce - koření se to skořicí a chutná to skvěle \":-)\" ). Tak teď na chvíli zpátky k masu \":-)\" Mám teď v lednici a mražáku 4 kg hovězího a vepřového, které čeká na snězení.

Večerní dávka vitaminů po jídle - K2, E, chrom, zinek. Chrom a E jsou bohužel v kapslích s rostlinnými oleji, které nesmím.

Zatím jsem asi nikde nezmiňovala, že se snažím si veškerou vodu spinovat (daří se mi to tak na 50%). I pokud na spinování zapomenu, tak piju vodu odstátou a filtrovanou. Zajímavé video na téma proč nepít vodu přímo z vodovodu jsem našla tady - https://www.youtube.com/watch?v=sbUtgWPBGjY

Upraveno:

pH - mimo stupnici, odhadem tak 5.

Jídlo po měření - tulsi s želatinou a medem

Zhodnocení dne: dnes a předevčírem mi padli dva z mých oblíbených dodavatelů nepasterizovaného a nekonzervovaného kysaného zelí. Čekala jsem, že nějaké budu mít, ale ouha. Vepřové je bez kyselého doplňku bohužel škodlivé. Takže si zítra asi pořídím nějaké sice pasterizované, ale přesto použitelné kysané zelí, ať mám co jíst ke zbytku krkovice a ke klobásám. Jsem zvědavá, jestli to bude mít vliv na pH.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokus s pH - deníček
PříspěvekNapsal: sob čer 11, 2016 9:40 am 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Dnes ráno: pH 5,4

Jídlo: med s trubčím mlékem a pylem (1 čaj. lžička), tulsi s vepřovou želatinou, medem a MSM, boularin, olej z tresčích jater + máslový gel

Kolem poledne: 6,4
"Jídlo": Vitamin C 1000 mg, Lavyl Auricum

13:00 - oloupané jablko

15:00 pH 5,4

Lavyl Auricum
Tulsi želé s medem

17:30 - kuřecí vývar + kuřecí maso, kůže a chrupavky (2/3 stehna), shiitake (40 g), jarná cibulka (1 malá), dýně hokkaido (cca 180 g), olivový olej nefiltrovaný neohřátý (cca 30 ml), opravdu hodně keltské soli (asi 1,5 lžičky)

med se skořicí
3 syrové žlutky ušlehané s medem
chlorela 4 tablety
bio-kult

18:00 pH 6,0

19:40 pH 6,0

Jídlo: Tulsi želé slazené medem.
Zbytek polévky s kuřecím masem a shiitake + jarní cibulka.
Lavyl auricum

Půlnoc \":-)\"
pH asi 6, ale při zářivkovém osvětlení jde jen o odhad - barva se oproti dennímu světlu dost liší

"Jídlo": Vitamin C 1000g, MSM, selen, chrom, vitamin K2, boularin, med s mateří kašičkou

Léčebné kódy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokus s pH - deníček
PříspěvekNapsal: ned čer 12, 2016 1:22 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Ráno:

pH 5,4
Jídlo: medová víčka - 1 čaj. lžička. Boularin. Čaj z byliny Tulsi.
Hovězí na žampionech a cibuli (odhadem tak 250 g celkem), jarní cibulka (1 ks), dýně hokkaido (odhadem tak 130 g)
Vitamin K2, fermentovaný tresčí olej s máslovým olejem

16:00
Jídlo - červený meloun, voda s citronem
pH 6,3

17:20 - pH 7,2
Jídlo - tulsi želé s medem - 2 šálky

19:00 - pH 6,9

22:00
Jídlo - hovězí se žampiony a cibulí, olivový olej, tulsi želé s medem, fermentovaný olej z tresčích jater + máslový olej, MSM, chlorela
pH - 6,0


Naposledy upravil Gamina dne pon čer 13, 2016 7:21 am, celkově upraveno 5

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokus s pH - deníček
PříspěvekNapsal: ned čer 12, 2016 4:22 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Gamina píše:
:lol: No jo, no. Už jsem si celkem dlouho neudělala masové období - byla jsem hlavně na vejcích, sádle, vývarech, zelenině a pečivu z kokosové mouky (málo mouky, hodně másla a vajec a ovoce - koření se to skořicí a chutná to skvěle \":-)\" ). Tak teď na chvíli zpátky k masu \":-)\" Mám teď v lednici a mražáku 4 kg hovězího a vepřového, které čeká na snězení.

Večerní dávka vitaminů po jídle - K2, E, chrom, zinek. Chrom a E jsou bohužel v kapslích s rostlinnými oleji, které nesmím.

Zatím jsem asi nikde nezmiňovala, že se snažím si veškerou vodu spinovat (daří se mi to tak na 50%). I pokud na spinování zapomenu, tak piju vodu odstátou a filtrovanou. Zajímavé video na téma proč nepít vodu přímo z vodovodu jsem našla tady - https://www.youtube.com/watch?v=sbUtgWPBGjY

Upraveno:

pH - mimo stupnici, odhadem tak 5.

Jídlo po měření - tulsi s želatinou a medem

Zhodnocení dne: dnes a předevčírem mi padli dva z mých oblíbených dodavatelů nepasterizovaného a nekonzervovaného kysaného zelí. Čekala jsem, že nějaké budu mít, ale ouha. Vepřové je bez kyselého doplňku bohužel škodlivé. Takže si zítra asi pořídím nějaké sice pasterizované, ale přesto použitelné kysané zelí, ať mám co jíst ke zbytku krkovice a ke klobásám. Jsem zvědavá, jestli to bude mít vliv na pH.

Gamina, co to je "tulsi"??? \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokus s pH - deníček
PříspěvekNapsal: ned čer 12, 2016 4:23 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Bazalka posvátná. http://www.tulsi.cz/bylina-tulsi.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokus s pH - deníček
PříspěvekNapsal: ned čer 12, 2016 4:24 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Gamina píše:
Ráno:

pH 5,4
Jídlo: medová víčka - 1 čaj. lžička. Boularin. Čaj z byliny Tulsi.
Hovězí na žampionech a cibuli (odhadem tak 250 g celkem), jarní cibulka (1 ks), dýně hokkaido (odhadem tak 130 g)
Vitamin K2, fermentovaný tresčí olej s máslovým olejem

16:00
Jídlo - červený meloun, voda s citronem
pH 6,3

Aha, mam to! Takze tulsi jsou bylinky? ...to neznam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokus s pH - deníček
PříspěvekNapsal: ned čer 12, 2016 4:43 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
miram píše:
Aha, mam to! Takze tulsi jsou bylinky? ...to neznam.

Tohle jsi odeslala minutu potom, co jsem odpověděla \":-)\" Tak myslím, že jsi možná přehlédla můj příspěvek?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokus s pH - deníček
PříspěvekNapsal: ned čer 12, 2016 5:26 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Gamina píše:

Tak tuto bazalku tady prodavaji cerstvou v kvetinacich, me se ale nejak nepozdavala ta barva \":D\" , nikdy jsem to predtim nevide, tak jsem koupila zase stejnou jako vzdycky, tu klasickou zelenou. Ja miluju bazalku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokus s pH - deníček
PříspěvekNapsal: ned čer 12, 2016 5:39 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
miram píše:
Tak tuto bazalku tady prodavaji cerstvou v kvetinacich, me se ale nejak nepozdavala ta barva \":D\" , nikdy jsem to predtim nevide, tak jsem koupila zase stejnou jako vzdycky, tu klasickou zelenou. Ja miluju bazalku.

Tohle je v podstatě úplně jiná bylina, než normální bazalka \":D\" Já ji piju pro podporu nadledvinek.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz