Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 8:50 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2016 7:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Abstinující Bojovník píše:
Prosím vás mám ještě jeden dotaz... Za sebe i za mamku...

Já měl v 16tiletech diagnostikovanou varikokelu, což jsem pochopil , že jsou v podstatě křečové žíly v šourku a bohužel jsem tehdy šel bez rozmyslu na operační zákrok a nezajímal se o příčinu... Možná to bylo jak chybou ve výživě,tak nedostatkem pohybu, později tomu určitě nepomohl ani můj životní styl , ale vrátilo se to... Nebolí to , paradoxně jen občas v místě, kde mi to předtím operovali (uzavřeli jednu ze žíl)... Ale některé z těch zbývajících jsou opět vystouplé... tentokrát bych to chtěl vyléčit alternativně...

Mamka má zase problém s paradontozou... Můžete mi poradit jaké látky a v jakém množství by mohli problém nás dvou vyřešit?

Z pročtení vláken jsem pochopil, že z hlediska metabolismu může pomoci snížit homocystein, pokud je zvýšený , s mamkou si na to asi uděláme test...Také odkyselení organismu... Správná strava... A nejlépe vyrovnání možných deficitů a nadbytků minerálů, vitamínů a kovů v těle...

Jak byste doporučili postupovat?

Ohledně křečových žil jsem nejen zde vyčetl , že pomáhá hořčík, vitamin E, d3 a k2(odvapneni cev) lecitin, rutin a germanium, ale nikde jsem nenašel v jakém minimálním množství je brát...

na homocystein jsem zde našel, že postup je

Vitamín B6...........................100 mg
Vitamín B9 Kyselina listová.......5000 mcg
Vitamín B12..........................1500 mcg
Vitamín B2........................... 50 -100 mg
Zinek...................................50 mg - 280kc...
Horcík.................................400 mg minimálne
Lecitin.................................10 g

potřeboval bych vypsat i ty další látky v jakém množství pravděpodobně napraví stav křečových žil...

A taky nějaké látky ohledně paradontozy, zatím mamka bere koenzym Q 10 a vitamin C... Je ještě něco , co by pomohlo?

A pokud můžete poradit nějaké celkové rady , jak srovnat metabolismus , budu moc vděčný...

A taky , kdyby někdo poradil , v jaké formě jsou vitaminy B nejvstřebatelnější v doplňcích... Samozřejmě chci zařadit i dostatečný přísun ve stravě, ale například ohledně vitamínu B12 je to problematické a celkem i u ostatních dostat do sebe denně takové množství...Prý je například u něj nejlepší vstřebatelnost v metylovane skupině... Poradíte jaký typ samostatných doplňků béček a jiných zvolit, popřípadě co ideálně zařadit do měsíčního jídelníčku? Děkuju moc...

Opět se zopakuji, prostě počítat a pokud jde o methylovaná béčka s tím si raději nehrajte, pokud se vám povede se přemethylovat naskočí luxusní úzkosti a opravdu si to užijete.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2016 7:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Abstinující Bojovník píše:
A ještě prosím jeden dotaz... Omezil jsem spotřebu sladkého , ale stále si třeba dvakrát, třikrát za týden dám pár pásků čokolády, nebo oplatek... Chtěl bych se zeptat , jakým přírodním prostředkem se dá touha po rafinovaném cukru uspokojit , aby se vlk nažral a koza zůstala celá... Na netu jsem četl med, kokosový cukr... Ještě něco?Kamarád mi říkal , že od nového roku nejedl nic s rafinovaným cukrem , ale ovoce nevynechával a přesto asi po měsíci měl prý něco jako absťák na rafinovaný cukr a neuvěřitelně ho uspokojilo prý vypít energy drink... Nějaké rady?

Pokud jde o čokoládu, nemusí to být závislost na cukr, je v ní spousta kofeinu a těch drinkách také.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2016 10:00 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Abstinující Bojovník píše:
A ještě prosím jeden dotaz... Omezil jsem spotřebu sladkého , ale stále si třeba dvakrát, třikrát za týden dám pár pásků čokolády, nebo oplatek... Chtěl bych se zeptat , jakým přírodním prostředkem se dá touha po rafinovaném cukru uspokojit , aby se vlk nažral a koza zůstala celá... Na netu jsem četl med, kokosový cukr... Ještě něco?Kamarád mi říkal , že od nového roku nejedl nic s rafinovaným cukrem , ale ovoce nevynechával a přesto asi po měsíci měl prý něco jako absťák na rafinovaný cukr a neuvěřitelně ho uspokojilo prý vypít energy drink... Nějaké rady?

Nějak jsem na tebe, kámo, zapomněl. Tož, věř mi, že již 30 let nejím sladké, když si dám (ze společenských důvodů - oslavy atd., tak pochválím, kousnu, .... nepozorovaně odkládám). Nechutná mi to. Takových lidí znám spousty. Sladká chuť tedy nesouvisí ani tak s tím, že bychom my všichni lidí jí podléhali jakožto neřesti, se kterou jest radno bojovat a někdo vyhrává a někdo prohrává ... Možná jsi typ člověka, který sladké potřebuje. Jde o temperament a tělesný typ. Souvisí to také s pamětí tvé duše, toto tělo není jistě jediné, které jsi používal. Jinak, většině chlapů nedělá problém této touze odolat a ona časem nějak vymizí. Neřeš to a ono se to upraví samo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2016 10:21 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Abstinující Bojovník píše:
Nebo jsem si tím nerozvážným mládím uzavřel v nějaké kauzální dimenzi možnost se propracovat k zdravé stravě a možná časem i ke stavům , kterých nelze žádným omamným prostředkem dosáhnout?Zničil jsem si nějaké jemné tělo , které už se nespraví, anebo zdenegeroval neurony tak, že už je nepůjde naladit?

Mám dobrou zprávu, ale fakt, kámo. "Kauzální dimenze" je blábol, kterým nemá cenu se zabývat. Žádnou cestu sis neuzavřel. Jemné tělo sis nezničil (to nejde), jen to fysické (mírně), které ale naprosto většinově (ne úplně) podléhá tvým přáním, tomu, jak ho chceš používat. Zdegenerované neurony jsou taky blbost. Neuron je furt stejnej, je to sice živočich, ale v podstatě stroj, Dělá svou práci a bude dělat to, co po něm budeš chtít. A mimochodem, neuronů máš každou sekundu v těle asi tak tisíckrát víc, než vůbec kdy budeš potřebovat. Mimoto se přeci obnovují, zanikají, rostou nové atd. Myslíš si snad, že buňky v tvém těle žijí sedmdesát let? To asi těžko.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2016 6:31 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2016 2:59 pm
Příspěvky: 121
Pane Jardo , děkuju moc za Váš čas a za informace , které jsem díky Vám zjistil...

Měl bych ještě pár doplňujících otázek...

1) Dočetl jsem se , že se snížením homocysteinu a obnovením dokonalé tvorby HCL má plně normalizovat a zpravidelnit stolice, což bych potřeboval... Není stále tak pevná jako byla kdysi a lepí se na mísu, což asi indikuje , že ve střevě mám stále spoustu negativních patogennů pokud se nemýlím...

Co doporučujete pro plnou normalizaci?Souvisí to s homocysteinem i tvorbou HCL a zdravým metabolismem , odkyselením a přenosem kyslíku mezi buňkami celkově?Nebo je třeba zvlášť věnovat pozornost odkyselení a podpoře očistě trávícího systému?

Tvrdil jste , že s metylovanýma béčkama si nemám zahrávat, ale já si zjistil, že metylovaná skupina je již aktivní forma B vitaminu a je tedy jistota, že budou fungovat , i kdybych náhodou měl genetickou poruchu MTHFR... A navíc mám kyselinu listovou - respektive Metyl folat ze zahranici presne 1 tabletka - 5000mcg podle vaseho rozpisu a B12 1000mcg , coz je kdybych bral taky jednu denne, jeste o polovinu min , nez kolik doporucujete na 60denni kuru pro snizeni homocysteinu...

Myslíte, že si můžu dovolit zkusit brát po 60 dní denně -

5000mcg toho metylfolátu
1000mcg metylkobalaminu
100mg B6

+

B2 100mg jsem pochopil ze zde vyčtených informací, že je lépe dodávat až později po těch ostatních třeba po jídle...

A taky ještě k tomu prý přijde 400mg hořčíku, 50mg zinku a 10 g lecitinu... Prosím poraďte , jak a s čím brát i tyto látky... Budu mít sojový lecitin a také od vás mám chlorid hořečnatý a mám i váhu , takže si to můžu případně rozvážit - četl jsem , že v 1 gramu chloridu hořečnatého by mělo být 120mg hořčíku... A taky , že je kyselinotvorný, znamená to , že bych měl třeba po půl hodině od dopití ve vodě vypít ještě třeba pár citronu na srovnani ph?A taky jsem četl , že celý proces podpoří , když budu mít i příjem Betainu , kolik ho doporučujete denní množství a pokud můžete, napiště jaké je to zhruba množství z červené řepy, protože jsem někde četl, že ani příliš velké denní množství červené řepy nedoporučujete, tak aby to mělo nějaký rozumný rámec...


Abych to shrnul

V jakých nejlepších kombinacích,množstvích a rozestupech užívat

Betain - kolik ho z červené řepy
B2
B6
Metylfolat
Metylkobalamin
Zinek
Horcik
Lecitin

a jeste mam objednanou kyselinu askorbovou, to jsem dle vaseho navodu pochopil, ze je nejlepsi 2:1 michat s jedlou sodou a pridat do pomerancove stavy nebo rajcatove... a ze spolu s tim je pak dobre jeste brat vitamin E... Mam objednany prirodni z klicku 100 tablet x 100 mg... Prosimvas jestli mi teda muzete napsat , jak je idealni uzivat betain z cervene repy(kolik stavy, nebo kg repy denne) B2 , B6 , metylfolat, metylkobalamin , zinek, horcik ,lecitin, vitamin C a vitamin E a popripade jestli jeste k tomu neco...A zda by to melo plne normalizovat traveni a stolici... Dekuju moc...

Rád bych během těch 60ti dní aplikoval bezchybnou suplementaci, kdyz uz to budu mit doma...


Naposledy upravil Abstinující Bojovník dne úte dub 12, 2016 11:47 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 12, 2016 11:40 am 
Offline

Registrován: úte led 12, 2016 2:59 pm
Příspěvky: 121
martina72 píše:
Mám dobrou zprávu, ale fakt, kámo. "Kauzální dimenze" je blábol, kterým nemá cenu se zabývat. Žádnou cestu sis neuzavřel. Jemné tělo sis nezničil (to nejde), jen to fysické (mírně), které ale naprosto většinově (ne úplně) podléhá tvým přáním, tomu, jak ho chceš používat. Zdegenerované neurony jsou taky blbost. Neuron je furt stejnej, je to sice živočich, ale v podstatě stroj, Dělá svou práci a bude dělat to, co po něm budeš chtít. A mimochodem, neuronů máš každou sekundu v těle asi tak tisíckrát víc, než vůbec kdy budeš potřebovat. Mimoto se přeci obnovují, zanikají, rostou nové atd. Myslíš si snad, že buňky v tvém těle žijí sedmdesát let? To asi těžko.

Děkuju za povzbudivá slova... Ještě před 4měsícema jsem celý zoufalý s rozhozeným organismem a psychikou hledal jakekoliv berlicky, ktere by mi dali naději, že aspon částečně si něčím zlepším svůj stav... Nyní už se cítím o 200% líp, 4měsíce jsem neměl jedinou cigaretu, panáka, ani nic horšího... jediné , co zůstalo je boj s rafinovanym cukrem, ale jsem uz odhodlan vydrzet \":)\" jinak mam doma jeste balik neprazeneho kakaa , tak asi kdyz prijde fakt velka chut, vyresim to tak, ze si ho dam trochu do bananu a snad to bude stacit... A jinak doufam, ze zivotni zkusenost mi vydrzi do konce zivota... Cekam az dozraje a doroste salat ve skleniku, pak objednam snekovy odstavnovac, nejdriv asi nejaky levnejsi , ne rovnou Angel, ale snad to na vytlacovani hlavek salatu bude stacit... A budu si ho vysazovat kazdy mesic dalsi varku a popijet aspon litr denne \":)\" to rozhodne nemuze byt na skodu...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 12, 2016 1:15 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Litr denně ze salátu? Kolik by jich muselo být? \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 12, 2016 2:27 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2016 2:59 pm
Příspěvky: 121
To se uvidi, ale planovany rozpocet mam na 200salatu/mesic... Kdyz jsem to testoval u kamose , ktery ma podobny odstavnovac, jaky budu kupovat ja, a na ledovem salatu, tak z 3 salatu bylo 0,8 litru... Akorat , ze ten , co chci ja ma navic prikon 400W... tak myslim ze 3-6 hlavkovych salatu denne udela ten litr mozna i dva \":D\" ... chci tento http://www.onlineshop.cz/male-elektrosp ... 5336P.html ... tak doufam, ze si s tim poradi chlapak...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 15, 2016 6:47 am 
Offline

Registrován: úte led 12, 2016 2:59 pm
Příspěvky: 121
A ještě by mě pane Jardo zajímala poslední věc...

Trávení bílkovin...

Mám doma konopný protein a také když už jím občas maso...

Je dobré jíst bílkoviny s listovou zeleninou?Někde jsem četl, že to urychluje trávení a vstřebávání bílkovin, ale na druhou stranu se prý nedoporučuje před jídlem ani během jídla ani po jídle pít, protože to ředí žaludeční šťávy, které jsou potřeba na dobré natrávení bílkovin... A listová zelenina přece obsahuje hodně vody... Jak je to teda ideální? A také , co se týká toho konopného proteinu, tak když se míchá s vodou , nedochází také k ředění žaludečních šťáv , které zhoršuje trávení a vstřebatelnost?Prosím o vysvětlení, předem děkuji...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 08, 2016 1:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Abstinující Bojovník píše:
Pane Jardo , děkuju moc za Váš čas a za informace , které jsem díky Vám zjistil...

Měl bych ještě pár doplňujících otázek...

1) Dočetl jsem se , že se snížením homocysteinu a obnovením dokonalé tvorby HCL má plně normalizovat a zpravidelnit stolice, což bych potřeboval... Není stále tak pevná jako byla kdysi a lepí se na mísu, což asi indikuje , že ve střevě mám stále spoustu negativních patogennů pokud se nemýlím...

Co doporučujete pro plnou normalizaci?Souvisí to s homocysteinem i tvorbou HCL a zdravým metabolismem , odkyselením a přenosem kyslíku mezi buňkami celkově?Nebo je třeba zvlášť věnovat pozornost odkyselení a podpoře očistě trávícího systému?

Tvrdil jste , že s metylovanýma béčkama si nemám zahrávat, ale já si zjistil, že metylovaná skupina je již aktivní forma B vitaminu a je tedy jistota, že budou fungovat , i kdybych náhodou měl genetickou poruchu MTHFR... A navíc mám kyselinu listovou - respektive Metyl folat ze zahranici presne 1 tabletka - 5000mcg podle vaseho rozpisu a B12 1000mcg , coz je kdybych bral taky jednu denne, jeste o polovinu min , nez kolik doporucujete na 60denni kuru pro snizeni homocysteinu...

Myslíte, že si můžu dovolit zkusit brát po 60 dní denně -

5000mcg toho metylfolátu
1000mcg metylkobalaminu
100mg B6

+

B2 100mg jsem pochopil ze zde vyčtených informací, že je lépe dodávat až později po těch ostatních třeba po jídle...

A taky ještě k tomu prý přijde 400mg hořčíku, 50mg zinku a 10 g lecitinu... Prosím poraďte , jak a s čím brát i tyto látky... Budu mít sojový lecitin a také od vás mám chlorid hořečnatý a mám i váhu , takže si to můžu případně rozvážit - četl jsem , že v 1 gramu chloridu hořečnatého by mělo být 120mg hořčíku... A taky , že je kyselinotvorný, znamená to , že bych měl třeba po půl hodině od dopití ve vodě vypít ještě třeba pár citronu na srovnani ph?A taky jsem četl , že celý proces podpoří , když budu mít i příjem Betainu , kolik ho doporučujete denní množství a pokud můžete, napiště jaké je to zhruba množství z červené řepy, protože jsem někde četl, že ani příliš velké denní množství červené řepy nedoporučujete, tak aby to mělo nějaký rozumný rámec...


Abych to shrnul

V jakých nejlepších kombinacích,množstvích a rozestupech užívat

Betain - kolik ho z červené řepy
B2
B6
Metylfolat
Metylkobalamin
Zinek
Horcik
Lecitin

a jeste mam objednanou kyselinu askorbovou, to jsem dle vaseho navodu pochopil, ze je nejlepsi 2:1 michat s jedlou sodou a pridat do pomerancove stavy nebo rajcatove... a ze spolu s tim je pak dobre jeste brat vitamin E... Mam objednany prirodni z klicku 100 tablet x 100 mg... Prosimvas jestli mi teda muzete napsat , jak je idealni uzivat betain z cervene repy(kolik stavy, nebo kg repy denne) B2 , B6 , metylfolat, metylkobalamin , zinek, horcik ,lecitin, vitamin C a vitamin E a popripade jestli jeste k tomu neco...A zda by to melo plne normalizovat traveni a stolici... Dekuju moc...

Rád bych během těch 60ti dní aplikoval bezchybnou suplementaci, kdyz uz to budu mit doma...

Tak homocystein hodně souvisí s methylací, kterou normálně v těle koná hlavně HCl a béčka, ale i některé potraviny třeba kolagen, glycin a vývary, tedy není zase tak nelogické dávat nemocným vývary, což historicky bylo odzkoušeno jako funkční řešení, ale nikdo již neřešil proč to vlastně funguje. Pomocí methylovaných béček spustíte nekontrolovatelnou methylaci a není zase tak velký problém se přemethylovat, což nahodí perfektní úzkosti, ale zase bude trochu sranda a více si tu léčbu užijete. Dobrá zpráva je, že po vysazení se to srovná a musíte to vyzkoušet znovu s nižší dávkou, tedy si tu psycho legraci teoreticky můžete zopakovat mnohokrát a je to zajímavé. Dávkování nevím, netuším na jaké dávce to přepálíte a za jak dlouho.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 08, 2016 1:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Abstinující Bojovník píše:
A ještě by mě pane Jardo zajímala poslední věc...

Trávení bílkovin...

Mám doma konopný protein a také když už jím občas maso...

Je dobré jíst bílkoviny s listovou zeleninou?Někde jsem četl, že to urychluje trávení a vstřebávání bílkovin, ale na druhou stranu se prý nedoporučuje před jídlem ani během jídla ani po jídle pít, protože to ředí žaludeční šťávy, které jsou potřeba na dobré natrávení bílkovin... A listová zelenina přece obsahuje hodně vody... Jak je to teda ideální? A také , co se týká toho konopného proteinu, tak když se míchá s vodou , nedochází také k ředění žaludečních šťáv , které zhoršuje trávení a vstřebatelnost?Prosím o vysvětlení, předem děkuji...

Tak pít a jíst potraviny s vyšším podílem vody je značný rozdíl. Žaludek si stejně v prvních fázích tráveninu pouze doředí, ohřeje a upraví do optimální konzistence, tedy k suché přidá více a k mokré zase méně, aby mu vše fungovalo. Navíc zelenina obsahuje dost enzymů, což trávení také stimuluje, tedy já v tom problém nevidím. Konopný protein není potravina, jde o doplněk stravy a je otázkou zda zrovna ideální, k tomu jsem se zde již mnohokrát vyjadřoval.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 24, 2017 9:25 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Tož, Abstinující Bojovníku, jak jde život?
Rok uběhl, měl bys mít znatelné, pociťované, výsledky.
Shodou okolností dělám nyní v práci, kde asi polovina osazenstva jsou magoři, druhá polovina abstinující alkoholici - bývalí pijani (ti jsou celkem normální). Všichni ale jedí zcela normálně, nějak jsem si nevšiml výstřelků ve stravě, oblékání, způsobu života. A jde jim to.
Ještě vyhledáváš extrémy nebo žiješ již zcela nudně a obyčejně?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 24, 2017 9:54 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2016 2:59 pm
Příspěvky: 121
Je mi tak milionkrat lepe, diky za optani \":)\" poctive abstinuji od vsech omamnych latek, alkoholu , nikotinu a to bez jedine vyjimky... Jsem ten typ, co si musi stat za svym jinak ho psychika vypece...Jinak jsem kazdy den sportoval , a pravda sem tam si ulitna sladkostech , ci hranolkach s tatarkou anebo pizze... Ale I tahle etapa mi dala cennou lekci , naproti tomu jsem tedkom absolvoval 21denni pust a jsem v 14. Dnu navratovky a nyni uz I slepe uspokojovani chuti , vidim jako nekompromisni pritez , navratovka se zatim dari drzet v rozumnych mezich , za coz jsem nehorazne rad a az mi skonci jsem odhodlan najet na co nejlepsi jidelnicek.. jinak zadal jsem tu dotaz , na ktery nikdo neodpovedel, treba to budes vedet ty... Jak dlouho se travi rekneme polevkova lzice kokosoveho oleje , nez je bezpecne snist ovoce , aniz by se to nebilo?A pred masem s listovou zeleninu , aby to nezeslabilo travicici kyselinu?Nebo treba pred quinoou , to je jedno \":)\" znas odpoved?Jo a rozhod jsem se , ze uz nebudu suplementovat nic , protoze verim , ze tedkom moje telo zvladne natahat dostatek vseho z pestre stravy , alespon pokud nepocitim problemy \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 24, 2017 10:12 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Ku první polovině blahopřeju, s druhou polovinou ti nepomohu, neb je mi to úplně šumafuk (a doporučuji ti totéž).
Normální život .... běžná strava a životospráva .... samozřejmě nejez sračky z marketů, jez velmi málo, jednoduchá, dobrá jídla ze základních surovin, žádné hotovky, polotovary, konzervanty, nic .... hodně čerstvého luftu a pohybu, práce rukama .... hodně spánku. Žádná telka a počítačové hry. Žádné noviny a negativní titulky a lži v nich.
Ještě jednou přeji vše nejlepší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 24, 2017 10:33 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2016 2:59 pm
Příspěvky: 121
Dobre radis... Ale kdyby mi nekdo jeste rekl , treba pan jarda , nebo nekdo jiny jak dlouho pred ovocem, ci po ovoci je vhodne z hlediska traveni aplikovat lzici toho oleje , uz bych mel zhruba jasnou predstavu o svem dennim jidelnicku.. a taky zda je vhodne ho aplikovat pred, behem nebo po jidle , slozenem z bilkovin a pripadne v jakem casovem rozmezi... Jinak uz mam predstavu , ze behem aktivni casti dne t.j. prace a sport , ovoce , pak nejak do toho zaradit I ten kokosak a pak bilkoviny a pokud bude cas tak AZ vytravi nejaka ta zeleninova stava a pokud ne, tak je budu dohanet PO ranech a vikendech \":D\" a taky jeste rostlinna mleka a masla...Samozrejme I zelenina v pevne forme...A pak ten pohyb, slunicko, cerstvy vzduch , a nejake osobne prospesne aktivity , studium atd \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz