Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:11 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv kvě 10, 2018 4:25 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Lukopren píše:
K mixéru se dá dokoupit za pár stovek druhá nádoba, takže jednu nádobu můžete používat na TSM a druhou na mixování zeleniny.

Copak to je jasné, ale vycházel jsem z toho že by se nic dalšího nekupovalo a nakonec to Savo bude určitě levnější. Případně by problém bohatě zmákla myčka nádobí, tam se také chemikáliemi zrovna nešetří. Jde pouze o vnímání toho faktu že se tam mixovalo něco nepatřičného co není zrovna schválené, jinak z pohledu hygieny je vše bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv kvě 10, 2018 5:21 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
[quote="Lukopren":21qkr84h]K mixéru se dá dokoupit za pár stovek druhá nádoba, takže jednu nádobu můžete používat na TSM a druhou na mixování zeleniny.[/quote:21qkr84h]
Tak ja ja neviem....55Eur (s postovnym, alebo bez postovneho priamo z predajne) nie je par stovak Kc... Par srovak si predstavujem mozno 3-6 stovak... \":D\" Ale o.k., neriesme, Savo by to dalo doporiadku \</div

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pát kvě 11, 2018 4:15 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 08, 2018 11:11 am
Příspěvky: 18
- viete mi povedať či použit prehanadlo ak áno ake ? alebo radšej klistír na vyčistenie príjemncu s ohľadom na to, aby som už čo najskor po získaní stolice od darcu ju mohol prijať do seba a neprehánalo ma ešte s novou transplantáciou v sebe,plánujem TSM urobiť z dcérinej stolice,
- tiež by som chcel vedieť či treba výlučbe použiť acido rezistentne kapsule, ktoré u nás nie je možne zohranať, alebo postacia dve želatínové, reps. aký je rozdiel medzi acido rezistentnými a celulozovými ?
- a koľko krát treba urobiť transplantáciu pri Crohnovej chorobe ? ďakujem za reakcie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: sob kvě 12, 2018 8:26 am 
Offline

Registrován: úte úno 27, 2018 4:34 pm
Příspěvky: 123
canonmp150 píše:
- viete mi povedať či použit prehanadlo ak áno ake ? alebo radšej klistír na vyčistenie príjemncu s ohľadom na to, aby som už čo najskor po získaní stolice od darcu ju mohol prijať do seba a neprehánalo ma ešte s novou transplantáciou v sebe,plánujem TSM urobiť z dcérinej stolice,
- tiež by som chcel vedieť či treba výlučbe použiť acido rezistentne kapsule, ktoré u nás nie je možne zohranať, alebo postacia dve želatínové, reps. aký je rozdiel medzi acido rezistentnými a celulozovými ?
- a koľko krát treba urobiť transplantáciu pri Crohnovej chorobe ? ďakujem za reakcie

Tohle je strašně moc hloupá otázka. Jak se můžeš tak blbě ptát? Vždyť každému jedinci, který má v hlavně mozek, musí být jasné, že před TSM si příjemce dávat projímadlo nesmí. Je přece logické, že projímadlo by působilo i nějakou dobu po TSM a tím by se sebe pacient dostal ze sebe darovanou mikrofloru zase rychle ven. Před TSM má příjemce absolvovat domácí hydrocolon, nebo alespoň sérii klystýrů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: ned kvě 13, 2018 11:47 am 
Offline

Registrován: úte kvě 08, 2018 11:11 am
Příspěvky: 18
Lukopren píše:
Tohle je strašně moc hloupá otázka. Jak se můžeš tak blbě ptát? Vždyť každému jedinci, který má v hlavně mozek, musí být jasné, že před TSM si příjemce dávat projímadlo nesmí. Je přece logické, že projímadlo by působilo i nějakou dobu po TSM a tím by se sebe pacient dostal ze sebe darovanou mikrofloru zase rychle ven. Před TSM má příjemce absolvovat domácí hydrocolon, nebo alespoň sérii klystýrů.

Ok ďakujem.za odpoveď a čo tie tablety zelatinove, postacili by? resp. nezničí je hcl už v žalúdku? A ešte postacili by na crohnou chorobu len tablety, či je treba aj transplantáciu zo spodu? Ak niekto má bližšie informácie nech mi.prosim napíše spravu rád by som čo najviac informácií.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: ned kvě 13, 2018 5:08 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
JednorazovyNICK píše:
Ok ďakujem.za odpoveď a čo tie tablety zelatinove, postacili by? resp. nezničí je hcl už v žalúdku? A ešte postacili by na crohnou chorobu len tablety, či je treba aj transplantáciu zo spodu? Ak niekto má bližšie informácie nech mi.prosim napíše spravu rád by som čo najviac informácií.

Bez fekalnej transplantacie aj formou fekalnych klystirov nemas sancu poliecit crevne problemy, ktore chces liecit fekalnou transplantaciou...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: ned kvě 13, 2018 6:08 pm 
Offline

Registrován: úte úno 27, 2018 4:34 pm
Příspěvky: 123
canonmp150 píše:
Ok ďakujem.za odpoveď a čo tie tablety zelatinove, postacili by? resp. nezničí je hcl už v žalúdku? A ešte postacili by na crohnou chorobu len tablety, či je treba aj transplantáciu zo spodu? Ak niekto má bližšie informácie nech mi.prosim napíše spravu rád by som čo najviac informácií.

Chce to využít oba postupy, kapslovou metodu a aplikaci klystýrem do střeva. Při léčbě Crohnovy choroby by kapsle neměly být želatinové, lepší jsou odolné proti žaludečním kyselinám. Bohužel, nedají se sehnat v ČR, ale například na Amazonu není problém je koupit. Želatinové kapsle se záměrně používají například při léčbě helicobacter pylori, aby se rozpustily hned v žaludku. Transplantace střevní mikroflóry formou želatinových kapslí je prý na zničení helicobacter pylori velmi úspěšná. Taky žaludeční vředy zmizí po transplantaci střevní mikroflóry polykené v želatinových kapslích. Dá se říct, že želatinové kapsle jsou dobré pro léčbu žaludečních problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: ned kvě 13, 2018 7:20 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 08, 2018 11:11 am
Příspěvky: 18
Lukopren píše:
Chce to využít oba postupy, kapslová metoda a aplikaci klystýrem do střeva. Při léčbě Crohnovy choroby kapsle by neměly být želatinové, lepší jsou odolné proti žaludečním kyselinám. Bohužel, nedají se sehnat v ČR, ale například na Amazonu není problém je koupit. Želatinové kapsle se záměrně používají například při léčbě helicobacter pylori, aby se rozpustily hned v žaludku. Transplantace střevní mikroflóry formou želatinových kapslí je prý na zničení helicobacter pylori velmi úspěšná. Taky žaludeční vředy zmizí po transplantaci střevní mikroflóry polykené v želatinových kapslích. Dá se říct, že želatinové kapsle jsou dobré pro léčbu žaludečních problémů.

Ok a čo celulozove ? Akú je rozdiel oproti želatínovým a acidorezistentnymi?
Resp. Čo tak zapiť sodou bikarbónou? Pýtam.sa preto lebo..môj stav musím riešiť čo najrýchlejšie nakoľko každý deň je horšie a horšie , takže každá včasná dobrá rada je cenná ? Ak máš s tsm veľké skúsenosti nemohol by si mi niektoré veci zodpovedať cez SS alebo email či iný kontakt.?


Naposledy upravil canonmp150 dne ned kvě 13, 2018 7:25 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: ned kvě 13, 2018 7:21 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 08, 2018 11:11 am
Příspěvky: 18
JednorazovyNICK píše:
Bez fekalnej transplantacie aj formou fekalnych klystirov nemas sancu poliecit crevne problemy, ktore chces liecit fekalnou transplantaciou...

To som moc nepochopil čo si tým myslel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pon kvě 14, 2018 4:00 pm 
Offline

Registrován: úte úno 20, 2018 4:56 pm
Příspěvky: 34
Zeptám se. Dávám si 800 ml vody a do toho normální stolici. Známá mě psala, že je to moc, že v takovém množství vody a normální stolici (tedy od dárkyně získaná stolice - ne klystýrem), že v takovám množství nepřežijí. Dávala jsem těch 800 ml, což je mé skoro maximum a normální velikost stolice, abych to pak dostala při svíčkách co nejdále do těla. S udržením problém nemám. A známá psala, že v tolika vodě ty bakterie zabiju. Že bych na takovou stolici měla mít maximálně 400 ml, že je to pak kvalitní. Ale přece bakterie,kdyby se "utopili" - ne nevydržela v tak velkém množstív, tak se utopí i v polovičním ne, jsou prostě ve vodě, nebo je to jinak?

Prý když někdo má dárce klystýrem, vyloučí 500 g tedy 5x více stolice, proto se to pak může mixovat s 2 l vody. Tak jak je to? At neudělám zase nějakou botu. Léčitel řekl, že to malé množství mám, že nedokážu více pojmout, že ani klystýr 1,5 l neudělám, že to bolí. I když čistící vodou před tím včera rekord, asi to taky něco musí znamenat. Po dalších nových 3 pokusech za sebou, včera v pohodě čistící klystýr - na vyprázdnění střeva - 2 l a ani o tom nevím, nebolelo to a pohoda. Tak snad se nějaké zázraky dějí....Vím, že známá se v tom vyzná, ale zase někde píší něco jiného, tak jen at neudělám chybu. Ví tedy někdo jak to je?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pon kvě 14, 2018 4:57 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Isabelle2018 píše:
Zeptám se. Dávám si 800 ml vody a do toho normální stolici. Známá mě psala, že je to moc, že v takovém množství vody a normální stolici (tedy od dárkyně získaná stolice - ne klystýrem), že v takovám množství nepřežijí. Dávala jsem těch 800 ml, což je mé skoro maximum a normální velikost stolice, abych to pak dostala při svíčkách co nejdále do těla. S udržením problém nemám. A známá psala, že v tolika vodě ty bakterie zabiju. Že bych na takovou stolici měla mít maximálně 400 ml, že je to pak kvalitní. Ale přece bakterie,kdyby se "utopili" - ne nevydržela v tak velkém množstív, tak se utopí i v polovičním ne, jsou prostě ve vodě, nebo je to jinak?

Prý když někdo má dárce klystýrem, vyloučí 500 g tedy 5x více stolice, proto se to pak může mixovat s 2 l vody. Tak jak je to? At neudělám zase nějakou botu. Léčitel řekl, že to malé množství mám, že nedokážu více pojmout, že ani klystýr 1,5 l neudělám, že to bolí. I když čistící vodou před tím včera rekord, asi to taky něco musí znamenat. Po dalších nových 3 pokusech za sebou, včera v pohodě čistící klystýr - na vyprázdnění střeva - 2 l a ani o tom nevím, nebolelo to a pohoda. Tak snad se nějaké zázraky dějí....Vím, že známá se v tom vyzná, ale zase někde píší něco jiného, tak jen at neudělám chybu. Ví tedy někdo jak to je?

Vážila jsi tu stolici před smícháním s vodou? Průměrná stolice totiž váží kolem 50 až 120 gramů a na to je 800 mililitrů vody vážně už moc, to nemůžeš ředit do nekonečna, jinak se ti to ve střevech neuchytí. Některé kmeny bakterií mohou účinkovat i v silně naředěném nálevu, ale některé v příliš rozředěném prostředí neprosperují. Máme ve střevech minimálně 500 různých kmenů bakterií a všechny jsou jinak citlivé na vodu, teplotu, kyslík atd. atd. Určitě to s tím ředěním nepřehánět a snažit se raději dostat z dárce co největší stolici tím klystýrem, protože je to jak píšeš, klystýrem se dá dostat z dárce i 500 gramů, někdy i 700 gramů pevné části. Prostě si tu stolici vždy zvaž a vody dej maximálně trojnásobek váhy stolice. Třeba když dárce bude mít stolici 100 gramů, přidej maximálně 300 gramů vody (gram vody je mililitr) a rozmixuj to. Tak budeš mít jistotu, že všechny kmeny bakterií zůstanou plně aktivní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pon kvě 14, 2018 5:15 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Ates, priemerna stolica vazi 50 - 120g ? A koho je ta stolica ? 5 rocneho decka??? ... Nestacim sa divit... 50g.... To ako fakt myslis vazne ? \":D\" A podpriemerna ma 30g ? Nadpriemerna ma 200-300g ? ...
Tyvole... To je take "varenie z vody" ze az... Ma to taku vylovednu hodnotu, ako napisat, ze priemerna sila cloveka na tlak na ramena s velkou cinkou je 20kg, a pocita sa to z 5kg vykonu maleho decka, 20kg vykonu zeny a 60kg vykonu muza...
Priemerna stolica cloveka od 1 do 100 rokov, od 8kg do 80kg..... Rozum mi zastava nad tym, kolko lriemerna stolica vazi. Sa mi nechce verit, ze male decko kakajuce do plienky tam nenalozi aspon 50g... A ty to ratas do priemeru stolice dospelej zeny.... \":roll:\" \":lol:\"

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pon kvě 14, 2018 6:15 pm 
Offline

Registrován: úte úno 20, 2018 4:56 pm
Příspěvky: 34
Ates píše:
Vážila jsi tu stolici před smícháním s vodou? Průměrná stolice totiž váží kolem 50 až 120 gramů a na to je 800 mililitrů vody vážně už moc, to nemůžeš ředit do nekonečna, jinak se ti to ve střevech neuchytí. Některé kmeny bakterií mohou účinkovat i v silně naředěném nálevu, ale některé v příliš rozředěném prostředí neprosperují. Máme ve střevech minimálně 500 různých kmenů bakterií a všechny jsou jinak citlivé na vodu, teplotu, kyslík atd. atd. Určitě to s tím ředěním nepřehánět a snažit se raději dostat z dárce co největší stolici tím klystýrem, protože je to jak píšeš, klystýrem se dá dostat z dárce i 500 gramů, někdy i 700 gramů pevné části. Prostě si tu stolici vždy zvaž a vody dej maximálně trojnásobek váhy stolice. Třeba když dárce bude mít stolici 100 gramů, přidej maximálně 300 gramů vody (gram vody je mililitr) a rozmixuj to. Tak budeš mít jistotu, že všechny kmeny bakterií zůstanou plně aktivní.

Proč mluvíte o klystýru od dárce, prostě mám dárkyni stolice, nepřipadá u ní v úvahu klystýr, a já sama stejně dva l nedám, tak nechápu, proč mi nepporadíte co se ptám a stále , že nejlepší je klystýr od dárce a větší i já. Když stále píšu, že i dárkyně s klystýrem by mi byla naprd, když to do sebe nedostanu. A za druhé, mám skvělou dárkyni i další v záloze, ultra zdravé a ověřené, doporučené i léčitelem a zkontrolované i testy a je to jen prostě stolice, ona klystýr nedá. Tak proč mi tlačíte ten klystýr, potřebuji to udělat správně. Nejdřív, se tu všude psalo, a i léčitel, že musím co nejvíce vody, dokážu 800 až 1 l a těma svíčkama , abych to prý dostala co nejdále do střeva. Teď píšete i známá, že je důležité co nejhustší, že ve velké vodě některé bakterie nepřežijí, tak co je lepší, nejvíc vody, dostane se dál, nebo hustá stolice a málo vody , kvalitnější stolice, jen se dál nedostane???? A hlavně, když se budu topit ve 3m hloubce, utopím se stejnějako ve 30 m? Tak jak, bakterie v 800 ml vody nepřežijí a ve 400 ml ty minizvířáka jako přežijí líp? Co to je za blbost? Nebo to není blbost, tak mi to moc prosím vysvětlete, mám před sebou další klystýr, tak jak to mám naředit, aby se to dostalo co nejdál a chytlo se to. Děkuji moc za radu, Doufám, že se neurazíte


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pon kvě 14, 2018 6:52 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Isabelle, ides ma to logicky. Mas pravdu. Mam dojem, akoby niekto len papouskoval co niekde cital, aj ked to bude fama, a nepouzival pri tom rozum. Rovnako ako napr. ten mysticizmus okolo urinoterapie... "Len stredny prud, lebo zaciatok a koniec pramena su jedovate ako je had jedovaty z oboch koncov svojho tela", a podobne koniny... Hlavne, ze moc urcena na odparovanie/odmrazovanie sa ma zhromazdovat cela, nie len stredny prud.... \":D\"

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pon kvě 14, 2018 9:32 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Isabelle2018 píše:
Proč mluvíte o klystýru od dárce, prostě mám dárkyni stolice, nepřipadá u ní v úvahu klystýr, a já sama stejně dva l nedám, tak nechápu, proč mi nepporadíte co se ptám a stále , že nejlepší je klystýr od dárce a větší i já. Když stále píšu, že i dárkyně s klystýrem by mi byla naprd, když to do sebe nedostanu. A za druhé, mám skvělou dárkyni i další v záloze, ultra zdravé a ověřené, doporučené i léčitelem a zkontrolované i testy a je to jen prostě stolice, ona klystýr nedá. Tak proč mi tlačíte ten klystýr, potřebuji to udělat správně. Nejdřív, se tu všude psalo, a i léčitel, že musím co nejvíce vody, dokážu 800 až 1 l a těma svíčkama , abych to prý dostala co nejdále do střeva. Teď píšete i známá, že je důležité co nejhustší, že ve velké vodě některé bakterie nepřežijí, tak co je lepší, nejvíc vody, dostane se dál, nebo hustá stolice a málo vody , kvalitnější stolice, jen se dál nedostane???? A hlavně, když se budu topit ve 3m hloubce, utopím se stejnějako ve 30 m? Tak jak, bakterie v 800 ml vody nepřežijí a ve 400 ml ty minizvířáka jako přežijí líp? Co to je za blbost? Nebo to není blbost, tak mi to moc prosím vysvětlete, mám před sebou další klystýr, tak jak to mám naředit, aby se to dostalo co nejdál a chytlo se to. Děkuji moc za radu, Doufám, že se neurazíte

Tak za daných okolností bych ideálně využil obě dárkyně najednou což samo o sobě bude mnohem lepší, stolice budete mít daleko více a tedy i naředěného nálevu také mnohem více, patrně to dá těch 800 ml které jste schopna přijmout. Také by šlo aplikovat takovou fintu kterou nemám sice ověřenou z pohledu TSM, ale z mechanického hlediska funguje výborně. Prostě napustíte hustý roztok a do vyprázdněného irigátoru u něhož si třeba kolíčkem na prádlo přiškrtíte hadičku kterou máte stále zasunutou napustíte pouze čistou převařenou vodu. Poté kolíček uvolníte a pokračujete v napouštění, tím se hustá část zatlačí do vzdálenějších pasáží střeva a jak první půjde ven čistá voda a následně hustší stolice. Nevím zda to někdy někdo u TSM zkoušel, ale takto by to tam dostat šlo a znovu opakuji ověřené z pohledu transplantace to nemám, jenom že se takto dá dobře aplikovat třeba bylinný nálev kterého máte málo a chcete ho dostat dost daleko.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jarda a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz