Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:46 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 39  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte kvě 08, 2018 12:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="canonmp150":2083jo95]Dobrý deň v 03/2017 som začal mať tráviace problémy,ktoré sa stupňovali tým, že mi čoraz viac prestalo chutiť jesť a pociťoval som čoraz viac väčšiu nevoľnosť od trávenia. V 07/2018 moje problémy vygradovali s tým, že sa mi narušil spánok, tak že som sa budil čoraz viac a viac až som prestal takmer vôbec spávať a do toho častejšie hnačky a nevoľnosti. Po cca týždni narušeného spánku sa mi začala naštrbovať psychika s tým, že som začal mávať bezdôvodné úzkosti. Sám dobrovoľne som navštívil psychiatričku s tým,že mi diagnostikovala úzkostno-depresívnu poruchu a začal som brať antidepresíva, neurol a lieky na spanie. Spánok sa o čosi upravil avšak psychika kolísala rôzne raz lepšie a raz horšie. Dr. skúšala namne meniť rôzne antidepresíva no mne bolo stále len a len horšie od trávenia ktoré tiež dosť ovplyvňovalo moju psychiku. Po cca 5 mesiacoch to somou vzdala s tým, že som rezistentný na lieky. Počas tohto som poctivo navštevoval aj psychologičku, ktorá sa snažila nájsť dôvod mojich problémov, pričom čoraz častejšie mi opakovala, že podľa nej problém nie je v psychike ale vo fyzickej chorobe trávenia. Taktiež uvádzam, že okrem tohto som navštevoval aj gastro, kde mi robili asi všetky vyšetrenia no nič nenašli, čo ma len utvrdzovalo, že problém je niekde v psychike. Po stálych urgenciách moje psychologičky som teda znova tlačil na gastrentrológa ktorý mi spravil opakovane vyšetrenia, kde mi na magnetickú rezonanciu a zistili zápal čreva v oblasti ilea, kde mi po tomto zistení spravili opakovane kolonoskopiu, kde v oblasti ilea našli zápal a menšie afty, nič však extrémne či vážne. Diagnóza pravdepodobne Crohnova choroba. To ma síce nepotešilo no aspoň som dúfal, že mi už nejak pomôžu z mojich nevoľnosti a tak mi nasadili Pentasu po ktorej mi bolo ako po všetkých možných liekoch za posledný rok zle. Stolica sa za posledné 3 mesiace upravila na normálnu, no čo sa týka nevoľností najprv mi bývalo zle len ráno, potom už aj poobede a teraz mi je zle celý deň, s tým, že mávam pocit na zvracanie a silne nechutenstvo. Schudol som cca z 85kg na 69kg a to som sa snažil pchať do seba nasilu potravu.
-robil som si aj test na HCL- výsledok pri kopitej lyžičke sódy opakovane som si vôbec negrgol a tak som skúsil Betain HCL no nepomohlo, kde jeho test či mi na lačno bude zle som tiež skúsil avšak začalo ma páliť až pri 3 tab. Opakovane som ho teda skúšal no úľavu mi nepriniesol aj keď by som mal mať málo hcl.
Moje problémy: celodenná nevoľnosť a únava, nechutenstvo, tlak v oblasti pupka pociťujem ako keby búšenie v bruchu (pulzácia ) časté vredové vyrážky s hnisom, smrdí mi strašne s úst, ale keď sa najem tak to prestane, zavše keď mi je viac horšie sa budím v noci, neviem či Crohn je moja hlavná príčina ťažkosti, kedže jej prejavy mi mali byť iné ako pociťujem ja, alebo je to následok môjho pokazeného trávenia, preto uvažujem aj o domácej transplantácii črevnej mikroflóry ( tu by som ocenil každú radu a skúsenosť ). Zaujímalo by ma aký pohľad máte vy na dané zdravotné problémy, lebo už som naozaj na pokraji síl, takto vôbec nežijem len prežívam. Ďakujem za každú reakciu.[/quote:2083jo95]
Tak TSM vám může dost pomoci, ale hlavně je to o zklidnění psychiky a správném stravovacím režimu. Sice píšete co všechno vám je, ale nic o tom že by jste to nějak řešil mimo chození k lékařům, což je pochopitelně ve vašem stavu blbost s tím vám tam nikdo nemůže pomoci s tím si můžete pomoci pouze sám. První věc je vyzkoušet upravit stravu podle mě zhruba ideál může představovat SCD, GAPS, nebo paleo, dodat HCL, hodně spát a minimálně se nervovat. Předpokládám že lepší než ty všechny prášky co jste do sebe zatím sypal bude prostě chodit někde lesem, nebo podle řeky a nemyslet na kraviny, dostatečně a z pohledu nutrientů kvalitně jíst, hlavně rovnat hořčík a třeba schizandrou pořešit

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 08, 2018 1:50 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 08, 2018 11:11 am
Příspěvky: 18
Psychické problémy prestali po vysadení antidepresív pred cca 4 mesiacmi a pred tým som sa nijak nenervoval okrem toho, že som nechápal prečo som v takom stave ako som bol. Čo sa týka diéty, tak som skúšal FOMAP a potom vylúčiť lepok , cukry, mäso a zaradil som viac zeleninu a ovocie no po ňom sa mi zdá že mi je ešte ťažšie, nechápem prečo asi kvôli zbytkovej strave. Stravu si aj značím no neviním žiadny súvis. Podotýkam, že som pred tým než mi začalo byť horšie prijímal väčšie množstvo sacharidov kvôli cvičeniu a preto sa domnievam, že do mohlo byť aj z toho.
Ako som uviedol, je mi zle každý no niekdy jeden dva dni v mesiaci mi je celkom dobre a to pociťujem že, keď mám dobré trávenie tak aj nálada je super a nič ma netrápi som plný energie. Taktiež príjímam neustále veľa vitamínov a rôznym prírodných doplnkov na trávenie s neg. účinkom. (B,C, E, D, Omega3, kys. listová, Grapefruit kvapky, probiotiká, dračia krv, wobenzym, a iné....)
Čo sa týka doplnenia HCL tak zmeny opakovane nevidím, ba sa mi zdá že tiež mi nerobí najlepšie na trávenie, čo nechápem keď podľa testov mám jasný nedostatok hcl a tak to aj po jedle pociťujem, že mi vôbec netrávi a ak sa nemýlim tak aj zápach z úst je toho dôkazom, alebo môže ísť zápach až čreva z miesta zápalu. Ešte sa Vás opýtam, či máte osobné skúsenosti s TSM a a ktorú metódu by ste mi poradili ako postačujúcu?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 08, 2018 3:18 pm 
Offline

Registrován: úte úno 27, 2018 4:34 pm
Příspěvky: 123
canonmp150 píše:
Psychické problémy prestali po vysadení antidepresív pred cca 4 mesiacmi a pred tým som sa nijak nenervoval okrem toho, že som nechápal prečo som v takom stave ako som bol. Čo sa týka diéty, tak som skúšal FOMAP a potom vylúčiť lepok , cukry, mäso a zaradil som viac zeleninu a ovocie no po ňom sa mi zdá že mi je ešte ťažšie, nechápem prečo asi kvôli zbytkovej strave. Stravu si aj značím no neviním žiadny súvis. Podotýkam, že som pred tým než mi začalo byť horšie prijímal väčšie množstvo sacharidov kvôli cvičeniu a preto sa domnievam, že do mohlo byť aj z toho.
Ako som uviedol, je mi zle každý no niekdy jeden dva dni v mesiaci mi je celkom dobre a to pociťujem že, keď mám dobré trávenie tak aj nálada je super a nič ma netrápi som plný energie. Taktiež príjímam neustále veľa vitamínov a rôznym prírodných doplnkov na trávenie s neg. účinkom. (B,C, E, D, Omega3, kys. listová, Grapefruit kvapky, probiotiká, dračia krv, wobenzym, a iné....)
Čo sa týka doplnenia HCL tak zmeny opakovane nevidím, ba sa mi zdá že tiež mi nerobí najlepšie na trávenie, čo nechápem keď podľa testov mám jasný nedostatok hcl a tak to aj po jedle pociťujem, že mi vôbec netrávi a ak sa nemýlim tak aj zápach z úst je toho dôkazom, alebo môže ísť zápach až čreva z miesta zápalu. Ešte sa Vás opýtam, či máte osobné skúsenosti s TSM a a ktorú metódu by ste mi poradili ako postačujúcu?

Při zánětu v oblasti ileum je nejlepší klystýrová metoda s objemem transplantátu minimálně 2 litry, aby se to do toho ilea zaručeně dostalo. Tpznamená, že dárce b měl dostat klystýr minimálně 2 litry vody a až to vypustí (může to stolicí nabít na objemu klidně o půl litru), tak se to celé pomixuje při otáčkách 1000 ot/min a napustí do pacienta. Ten by to měl v sobě podržet co nejdéle.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 08, 2018 8:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="canonmp150":2mkzssv5]Psychické problémy prestali po vysadení antidepresív pred cca 4 mesiacmi a pred tým som sa nijak nenervoval okrem toho, že som nechápal prečo som v takom stave ako som bol. Čo sa týka diéty, tak som skúšal FOMAP a potom vylúčiť lepok , cukry, mäso a zaradil som viac zeleninu a ovocie no po ňom sa mi zdá že mi je ešte ťažšie, nechápem prečo asi kvôli zbytkovej strave. Stravu si aj značím no neviním žiadny súvis. Podotýkam, že som pred tým než mi začalo byť horšie prijímal väčšie množstvo sacharidov kvôli cvičeniu a preto sa domnievam, že do mohlo byť aj z toho.
Ako som uviedol, je mi zle každý no niekdy jeden dva dni v mesiaci mi je celkom dobre a to pociťujem že, keď mám dobré trávenie tak aj nálada je super a nič ma netrápi som plný energie. Taktiež príjímam neustále veľa vitamínov a rôznym prírodných doplnkov na trávenie s neg. účinkom. (B,C, E, D, Omega3, kys. listová, Grapefruit kvapky, probiotiká, dračia krv, wobenzym, a iné....)
Čo sa týka doplnenia HCL tak zmeny opakovane nevidím, ba sa mi zdá že tiež mi nerobí najlepšie na trávenie, čo nechápem keď podľa testov mám jasný nedostatok hcl a tak to aj po jedle pociťujem, že mi vôbec netrávi a ak sa nemýlim tak aj zápach z úst je toho dôkazom, alebo môže ísť zápach až čreva z miesta zápalu. Ešte sa Vás opýtam, či máte osobné skúsenosti s TSM a a ktorú metódu by ste mi poradili ako postačujúcu?[/quote:2mkzssv5]
Tak HCl může likvidovat hromady šmejdů i v žaludku a pak není divu že je lidem nějakou dobu i blbě protože to nepoberou

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: stř kvě 09, 2018 10:36 am 
Offline

Registrován: úte úno 20, 2018 4:56 pm
Příspěvky: 34
Dobrý den, přijmul někdo menší objem v klystýru přímo stolice a zabralo to? Já zatím výsledky nic po měsíci, ekzém se ani nehnul, vlasy padají vesele dál, jen ta stolice se upravila. Nyní mě čeká druhé kolo , snad dám i 1 l, ale více ne. Dárkyně rozhodně klystýr nedá. A fakt se mi nechce věřit, že by to šlo jen klystýre a velkoobjemovým. Ten se nikde na světě nedělá jen v ČR. Ani na klinikách, ani v domácích podmínkách. To by pak vyléčení byly jen v ČR a nikde jinde na světě.

Pozitivní příspěvky sem:-)))) Jsem před další sérií, těch bude doufám, 5 nebo 6, tak snad se to projeví i na něčem jiném. Dárkyně nejí lepek více jak týden ani cukr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: stř kvě 09, 2018 11:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Isabelle2018 píše:
Dobrý den, přijmul někdo menší objem v klystýru přímo stolice a zabralo to? Já zatím výsledky nic po měsíci, ekzém se ani nehnul, vlasy padají vesele dál, jen ta stolice se upravila. Nyní mě čeká druhé kolo , snad dám i 1 l, ale více ne. Dárkyně rozhodně klystýr nedá. A fakt se mi nechce věřit, že by to šlo jen klystýre a velkoobjemovým. Ten se nikde na světě nedělá jen v ČR. Ani na klinikách, ani v domácích podmínkách. To by pak vyléčení byly jen v ČR a nikde jinde na světě.

Pozitivní příspěvky sem:-)))) Jsem před další sérií, těch bude doufám, 5 nebo 6, tak snad se to projeví i na něčem jiném. Dárkyně nejí lepek více jak týden ani cukr.

Pokud se upravila stolice, tak se evidentně něco děje, ne že se neděje, nicméně možná se vám skutečně povedlo osídlit pouze koncovou část střeva, ale i to je významný rozdíl a po delším čase by se mělo upravovat i mnoho dalších věcí. Zopakováním podle mě nic pokazit nemůžete zvláště od stejného dárce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: stř kvě 09, 2018 11:21 am 
Offline

Registrován: úte úno 20, 2018 4:56 pm
Příspěvky: 34
Jarda píše:
Pokud se upravila stolice, tak se evidentně něco děje, ne že se neděje, nicméně možná se vám skutečně povedlo osídlit pouze koncovou část střeva, ale i to je významný rozdíl a po delším čase by se mělo upravovat i mnoho dalších věcí. Zopakováním podle mě nic pokazit nemůžete zvláště od stejného dárce.

Já bych Jardo chtěla, hlavně, abych už nebyla skoro plešatá a neměla na hlavě ekzém. To je proč to dělám. To bych se radostí a štěstím zbláznila. Ten ekzém na hlavě i pálí , bolí....a v okolí mám lidi, kterým TSM vyléčilo právě toto, jedna měla klystýr 2 l i dárce klystrý 2 l. Jedna měla jen jeden zákrom podvodem tady v nemocnici. Takže stolice jen od dárce a malé množství kolonoskopií do střeva a holá hlava zarostla a zmizel ekzém co měla 20 let.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: stř kvě 09, 2018 11:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Isabelle2018 píše:
Já bych Jardo chtěla, hlavně, abych už nebyla skoro plešatá a neměla na hlavě ekzém. To je proč to dělám. To bych se radostí a štěstím zbláznila. Ten ekzém na hlavě i pálí , bolí....a v okolí mám lidi, kterým TSM vyléčilo právě toto, jedna měla klystýr 2 l i dárce klystrý 2 l. Jedna měla jen jeden zákrom podvodem tady v nemocnici. Takže stolice jen od dárce a malé množství kolonoskopií do střeva a holá hlava zarostla a zmizel ekzém co měla 20 let.

Tak já vás chápu, zvláště u ženy je méně vlasů dosti problém a dovedu si představit jak taková věc ničí psychiku a to zase zhoršuje ten stav. U chlapa je to něco jiného, tam je pleš mnohdy spíše výhodou, třeba já jsem se tím nezabýval nikdy a nedovedu u mužů ani pochopit proč řeší vlasy. Vše je o tom zda se trefíte do takové skladby bakterií aby se zlikvidovala ta vaše špatná mikroflóra a namnožila se v dostatečném objemu jiná ta správná. Podle mě buď dárkyně takovou skladbu bakterií nemá, nebo je jich málo a nedovedou ten váš původní soubor plně přeformátovat. Vyzkoušel bych to ještě jednou a pokud výsledek nebude dle vašich představ asi bych vyzkoušel jiného dárce, případně se doporučuje i kombinace dárců pro větší efekt.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 09, 2018 1:39 pm 
Offline

Registrován: úte úno 27, 2018 4:34 pm
Příspěvky: 123
Jarda píše:
případně se doporučuje i kombinace dárců pro větší efekt.

Ano, kombinované dárcovství střevní mikroflóry od dvou dárců je velmi účinné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: stř kvě 09, 2018 9:41 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 08, 2018 11:11 am
Příspěvky: 18
- kde sa dajú na SK alebo CZ kúpiť prázdne kapsule rezistentné voči HCL ? alebo sa môžu použiť 2ks želatinové kapsle ? neroztopia sa v žalúdku ?
- aká stará musí byť stolica v hod. ?
- ako rozmixovať stolicu?
- použiť preháňadlo alebo klystír ? čo je lepšie poradte prípravok


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv kvě 10, 2018 10:02 am 
Offline

Registrován: úte úno 27, 2018 4:34 pm
Příspěvky: 123
Acidorezistentní kapsle (odolné vůči žaludečním kyselinám) se dají koupit jen v zahraničích eshopech.

Stolice se musí použít pro TSM do 4 hodin. Déle by se skladovat neměla.

Nejlepší mixer pro TSM je: G21 Perfect smoothie. Má nádobu na 2,5 litru, což je velká výhoda, protože lze jednorázově namixovat celý objem transplantátu. Druhá velká výhoda jsou regulovatlené otáčky, které lze snížit až na 1000 ot/min, což je naprosto ideální.

Dárce nesmí před TSM použít projímadlo!!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv kvě 10, 2018 11:28 am 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Lukopren píše:
Acidorezistentní kapsle (odolné vůči žaludečním kyselinám) se dají koupit jen v zahraničích eshopech.

Stolice se musí použít pro TSM do 4 hodin. Déle by se skladovat neměla.

Nejlepší mixer pro TSM je: G21 Perfect smoothie. Má nádobu na 2,5 litru, což je velká výhoda, protože lze jednorázově namixovat celý objem transplantátu. Druhá velká výhoda jsou regulovatlené otáčky, které lze snížit až na 1000 ot/min, což je naprosto ideální.

Dárce nesmí před TSM použít projímadlo!!!!

Dal som si nazov mixeru do googlu, ceny mi vyhodilo na heureke.... Bola by sranda, keby v hodnoteniach niemto napisal - "Perfektny mixer na rozmixovanie obsahu klystiru !" \":D\" \":D\" \":D\" ...
Mna by zaujimalo, ze co potom s tym mixerom? Nenapachnu tie steny a guma stolicou darcu? Ci taky mixer sa kupi na 5 pouziti - cisto na TSM? Alebo na 10 pouziti (liecenie dvoch ludi)? Trochu neefektivne....
Ale tak uznaj, potom o tom clovek nemozem nikomu povedat... Napr. pride navsteva, niekto im pripravil chutne jedlo, na ktore pouzil G21 Perfect Smoothie... Ten niekto ho tyzden predtym pouzil na piate mixovanie obsahu klystiru... Keby sa s tym priznal navsteve, stratil by v nich kamosov mozno navzdy... \":D\" \":D\" \":D\" .... Tie ksichty by som chcel vidiet... \":D\" \":D\" \":D\" ....

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv kvě 10, 2018 3:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
JednorazovyNICK píše:
Dal som si nazov mixeru do googlu, ceny mi vyhodilo na heureke.... Bola by sranda, keby v hodnoteniach niemto napisal - "Perfektny mixer na rozmixovanie obsahu klystiru !" \":D\" \":D\" \":D\" ...
Mna by zaujimalo, ze co potom s tym mixerom? Nenapachnu tie steny a guma stolicou darcu? Ci taky mixer sa kupi na 5 pouziti - cisto na TSM? Alebo na 10 pouziti (liecenie dvoch ludi)? Trochu neefektivne....
Ale tak uznaj, potom o tom clovek nemozem nikomu povedat... Napr. pride navsteva, niekto im pripravil chutne jedlo, na ktore pouzil G21 Perfect Smoothie... Ten niekto ho tyzden predtym pouzil na piate mixovanie obsahu klystiru... Keby sa s tym priznal navsteve, stratil by v nich kamosov mozno navzdy... \":D\" \":D\" \":D\" .... Tie ksichty by som chcel vidiet... \":D\" \":D\" \":D\" ....

Tak předpokládám že není nejmenší problém vydesinfikovat Savem a pokud nebudete nikde šířit, že jste v něm před tím mixoval exkrementy jak by to mohlo někomu vadit. Z horského potůčku se klidně napijete a že se vám přímo do té vody pár metrů nad vámi vymočil třeba kanec asi také moc neřešíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv kvě 10, 2018 4:08 pm 
Offline

Registrován: úte úno 27, 2018 4:34 pm
Příspěvky: 123
Jarda píše:
JednorazovyNICK píše:
Dal som si nazov mixeru do googlu, ceny mi vyhodilo na heureke.... Bola by sranda, keby v hodnoteniach niemto napisal - "Perfektny mixer na rozmixovanie obsahu klystiru !" \":D\" \":D\" \":D\" ...
Mna by zaujimalo, ze co potom s tym mixerom? Nenapachnu tie steny a guma stolicou darcu? Ci taky mixer sa kupi na 5 pouziti - cisto na TSM? Alebo na 10 pouziti (liecenie dvoch ludi)? Trochu neefektivne....
Ale tak uznaj, potom o tom clovek nemozem nikomu povedat... Napr. pride navsteva, niekto im pripravil chutne jedlo, na ktore pouzil G21 Perfect Smoothie... Ten niekto ho tyzden predtym pouzil na piate mixovanie obsahu klystiru... Keby sa s tym priznal navsteve, stratil by v nich kamosov mozno navzdy... \":D\" \":D\" \":D\" .... Tie ksichty by som chcel vidiet... \":D\" \":D\" \":D\" ....

Tak předpokládám že není nejmenší problém vydesinfikovat Savem a pokud nebudete nikde šířit, že jste v něm před tím mixoval exkrementy jak by to mohlo někomu vadit. Z horského potůčku se klidně napijete a že se vám přímo do té vody pár metrů nad vámi vymočil třeba kanec asi také moc neřešíte.

K mixéru se dá dokoupit za pár stovek druhá nádoba, takže jednu nádobu můžete používat na TSM a druhou na mixování zeleniny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv kvě 10, 2018 4:20 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 08, 2018 11:11 am
Příspěvky: 18
Lukopren píše:
Acidorezistentní kapsle (odolné vůči žaludečním kyselinám) se dají koupit jen v zahraničích eshopech.

Stolice se musí použít pro TSM do 4 hodin. Déle by se skladovat neměla.

Nejlepší mixer pro TSM je: G21 Perfect smoothie. Má nádobu na 2,5 litru, což je velká výhoda, protože lze jednorázově namixovat celý objem transplantátu. Druhá velká výhoda jsou regulovatlené otáčky, které lze snížit až na 1000 ot/min, což je naprosto ideální.

Dárce nesmí před TSM použít projímadlo!!!!

Ok ja chcem to od 5 rocnej dcéry takže klistir nepripadá v úvahu ale chcem sa opýtať ako sa má vyčistiť príjemca či klistir alebo preháňalo, resp. do 4 hod.aby má ešte neprehanalo je asi nereálne? Ps: má niekto skúsenosti s liečbou crohnovej choroby s tsm?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz