Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:56 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jizvy a co na ně
PříspěvekNapsal: sob led 02, 2016 4:32 pm 
Offline

Registrován: úte lis 25, 2014 2:41 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den všichni,

chtěla bych se zeptat, zda má někdo zkušenost s léčením jizev- vnitřně i zevně- pomocí stravy (nejlépe bezmasé, vita) a jiných prostředků?

Bohužel se mi (mojí blbostí) udělala na obličeji spálenina velikosti kiwi- a mám tam teď růžovou velkou jizvu, čerstvou, od brady k tváři, a nevím co s tím...\":(\"

Má někdo rady co nejvíc jíst a popř. čím to opečovávat, mazat apod?

Díky moc,

V.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jizvy a co na ně
PříspěvekNapsal: pon led 04, 2016 12:18 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Vendisek píše:
Dobrý den všichni,
chtěla bych se zeptat, zda má někdo zkušenost s léčením jizev- vnitřně i zevně- pomocí stravy (nejlépe bezmasé, vita) a jiných prostředků? Bohužel se mi (mojí blbostí) udělala na obličeji spálenina velikosti kiwi- a mám tam teď růžovou velkou jizvu, čerstvou, od brady k tváři, a nevím co s tím...\":(\" Má někdo rady co nejvíc jíst a popř. čím to opečovávat, mazat apod? Díky moc, V.

než někdo odpoví něco chytřejšího, honem doporučuji ošetřovat alespoň urinou, je na to dobrá; mám s ní skvělé zkušenosti, na urinoterapii nedám dopustit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jizvy a co na ně
PříspěvekNapsal: pon led 04, 2016 11:25 pm 
Offline

Registrován: úte lis 25, 2014 2:41 pm
Příspěvky: 4
Díky moc za odpověď, ale na to si asi zatím netroufám (přestože bych kvůli zmizení jizvy udělala téměř cokoliv...\":)\" \":roll:\" Zatím jsem mazala medem od včelaře, dnes jsem zkusila gel z aloe, ale šíleně to svědilo, takže to asi nebude ta správná cesta...:/ Každopádně asi zkusím sádlo, i když jsem doufala že najdu jiné řešení.... \":?\" Ale díky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jizvy a co na ně
PříspěvekNapsal: pon led 04, 2016 11:30 pm 
Offline

Registrován: úte lis 25, 2014 2:41 pm
Příspěvky: 4
Mimochodem tu spáleninu (která vypadá jako popálenina 2. stupně haha) jsem si způsobila česnekem...kterým jsem se snažila vyléčit nehojící se zahnisaný pupínek....Spálilo mi to celé okolí a hnis se rozlil všude okolo, takže mi to ani lidé nechtěli věřit že to není od ohně či elektro zařízení.....To jen kdyby někdo měl tak blbý nápad jako já tak opatrně s domácím česnekem!!!!!!!!!No jak řikám, moje blbost \":)\" Přírodně s respektem! Mějte se


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jizvy a co na ně
PříspěvekNapsal: pon led 04, 2016 11:57 pm 
Offline

Registrován: sob čer 06, 2015 4:18 pm
Příspěvky: 14
Vendisek píše:
Mimochodem tu spáleninu (která vypadá jako popálenina 2. stupně haha) jsem si způsobila česnekem...kterým jsem se snažila vyléčit nehojící se zahnisaný pupínek....Spálilo mi to celé okolí a hnis se rozlil všude okolo, takže mi to ani lidé nechtěli věřit že to není od ohně či elektro zařízení.....To jen kdyby někdo měl tak blbý nápad jako já tak opatrně s domácím česnekem!!!!!!!!!No jak řikám, moje blbost \":)\" Přírodně s respektem! Mějte se

1. čerstvá moč
2 odpařená moč na 1/4
tím nic nezkazíte
nebo zkusit bepanten mast


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jizvy a co na ně
PříspěvekNapsal: sob led 16, 2016 1:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Vendisek píše:
Mimochodem tu spáleninu (která vypadá jako popálenina 2. stupně haha) jsem si způsobila česnekem...kterým jsem se snažila vyléčit nehojící se zahnisaný pupínek....Spálilo mi to celé okolí a hnis se rozlil všude okolo, takže mi to ani lidé nechtěli věřit že to není od ohně či elektro zařízení.....To jen kdyby někdo měl tak blbý nápad jako já tak opatrně s domácím česnekem!!!!!!!!!No jak řikám, moje blbost \":)\" Přírodně s respektem! Mějte se

Tak česnek je opravdu extrémně silný prostředek a na pokožku v obličeji je to velká blbost. Sám jsem kdysi loupal nějaké velké množství česneku a nevěnoval jsem velkou pozornost potřísnění prstů, což mělo dosti kruté následky. Večer jsem se kroutil bolestí, bříška několika prstů silně opuchlá a za pár dní se mě sloupla včetně papilárních linií, no velice zajímavé, doporučuji vyzkoušet a hojilo se to hodně dlouho. Na nehojící se rány se dává sádlo s medem a asi by bylo vhodné používat i kyselinu hyaluronovou na zrychlení obnovy tkáně jak na pokožku tak vnitřně a vnitřně kolagen, nebo glycin v dostatečné dávce. Jinak na vyhlazení pokožky je ideální ta urina jak vám byla správně několika členy doporučena, na tu nedám dopustit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jizvy a co na ně
PříspěvekNapsal: ned črc 03, 2016 8:09 am 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Můžete zkusit gel s MSM a aloe - http://www.iherb.com/Sunfood-MSM-Aloe-G ... 3-ml/59409 (v ČR se krémy s MSM vůbec neprodávají) - na druhou stranu koukám, že je v něm mentol... Tak to spíš krém bez parfemace - http://www.iherb.com/Sunfood-MSM-Lotion ... 6-ml/57296 . S touto značkou mám zkušenosti, používají rostlinné ingredience a nebývají tam žádné škodlivé chemikálie. Krém je určený k aplikaci na poškozenou pokožku a skvěle se vstřebává. Velmi dobře zaceluje jizvy.

Ten med je dobrý, ale lepší by možná byl manukový.

Jizvy dokáže kompletně vyřešit i ricinový olej, ale v postupu, o kterém jsem četla, se musí na postiženém místě nosit skoro 24 hodin denně (slečna aplikovala na hlubší jizvu po popálení od výfuku na lýtku ricinový olej a balila do folie. Po roce jí jizva téměř zmizela). Pro Vás to ale asi není moc prakticky použitelné.

Upraveno: MSM gel prodává Likochem: http://www.likochem.cz/cz-detail-902024 ... 100-g.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jizvy a co na ně
PříspěvekNapsal: úte úno 26, 2019 12:40 pm 
Offline

Registrován: úte lis 27, 2018 3:20 pm
Příspěvky: 24
prosím pěkně co na jizvu která píchá a štípe,cítím i teplo,jakoby pod tím byl zánět.Doktor nevidí jiné než vyříznout a sešít.Máte někdo prosím radu?Jinak je to jizva v konečníku po shojené fisuře.Pořád jsem si myslela že mám hemeroidy,ale zlobí mě jizva \":-(\"Jsem z toho už na prášky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jizvy a co na ně
PříspěvekNapsal: úte úno 26, 2019 1:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Monyna píše:
prosím pěkně co na jizvu která píchá a štípe,cítím i teplo,jakoby pod tím byl zánět.Doktor nevidí jiné než vyříznout a sešít.Máte někdo prosím radu?Jinak je to jizva v konečníku po shojené fisuře.Pořád jsem si myslela že mám hemeroidy,ale zlobí mě jizva \":-(\"Jsem z toho už na prášky

Zvenku ricinový olej nebo propolis a fungovat může i konopí a zevnitř Neprinol případně jiné enzymy a střevo lépe čistit minimálně dvakrát denně stolice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jizvy a co na ně
PříspěvekNapsal: úte úno 26, 2019 3:33 pm 
Offline

Registrován: úte lis 27, 2018 3:20 pm
Příspěvky: 24
Děkuji.Slyšels jste o červeném světýlku?Biostimulační laser,prý změkčuje jizvy a pomáhá k produkci enzymů a tím se lépe hojí rány a jizvy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jizvy a co na ně
PříspěvekNapsal: úte úno 26, 2019 10:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Monyna píše:
Děkuji.Slyšels jste o červeném světýlku?Biostimulační laser,prý změkčuje jizvy a pomáhá k produkci enzymů a tím se lépe hojí rány a jizvy

I to je jedna z možností, ovšem proti tomu co jsem napsal docela drahá a je otázka jak moc bude funkční, pokud příčina zůstane zachována.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jizvy a co na ně
PříspěvekNapsal: stř úno 27, 2019 12:16 pm 
Offline

Registrován: úte lis 27, 2018 3:20 pm
Příspěvky: 24
Pane Jardo,mám tam nějaké zánětlivé ložisko,na konci jizvičky malinkou vytahanou kůži která trčí věn z konečníku která se mi pořád zanícuje,otíká.Pomažu, přeléčím a za 14dní zase.Ted jsem tam měla i bílou tipečku už jsem měla chut do toho píchnout.Dokrot mi tvrdí že celou jizvu vyříznout a zašít ale tu mám uvnitř,a to fakt nechci.Mě zlobí jen ten konec,jiný doktor mi nabídnul laser,asi pro mě zatím nejlepší řešení,jak se toho zbavit.Ještě zkouším namáčet zadek v mateřidoušce orý vytahuje zánět,nebo já už nevím co na to dávat,poradíte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jizvy a co na ně
PříspěvekNapsal: stř úno 27, 2019 12:31 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
Monyna píše:
Pane Jardo,mám tam nějaké zánětlivé ložisko,na konci jizvičky malinkou vytahanou kůži která trčí věn z konečníku která se mi pořád zanícuje,otíká.Pomažu, přeléčím a za 14dní zase.Ted jsem tam měla i bílou tipečku už jsem měla chut do toho píchnout.Dokrot mi tvrdí že celou jizvu vyříznout a zašít ale tu mám uvnitř,a to fakt nechci.Mě zlobí jen ten konec,jiný doktor mi nabídnul laser,asi pro mě zatím nejlepší řešení,jak se toho zbavit.Ještě zkouším namáčet zadek v mateřidoušce orý vytahuje zánět,nebo já už nevím co na to dávat,poradíte?

Je to sice jiný problém,ale co takhle zkusit léčbu dragounů,když měli po celodenním rajtování rozbitý zadek.Načůrali na kus hadru,lehli na břicho a na zadek si položili ten hadr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jizvy a co na ně
PříspěvekNapsal: stř úno 27, 2019 3:33 pm 
Offline

Registrován: úte lis 27, 2018 3:20 pm
Příspěvky: 24
Zkoušela jsem bez úspěchu \":-(\"(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jizvy a co na ně
PříspěvekNapsal: stř úno 27, 2019 4:29 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Na hemeroid mi neuvěřitelně dobře a velmi rychle zabíral tea tree olej. Obecně na kůži dobře funguje i nimbový olej. Laser by nemuselo být špatné řešení.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz