Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:08 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pon srp 10, 2015 10:17 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
Vševěd píše:
Igi píše:
A co kdyby si člověk pořádně vygruntoval střeva, potom alespoň několik dní jedl potraviny, které "chutnají" prospěšnému spektru mikroflóry střeva a ještě by bral co nejširší spektrum laktobacilů. Nemělo by to stejný účinek?

NE \":wink:\"

Potvrzuji i za sebe: NE!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2015 9:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
A co kdyby si člověk pořádně vygruntoval střeva, potom alespoň několik dní jedl potraviny, které "chutnají" prospěšnému spektru mikroflóry střeva a ještě by bral co nejširší spektrum laktobacilů. Nemělo by to stejný účinek?

To nikdy nemůže mít stejný účinek, prostě dosud ani nikdo neví jakou skladbu bakterií má ve střevě zdravý člověk a jakou nemocný. Také si všimněte, že pokud není čerstvě narozené dítě, nebo jakékoliv narozené zvíře schopno dostat mlezivo od matky, tak má většinou problém, prostě ty bakterie musíme nějak přijmout a pak se o ně starat. Člověk je v přeneseném slova smyslu takový kontejner plný bakterií a podle jejich skladby dokonce vznikají a zanikají i jeho vlastnosti a schopnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv úno 11, 2016 9:29 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2016 5:12 pm
Příspěvky: 61
Parmová píše:
Moje švagrová se vyléčila z rouztroušené sklerózy, když podstoupila šestkrát transplantaci střevní mikroflóry. V Česku jí to nikdo nechtěl udělat, tak jezdila pokaždé do Německa.

Autoimunitní choroby se dají transplantací léčit zřejmě velice dobře. Já osobně znám případ, kdy se 55 letý muž vyléčil po několika transplantacích střevní mikroflóry z alopecie areata.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte čer 28, 2016 9:57 am 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2016 9:33 am
Příspěvky: 6
Dobrý den,
chci se zeptat, zda při každé nové dávce TSM se musí střevo vždy vyčistit klystýrem či hydrocolonem nebo se to dělá pouze při první dávce??

Děkuji
P.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pon črc 04, 2016 10:55 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2016 5:12 pm
Příspěvky: 61
pepetrus30 píše:
Dobrý den,
chci se zeptat, zda při každé nové dávce TSM se musí střevo vždy vyčistit klystýrem či hydrocolonem nebo se to dělá pouze při první dávce??

Děkuji
P.

Střevo je potřeba důkladně vyčistit před každou transplantací.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pon črc 04, 2016 7:41 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2016 9:33 am
Příspěvky: 6
Moc děkuji za odpověď.

Chystám se na 6 transplantací. Čili se nemusím obávat toho, že pokaždé co střevo vyčistím, vyplavím i ty hodné bakterie?? Budu řešit chronickou kandidózu. Jaký by měl být postup u této diagnózy??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte črc 05, 2016 11:35 am 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
Jarda píše:
To nikdy nemůže mít stejný účinek, prostě dosud ani nikdo neví jakou skladbu bakterií má ve střevě zdravý člověk a jakou nemocný. Také si všimněte, že pokud není čerstvě narozené dítě, nebo jakékoliv narozené zvíře schopno dostat mlezivo od matky, tak má většinou problém, prostě ty bakterie musíme nějak přijmout a pak se o ně starat. Člověk je v přeneseném slova smyslu takový kontejner plný bakterií a podle jejich skladby dokonce vznikají a zanikají i jeho vlastnosti a schopnosti.

Jak to myslíte s těmi vlastnostmi a schopnostmi? Myslíte jako tělesné funkce (imunitní apod.) nebo i psychické schopnosti jako třeba různé dovednosti a osobnost člověka? Právě jsem přemýšlel, že když se někdy říká o tlustém střevu jako o druhém mozku, tak jestli když se kompletně změní jeho obsah, tak se nezmění i osobnost člověka?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv črc 07, 2016 5:21 pm 
Offline

Registrován: ned čer 26, 2016 11:38 am
Příspěvky: 1
Zdravím,
mohla bych se zeptat, jestli nevíte o nějakém (soukromém) pracovišti v ČR, kde by tu transplantaci prováděli? Nebo za tím účelem musím do Německa, případně jinam do zahraničí?
Na provedení "v domácích podmínkách" nikoho nezlanařím a člověk si to sám jaksi neudělá, navíc by to chtělo vyšetření té dárcovské stolice a tak...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: sob črc 16, 2016 1:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Jak to myslíte s těmi vlastnostmi a schopnostmi? Myslíte jako tělesné funkce (imunitní apod.) nebo i psychické schopnosti jako třeba různé dovednosti a osobnost člověka? Právě jsem přemýšlel, že když se někdy říká o tlustém střevu jako o druhém mozku, tak jestli když se kompletně změní jeho obsah, tak se nezmění i osobnost člověka?

Tak pochopitelně asi nestoupne zásadně inteligence i když bystrost úsudku se již měnit může a pochopitelně z nerváka se může stát kliďas a naopak. Střevní mikroflóra určuje mnoho našich vlastností a schopností, tedy změny mohou být i silně patrné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: sob črc 16, 2016 1:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
lála píše:
Zdravím,
mohla bych se zeptat, jestli nevíte o nějakém (soukromém) pracovišti v ČR, kde by tu transplantaci prováděli? Nebo za tím účelem musím do Německa, případně jinam do zahraničí?
Na provedení "v domácích podmínkách" nikoho nezlanařím a člověk si to sám jaksi neudělá, navíc by to chtělo vyšetření té dárcovské stolice a tak...

Některé nemocnice to zde provádějí, ale ne zrovna ochotně a ne zrovna ideálně, tedy je opravdu lepší absolvovat proceduru v cizině, ale konkrétní pracoviště doporučit nedovedu. Každopádně zase bych se tolik nebál toho domácího postupu, pokud dárce dostatečně znáte a víte jak se chová a jedná, nemělo by to znamenat zase tak velký problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: sob črc 16, 2016 1:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
pepetrus30 píše:
Moc děkuji za odpověď.

Chystám se na 6 transplantací. Čili se nemusím obávat toho, že pokaždé co střevo vyčistím, vyplavím i ty hodné bakterie?? Budu řešit chronickou kandidózu. Jaký by měl být postup u této diagnózy??

Čištění se opravdu bát nemusíte, ale asi bych nejdříve hodně důkladně zkoumal proč kandidu vůbec mám. Ne vždy je potřeba jít až k transplantaci stolice a některé důvody nemusí ani ta transplantace odstranit. Kandida navíc nemusí být pouze nepřítel, ale vlastně v některých fázích spíše organizmu pomáhá i když z našeho pohledu dost divně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: ned črc 17, 2016 8:21 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2016 9:33 am
Příspěvky: 6
Děkuji za odpověď. Nechala jsem si poradit a zjistila jsem, že by se transplantace měla provádět vždy s odstupem minimálně 14 dnů. Čili jsem se tedy rozhodla pro 3 transplantace, vždy po 14 dnech. Dárce bude můj bratr, akorát si nejsem zcela jistá, zda bude bratr schopen v sobě udržet 2 l vody, když v životě nikdy klystýr ani hydrocolon nepodstoupil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pon črc 18, 2016 10:11 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Mám možno zaujímavú otázku............

Dokáže napr. 45 dňový pôst (klasický, urinový) s črevnou mikroflórou pôstujúceho človeka to, čo dokáže transplantácia črevnej mikroflóry človeku (napr. dospelému) od zdravého bábätka ?
Inak povedané - dokáže taký dlhodobý pôst nastoliť pôvodnú mikroflóru človeka, t.j. presne takú, akú by mal mať ?
(odpoveď asi viem, pre istotu sa ale pýtam)

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: ned črc 24, 2016 6:39 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2016 9:33 am
Příspěvky: 6
Dobrý den,
sháním asistentku, která má již zkušenosti s transplantací střevní mikroflóry. Sadu na domácí hydrocolon mám, dárce taky, bohužel se mi transplantace nedaří. Už z toho důvodu, že do dárce prostě nedostanu najednou 2 litry vody. Zvládne maximálně tak 500 ml. Dokáže někdo poradit??

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: ned črc 24, 2016 9:17 pm 
Offline

Registrován: sob črc 16, 2016 6:52 pm
Příspěvky: 78
pepetrus30 píše:
Dobrý den,
sháním asistentku, která má již zkušenosti s transplantací střevní mikroflóry. Sadu na domácí hydrocolon mám, dárce taky, bohužel se mi transplantace nedaří. Už z toho důvodu, že do dárce prostě nedostanu najednou 2 litry vody. Zvládne maximálně tak 500 ml. Dokáže někdo poradit??

Děkuji

Při TSM jsou 2 litry vody napuštěné do dárce naprosté minimum, vhodnější by byly 3 litry, protože je nutné vypláchnout mikroflóru i z oblasti vzestupného tračníku, kdy jsou nejkvalitnější střevní bakterie. Pokud není do dárce možné napustit do aaspoň 2 až 3 litry, tak to značí totálně ucpaná střeva. Takový dárce pak ale vůbec není pro TSM vhodný, najděte si jiného. Moje sestřenice hledala vhodnou dárkyni mikroflory víc jak rok, ale našla ji a vyplatilo se jí to, protože po deseti transplantacích střevní mikroflory se uzdravila z Parkinsonovy choroby.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz