Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:19 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Svědění pouze jednoho oka
PříspěvekNapsal: ned lis 23, 2014 8:00 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 6:11 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, už několik let mě trápí intenzivní svědění levého oka, především v noci ve spánku. Svědění je tak intenzivní, že nedokážu ovládnout mnutí oka ze spaní. Každé ráno se budím se slepeným zarudlým okem. Měla jsem podezření na alergii na roztoče, ale výsledky neukazují nic extrémního, navíc antihistaminika nic nezměnily. Alergie v jednom oku je prý také neobvyklá. Další podezření padá na candidu, ale opět je zvláštní že by se objevila jen v jednom oku, navíc jiné potíže momentálně nemám. Candidu tedy mám určitě, protože miluji sladké a v minulosti mi byla diagnostikována na gynekologii. Sama od sebe se určitě nevytratila. Nicméně když se přejím ovoce nebo sladkého, žádné změny v čemkoli nepociťuji. Myslíte si, že je možné mít parazita v jednom oku? Mám zkusit kapat koloidní stříbro? nebo je to podle vás ta candida a může se projevit v pouze jednom oku? děkuji předem za váš názor...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svědění pouze jednoho oka
PříspěvekNapsal: pon lis 24, 2014 12:48 am 
Offline

Registrován: pát bře 28, 2014 11:30 pm
Příspěvky: 33
S dotazem bych se přidala.Trápí mě několik měsíců něco podobného.Svědí mě také pouze jedno oko a to vnitřní koutek a celé oko mě jakoby táhne a stahuje se mi. Pocit sucha v oku.Mám nutkání si kůži pod okem popotahovat prstem dolů.S druhým okem potíže nemám.Na očním jsem kompletně vyšetřená.Od oka prý to není.Nepomohly kapky na zvlhčení ani koloidní stříbro.Také mi na té samé straně bolívá půlka hlavy/čela - od očních oblouků a až tam kde začínají vlasy.Bolí mě na dotek kolem pravého oka, strana pravého nosu a pravá půlka čela a nos se mi ucpe.Na ORL jsem také kompletně vyšetřená včetně rhinoskopie, jen místy oteklá a podrážděná nosní sliznice.Nekýchám, rýmu nemám , o alergii nevím.Cokoliv si do nosu stříknu či kapnu nebo propláchnu cítím v čele a hlavě šílené štípání a pálení.Antihistaminika nezabírají.Sliznici v nose mám neustále fialovou a bolavou.Také se poslední dobou objevil ráno otok nad okem , ale nad vnitřním koutkem postupující nad horní víčko.
Nevím zda neřešit ledviny kvůli otoku.
Jestli někdo poradí, budu moc ráda.Vyzkoušela jsem toho hodně a již jsem zoufalá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svědění pouze jednoho oka
PříspěvekNapsal: stř pro 24, 2014 10:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
[quote="Roxinka":100lf8gk]Dobrý den, už několik let mě trápí intenzivní svědění levého oka, především v noci ve spánku. Svědění je tak intenzivní, že nedokážu ovládnout mnutí oka ze spaní. Každé ráno se budím se slepeným zarudlým okem. Měla jsem podezření na alergii na roztoče, ale výsledky neukazují nic extrémního, navíc antihistaminika nic nezměnily. Alergie v jednom oku je prý také neobvyklá. Další podezření padá na candidu, ale opět je zvláštní že by se objevila jen v jednom oku, navíc jiné potíže momentálně nemám. Candidu tedy mám určitě, protože miluji sladké a v minulosti mi byla diagnostikována na gynekologii. Sama od sebe se určitě nevytratila. Nicméně když se přejím ovoce nebo sladkého, žádné změny v čemkoli nepociťuji. Myslíte si, že je možné mít parazita v jednom oku? Mám zkusit kapat koloidní stříbro? nebo je to podle vás ta candida a může se projevit v pouze jednom oku? děkuji předem za váš názor...[/quote:100lf8gk]
[quote="fotof":100lf8gk]S dotazem bych se přidala.Trápí mě několik měsíců něco podobného.Svědí mě také pouze jedno oko a to vnitřní koutek a celé oko mě jakoby táhne a stahuje se mi. Pocit sucha v oku.Mám nutkání si kůži pod okem popotahovat prstem dolů.S druhým okem potíže nemám.Na očním jsem kompletně vyšetřená.Od oka prý to není.Nepomohly kapky na zvlhčení ani koloidní stříbro.Také mi na té samé straně bolívá půlka hlavy/čela - od očních oblouků a až tam kde začínají vlasy.Bolí mě na dotek kolem pravého oka, strana pravého nosu a pravá půlka čela a nos se mi ucpe.Na ORL jsem také kompletně vyšetřená včetně rhinoskopie, jen místy oteklá a podrážděná nosní sliznice.Nekýchám, rýmu nemám , o alergii nevím.Cokoliv si do nosu stříknu či kapnu nebo propláchnu cítím v čele a hlavě šílené štípání a pálení.Antihistaminika nezabírají.Sliznici v nose mám neustále fialovou a bolavou.Také se poslední dobou objevil ráno otok nad okem , ale nad vnitřním koutkem postupující nad horní víčko.
Nevím zda neřešit ledviny kvůli otoku.
Jestli někdo poradí, budu moc ráda.Vyzkoušela jsem toho hodně a již jsem zoufalá.[/quote:100lf8gk]
Oba případy jsou si dosti podobné odpovím tedy na oba. Sice se přímo nabízí parazit, nebo kvasinka, což bych asi viděl docela reálné, ale je možné hledat problém i jinde. Třeba v játrech, což oči silně ovlivní a nemusí vždy jít o obě oči, nebo je to neovlivní obě stejně. Není zase tak složité nechat si udělat kompletní jaterní testy a pokud bude něco mimo rozpětí, tak

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz